Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελείωσα το Project Zero III και τώρα θα αρχίσω, όταν τελειώσει η εγκατάσταση, την Bayonetta.

    EDIT- Titus - Δε χρειάζεται καν να εξηγήσω...
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Tanno View Post
      EDIT- Titus - Δε χρειάζεται καν να εξηγήσω...


      Comment


      • Πραγματικα, δεν χρειαζεται....χαχαχαχαχαχαχα
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • Τι ελεγε ρε παιδια πειτε και σε μας....
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Δεν ξέρω αλλά δεν καταλαβαίνεις ρε Ramp?

            Bayonetta άρχισε....:xp:


            Comment


            • Από ότι είδα το ξεκίνησε και ο Ζήνο.Πείτε καμιά εντύπωση στο σχετικό θέμα ρε παιδιά.
              Carpe diem

              Comment


              • Τι να πω, εγω δεν εχω να πω και πολλα. Μου αρεσει το απιστευτα smooth animation σε συνδυασμο με τα οντως πολυ καλα γραφικα καθως και το οτι το παιχνιδι δεν παιρνει στα σοβαρα τον εαυτο του αν μπορω να το θεσω ετσι (οσον αφορα χαρακτηρες, πλοκη κτλ).

                Κατα τ' αλλα οντως στην κατηγορια του πρεπει να ειναι πολυ καλο, αλλα εγω για αλλη μια φορα διαπιστωνω πως αυτα τα παιχνιδια δεν ειναι για εμενα, εξακολουθω να μην ειμαι κανας μεγαλος οπαδος της κατηγοριας των 3d action games αυτου του τυπου.

                Comment


                • Κατα τ' αλλα οντως στην κατηγορια του πρεπει να ειναι πολυ καλο, αλλα εγω για αλλη μια φορα διαπιστωνω πως αυτα τα παιχνιδια δεν ειναι για εμενα, εξακολουθω να μην ειμαι κανας μεγαλος οπαδος της κατηγοριας των 3d action games αυτου του τυπου.
                  Δεν ξέρω πόσο το έχεις προχωρήσει αλλά ασχέτως του συστήματος μάχης το παιχνίδι έχει μερικά πολύ εντυπωσιακά-επικά σημεία.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Θα σας τα πω στο αντίστοιχο θέμα, για να μην λέμε ότι να ναι εδώ... Περιμένετε να το τερματίσω...
                    sigpic

                    Comment


                    • Ξεκίνησα το inFamous, χωρίς να ξέρω αν θα το συνεχίσω. Αρχικές εντυπώσεις πολύ θετικές, ίσως γράψω αργότερα κανένα εκτενέστερο post στο ανάλογο θέμα. Τα γραφικά είναι για κλάματα πάντως .

                      Comment


                      • Metroid Prime Corruption και οδεύω προς το τέλος σιγά σιγά.
                        sigpic

                        Comment


                        • Παίζω το Shin Monsters of Monsters EX Final (PS2), κυκλοφορεί και σε PSP.

                          Είναι η συνέχεια του παλιού παιχνιδιού Monster of Monsters για Playstation Που εάν δεν κάνω λάθος εκδόθηκε και στην Ευρώπη.

                          Το συγκεκριμένο μάλλον δε θα μας κάνει την τιμή.

                          Είναι λίγο διαφορετικό. Θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω σαν Super Robot Taisen που συναντά το Ogre Battle! Έχει έντονες επιρροές και απ'τα δύο παιχνίδια.

                          Πρόκειται για tactic RPG της παλιάς σχολής στο στυλ αυτών που μας έχει συνηθίσει η Guru στο είδος, Systemsoft Alpha.

                          Το κατευχαριστιέμαι ~προς το παρών~ αλλά δυστυχώς υπάρχουν πολλές αδυναμίες που δε γίνεται να τις παραγνωρίσω.

                          Θα αρχίσω απ'τα αρνητικά.

                          -Για παραγωγή 2010, η εμφάνιση του παιχνιδιού είναι αρκετά οπισθοδρομική.
                          -Στο σενάριο του Chaos που έχω επιλέξει , δεν υπάρχει καθόλου balance. Καθόλου όμως.
                          -Είναι χρονοβόρο, ειδικότερα όταν έχεις 2 αντιπάλους (πόσο μάλλον και δικές σου μονάδες)
                          -H προώθηση της δράσης γίνεται από κείμενα
                          -Μουσική επαναλαμβανόμενη.

                          Στα θετικά τώρα

                          -προσφέρει κλασσική Tactic δράση
                          -Έχει πολλά διαφορετικά σενάρια και πολλούς ήρωες
                          -Είναι εθιστικό
                          -προσφέρει πολλές κι ενδιαφέρουσες επιλογές
                          -Μεγάλη αξία επανάληψης λόγω πολλών ηρώων

                          Προς το παρών δεν εντόπισα Οnline επιλογή κι αν όντως δεν υπάρχει είναι "εγκληματικό" !
                          Δεν νοείται, η PSP τουλάχιστον, να μην το προσφέρει.
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • Επιασα επιτελους δειλα δειλα το Kingdom Hearts II. Ειπα να μπω κι εγω στο fan club της σειρας εστω και με αυτο το παιχνιδι μιας και ειναι της μοδας τωρα .
                            Περασα την - κακα τα ψεματα - υπερβολικα εκτενη εισαγωγη και λογικα τωρα μπαινω στο ψητο σιγα σιγα, μετα απο 3+ ωρες στην Twilight Town.
                            Επομενος προορισμος Hollow Bastion. Oh yeah, we' re back to take care of some unfinished business .

                            Θα παιξω παντως με τραγικα αργους ρυθμους γιατι εχω κι αλλες εκκρεμοτητες αυτες τις ημερες, αλλα εστω κι ετσι πιστευω να το καταφερω εν τελει και να ακολουθησει και το BBS (αρκετα πιο μετα αυτο).

                            Comment


                            • To KH2 einai Boss fights se olo tous to megaleio.
                              Egw goustara apistefta afto to kommati tou paixnidiou kai meta ola ta alla (oi kosmoi einai adeioi opws kai na to deis...) alla sta Bosses den apogohtevei katholou!
                              Eideika to final Boss.

                              Mou exoun leipsei ta gummy ships
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • To gameplay γενικα οκ οσο να ναι ειναι λιγο αγγαρεια, αλλα αν τα boss fights ειναι τοσο καλα δε θα παραπονεθω σιγουρα.
                                Χαιρομαι παντως που ηδη εχει ξεκινησει δυναμικα απο αποψης πλοκης και ελπιζω να συνεχισει να αναπτυσσεται το story στον ιδιο ρυμο και να μην κανει κοιλια για μεγαλα διαστηματα.

                                Comment

                                Working...
                                X