Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ξεκίνησα Dragon Age: Origins.
    Ελπίζω να την παλέψω μιας και δεν είμαι φαν των wrpg.
    Τα στατιστικά είναι τόσα πολλά που μου προκαλούν πονοκέφαλο.
    Για γραφικά/ήχο δεν θα μιλήσω.

    Comment


    • Originally posted by Xeno View Post
      Γιατι τετοια απαισιοδοξια για το Last Story; Προσωπικα μου φαινεται αδιανοητο να μη βγει εκτος Ιαπωνιας ενα jRPG που εχει απο πισω του καποια απο τα πλεον δυνατα ονοματα της βιομηχανιας.
      και μενα το ιδιο αλλα...

      Comment


      • Originally posted by Vaynard View Post
        και μενα το ιδιο αλλα...
        +1...

        Το πρόβλημα είναι οι 12.000 φωνές! Εκεί σπάσανε ρεκόρ γκινές με τις περισσότερες φωνές μέσα σ' ένα RPG. Αυτό θέλει τουλάχιστον 1-1,5 χρόνια για να γίνει η όλη μετάφραση στις Αγγλικές φωνές, αλλά εγώ είμαι της γνώμης να το κάνουν Eng sub για να ξεμπερδεύουν!

        Eng sub = λιγότερα λεφτά και τα δίνεις σ' έναν Ιάπωνα μεταφραστη στα Αγγλικά.
        Eng dub = σκας ένα βουνό από λεφτά σε πολλούς φωνητικούς ηθοποιούς και άσκοπος χρόνος και χρήμα.

        Με λίγα λόγια, το πρόβλημα τους είναι ότι δεν ξέρουν να τα εξοικονομούν σωστά...
        sigpic

        Comment


        • Νόμιζα ότι με την Ashley P τα είδαμε όλα...

          Comment




          • οσο υπαρχει το παραπανω ελπιζουμε

            imo αν δεν ανακοινωθει κατι μεχρι και την φετινη E3 ας το ξεχασουμε το xenoblade

            ενταξει εχουμε διαβασει οτι ειναι text-heavy αλλα και παλι

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              Νόμιζα ότι με την Ashley P τα είδαμε όλα...
              Δυστυχώς προκαλεί μεγάλη κατάθλιψη το γεγονός πως όλα τα υπόλοιπα πλέον θα είναι υποδεέστερα...
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Άρχισα το Tomb Raider Anniversary στο PC. Έχει καιρό να συγκινηθώ με τέτοιο τρόπο, φέρνει μνήμες. Το παιχνίδι γενικά δείχνει πολύ καλοσχεδιασμένο, δουλεύει υπέροχα. Ένα πετυχημένο remake.
                Originally posted by Enpsty View Post
                Ξεκίνησα Dragon Age: Origins.
                Ελπίζω να την παλέψω μιας και δεν είμαι φαν των wrpg.
                Heh, και εγώ έτσι σκέφτομαι για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ελπίζω όταν έρθει η ώρα να το αρχίσω να με υποδεχτεί καλά.

                Comment


                • Originally posted by Aion View Post
                  Heh, και εγώ έτσι σκέφτομαι για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ελπίζω όταν έρθει η ώρα να το αρχίσω να με υποδεχτεί καλά.
                  Έπαιξα άλλη μία ώρα χθες. Μέχρι στιγμής δεν κάνω τίποτα άλλο παρά μόνο να μιλάω με διάφορους.
                  Ακούω τα καλύτερα από όλους τους γνωστούς μου όμως οπότε θα συνεχίσω.

                  Comment


                  • Γιατί να παίξεις ένα παιχνίδι αν δε σου αρέσει το είδος που ανήκει;
                    I'm back bitches... Version 2.0

                    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                    Comment


                    • Ναι ρε συ enpsty, wrpg της παλιάς σχολής κι όλας είναι, τι περίμενες;

                      Comment


                      • Ξεκινησα στο χαλαρο το castlevania στο ps3. Οκ ωραιο ειναι, καλα γραφικα και μουσικη, ομορφο συστημα μαχης. Τα platform sessions ειναι λιγο οτι να ναι λογω καμερας κυριως. Επισης λιγο ακυρο μου φαινεται το γεγονος οτι το evade δεν γινεται με το δευτερο analog αλλα με το L2 (ειναι σαφως πιο δυσκολο και imo επρεπε να γινεται με το analog απο τη στιγμη που η καμερα ειναι fixed). Για να πω την αληθεια παντως, μεχρι στιγμης δεν εχει καμια σχεση με castlevania . Ως προς την αισθητικη δηλαδη καμια σχεση.

                        Περισσοτερα στο μελλον και στο αντιστοιχο topic.

                        Comment


                        • Originally posted by NickTG View Post
                          Γιατί να παίξεις ένα παιχνίδι αν δε σου αρέσει το είδος που ανήκει;
                          Γιατί θέλω ένα παιχνίδι μου να με απασχολήσει για μεγάλο χρονικό διάστημα και ένα rpg είναι ότι πρέπει.
                          Αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ελεύθερα.
                          Θα ξεκίνηγα Mass Effect 2 αλλά δεν έχω παίξει το 1 (και δεν μπορώ ελλείψει 360 και pc).

                          Originally posted by nooto View Post
                          Επισης λιγο ακυρο μου φαινεται το γεγονος οτι το evade δεν γινεται με το δευτερο analog αλλα με το L2 (ειναι σαφως πιο δυσκολο και imo επρεπε να γινεται με το analog απο τη στιγμη που η καμερα ειναι fixed).
                          Εμένα αυτό είναι που μου άρεσε. Δεν πατάω ποτέ άμυνα στα action games και παίζω μόνο με evade. Κάτι που με βόλεψε αφάνταστα στο LOS μιας και δεν χρειάζεται να βγάλω τον αντίχειρα μου απ'τα κουμπιά για να πιάσω των δεξί αναλογικό.

                          Comment


                          • Originally posted by Enpsty View Post
                            Γιατί θέλω ένα παιχνίδι μου να με απασχολήσει για μεγάλο χρονικό διάστημα και ένα rpg είναι ότι πρέπει.
                            Αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ελεύθερα.
                            Θα ξεκίνηγα Mass Effect 2 αλλά δεν έχω παίξει το 1 (και δεν μπορώ ελλείψει 360 και pc).


                            Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη πρόταση, αφού δεν ξέρω και τα είδη που σου αρέσουν, αλλά δε μου φαίνεται και ότι πιο λογικό να παίζεις κάτι απλά για να σου τρώει χρόνο χωρίς να σου αρέσει.
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • Originally posted by NickTG View Post
                              Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη πρόταση, αφού δεν ξέρω και τα είδη που σου αρέσουν, αλλά δε μου φαίνεται και ότι πιο λογικό να παίζεις κάτι απλά για να σου τρώει χρόνο χωρίς να σου αρέσει.
                              Κοίτα δεν είμαι φαν των wrpg αλλά δεν με χαλάνε κι όλας. Απλώς δεν το περίμενα τόσο μπλα-μπλα. Όλοι μου λένε ότι ανεβαίνει και γίνεται πολύ εθιστικό στην συνέχεια οπότε το συνεχίζω και αν βαρεθώ έχει ο Θεός.

                              Comment


                              • Heh, Enpsty απότι φαίνεται έχουμε παρόμοιο γούστο σε αυτό το τομέα. Το πολύ μπλα μπλα σκοτώνει κάποτε.

                                Πάντως και εγώ θέλω να το δοκιμάσω.

                                Όσο για κάποια άλλη πρόταση... Μείνε μακριά από WoW. That should do it.

                                Comment

                                Working...
                                X