Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Den exete zwh kanenas sas, den aggizw iapwniko paixnidi pou na me parei o iapwnikos diavolos kai na me shkwsei.
    Den exei kamia aksiza na mhn katalavainw ti lene...
    Mono an einai fighting game tha epaiza pou den exei entelws kamia shmasia h metafrash.
    ωπα ωπα.... μισο λεπτακι

    καταρχην συμφωνω οτι ειναι μλκια να παιξεις ενα jrpg χωρις να γνωριζεις την γλωσσα και να πας ετσι στα τυφλα ΑΛΛΑ

    το story στο remake tales of destiny το γνωριζα και επειτα με τοσες πληροφoριες και τοσα δεδομενα που κυκλοφορουνε στο νετ ειναι απλα θεμα διαθεσης να ασχοληθεις και να ψαξεις να βρεις οτι θες, αν εχεις παιξει χιλιαδες jrpgs δεν ειναι και τοσο δυσκολο να εκληματιστεις και να καταλαβεις τι γινεται ποσο μαλλον σε μια σειρα οπως τα tales of αν εχεις παιξει αρκετα

    επιπλεον το tales of destiny 2 το επαιξα με πατσαρισμενα τα menu σε combat και invectory οποτε εδω το μονο που χρειαστηκε να κανω ητανε να βλεπω τα cutscenes με translated το στορυ απο το youtube...ναι τοσο δυσκολο ητανε....

    ειναι δειγμα θελησης αγαπης σε κατι αγαπητε ground και οχι σνομπισμου, οτι φαινεται σε καποιον βουνο και δυσκολο δεν παει να πει οτι το βλεπουνε και ολοι ετσι, γιατι και εγω με την σειρα μου θα μπορουσα να πω οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια τα ''κρεμασταρια'' ειναι γραμμενα ολα μεσα στο internet αν ψαξεις, αν δεν εχεις εσυ την διαθεση να το κανεις δεν σημαινει οτι δεν την εχει και ο αλλος

    anyway ολα αυτα ητανε καποτε νεανικες επιπολαιοτητες πλεον δεν θα το ξαναεκανα για κανενα jrpg και για κανενα λογο κυριως γιατι χριαζεται απειρο ελευθερο χρονο,πολυ μεγαλο ψαξιμο και προετοιμασια τετοιου ειδους εγχειρηματα, αφου κρατηθηκα με το xenoblade παλι καλα δηλαδη

    Comment


    • το story στο remake tales of destiny το γνωριζα και επειτα με τοσες πληροφoριες και τοσα δεδομενα που κυκλοφορουνε στο νετ ειναι απλα θεμα διαθεσης να ασχοληθεις και να ψαξεις να βρεις οτι θες, αν εχεις παιξει χιλιαδες jrpgs δεν ειναι και τοσο δυσκολο να εκληματιστεις και να καταλαβεις τι γινεται ποσο μαλλον σε μια σειρα οπως τα tales of αν εχεις παιξει αρκετα

      επιπλεον το tales of destiny 2 το επαιξα με πατσαρισμενα τα menu σε combat και invectory οποτε εδω το μονο που χρειαστηκε να κανω ητανε να βλεπω τα cutscenes με translated το στορυ απο το youtube...ναι τοσο δυσκολο ητανε....
      Den mou leei tipote, akoma kai an kapoio final fantasy evgaine kainourio kai erxotane meta apo xronia metafrasmeno h den erxotane pote, den tha to epaiza kai pote h tha perimena mexri na metafrastei.

      To mono iapwniko game pou epaiksa htan to FF12 IZJS kai afto mono otan metafrastike 100%.
      Den kserw an to perneis san snobismo, alla den tha epaiza ena iapwniko game xwris na katalavw thn mia mou gia na lew oti to epaiksa aplws, pote den eimoun toso porwmenos.
      Kai oxi to na diavazeis to story apo txt kai videos sto youtube den to kanei gia mena kai egw mporw na diavasw 10 faqs, na dw 5 videos kai na lew oti epaiksa ta paixnidia afta.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Kai oxi to na diavazeis to story apo txt kai videos sto youtube den to kanei gia mena kai egw mporw na diavasw 10 faqs, na dw 5 videos kai na lew oti epaiksa ta paixnidia afta.
        συμφωνοι, η διαφορα ειναι οτι εγω επαιζα ταυτοχρονα τα παιχνιδια καταλαβαινοντας πληρως και τους μηχανισμους τους μετα απο αρκετο κοπο και ψαξιμο πρεπει να σε πληροφορησω

        φυσικα εχει να κανει με το ποσο τρελαμενος εισαι και το ποση ορεξη εχεις, γι αυτο σου ειπα οτι πλεον δεν θα το ξαναεκανα

        απλα δεν ειναι κομψο να ακους απο ανθρωπους που μοιραζεσαι το ιδιο hobbie οτι ''ξερεις κατι φιλε? επειδη αυτο που κανεις εμενα μου φαινεται ατοπο και η δικια σου πωρωση ξεπερναει την δικια μου σε σνομπαρω''

        θα σου αρεσε να μπει καποιος αλλος gamer στο thread με το lets play castlevania και να σου πει κατι παρομοιο του τυπου ''εγω φιλε δεν θα εμπαινα ποτε στη διαδικασια να παιξω το ταδε game για εκατομμυριοστη φορα η να το ψαξω τοσο πολυ η να μαγνητοσκοπησω videakia στο youtube και γι αυτο σε σνομπαρω"

        Comment


        • Profanws o kathenas kanei oti kanei gia thn kavla tou, alla h apopsh mou panw sto sygekrimeno thema paramenei, an epaikses to iapwniko = den to epaikses gia mena.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Θα ήθελα να καταθέσω μια μεγάλη καφρίλα που έκανα στο Total War.

            Υπερασπίζομαι ένα φουλ φρούριο λοιπόν, με έναν έμπειρο κι ένα άπειρο στρατηγό απέναντι σε 3 εχθρικούς στρατηγούς ( daimyo, κληρονόμος και αναπληρωματικός). Οι στρατοί είναι ισοδύναμοι αριθμητικά με περίπου 1900 μονάδες έκαστος, αλλά το κλου είναι η σύνθεση.

            Εγώ - ισομοιρασμένοι yari ashigaru και bow ashigaru (χωρικοί κοινώς) με μια μονάδα yari samurai και χωρίς τίποτε άλλο.

            Κακοί - 3 bow ashigaru και τα υπόλοιπα μοιρασμένα σε yari samurai και yari ashigaru.

            Τόμπολα λοιπόν. Η μάχη προφανώς και κερδίζεται, αλλά το θέμα είναι η εξέλιξη. Αν περάσουν τα τείχη με έχουν πετσοκόψει στα γρήγορα γιατί οι μισοί δικοί μου είναι τοξότες, ενώ αν κάνω τους yari ashigaru του σκαντζόχοιρους μου μένουν οι yari samurai που χάνουν οριακά και αν δε στραβώσει κάτι.

            Στήνω λοιπόν το στρατό μου με την τακτική "ταμπούρι" - όλοι σε ένα σημείο και οι τοξότες να καλύπτουν τις δύο κατευθύνσεις που, σύμφωνα με τον campaign map, θα έρθουν οι κακούληδες. Ξεκινά η μάχη λοιπόν, και βλέπω πως αντί για επίθεση σε 2 σώματα και από την ίδια λίγο πολύ μεριά δέχομαι επίθεση από 3 μεριές με την εξής διάταξη.

            3 μονάδες ashigaru από αριστερά - 4 μονάδες ashigaru από τη φάτσα - όλοι μα όλοι οι υπόλοιποι διαγώνια.

            Και τι κάνει λοιπόν το πνευματικό τέκνο του Tokugawa Ieyasu, του Θεμιστοκλή και του Ρόμελ?

            ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΩ ΟΛΟΥΣ ΕΞΩ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΑΖΙΚΟ ΝΤΟΥ ΣΤΟΥΣ ΣΤΡΑΤΗΓΟΥΣ!!!

            Η κίνηση ήταν ταυτόχρονα απίστευτα ηλίθια και απίστευτα ιδιοφυής. Οι μονάδες από το πλάι και μπροστά επιτίθονταν σε τελείως ανυπεράσπιστες πλευρές, αλλά και παράλληλα ήθελαν πολύ χρόνο να φτάσουν μέχρι το κέντρο του κάστρου και να το καταλάβουν. Από την άλλη, ο στρατός μου ήταν υπεραρκετός για να διαλύσει στα γρήγορα τις μονάδες που ήταν με τους τρεις στρατηγούς (που βλακωδώς τους είχε όλους μαζί) χωρίς υπερβολικές απώλειες αλλά υπήρχαν πολλοί τζόγοι.Πρώτον, το τρέξιμο κουράζει και οι κουρασμένοι στρατιώτες είναι αργοί και δεν πολεμάνε καλά, οπότε αν προλάβαινα να γυρίσω στην ώρα μου μπορεί απλά να με κάνανε κομμάτια. Δεύτερον, ΑΝ προλάβαινα να γυρίσω στην ώρα μου...

            Οπότε το σχέδιο ήταν να βγω έξω μπουλουκηδόν παρατώντας ενελώς ανυπεράσπιστο το φρούριο, να σφάξω και τους 3 στρατηγούς στα γρήγορα για να σπάσω το ηθικό των κακών, να τρέξω σαν το Βέγγο πάλι μέσα και να προλάβω τους υπόλοιπους που έχουν μπει μέσα και να τους αρχίσω στις γρήγορες ελπίζοντας να το βάλουν στα πόδια.

            Και αυτό ακριβώς έγινε.

            Το άκρον άωτον ήταν η στιγμή που οι εχθροί είχαν φτάσει στο ανώτατο διάζωμα, το οποίο κάλυπταν οι τοξότες μου από το ακριβώς από κάτω. Το τραγελαφικό ήταν πως οι ξεθεωμένοι ashigaru μου εκείνη την ώρα έψαχναν να βρουν τρόπο να ανέβουν μέχρι πάνω και δε μπορούσαν...

            Ένιγουέι, heroic victory με 1300 εχθρικές απώλειες έναντι 250 δικών μου. Σουρεάλ. Η βλακεία είναι ανίκητη.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • lol

              τιτε συναδερφε καφρε σε αγαπω

              Comment


              • xaxaxa excelent, strathgikh aksia tou Miltiadh leme!
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Έτσι ήταν πάντα οι στρατηγοί, κανένας σεβασμός στη ζωή του απλού στρατιώτη...
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Προφανώς ο καθένας κάνει ότι νομίζει αλλά και για μένα δεν αξίζει να εισάγεις κάτι για το οποίο έχεις ελάχιστες πιθανότητες να ευχαριστηθείς. Έχω ακούσει αρκετά άτομα να παίζουν παιχνίδια με τη βοήθεια faqs ακόμη και λεξικού... ανεξάρτητα απ'το πόσο αγαπάς ένα genre, όλη αυτή η διαδικασία φαντάζει κουραστική κι αφαιρεί πόντους και απ'την απόλαυση του παιχνιδιού, σε ταλαιπορεί (για εμένα πάντα). Υγειά στο κουράγιο σου!

                    Όπως και να έχει, για το Catherine οι πληροφορίες μιλούσαν και για RPG στοιχεία. Μου κάνει εντύπωση πως δεν έχεις συναντήσει κάτι που να παραπέμπει εκεί .

                    Eνημέρωνε για όσο το προχωράς.


                    Και για να είμαι On topic... αυτόν τον καιρό ασχολούμαι ελαφρά με το Blood of bahamut. Λογικά μετά την άδεια θα αρχίσω και τα Golden Sun DS, Metal Max 3.

                    Για το πρώτο, δυστυχώς δεν είμαι πολύ ικανοποιημένος και περιττώ να πω δεν ήταν αυτό που περίμενα. Απλοικό, χωρίς ιδιαίτερα στοιχεία σε σενάριο, γραφικά δράση κι επαναλαμβανόμενο σε σημείο που με κουράζει. Εύχομαι να αλλάξει στη συνέχεια. Για τα άλλα 2 έχω διαβάσει καλά σχόλια και με ενδιαφέρει να ασχοληθώ μαζί τους.
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • Κάνα μεταφρασμένο rom του ΒΟΒ παίζει ή μπα;
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Του Μαστορα;
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Blood of Bahamut
                          Carpe diem

                          Comment


                          • δεν εχω ιδεα, σορρυ.

                            google it :-P
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • Altair σου έχω δωράκι.



                              Αυτοί οι τυπάδες μεταφράζουν το bob και βρίσκονται σε πολύ καλό στάδιο,έχουν μεταφράσει το 73% του κειμένου.

                              Κράτα το site και περίμενε μέχρι να κυκλοφορήσουν το patch.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Scaty σκέφτηκα μιας και το διάβαζα να ρωτήσω,μήπως ξέρεις,μην ψάχνω άδικα.Αν δεν έβαζε λινκ ο φίλτατος Deus τον οποίο υπερευχαριστώ,θα το έψαχνα τώρα.

                                Deus thanks again.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X