Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για πες για το Knight Contracts.Θυμάμαι μου είχες πει σε έκαιγε.
    Δεν ανησυχώ για σένα πάντως.3/4 θα τα έχεις τελειώσει μέχρι τότε. ;)
    Carpe diem

    Comment


    • oxi to haunted ελεγα οτι φαινεται πολυ ενδιαφερον αλλα τελικα πηγε για ιουνιο η κυκλοφορια του

      δεν εχουνε και τρελη διαρκεια 3/4 απο αυτα το trinity souls ειναι αλλη ιστορια ειναι γυρω στις 50-60 ωρες μονο το main story

      το knights contract ειμαι σιγουρος οτι θα φαει θαψιμο απο τον τυπο, ειναι μια χαρα action hack and slash, το art direction και η ατμοσφαιρα του ειναι εξαιρετικα, το setting του μεσαιωνας-witch hunting ειναι win για μενα, ειναι gory πραγμα που ειναι επισης win, εχει ενδιαφερον σεναριο με πολλα kai lengthy cutscenes για το ειδος του,ξανατονιζω εχει επιβλητικη ατμοσφαιρα σχεδον tim burtonιστικη και με το καταλληλο ost

      εχω μεινει αναυδος με το trinity souls (που θα φαει και αυτο θαψιμο ανετα) γιατι νομιζα οτι jrpgs με τετοια δομη δεν βγαινουνε πλεον, μονο για hardcore players imo εχει κανει ενα ωραιιο review το gamespot που συμφωνω σε πολλα μαζι του ασχετα αν του εβαλε 6,5 αν διαβασετε το review θα νομιζετε οτι του εβαλε 8+ , αν το επαιζα 7-8 χρονια πριν δεν θα ξεκολλαγα για κανα 15 ημερο μεχρι να το τελειωσω, νομιζω οτι μπαινει στο club με τα sleeper hits jpgs που δεν θα παιξει ποτε κανενας μαζι με τα magna carta 2 και nier

      bulletstorm ειναι ενοχη απολαυση απολαυστικο gameplay εχουνε κανει θαυματα με την unreal engine στα γραφικα και με duke nukem macho λογικη χωρις τις γυμνες στριπτιζεζ επιβαλλεται να εχεις φαντασια και να την αφηνεις να οργιαζει καθως δεν αρκει το τρεχω πιου πιου και παμε παρακατω, πρεπει να χρησιμοποιεις φαντασια και να εχεις ποικιλια στους τροπους με τους οποιους σκοτωνεις τους εχθρους, για την ακριβεια ειναι 116

      killzone 3...ενταξει ολοι ξερετε περι τινος προκειται. omgwtf graphics, solid controls-gameplay, η καλυτερη ζουγκλα που εχω δει σε videogame και με παρδαλα χρωματα, το καλυτερο art direction σε στρατιωτικα fps imo, θα παω και λιγο παρακατω να πω οτι το βρισκω οτι καλυτερο εχουνε να προσφερουνε οι HD κονσολες σαν εμπειρια σε fps μεχρι σημερα σε αυτο φυσικα παιζουνε καθοριστικο ρολο τα γραφικα, ειναι απο τις λιγες φορες που ενω παιζω ενα fps θελω να ''μπω'' μεσα στην οθονη

      Comment


      • Right!Εγώ ανυπομονούσα να δω τι λέει το Knights Contract.
        Κατατοπιστικότατο σε βρίσκω.
        Κατεβάζω ντέμο Trinity.
        Carpe diem

        Comment


        • Ξεκινησα το RED DEAD REDEMPTION αυτες της μερες και ως τωρα με εχει απορροφησει πληρως, Wild West παιζει να ειναι με διαφορα το καλυτερο setting για sandbox game

          Comment


          • το knights contract τελικα ειναι κατω του μετριου και τις πρωτη μιαμιση ωρα μου αρεσε καπως φαινοτανε υποσχομενο, εχει παρει τελειως την κατω βολτα μεινετε μακρια, bugs, κακο lvl design, η καμερα κανει οτι θελει, τα bosses ειναι καπως ενδιαφερον αλλα ειναι ακρως ακνευρισιτκα μολις τα νικησεις πρεπει να περασεις καποια QTE με μικρο window για να βαλεις τα commands τα οποια αν τα χασεις το boss ξαναγεμιζει το μισο life πισω απαραδεχτο απλα, to AI της witch που εχεις μαζι σου ειναι για τα πανηγηρια, και το story αν και αρχισε με ενα ενδιαφερον δεν εξελισεται καθολου και μπαινει σε μια επαναληψη , κριμα γιατι ητανε ενδιαφερον το ολλο concept, το close combat einai απλα αδιαφορο, μονο η μαγικες επιθεσεις που κανει η witch που εχεις απο πισω σου εχουνε ενα ενδιαφερον και τα εντυπωσιακα finishing moves

            Comment


            • Εδώ και 5 μέρες παίζω New Vegas.
              Αν και από πλευράς gameplay τουλάχιστον τώρα στην αρχή δεν βλέπω καμία διαφορά με το 3 (εξαιρείται το hardcore mode με το οποίο όμως δεν θα ασχοληθώ) αισθητικά το παιχνίδι είναι πολύ ανώτερο.
              Ενώ το 3 ήταν μία απίστευτη μουντάδα, το NV έχει ''ζωή'' (παρόλο που εκτυλίσσεται σε μία έρημο). Γι'αυτό και συνεχίζω πορωμένος.

              Comment


              • Είπα να ξεκινήσω και το Castlevania Lords of Shadow στο πολύ χαλαρό. Αρχικές εντυπώσεις θετικές θα έλεγα, αν και υπάρχουν αρκετά παράπονα σχετικά με χειρισμό, κάμερα και γενικότερο προσανατολισμό του παιχνιδιού. Το θετικότερο για μένα είναι ότι χωρίζονται σε πολλά κεφάλαια και ακόμα περισσότερα υποκεφάλαια, οπότε είναι ότι πρέπει για ένα χαλαρό session του τετάρτου με μισαώρου. Περισσότερες εντυπώσεις θα γράψω στο αντίστοιχο θέμα.

                Το Dragon Age Origins το έχω στις 57 ώρες, τελείωσα Circle of Magi, Brecilian Forest, Redcliffe και ένα κάρο side quests + αυτό με τις στάχτες της Andraste. Τώρα κάνω διάφορες σκόρπιες αποστολές για NPCs, διάφορες παρατάξεις και companions και μετά πάω Orzammar. Το παιχνίδι με έχει μαγέψει αν και το σενάριο αρχίζει να φαίνεται τραγικά αδιάφορο, κάτι για το οποίο θα μιλήσω όταν το τερματίσω.

                Comment


                • ο προσανατολισμος του νεου castlevania αν εννοεις αυτο που καταλαβα (οτι ακολουθει τα χναρια του gow) του ταιριαζει απολυτα πιστευω, προχωρησε το λιγο ισως σου φυγουνε οι αμφιβολλιες γιατι ναι μεν παταει σε αυτο το concept αλλα η σκηνοθεσια kai to storytelling ειναι σε αλλο επιπεδο

                  Comment


                  • Όχι εννοώ ότι το παιχνίδι κινείται ανάμεσα σε platforming, adventuring και hack n slash χωρίς να υλοποιεί κανένα από τα τρία πολύ καλά. Είναι μία εντύπωση που μου δημιουργήθηκε από τις 2 ώρες που αφιέρωσα και θέλω να την αναλύσω όταν βρω όρεξη, χρόνο μα κυρίως όταν προχωρήσω λίγο ακόμα τον τίτλο.

                    Ο προσανατολισμός, έτσι όπως τον εννοείς εσύ, είναι απόλυτα σωστός κατά την άποψή μου. Χίλιες φορές αυτό το στυλ παρά τα Metroidvania και τα περίεργα 3D που έβγαιναν τα τελευταία χρόνια.

                    Τέλος πάντων, δώστε μου λίγο χρόνο 2ο υποκεφάλαιο 2ου κεφαλαίου είμαι ακόμα .

                    Comment


                    • Metroidvanias FTW!!!
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Evans εχεις δικιο σε αυτο που λες, το παιχνιδι εχει τα 3 αυτα στοιχεια ταυτοχρονα. Βασικα ειναι οντως νωρις για οποιαδηποτε κριση, οπως θα δεις και εσυ στη συνεχεια οι στροφες ανεβαινουν παρα πολυ και η ολη δομη αποκτα μια ισορροπια. Οπως και να εχει εγω βρηκα το παντρεμα αυτο ιδιαιτερα ενδιαφερον, υπαρχουν σιγουρα θεματακια αλλα αν το (δεδομενο) sequel καταφερει να τα λυσει θα μιλαμε για κατι πραγματικα εξαιρετικο.

                        Comment


                        • MGS4 και Justice League Heroes για psp.Μου βγήκε η πίστη να το κατεβάσω γιατί σερνότανε το καρβουνάκι μου,αλλά μέχρι στιγμής έχω μείνει ικανοποιημένος.Είναι ένα πολύ προσεγμένο action RPG με "βάθος",ισσοροπημένο πλήρως όσον αφορά την δυσκολία,και με έπιασε λίγο στον ύπνο όταν είδα ότι έχει μια 5ετία στη πιάτσα.Εγκρίνεται.

                          Comment


                          • Συνεχίζω με New Vegas.
                            Ωραίο και τεράστιο. Δυστυχώς έχει και πολλά bugs.

                            Comment


                            • Ξεκινησα το δευτερο playthrough στο heavy rain. Παω για καλο τελος παλι αλλα κανοντας διαφορετικες επιλογες σε πολλα σημεια. Το 3ο playthrough θα ερθει σε κανενα 6μηνο παλι (κλασσικα για να εχω ψιλοξεχασει το παιχνιδι).

                              Μετα θα δουμε, υπαρχει το completion του super meat boy, πιθανη αγορα του beyond good n evil, το deadly premonition και διαφορα αλλα arcade games που περιμενουν ενω στην ακρη ειναι και το let us clinq together. Υπαρχουν πολλα block busters που θελω να αγορασω (killzone 3, lbp 2, dead space 2) αλλα μαλλον πανε προς ανοιξη (με price drop).

                              Comment


                              • Έχω ξαναξεκινήσει το God of War III στο Easy Mode για να ξεκλειδώσω το τελευταίο Trophy. Κάνω ένα speedrun.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X