Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • ΥΓ: Jump! Ultimate Stars...
    Τα σπάει, μα πόσο τα σπάει....
    [/b]
    Που είναι η English Version? OEO?

    Comment


    • δεν θα βγει ποτε λογω ασυμφωνιας των clopyrights. μονο fan translated να περιμενεις...
      υπαρχει καπου ενα rom που εχουν μεταφρασει ενα 5% νομιζω.

      κατα τα αλλα ειναι φοβερα παιχνιδια και τα δυο κριμα που απο καποιο σημειο και μετα δεν μπορω να το προχωρησω επειδη δεν ξερω τι πρεπει να κανω.

      Comment


      • Tα DS roms εχουν κωδικοποιηθει με τετοιο τροπο που ειναι πολυ δυσκολο να κανουν full μεταφρασεις , δυστυχως
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Θα ήθελα να καταγραφεί το ότι, στο Jade Empire, η Imperial Challenge στην Arena σε επίπεδο δυσκολίας Grand Master είναι από τα πιο εκνευριστικά και δύσκολα τμήματα που έχω δει ως gamer. Ευχαριστώ.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Συνεχίζω σταθερά την πορεία μου στον κόσμο του Blue Dragon (πώς στο διάολο τον λένε;). Έφτασα στο τρίτο dvd στις 62 ωρες (Ι burn the night oil λέμε!!!) και πρέπει να δηλώσω (ξανά) γοητευμένος. Τα γενόμενα στην αρχή του τρίτου δίσκου είναι awsome, παρόλη τη ρηχότητα που χαρακτηρίζει το σενάριο. Πάρα πολύ καλοδουλεμένος τίτλος, προσεγμένος στον κάθε του τομέα, φοβερή μουσική, πάρα πολύ ωραίος κόσμος, πολύ side πράμα, ικανοποιητική διάρκεια, καλή δυσκολία στο hard, αλλά το σενάριο το ρίχνει πολύ. Προσωπικά δεν έχω κάποιο παράπονο, αλλά πιστέυω ότι με ένα καλύτερο σενάριο, μακριά από τα άκυρα στερεότυπα των Ιαπώνων, θα μιλούσαμε για ένα από τα καλύτερα JRPG της χρονιάς (λες και βγήκαν πολλά καλά φέτος, w/e). Ο Sakaguchi δεν έχασε το touch, ξέρει να σκηνοθετεί... Και ο Nobuo δίνει ρέστα, φτάνει και ξεπερνάει πάρα πολλές δημιουργίες του όσο βρισκόταν στην Square. Ελπίζω από το Lost Odyssey κάτι καλύτερο...

            Comment


            • Εχθες εκατσα με ενα φιλο και βαλαμε να ριξουμε μια ματια σε εναν κομματακι παλιο τιτλο,το Galerians για το PlayStation (Ετος 2000).Δε ξερω ποσο θα καθησω να ασχοληθω με αυτο το μαλλον μετριο παιχνιδι εν ετη 2008,παντως προκειται για αρκετα ενδιαφερον δημιουργημα,σιγουρα πολυ διαφορετικο απο το μεσο survival horror game.Σαφεστατα ειναι προβληματικο σε παρα πολλους τομεις (οταν ειχε βγει ειχε χαρακτηριστει μετριο απο το μεγαλυτερο μερος του τυπου) ομως εχει μια λογικη και μια ατμοσφαιρα που το καθιστουν σχεδον ενα ειδος απο μονο του.Αν το τελειωσω καποτε θα παραθεσω περισσοτερα,μα αν καποιος εδω μεσα το εχει στα χερια του και δεν εχει ασχοληθει,προτεινω,ριξτε μια ματια.
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • ΕΠος FIoth&#33; Εγω το κατατασω σαν RPG βεβαια...αλλα ειναι πιο πολυ Action/Adventure. Eαν σαρεσει πραγματικα δες και το Galerians - Ash για ps2.
                To κακο ειναι πως εχει αρκετα προβληματα με τις καμερες και το χειρισμο αλλα Ok. Κανεις δεν ειναι τελειος. Εχει και σχετικα καλο ending.
                Εχει απτα πιο ιδιαιτερα/ψυχεδελικα battle systems κ ατμοσφαιρα τρελοκομειου xD

                To Dragon Quest Joker τελειωνει και ειμαι αναμεσα σε πολλες επιλογες με επικρατεστερες τα Black Matrix 00 κι Langrisser V πoυ δεν το εχω ολοκληρωσει ποτε.
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • δεν θα βγει ποτε λογω ασυμφωνιας των clopyrights. μονο fan translated να περιμενεις...
                  υπαρχει καπου ενα rom που εχουν μεταφρασει ενα 5% νομιζω.

                  κατα τα αλλα ειναι φοβερα παιχνιδια και τα δυο κριμα που απο καποιο σημειο και μετα δεν μπορω να το προχωρησω επειδη δεν ξερω τι πρεπει να κανω.
                  [/b]
                  Δεν είναι και τόσο δύσκολο, ψάξε στο gamefaqs για τον οδηγό και θα σε βοηθήσει πολύ. Εγώ χάρη στο JUS έμαθα katakana..&#33;
                  Αυτό το παιχνίδι είναι πραγματικά ο παράδεισος του anime fan. Έχω στο deck μου Naruto, Luffy, Sanji (όλοι 5-koma) και επειδή δεν ξέρω απο help koma πολλά έβαλα 2 που μ&#39;άρεσαν ενώ support koma έχω την 3-koma Sakura (γιατρεύει).
                  Με είχε πιάσει η μανία μου αρχές του καλοκαιριού να ξεκλειδώσω όλα τα 8-koma των αγαπημένων μου χαρακτήρων (Naruto, Sasuke, Luffy, Ichigo και άλλοι) αλλά τελικά σχεδόν όλα τα 8-koma είναι απογοητευτικά. Πάρα πολύ αργά...

                  Δεν ξέρω αν είναι γενικά εύκολο, αλλά παίζω battle 1 vs 3 στο δύσκολο και νικάω με όλα τα αστεράκια. Θα ήθελα να παίξω και on-line όμως.....

                  Comment


                  • Signature
                    Born From Darkness...Raised By Light....
                    My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                    Official O.G.C Member

                    Comment


                    • Έτσι έτσι...Disgaea FTW&#33;&#33;&#33; B)

                      Άρχισα το Guitar Hero 2 μιάς και το star fox το τερμάτισα και 2ή φορά,περιμένω rumble pack για να πάω και στην τρίτη οπότε άρχισα κάτι ανάλαφρο

                      Guitar Hero 1>>>>2 ΆΝΕΤΑ&#33;&#33;&#33;Το δύο έχει πολύ μαπέξ songs σε σχέση με το ένα και καμία προσθήκη εκτός από minor details.Το μόνο καλό είναι το encore που μπορείς να παίξεις πλέον


                      Comment


                      • Έτσι έτσι...Disgaea FTW&#33;&#33;&#33; B)


                        [/b]
                        Den tha to elega san game katantaei polly vareto apo tin mesi kai meta.
                        Born From Darkness...Raised By Light....
                        My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                        Official O.G.C Member

                        Comment


                        • Den tha to elega san game katantaei polly vareto apo tin mesi kai meta.
                          [/b]

                          You are not a real gamer then .

                          Disgaea is such an epic game .-


                          Comment


                          • Opos tha elege kai o Laharl XAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXAXAXAXA&#33;
                            Born From Darkness...Raised By Light....
                            My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                            Official O.G.C Member

                            Comment


                            • I&#39;m teasing you mate δε θα του πρότεινα το Chrono Trigger παρά μόνον αν ήξερα ότι λατρεύει τα jrpgs (και επειδή δεν ξέρω τι παιχνίδια προτιμά ο φίλτατος το άφησα ανοιχτό ;) ) .
                              [/b]

                              Δεν ξέρω αν λέει κάτι αλλά το πρώτο παιχνίδι που πήρα για το 360 είναι το Enchanted Arms και για το PSP το Tales of Eternia. ;)
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment


                              • Λοιπόν επειδή με έπιασε μια μικρή Haloμανία εξαιτίας ενός φίλου καμμένου έβαλα και έπαιξα για καμιά ωρίτσα το Halo:CE στο Legendary και την Truth and Reconciliation πίστα.Για πολλοστή φορά αναρωτήθηκα πόσο μπροστά είναι αυτός ο τίτλος από δεκάαααααααδες FPS του σήμερα.Πραγματικά παίζοντας το πρώτο Halo αντιλαμβάνεσαι καλύτερα πόσο ελάχιστα έχει ανανεωθεί σε γενικές γραμμές το είδος στο τομέα του μπαμ μπαμ και μην ακούσω για Bioshock,Half Life 2...τα συγκεκριμένα παιχνίδια εστιάζουν κυριώς σε άλλους τομείς.Άλλοι έχουν το όνομα (Unreal engine) και άλλοι την χάρη.

                                Συνεχίζω αργά αλλά σταθερά το Enchanted Arms και το έχω φτάσει στην παγωμένη Yokohama σαν το παραμύθι με την βασίλισσα του χιονιού.Δεν μπορώ να πω ότι με εντυπωσιάζει ο τίτλος αλλά και δεν απογοητεύει.Ωστόσο η κατάσταση είναι πολύ άδικη για τον τίτλο αν δοκιμαστεί μετά από Blue Dragon κάψιμο.Του λείπει αυτό το feeling που λίγα rpg μπορούν να προσφέρουν. Τέλος πάντων είναι ακόμα αρκετά νωρίς για να κριθεί ο τίτλος.

                                Τέλος να πω ότι το Carcasonne παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον.Έχω ψιλοκαεί με το puzzle στυλάκι του.

                                Comment

                                Working...
                                X