Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είναι πιο δυσκολότερα, LinkMaster.

    Ρε κάφροι ! Ρώτησα για έκδοση του PoP, γιατί θέλω να δω τι καλές διαφορές υπάρχουν ανάμεσα στις 3 εκδόσεις(Wii, PC, PS3). Ανάλογη εμπειρία έχω με το Silent Hill: The Shattered Memories.

    Ακόμη παίζω το Bioshock και φτάνω με το ζόρι στο τέρμα ! Για να φτάσω αναγκάστηκα να φέρω αυτούς τους μεταλλαγμένους στις κάμερες για να τους αναλάβουν τα bots.
    sigpic

    Comment


    • Παίζω "Μακρινή Κραυγή 2". Συμπαθητικό, αλλά απλά ως εκεί.
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Δεν μπορούσες να είσαι πιο σωστός...Είναι ένα από τα καλύτερα ff και κατά την γνώμη μου ένα από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών...Ακόμη δεν έχεις δει τίποτα,το παιχνίδι έχει να δώσει πραγματικά ΠΑΡΑ πολλά.

        Το έχω παίξει 3 φορές από την αρχή ως το τέλος και δεν το έχω χορτάσει ακόμη...

        Πάντως έχει απίστευτο καστ χαρακτήρων...Sabin,edgar,terra,setzer...Όλοι τους μοναδικοί.

        Άντε περιμένουμε και άλλα ποστ ενθουσιασμού...;)



        114 άστρα στο γκαλαξυ 2 και συνεχίζω.Μερικά από αυτά δοκιμάζουν την υπομονή σου,όπως εκείνο που είσαι πάνω στην μπάλα και σου ζητάει να μαζέψεις 100 μωβ νομίσματα...Όπως και να έχει όταν το καταφέρεις νιώθεις μια τεράστια ικανοποίηση,σαν να ξεκλείδωσες ένα δύσκολο achievement ξέρω γω,παρόλα τα μπινελίκια που έφυγαν.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Λόγω που τερμάτισα το Bioshock 1, συνεχίζω τώρα το Shadow Hearts: FTNW έτσι για αλλαγή. Θέλω να το τερματίσω κι αυτό πριν δοκιμάσω και το Bioshock 2.
          sigpic

          Comment


          • Marvel Ultimate Alliance 2
            Μέχρι στιγμής πολύ μέτριο.

            Comment


            • Eternal Sonata i Tomb Raider: Anniversary? Η μήπως το Brutal Legend? Έχω και το Alan Wake... Halo ODST, Jericho, και κάποια αλλα... Δεν ξέρω πιο να βάλω.

              Comment


              • Ξένο έχεις παίξει το Eternal Sonata? Δεν είμαι τον RPGs όμως θέλω να δοκιμάσω ένα χαλαρά, έτσι ηπα αυτό μετά από videos και κάποια reviews που είδα. Όμως κάποιος εδώ μέσα είπε ότι δεν αξίζει. Τι λες?

                Comment


                • Originally posted by Aion
                  Eternal Sonata i Tomb Raider: Anniversary? Η μήπως το Brutal Legend? Έχω και το Alan Wake... Halo ODST, Jericho, και κάποια αλλα... Δεν ξέρω πιο να βάλω.
                  alan wake μην το σκέφτεσαι το eternal sonata είναι μούφα

                  Comment


                  • Originally posted by Aion
                    Eternal Sonata i Tomb Raider: Anniversary? Η μήπως το Brutal Legend? Έχω και το Alan Wake... Halo ODST, Jericho, και κάποια αλλα... Δεν ξέρω πιο να βάλω.
                    Το Tomb Raider έγινε πια εμπορικό που δεν νομίζω να αξίζει. Παίξε το Eternal Sonata. Είναι το αγαπημένο μου. Μην ακούς τον wesker. To καλύτερο στο ES είναι η μουσική του Frederic Francois Chopin.

                    Alan Wake, έρχεται καθόδων από Αγγλία για μένα.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Aion
                      Ξένο έχεις παίξει το Eternal Sonata? Δεν είμαι τον RPGs όμως θέλω να δοκιμάσω ένα χαλαρά, έτσι ηπα αυτό μετά από videos και κάποια reviews που είδα. Όμως κάποιος εδώ μέσα είπε ότι δεν αξίζει. Τι λες?
                      Εγώ το είπα, είναι τελείως μάπα και generic όσο δεν πάει. Προτίμησε το Blue Dragon, είναι επίσης generic αλλά πολύ (απείρως) καλύτερα δομημένο, με κάποιες προκλήσεις (ειδικά αν το παίξεις στο hard), αρκετά side πραγματάκια και μεγάλη και χορταστική διάρκεια. Προσωπικά το βρήκα πολύ καλό, απλά το σενάριο του είναι πολύ κοινό. Το Eternal Sonata είναι για τα πανηγύρια και μόνο .

                      Comment


                      • Originally posted by Evans View Post
                        Το Eternal Sonata είναι για τα πανηγύρια και μόνο .
                        Όχι όμως για τους μουσικόφιλους, όπως εγώ. Πάρτα λοιπόν !
                        sigpic

                        Comment


                        • Aν είσαι μουσικόφιλος παίξε παιχνίδια του Mizuguchi, όχι Eternal Fail .

                          Comment


                          • αν και με το blue dragon δεν ασχοληθηκα πολυ μιας και με κουρασαν οι παιδικοι χαραχτηρες , ομως οσο επαιξα το βρηκα μετριο αιον μεινε μακρια και απο τα δυο (το eternal sonata οντως δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο) , αν θες να παιξεις ενα jrpg στο 360
                            παιξε ενα εκ των vesperia,so4, kai sleeper hit κατεμε παρολο που θαφτηκε ασυστολα απο τον τυπο magna carta 2 απειρως καλυτερο απο το προηγουμενο einai ενα ευχαριστο jrpg (οκ korean) θα τολμησω να προτεινω και το nier ειναι και ποιο φρεσκο και ενω ανακυκλωνει διαφορα πραγματα το κανει με τετοιο τροπο που ειναι προτογνωρος για τα δεδομενα των jrpgs και ειναι απο τους δημιουργους των drakengard (οκ αυτο μαλλον ειναι σε προηδεαζει ασχημα) το παιχνιδι ωρες ωρες γινεται shoot em up την αλλη γινεται diablo την αλλη resident evil 1 , αισθητικα και ατμοσφαιρικα το παιχνιδι μου θυμησε την τριλογια των .hack//GU με λιγο παραπανω κλαψωμουνισμο

                            επισης μακρια απο κατι infinite undiscovery και last remnant (εδω κυριως λογω του αθλιου framerate στο 360, pc εκδοση μονο)

                            αιον ελπιζω να σε βοηθησα

                            Comment


                            • Originally posted by Vaynard
                              αν και με το blue dragon δεν ασχοληθηκα πολυ μιας και με κουρασαν οι παιδικοι χαραχτηρες , ομως οσο επαιξα το βρηκα μετριο αιον μεινε μακρια και απο τα δυο (το eternal sonata οντως δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο) , αν θες να παιξεις ενα jrpg στο 360
                              παιξε ενα εκ των vesperia,so4, kai sleeper hit κατεμε παρολο που θαφτηκε ασυστολα απο τον τυπο magna carta 2 απειρως καλυτερο απο το προηγουμενο einai ενα ευχαριστο jrpg (οκ korean) θα τολμησω να προτεινω και το nier ειναι και ποιο φρεσκο και ενω ανακυκλωνει διαφορα πραγματα το κανει με τετοιο τροπο που ειναι προτογνωρος για τα δεδομενα των jrpgs και ειναι απο τους δημιουργους των drakengard (οκ αυτο μαλλον ειναι σε προηδεαζει ασχημα) το παιχνιδι ωρες ωρες γινεται shoot em up την αλλη γινεται diablo την αλλη resident evil 1 , αισθητικα και ατμοσφαιρικα το παιχνιδι μου θυμησε την τριλογια των .hack//GU με λιγο παραπανω κλαψωμουνισμο

                              επισης μακρια απο κατι infinite undiscovery και last remnant (εδω κυριως λογω του αθλιου framerate στο 360, pc εκδοση μονο)

                              αιον ελπιζω να σε βοηθησα
                              Tales of Vesperia, Star Ocean 4, Sleeper hit και Magna Carta 2 are worth a shot. Nier το έχω ήδη(promo) και το Star Ocean 4 γνήσιο.

                              Drakengard τα έχω και τα 2(PS2). Η σειρά hack είναι η αγαπημένη μου.

                              Infinite Undiscovery και Last Remnant τα έχω και τα 2. Το Last Remnant το έχω για PC.

                              Καίγομαι για τα υπόλοιπα που ΔΕΝ έχω...

                              Για το framerate και στο Infinite Undiscovery και στο The Last Remnant του ΧΒΟΧ 360, blame M$ for that...
                              sigpic

                              Comment


                              • Tales of Vesperia, Star Ocean 4, Sleeper hit και Magna Carta 2 are worth a shot.
                                Owned.

                                Για το frame rate δεν ευθύνεται ο κατασκευαστής της κονσόλας Τάννο αλλά οι προγραμματιστές και μόνο. Μη μιλάς για πράγματα που δεν ξέρεις (είναι και πολλά δυστυχώς :xp: ).

                                Comment

                                Working...
                                X