Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αλήθεια πως κάνω chain burnout μιας και δεν έχω παίξει κανένα παιχνίδι της σειράς παλιότερα και το booklet είναι στα δανέζικα.[/b]
    Πρέπει ενώ κάνεις boost, να κινείσαι είτε στο αντίθετο ρεύμα ή κοντά σε άλλα οχήματα για να γεμίζει γρήγορα ξανά το burnout meter και πετυχαίνεις συνεχόμενα burnouts.Στα 2 και 3 κάναμε 17 άρια με τον Ρεν (και τον ΠΕΚ λολ), ωραίες εποχές.
    Να πω κι ενα well done σε Laharl και WML για τις επιλογές τους, αυτά είναι.... σίγουρες αγορές και τα 2 για μένα.
    NDS themes

    Comment


    • συνεχιζω ακαθεκτος το excite truck. εχω καει λεμε με το παιχνιδακι!

      προσπαθω να παιξω το ssx blur αλλα δεν με θελει αφου με καμια δυναμη δεν μπορω να κανω τα uber tricks ασε που με δυσκολια βγαινω και πρωτος. μα πως στο καλο το κανουν οι αλλοι που βλεπω στο youtube? πρεπει να εισαι πολυ καμενος για να παιξεις με το ρημαδι αυτο.

      καταφερα και βρηκα το skies of arcadia για game cube απο εναν φιλο γνωστου μου και το αγορασα για 10 ευρα. το βαζω στο wii, ψαχνω το χειριστηριο του game cube, βρισκω μονο το ενα... περιεργο λεω. παιζω κανα πενταωρο και μετα ψαχνω memory για να κανω save. με μεγαλη μου λυπη η memory ειναι αφαντη οπως επισης και το δευτερο μου χειριστηριο του game cube ο λαλακας ο υδραυλικος πρεπει να τα εκλεψε. αντε να βρω τωρα εγω χειριστηριο και ειδικα memory

      edit: ωραιος, boy! πραγματικα αξιζει τα λεφτα του το excite truck.
      μακαρι να βγαλουν και δευτερο παιχνιδι

      Comment


      • Onimusha 2 (Playstation 2)
        kai skeftomai na arxiso kai to Silver kai to Dragon's Blood
        gia Dreamcast mias kai ean ta telioso kai afta tha exo
        teliosei me ola ta RPG pou exo gia Dreamcast!!!
        Born From Darkness...Raised By Light....
        My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
        Official O.G.C Member

        Comment


        • Εσυ με εχεις καψει
          Εισαι ο μονος που παιζει Dream RPGs αυτην την περιοδο ;)

          Ποια RPGs εχεις στο Dream btw?
          Ωραιο το Silver, το Dragons Blood δεν ειναι RPG αλλα action/adventure (δε μαρεσε το συγκεκριμενο...)
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • Xexexexe Scatman,Dreamcast,Gamecube,Playstation 2 kai Xbox einai oi 4 konsoles pou einai 24/7 syndemenes stin tv mou .
            Gia Dreamcast exo ta Evolution,Record Of Loddoss War,Silver afta einai pou thymamai tora prepei na exo kai to Phantasy Star Online kai to Grandia II tha se gelaso.Vlepeis to 2003 i to 2004 eixe vgalei sto Kou-kou stin Ermou ena terastio kalathi me ola ta paixnidia Dreamcast kai ta xepolousane 2,99e kai opos katalavaineis tin ekana tin amartia mou kai 2 mega sakoules Kou-Kou vgikane entelos symptomatika sta xeria mou gemata Dreamcast Games kai 2 Arcade Joypad kai 2 Joypad Original Dreamcast 9,9e to ena.

            To Dragon's Blood to xero oti den einai Rpg alla mou arese san paixnidaki.
            Born From Darkness...Raised By Light....
            My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
            Official O.G.C Member

            Comment




            • Βασιλειο των 128Bits εχεις κανει την TV σου xD .
              Καλη φαση ~που εξαφανισες και τα 3ευρα Games του Dream~ Οταν μου ειχε δοθει η ευκαιρια κι εμενα για κατι αναλογο δεν το εκανα...1 life time chance ηταν και χαθηκε.

              Το Dragon Blood μου εδινε παντα την αισθηση οτι ειναι ενα νεο, πιο ομαλο deathtrap Dungeon (PSX) και γενικα τα αχανη μερη κι ολη η φαση της run n gun δρασης δε με ειχε συγκινησει.

              Ψαξτο κι αλλο για Dreamcast παντως. Βλεπω οτι το DNA σου το σηκωνει xD

              Dragons Riders (το αποκαλεσαν καποτε νεο Panzer Dragoon Saga..δεν ισχυει..), EGG, RUne Caster, Rune Jade (παρομοια με το record of lorddos) κα

              Ωραιο το Dreamcast στα RPGs. Δυστυχως ομως τα περισσοτερα ειναι j-κυκλοφοριες/
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Εγώ πάντως συνεχίζω το Blue dragon (διάβασα ένα κολπάκι για το πώς να γίνεις imba και έλιωσα στο leveling) και άρχισα το Jeanne d' Arc. Περιμένω και το lost odyssey, που θα το ξεκινήσω με το που θα τερματίσω (όποτε) το BD. Αχ επιτέλους γυρίζω στα πάτρια εδάφη...

                Comment


                • Vlepeis to 2003 i to 2004 eixe vgalei sto Kou-kou stin Ermou ena terastio kalathi me ola ta paixnidia Dreamcast kai ta xepolousane 2,99e kai opos katalavaineis tin ekana tin amartia mou kai 2 mega sakoules Kou-Kou vgikane entelos symptomatika sta xeria mou gemata Dreamcast Games kai 2 Arcade Joypad kai 2 Joypad Original Dreamcast 9,9e to ena. [/b]
                  :blink: :blink: :blink:
                  SE MISO!!!









                  http://pressuridion.blogspot.com/
                  http://frogenleaf.deviantart.com/
                  http://www.myspace.com/pressureakaspirals

                  Comment




                  • Βασιλειο των 128Bits εχεις κανει την TV σου xD .
                    Καλη φαση ~που εξαφανισες και τα 3ευρα Games του Dream~ Οταν μου ειχε δοθει η ευκαιρια κι εμενα για κατι αναλογο δεν το εκανα...1 life time chance ηταν και χαθηκε.

                    Το Dragon Blood μου εδινε παντα την αισθηση οτι ειναι ενα νεο, πιο ομαλο deathtrap Dungeon (PSX) και γενικα τα αχανη μερη κι ολη η φαση της run n gun δρασης δε με ειχε συγκινησει.

                    Ψαξτο κι αλλο για Dreamcast παντως. Βλεπω οτι το DNA σου το σηκωνει xD

                    Dragons Riders (το αποκαλεσαν καποτε νεο Panzer Dragoon Saga..δεν ισχυει..), EGG, RUne Caster, Rune Jade (παρομοια με το record of lorddos) κα

                    Ωραιο το Dreamcast στα RPGs. Δυστυχως ομως τα περισσοτερα ειναι j-κυκλοφοριες/
                    [/b]
                    To Dragons Riders dystyxos termatistike prin kapoia xronia kalo paixnidaki me polly gothic atmosfaira,alla polly argo.Tora kapoia alla Rpg opos Phantasy Star,Grandia II pou exoune vgei kai se alla systems ta exo kai ta termatisa se Ps2 kai Gc antoistoixa.

                    :blink: :blink: :blink:
                    SE MISO!!!

                    [/b]
                    Dn eisai o monos
                    Anamesa sta paixnidia pou eixa parei itane kai ta Resident Evil Code Veronica,Resident Evil 3,Mortal Kombat Ultimate,Spawn,Sonic,Soul Reaver,MDK kai polla alla kaloudia akoma. B)
                    Born From Darkness...Raised By Light....
                    My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                    Official O.G.C Member

                    Comment


                    • Αν και μέγιστο fanboy Dreamcast δε συμφωνώ, το Dreamcast σίγουρα δεν ήταν δυνατό στα RPG, λίγα παιχνίδια και τα περισσότερα δεν ήταν και τίποτα το ιδιαίτερο.

                      Το Silver είναι υπερβολικά μέτριο παιχνίδι, τίποτα το ιδιαίτερο και σίγουρα υπάρχουν καλύτερα RPG να παίξεις στο Dreamcast, από την άλλη περί ορέξεως.

                      Το Dragon’s Blood (ή Draconus NTSC) όντως είναι Action/Adventure αλλά με αρκετά RPG elements στο gameplay, το είχα βρει αρκετά ενδιαφέρον και πριν 8 χρόνια δε μπορώ να πω ότι με χάλασε που το έπαιξα, μου άρεσε αρκετά.

                      Το Dragon Riders είναι ο ορισμός του προβληματικού παιχνιδιού, σχεδόν σε όλους τους τομείς, εννοείται πως δεν υπάρχει σύγκριση με Panzer Dragoon Saga, ωραία ατμόσφαιρα και σκηνικά παρμένα από τα βιβλία, αλλά το παιχνίδι σχεδόν δεν υπάρχει.

                      Το Elemental Gimmick Gear το πείρα πρόσφατα και από όσο το είδα μου άφησε αρκετά καλές εντυπώσεις, χωρίς πάντως να είναι κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί, με αρκετά όμορφη αισθητική αλλά σε γενικές γραμμές κλασσικό Action/RPG, αρκετά καλό πάντως.

                      Το Phantasy Star Online ήταν απίστευτο παιχνίδι, αλλά δεν έχει απολύτως κανένα νόημα offline και γρήγορα καταντάει βαρετό και μονότονο.

                      Το Evolution ήταν συμπαθητικό μεν, RPG ενός απογεύματος δε.

                      Το Record of Lodoss War, ήταν πολύ καλό και κατ΄ εμέ άδικα θαμμένο από μερικούς, μπορεί και πάλι να μην είναι κάτι ξεχωριστό, αλλά ήταν μια πολύ καλή πρόταση στο ύφος του Diablo, προσωπικά το συστήνω τουλάχιστον για δόκιμη εάν φυσικά σ΄ αρέσει το συγκεκριμένο ύφος.

                      Υπάρχει φυσικά και το TimeStalkers, ένα κακό παιχνίδι, από έναν τρομερά overrated developer (Climax), spin off του LandStalker του Mega Drive και σε αρκετούς τομείς κακή αντιγραφή του Azure Dreams, μέτριο battle system και τρομερά αδιάφορο σενάριο.

                      Για το June Rade έχω ακούσει αρκετά καλά σχόλια, αλλά δε το έχω δει, ίσως του ρίξω μια μάτια με τη πρώτη ευκαιρία.

                      Όσο clich? κι αν ακουστεί 2 παιχνίδια έχουν προτεραιότητα στο Dreamcast, το Skies of Arcadia και το Grandia 2, αμφότερα εξαιρετικά, σαν τρίτη επιλογή προτείνω Record of Lodoss War και μετά EGG.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Link ξεχασες το Grandia 2 που ηταν πολυ καλο.Παντως συμφωνω οτι το DC δεν ηταν και ο παραδεισος των RPG.Aν ζουσε παραπανω ειναι βεβαιο οτι θα ειχε να δειξει περισσοτερα πραγματα.

                        Comment


                        • Το ανέφερα ρε , απλά νομίζω πως δε χρειάζεται να μιλήσει κανείς για το Skies of Arcadia και το Grandia 2, είναι απλά must.

                          Όσο clich? κι αν ακουστεί 2 παιχνίδια έχουν προτεραιότητα στο Dreamcast, το Skies of Arcadia και το Grandia 2, αμφότερα εξαιρετικά, σαν τρίτη επιλογή προτείνω Record of Lodoss War και μετά EGG.
                          [/b]
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment



                          • lol δεν το ειδα.

                            Comment


                            • To Dream ειχε δυναμη στα RPGs, απλα η Ευρωπη/Αμερικη δεν το ευνοησαν.

                              Συγκεκριμενα εχω αριθμησει γυρω στα 70+, καθολου μικρος αριθμος, με πολλες πιθανοτητες να μου εχουν ξεφυγει 5-6.

                              Απλα ειπαμε εχει πολλες J-Κυκλοφοριες.
                              Καποια απο αυτα ειναι κι εξαιρετικα σαν ιδεες οπως πχ τα El Dorado Gates, Segaga κτλ

                              Btw, κατι ασχετο, υπαρχει κι ενα παιχνιδι που εχει τον απιστευτα καφρικο τιτλο LoL (Lack of Love) και ειναι επισης ιδιαιτερο...
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • Πράγματι υπήρχαν αρκετές j-only κυκλοφορίες αλλά και πάλι, όσα είχα κοιτάξει δε μου έκαναν ιδιαίτερη αίσθηση,
                                Το SEGAGAGA δεν είναι RPG, είναι ΕΠΟΣ και ΥΜΝΟΣ μαζί.

                                Το Lack of Love επίσης δεν είναι RPG, αλλά αυτό είναι περίεργη περίπτωση που δύσκολα κατηγοριοποιείται, το είχα δοκιμάσει παλιότερα, φαινότανε τρομερά ενδιαφέρον, αλλά δε καταλάβαινα και πολλά πράγματα.

                                Όποιος το θέλει
                                http://snesorama.us/board/showthread.php?t=9220
                                http://www.youtube.com/watch?v=pARffij0KaA

                                Γενικά το Dreamcast είχε αρκετά τέτοια παιχνίδια να ψάξει και να παίξει κανείς, τόσο σε RPG’s όσο και σε άλλα genres.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X