Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έχω παίξει μέχρι τον πρώτο Boss, αλλά θα διαφωνήσω με αυτό που λες Ramp και άλλα gaming sites...
    Αdventure είναι το παιχνίδι και μέχρι στιγμής τα puzzles είναι με την πλήρη έννοια του όρου...Δηλαδή βάζουν το μυαλό σου να δουλέψει..δεν είναι απλοικά minigames αλά Wario και ούτε απαιτούν ένα random waggle για να τα λύσεις...
    Άσε που η ποικιλία στο να λύσεις τις καταστάσεις, σε adventure παραπέμπει....
    Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

    Let's just all say the magic words and go back to reality.

    THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

    Comment


    • Αυτο που ειπα αφορουσε την αρχη του παιχνιδιου, τα πρωτα επιπεδα που ναι σαν tutorials. Οπως ειπα τα επομενα θελουν σκεψη οπως, πολυ σωστα το πες, σε ενα κανονικο adventure. Απλα δε το διευκρινισα γιατι θεωρησα γνωστο πως το παιχνιδι ανηκει στην κατηγορια των adventure. Σε boss δεν εχω παει ακομη.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Στο ps3;
        [/b]
        Ναι,δεν έχω XBox ;) Btw,έχω φτάσει στην 6η αποστολή και όσο προχωράω τόσο πιο πολύ με "πορώνει" το παιχνίδι.Εντάξει δεν διεκδικεί δάφνες πρωτοτυπίας ή δεν μιλάμε για τον τίτλο της χρονιάς,αλλά σε κάνει και κολλάς τόσο πολύ μαζί του και το διασκεδάζεις κάθε λεπτό που παίζεις.Στα + οι τρομερά αισθησιακές και καλοσχεδιασμένες γυναικίες παρουσίες του παιχνιδιού(Gloria,οι "παγωμένες" νύμφες στο 2ο boss καθώς και οι Lady,Trish που είδα ένα videάκι στο youtube είναι όλα τα λεφτά).
        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

        Comment


        • Κυνηγάω Little Sisters και Big Dadies στο Βioshock. Ωραίο μέχρι στιγμής, οι κάτοικοι της Rapture μου 'χουν κλέψει τη καρδιά με τη κουρλαμάρα που τους δέρνει.
          sigpic

          Comment


          • Καιρός ήταν.

            Comment


            • Σε PC είναι Μιας κι έπεσε αναβάθμιση είπα να το τεστάρω εκεί.
              sigpic

              Comment


              • Δε σε αντέχω άλλο . Από μέγας consol-ας και RPGας έγινες ένας MMORPG-addict και pc-ας .

                Comment


                • To χω δίπορτο Τέλος του μήνα έχει Lost Odyssey οπότε no problemo. Α, και τέλος Μάη θα σου στείλω buddy key για το Αge of Conan :icon_twisted:
                  sigpic

                  Comment


                  • Lost odyssey... Εγώ το έχω και στέκεται... Blue Dragon is to blame. Λέω να πάω να το τερματίσω στα γρήγορα να παρατήσω την κονσόλα για λίγο γιατί θα χάσω την ζωή μου σε λίγο.

                    Comment


                    • Kαλά θα κάνεις. Στείλε και το Lost Odyssey και οταν εξέλλθεις της αποτοξίνωσης στο στέλνω πίσω.
                      sigpic

                      Comment


                      • Λοιπον τελειωσα και το halo 2 στο heroic και λεω να αρχισω σιγα σιγα το halo 3... Για το 2 εχω μιλησει πιο πριν οποτε δεν τα ξαναλεω... Για το τελος του μονο , που πολλοι το βρηκαν...''καπως'' τελος παντων θα πω οτι τους καταλαβαινω ( αφου το παιχνιδι κυκλοφορησε χρονια πριν ) , αλλα οταν εχεις το 3 κομματι της τριλογιας στην βιβλιοθηκη σου , το τελος σου φαινεται καταπληκτικο σαν τα τελη του lord of the rings ενα πραγμα...θα πω παντως για αλλη μια φορα πως το σεναριο εχει τρομερο Potential...Βαζοντας το 3 τωρα τρελαθηκα τελειως... καθομουν εκπληκτος απο την κλιμακα που χρησιμοποιειται και με το πως το AI πλαισιωνει τα πολυ πιο λεπτομερη απο αποψη δομης περιβαλλοντα . Ειναι πολυ περιεργη αισθηση να βλεπει πως ενα κορυφαιος τιτλος μετουσιωνεται κατω απο τις νεες συνθηκες που επιβαλλει το καινουργιο hardware...Και οσο σκεπτομαι οτι οταν το ειχα πρωτοδοκιμασει μιλαγα για μετρια γραφικα....σταματαω πριν fanboyστω τελειως

                        Comment


                        • Εγώ ακόμα περιμένω το κομμάτι μου από την άθλια M$. Εδώ και τρεις μήνες λένε την ίδια χαζομάρα, "Πάρτε σε δύο βδομάδες, δεν υπάρχει stock". Τέλος πάντων, service my @$$.

                          Comment


                          • Λοιπον τελειωσα και το halo 2 στο heroic και λεω να αρχισω σιγα σιγα το halo 3... Για το 2 εχω μιλησει πιο πριν οποτε δεν τα ξαναλεω... Για το τελος του μονο , που πολλοι το βρηκαν...''καπως'' τελος παντων θα πω οτι τους καταλαβαινω ( αφου το παιχνιδι κυκλοφορησε χρονια πριν ) , αλλα οταν εχεις το 3 κομματι της τριλογιας στην βιβλιοθηκη σου , το τελος σου φαινεται καταπληκτικο σαν τα τελη του lord of the rings ενα πραγμα...θα πω παντως για αλλη μια φορα πως το σεναριο εχει τρομερο Potential...Βαζοντας το 3 τωρα τρελαθηκα τελειως... καθομουν εκπληκτος απο την κλιμακα που χρησιμοποιειται και με το πως το AI πλαισιωνει τα πολυ πιο λεπτομερη απο αποψη δομης περιβαλλοντα . Ειναι πολυ περιεργη αισθηση να βλεπει πως ενα κορυφαιος τιτλος μετουσιωνεται κατω απο τις νεες συνθηκες που επιβαλλει το καινουργιο hardware...Και οσο σκεπτομαι οτι οταν το ειχα πρωτοδοκιμασει μιλαγα για μετρια γραφικα....σταματαω πριν fanboyστω τελειως
                            [/b]
                            Σε συμπάθησα πολύ.Επιτέλους άλλος ένας που κατανοεί το μεγαλείο της σειράς όχι μόνο από μία σφαιρική ματιά αλλά κι έχοντας ζήσει τον τίτλο.Απλά από τα καλύτερα franshises ever σε ότι προσφέρει.

                            Μέτρια γραφικά? Πες τα σε αυτούς που τα έχουν αλλού αλλά δεν το έχουν συνειδητοποιήσει ακόμα.

                            Comment


                            • songoku ιδου η απάντηση που σου είχα δώσει οταν είχες πει οτι το Halo 3 είχε μέτρια γραφικά!
                              Τράβα παίξε κανα gears βρε noob που μου θες και Halo!!
                              Ακους εκέι μέτρια γραφικα!!![/b]
                              Οπώς καταλαβαίνεις το noob δεν ήταν τυχαίο!!
                              Πάντως αν και χιλιοειπωμένο απο τα υπόλοιπα παιδία οταν τερμάτισα το Η3 στο νορμαλ το βρήκα απλά ένα αρτιότατο fps και τίποτα παραπάνω!! Στο Heroic παρόλαυτα κόλλησα απίστευτα και εν μέρει κατανόησα τον ντόρο και το hype που είχε δημιουργηθεί γύρω απο αυτό το παιχνίδι!
                              Η τραγική ειρωνεία είναι οτι αυτην την περίοδο παίζω Gears!! Καλά για τον τεχνικό τομέα του παιχνιδιού δεν χρειάζεται να πω τίποτα. Απο κει και πέρα το παιχνίδι είναι εξαιρετικό, ο χειρισμός επίσης εξαιρετικός ενώ υπάρχουν μικρολεπτομέρειες που σε κολλάνε αφάνταστα! Το reload του όπλου π.χ ήταν τρομερή ιδέα. Οπου να ναι τερματίζω το νορμαλ και αρχίζω hardcore! Aναρωτιέμαι αν θα υπάρχει παρόμοια αλλάγη Α.Ι στους εχθρούς όπως στο Ηalo με την αλλάγή δυσκολίας.

                              Υ.Γ Ειστε απίστευτα τυχεροί που δεν έχω live!! Θα eιχατε φάει τρελά ownage στο Η3 (boy, ren, songoku)
                              Και αυτό είναι δέσμευση!! B)
                              I attack sharks
                              when i smell them bleed
                              I dont go swimming
                              water just wants to be around me.

                              Comment


                              • <div class='quotetop'></div>
                                Οπώς καταλαβαίνεις το noob δεν ήταν τυχαίο&#33;&#33;
                                Πάντως αν και χιλιοειπωμένο απο τα υπόλοιπα παιδία οταν τερμάτισα το Η3 στο νορμαλ το βρήκα απλά ένα αρτιότατο fps και τίποτα παραπάνω&#33;&#33; Στο Heroic παρόλαυτα κόλλησα απίστευτα και εν μέρει κατανόησα τον ντόρο και το hype που είχε δημιουργηθεί γύρω απο αυτό το παιχνίδι&#33;[/b]
                                Οκ οκ το παραδεχομαι οτι εφαγα ownage εχω τρελαθει τελειως με το gameplay του τριτου μερους...ακουγεται γραφικο πλεον αλλα ειναι ετη φωτος απο αυτο του 2 ειμαι στην αρχη στο heroic αλλα μετα θα ξεκινησω και το legendary για να δω τι ψαρια πιανω.

                                <div class='quotetop'></div>
                                Η τραγική ειρωνεία είναι οτι αυτην την περίοδο παίζω Gears&#33;&#33; Καλά για τον τεχνικό τομέα του παιχνιδιού δεν χρειάζεται να πω τίποτα. Απο κει και πέρα το παιχνίδι είναι εξαιρετικό, ο χειρισμός επίσης εξαιρετικός ενώ υπάρχουν μικρολεπτομέρειες που σε κολλάνε αφάνταστα&#33; Το reload του όπλου π.χ ήταν τρομερή ιδέα. Οπου να ναι τερματίζω το νορμαλ και αρχίζω hardcore&#33; Aναρωτιέμαι αν θα υπάρχει παρόμοια αλλάγη Α.Ι στους εχθρούς όπως στο Ηalo με την αλλάγή δυσκολίας.[/b]
                                welcome to the noob era . Με την αλλαγη του βαθμου δυσκολιας στο gears θα ψιλοψαρωσεις...κατα βαση στο normal δεν ειναι αναγκη να χρησιμοποιεις το περιβαλλοντα χωρο σε μεγαλο βαθμο..στο hardcore δεν υπαρχει τροπος να επιβιωσεις αν δεν χρησιμοποιεισεις στο επακρο την δομη του χωρου , οποτε και εδω συνανταμε το οτι το gears φτιαχτηκε για hardcore και πανω. Οσο για το AI , οχι αυτο δεν εχει την αντιστοιχη &#39;&#39;τραγικη&#39;&#39; βελτιωση που βλεπουμε στα halo ... μπορω ωστοσο να πω οτι τα πιο πανω επιπεδα δυσκολιας και των 2 παιχνιδιων τα καθιστουν τρομερα πιο ενδιαφεροντες τιτλους...σχεδον &#39;&#39;αλλους&#39;&#39; τιτλους..

                                Τραβα βαλε live&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33; Eγω περιμενω την gold μεσα στη βδομαδα και μετα την εξεταστικη θα αρχισω να τρωω εεεε να ριχνω σκονη σε gears & halo

                                Comment

                                Working...
                                X