Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tales of destiny ps2 director's cut
    catherine ps3 (επιτελους το παρελαβα ατιμα κουριερ!!)


    το catherine λεμε ειναι απιστευτα δυσκολο!!!! και φανταστειτε εχει φαει patch γιατι ητανε ακομα ποιο δυσκολο,που δεν μπορω καν να το φανταστω!!!, προσπαθω να διαβασω tutorials απο το inernet οπως του masterll , αλλα δεν εχω καταλαβει πολλα πραγματα ακομα, σε οσους αρεσουνε τα puzzle games θα το λατρεψετε, νομιζω ειπανε οτι θα το βγαλουνε το καλοκαιρι σε usa

    Comment


    • Μήπως είναι το μοντέλο catherine??? Lol
      Πάντως πολύ γελοίο όνομα για videogame...
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • και που να δεις τον τυπο που ειναι πρωταγωνιστης και τι του φορανε

        Comment


        • Originally posted by Vaynard View Post
          catherine ps3 (επιτελους το παρελαβα ατιμα κουριερ!!)


          το catherine λεμε ειναι απιστευτα δυσκολο!!!! και φανταστειτε εχει φαει patch γιατι ητανε ακομα ποιο δυσκολο,που δεν μπορω καν να το φανταστω!!!, προσπαθω να διαβασω tutorials απο το inernet οπως του masterll , αλλα δεν εχω καταλαβει πολλα πραγματα ακομα, σε οσους αρεσουνε τα puzzle games θα το λατρεψετε, νομιζω ειπανε οτι θα το βγαλουνε το καλοκαιρι σε usa
          Θα το βγάλουν και στην EU. Θυμάμαι το είπαν και από άλλη πηγή, αλλά δεν θυμάμαι που το διάβασα.
          sigpic

          Comment


          • Porto Sani Village: Head Waiter Edition

            Μετα απο καιρο βαλτου επεστρεψα στα not-augmented reality παιχνιδια και αρχισα εδω και μια βδομαδα το εν λογω παιχνιδι.

            Το καλο ειναι οτι οι NPCs ειναι φοβεροι, ο Maitre και ο Bar Manager ειναι ατομαρες, εχει καλο κοσμο και ειναι καλη μπιζνα.

            Το κακο ειναι οτι το Story mode πιανει απο σημερα μεχρι τον Οκτωβρη!

            (οκ, δεν ειναι κακο, αλλα δεν ξερω τι σκατα side quests θα εχει...)

            Ειμαι ακομα στο tutorial βεβαια, αλλα απο βδομαδα μπαινουμε στο Chapter 1: Easter και προβλεπεται αμεσο lvl up. Φημολογειται πως θα πεσει πολυ exp παντως, σιγουρο lvl 20 μεχρι τελος του campaign.

            Κατι ακουσα και για χειμερινο dlc αλλα ειναι φημες, μεχρι ο developer να το ανακοινωσει εχουμε ακομα καιρο...

            Επισης παιζω και Ghost Wars στο Android, καλο tower defence style παιχνιδι με ωραιο τεχνικο τομεα και πλακιτσα. Αλλα unbalanced τερμα λεμε...
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • vanyard γνωριζεις ιαπωνικα η απλα θελησες να δοκιμασεις τις δυναμεις σου σε κατι που αναμενεις?

              εαν γνωριζεις , τι rpg elements εχει το catherine?

              το υφος του μου ειχε κανει πολυ εντυπωση θυμαμαι. η μηπως δεν ειναι καν rpg?
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Originally posted by Scatman View Post
                vanyard γνωριζεις ιαπωνικα η απλα θελησες να δοκιμασεις τις δυναμεις σου σε κατι που αναμενεις?

                εαν γνωριζεις , τι rpg elements εχει το catherine?

                το υφος του μου ειχε κανει πολυ εντυπωση θυμαμαι. η μηπως δεν ειναι καν rpg?
                Κι εγώ το απορώ. Από το βίντεο που έκαναν leak το βλέπω σαν ψυχολογικό θρίλερ με anime στοιχεία. Αν έχει RPG, ας με διαψεύσει κάποιος τότε.
                sigpic

                Comment


                • Εμένα πάντως από αυτά που έχω δει πιο πολύ Persona μου θυμίζει.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • scatman εχω παιξει και αλλα japan games χωρις να γνωριζω λεξη οπως games απο την σειρα tales που το θεωρω προσωπικο αθλο
                    και καποια games που δεν κρατιομουνα σε psx era dino crysis, biohazard 3 , tekken 3

                    το catherine το εχω αφησει για την ωρα εχω παιξει 3-4 ωριτσες και πραγματικα κολησα μαζι του , δεν εχει rpg elements καθολου, action puzzle ειναι που απαιτει γρηγορες κινησεις, skill και στιψημο μυαλου κουνας blocks για να δημιουργησεις δρομο και να φτασεις στην κορυφη, το story διαδραματιζεται με εντυπωσιακα anime σχεδια και cutscenes τιγκα στα gags,
                    ειναι απο το team που εχει φτιαξει τα νεοτερα persona και φυσικα αυτο φαινεται στην αισθητικη του που πραγματικα λατρευω

                    εδω θα δειτε το gameplay, που μαζευεις και score αναλογως με το ποσο καλα θα τα πας, ξεκλειδωνεις αντικειμενα κτλ



                    φυσικα οσο προχωρας τα πραγματα γινονται ποιο πολυπλοκα, ειναι δυσκολο game πραγματικα!!

                    στην ουσια οι πιστες ειναι οι εφιαλτες που βλεπει ο πρωταγωνιστης

                    Comment


                    • Σιγά το δύσκολο,κι εγώ έχω τελειώσει RE3,Dino Crisis & Metal gear Solid 1 στα Ιαπωνικά.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Den exete zwh kanenas sas, den aggizw iapwniko paixnidi pou na me parei o iapwnikos diavolos kai na me shkwsei.
                        Den exei kamia aksiza na mhn katalavainw ti lene...
                        Mono an einai fighting game tha epaiza pou den exei entelws kamia shmasia h metafrash.
                        Sas snomparw anoixta
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Τα RE3 & DC αν θυμάμαι καλά ήταν στα αγγλικά όλα,πλην των γραπτών κειμένων.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μου βγει η πίστη για να περάσω κάποιους γρίφους,αλλά οκ το ευχαριστήθηκα.Τώρα που το σκέφτομαι,δεν τερμάτισα ποτέ τις μεταφρασμένες εκδόσεις των 2 παραπάνω τίτλων.
                          Το MGS εννοείται ότι το ξανάπαιξα από τότε γιατί δεν καταλάβαινα τίποτα.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Κι εγώ την πρώτη φορά που τερμάτισα το Resident Evil 3, ήταν στο Ιαπωνικό επειδή προφανώς όλα τα μαγαζιά έφεραν κλόπιες με το που κυκλοφόρησε στην Ιαπωνία, πολύ πριν κυκλοφορήσει σε Αμερική και Ευρώπη. Όντως, το μεγαλύτερο μέρος του κειμένου ήταν στα αγγλικά, όμως σε μερικά σημεία έπρεπε να κάνεις αλχημείες για να βγάλεις άκρη. Όπως όταν σου εμφανιζόταν ο Νέμεσις και έπρεπε να επιλέξεις μία από δύο διαθέσιμες επιλογές. Τουλάχιστον έτσι ήταν πιο έντονο και το στοιχείο της έκπληξης, ό,τι και να επέλεγες η συνέχεια ήταν άγνωστη

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Χαχαχαχα,ναι,θυμάμαι μάλιστα που προσπαθούσα να προβλέψω ποια επιλογή χρησημοποιεί το περιβάλλον και σε ποια κάθεσαι και τον πολεμάς.Προσπαθούσα να θυμηθώ αν έχω ξαναδεί καπου κάποια ιδεογράμματα ώστε να το πράξω αυτό.Ωραίες εποχές.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Htan ths modas ekeinh thn epoxh na kykloforoun spasmenes kopies opou mporouses na peirakseis kapoia pragmata sto paixnidi (ta FF9, RE3 kai Vagrant Story htan tetoia games), egw loipon me to Resident Evil 3 ekana thn ekshs vlakeia, kathisa kai eida ton termatismo me thn mia xwris na paiksw to game (htan stis epiloges) kai meta den mporousa na to paiksw

                                To epaiksa kai to teleiwsa sto Dreamcast poly kairo argotera kai afou eixa teleiwsei to Code Veronica prwta.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X