Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγω παλι ειμαι σε μια τελειως αλλοπροσαλη φαση της gaming καριερας μου, οπου εχω ανοιξει κατι εκατομμυρια κεφαλαια gaming αλλα το αγχος της (μη) εργασιας με κανει λιγο να τα παραταω και να ψαχνομαι αλλιως...

    Παντως, λογω "επαγγελματικων" υποχρεωσεων (και κυριως απιστευτης retro καυλας) εβαλα αλλη μια ολοκληρωτικη φορα το Metroid Prime για τον κυβο. Ξερω, το κανω σωστα αλλα και λαθος, απλως δεν εχω Wii και το παιζω as it was meant to be from tehhhh begining.

    Τα υπολοιπα κεφαλαια που εχω ανοιξει ειναι Reach, Zelda: Spirit Tracks (τρελη βαρεμαρα το ταξιδι με το τρενο), StarCraft II (ειμαι στα τελειωματα του Campaign) και ελαχιστα απο Patapon II γιατι εχει παλαβο γελιο (πατα-πατα-πατα-πον....).

    Νταξ, θα στρωσει η κατασταση.... Απλα ειναι η περιοδος τετοια...
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • Μιλώντας για Metroid Prime, αναφέρθηκε ένα bug στο Metroid: Other M.

      sigpic

      Comment


      • Lord of the Rings - Tactics (PSP).

        Ενδιαφέρον ανά διαστήματα. Δεν προτείνεται για πολλούς λόγους, ιδιαίτερα εάν δεν είστε fans της ταινίας.
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • To exw paiksei, gia arxh mou fanike kalo alla meta katantaei trela vareto kathos ginonte synexia ta idia foverh epanalipsh kai mikrh diarkeia.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • bbs,vc2 και στα διαλλειματα dead space λογικα ετσι θα βγει ολος ο μηνας

            το dead space για καποιο περιεργο λογο το ειχα φτασει στα μισα οταν πρωτοβγηκε και το ειχα παρατησει,φανταζομαι το εχετε παιξει οι περισσοτεροι οποτε τα λογια ειναι περιττα, ανετα το καλυτερο survival horror της γενιας του, (εσενα κοιταω RE5)


            εξαιρετικο το vc2 ανετα το καλυτερο trpg που εχω παιξει στο psp απο αποψη gameplay καθως παιρνει την συνταγη του 1 και την εμπλουτιζει με νεα συστατικα αυτοματως παιρνει τα σκηπτρα απο το jeanne d'ark και το wild arms xf στον τομεα του gameplay imo,

            (μιλαω για original τιτλους οποτε δεν συνυπολογιζω επανεκδοσεις τυπου fft war of the lions θα ητανε αδικο)

            το σεναριο ειναι καπως αναλαφρο και δινει την εντυπωση sidestory σε σχεση με του 1 αλλα ειμαι ακομα στο 1/3 του παιχνιδιου οποτε παρακατω μπορει να αλλαζει dunno yet

            το kh bbs ειναι διασκεδαστικοτατο περιεργος μου δινει ενα dissidia feeling και μια εφαμιλλη ικανοποιση που δεν μπορω ακομα να προσδιορησω το γιατι καθως ειναι τελειως διαφορετικοι τιτλοι, περισσοτερες σκορπιες σκεψεις so far στο αντιστοιχο θεμα

            Comment


            • Εδώ και λίγες μέρες παίζω το God of War 2 και το τελευταίο boss που έσφαξα ήταν ο Περσέας. Ντάξει, ο Κράτος έχει σφάξει όλους τους ήρωες της ελληνικής μυθολογίας, μέχρι και τον Ίκαρο που πεθαίνει μόνος του κανονικά. Καλά όχι ότι θα είχε μεγάλη διαφορά αν τον Θησέα και τον Περσέα τους λέγανε Μπάμπη και Μήτσο. Ο Θησέας κάνει summon μινώταυρους, πόσο πιο ειρωνικό;
              Το παιχνίδι πάει καλά ως τώρα, ποικιλία στη δράση, ευχάριστες (γενικά) μάχες με ολίγον από εξερεύνηση και γρίφους και προσεγμένο level design και γραφικά. Έχω όμως και κάποιες ενστάσεις:
              Ο Κράτος είναι πραγματικά αντιπαθητικός και η φωνή του γίνεται εκνευριστική πολλές φορές (ντάξει ρε φίλε, δύσκολο να είσαι δυσκοίλιος αλλά εγώ τι φταίω να σε ακούω να μιλάς σα σφιγμένος όλη την ώρα;).
              Πολλές φορές κολλάω για αρκετή ώρα γιατί δε βλέπω ή δεν καταλαβαίνω που πρέπει να πάω. Πολύ συχνά το παιχνίδι δεν είναι συνεπές στο ποια σημεία του περιβάλλοντος είναι διαθέσιμα για αλληλεπίδραση και ποια είναι απλά γραφικά αφού δε μπορείς να τα ξεχωρίσεις εύκολα.
              Οι ειδικές κινήσεις δε μπορούν να γίνουν dodge/block cancel με αποτέλεσμα να είναι πολύ επικίνδυνο να τις χρησιμοποιήσεις σε δύσκολες μάχες και να καταλήγεις να χρησιμοποιείς τις ίδιες (ίδια?) κινήσεις ξανά και ξανά (τετράγωνο, τετράγωνο, τρίγωνο).
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Symfwnw se ola.
                Menw sthn fwnh tou Kratos, spartiaths me fwnh negrou, afta einai!
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Το Assassin's Creed 2 το τελείωσες;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Μπραβο straier, αυτο που λες για τις ειδικες κινησεις ειναι imo απο τα μεγαλυτερα προβληματα του συστηματος μαχης στα GOW...λεω μπραβο γιατι εισαι ο πρωτος που το αναφερει τοσο καθαρα (αν το εχετε πει και αλλοι sorry ). Μαθαινεις ενα σωρο κινησεις οι οποιες ειναι ολες ανοιχτες σε καθε χτυπημα αφου δεν μπορεις να κανεις dodge/block cancel. Αυτοματα γινονται σχετικα αχρηστες και ετσι μενεις στα απλα combos της εναρξης (ειδικα σε δυσκολες μαχες). Στο 3 εχει βελτιωθει καπως το πραγμα (βασικα εχει μειωθει ο χρονος των επιθεσεων, εν ολιγοις ειναι πιο γρηγορες) και imo ηταν απο τις σημαντικοτερες αλλαγες...

                    Comment


                    • λεω μπραβο γιατι εισαι ο πρωτος που το αναφερει τοσο καθαρα (αν το εχετε πει και αλλοι sorry )
                      Den kserw kai egw poses fores exw pei pws olo to paixnidi einai spam tetragwno tetragwno trigono.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Υπερβάλεις. Αρκετές φορές χρησιμοποιείς και το right stick. Εν γένει και το R1.

                        Comment


                        • Tetragwno tetragwno trigwno kai eniwte tetragwno tetragwno trigwno "pathmeno"!
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Εγώ μερικές φορές πατούσα και Χ, ντάξει ;

                            Comment


                            • Απλα ο straier τονισε το λογο που αναγκαζεσαι να κανεις spam σε συγκεκριμενα ειδη κινησεων... Θελω να πω οτι ως ενα σημειο το συστημα μαχης ειναι οντως προβληματικο, σου δινει επιλογες τις οποιες λογω δομης καταληγει να παιρνει πισω (ενα combo για παραδειγμα που κραταει 3 δευτερολεπτα, σε αφηνει ανοικτο σε επιθεσεις και δεν μπορεις να το κανεις cancel, ειναι οπως και να το κανουμε fail)... εν τελει περιοριζεσαι σε πολυ απλους συνδιασμους καθως δεν κερδιζεις κατι (ισα ισα που χανεις) με τη χρηση των πιο ανεπτυγμενων μηχανισμων του παιχνιδιου.

                              Comment


                              • Ακριβώς αυτό. Το πρόβλημά μου δεν είναι πως μπορείς απλά να σπαμάρεις την ίδια κίνηση, αλλά ότι ΔΕ μπορείς να χρησιμοποιείς τις άλλες κινήσεις γιατί δεν είναι καθόλου ασφαλείς. Η Μπατονέττα πχ είναι αιώνες μπροστά σε αυτό το θέμα. Μπορείς να σπαμάρεις κάποιες επιθέσεις αλλά σου δίνει τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις ότι κίνηση θέλεις αν είσαι αρκετά καλός με τη βοήθεια του dodge offset. O Kratos αν πατήσεις L1+τετράγωνο αρχίζει και χορεύει και δε σταματάει αν δε τις φάει. Ακόμα και το τρίγωνο τρίγωνο τρίγωνο είναι δύσκολη κίνηση γιατί είναι υπερβολικά αργό στην αρχή.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X