Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chrono Trigger ελέω στρατού.

    Comment


    • Originally posted by Titus View Post
      Μάλλον το ανάποδο συμβαίνει. Σχεδόν όλα τα console games βγαίνουν σε PC και πολλές φορές με μέτρια αποτελέσματα και χωρίς να αξιοποιούν το διαθέσιμο hardware.
      Που το ειδες αυτο βρε Titus?Χωρις να υπολογιζουμε τα exclusives της καθε κονσολας που ειναι πολλα,τα ps3/360 only games ειναι απειρα:p
      Aπο την αλλη κανεις δεν θα αγοραζε κονσολα στο παρελθον για να παιξει καποιο fallout,cod κτλ.Σημερα ομως παιζει και αυτα στην κονσολα.

      Για να ειμαι και on topic.Παιζω Resistance 3,λιγο fifa 12 και καποια στιγμη θα ξεκινησω το Mass effect 2.

      Comment


      • Συνεχίζω με mario kart. 3 stars παντού, στις 72 ώρες μέχρι στιγμής, μου λείπουν 8 expert ghosts απ'τα 32 για να νικήσω και online έχω 2200+ points.
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • ωραιο post του ren, straier η ερωτηση σου δεν θα επρεπε να αποτελει εκπληξη, καθε gamer 25+ ετων που σεβεται τον εαυτο του οφειλει να (εχει) παιξει ολα τα παραπανω η τουλαχιστον τα περισσοτερα απο αυτα
          Σέβομαι τον εαυτό μου αλλά κάποια από αυτά δεν τα έχω ακούσει καν (ή έστω δεν τα θυμάμαι) και τα περισσότερα δεν τα έχω παίξει και ούτε σκοπεύω. Και μόνο η ιδέα να παίξω όλα τα King's Quest και τα Ultima με κάνει και τρομάζω. Όταν είχαν πρωτοβγεί πολλά από αυτά ήμουν πολύ μικρός (ή και αγέννητος), ενώ πήρα και σχετικά αργά πισι.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Originally posted by straier View Post
            Τα έχεις παίξει όλα αυτά;
            και βάλε... συνεχίζω Dark Souls 185 level και έκλεισα 300ωρο.

            Comment


            • Paiksate ta Ultima apo to prwto? Kyriolektika den nomizw.
              O monos logos gia na paikseis ta prwta Ultima einai gia na les oti ta epaikses (kai polla xronia meta thn kykloforia tous), oxi gia na sevesai ton eafto sou.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • ΟΚ κρίνοντας από τον Ren μάλλον δε θα το πάρω ποτέ το Dark Souls! Αρρώστια!


                Αυτό τον καιρό ασχολούμαι με:
                The Darkness - Ένα κεφάλαιο μου έμεινε. Ωραία ατμόσφαιρα, ωραίες ιδέες, κακή υλοποίηση. Περιμένω το 2 να τα διορθώσουν...
                OF: Red River - Τελείωσα το πρώτο κεφάλαιο. Ενδιαφέρον το break μου από τους συνηθισμένους FPS τίτλους γι αυτό εδώ και μου αρέσει το slow pace tactical approach αλλά οι συμπαίκτες έχουν χάλια Α.Ι.
                Halo: Reach - Single campaign για δεύτερη φορά και multiplayer λίγακι.
                Red Dead Redemption - Τέλος το story και τώρα κυνήγι για το 100%. Λίγο multi όποτε μαζευόμαστε.
                L.A. Noire - Τέλος τα traffic cases και συνεχίζουμε! Απίστευτο παιχνίδι!!!


                Comment


                • Ξεκίνησα Uncharted 3. ZOMG best graphics evargh αλλά το υψηλό contrast που χαρακτηρίζει τα Uncharted μάλλον παραγίνεται σε κάποια σημεία.

                  Μέχρι στιγμής δεν βλέπω διαφορές στο gameplay σε σχέση με το 2. Στην πορεία θα δούμε αν αυτό είναι θετικό ή αρνητικό.

                  Comment


                  • God of War: Ghost of Sparta(PSP)
                    sigpic

                    Comment


                    • Ξεκίνησα το Infamous 2. Ως τώρα βλέπω ότι είναι εμφανώς βελτιωμένο σε όλους τους τομείς .

                      Comment


                      • Assassin's Creed 2 GOTY. Έχω σκοπό να το βγάλω 1000/1000 για τρίτη φορά

                        Comment


                        • The 3rd Birthday

                          Η αληθεια ειναι οτι δεν το περιμενα αλλα το παιχνιδι ειναι παρα πολυ ωραιο. Ειχα δει οτι δεν ειχε παρει καλες κριτικες και σε πρωτη φαση το εβαλα λιγο για να δω πως ειναι αλλα τελικα κολλησα .

                          Το θετικο ειναι οτι δεν προκειται για shooter. Αρχικα δινει αυτη την εντυπωση και επιπλεον οταν διαπιστωνεις οτι η καμερα ειναι στο Dpad λες οk, κλαφτα χαραλαμπε . Ωστοσο το shooting τελικα γινεται μεσω lock on στον αντιπαλο πατωντας μονο ενα κουμπι. Επειδη εχει γινει αυτη η επιλογη (δεν ελεγχεις το στοχο) η μαχη εχει εμπλουτιστει με πολλα αλλα πραγματα που δινουν ωραιο gameplay με το shooting να χρησιμοποιειται απλα ως ''μεσο''.

                          Η δομη ειναι απλη, υπαρχει ενα κεντρικο hub με ενα μηχανημα τυπου anymous απο το assassins creed οπου παιρνεις τις αποστολες και το κυριο μερος του παιχνιδιου εξελισσεται σε γραμμικες περιοχες που χωριζονται σε τομεις που η εισοδος-εξοδος εχει respawn των εχθρων (φανταστειτε κατι σε τυπο devil may cry ή Bayonetta). Το ωραιο κομματι του ολου στησιματος ειναι οτι μαζι σου βρισκονται και αλλοι στρατιωτες που μπορεις να καταλαμβανεις τα σωματα τους (με ενα ειδος τηλεμεταφορας) προκειμενου να εκμεταλευεσαι τοσο τις θεσεις τους οσο και να ξεφευγεις απο δυσκολες καταστασεις. Το παραπανω εχει στηθει πολυ ωραια και δεδομενου οτι υπαρχουν rpg στοιχεια αναπτυξης της Aya, η ολη δομη ολο και ανανεωνεται.

                          Εχω παιξει ενα 3ωρο περιπου οποτε δεν ξερω αν μετα το παιχνιδι γινεται επαναλαμβανομενο αλλα μεχρι στιγμης μου αρεσει πολυ.

                          Props στα πολυ καλα γραφικα και cutscenes αλλα και στην απιστευτη μουσικη επενδυση. Το σεναριο φαινεται να ειναι full μπερδεμενο αλλα μεχρι στιγμης μου αρεσει.

                          Περισσοτερα οταν το τελειωσω.

                          Comment


                          • Τώρα παίζω το God of War: Ghost of Sparta(Για να δω ποίος σκατάς είναι ο neeTHREE αν έχει τα @@ να μου την πει εδώ) στο God Mode. Ο πιο δύσκολος εχθρός είναι οι Keres Wraith(Σκιές των Κήρων), τις οποίες χρειάστηκε ένα walkthrough να δω ότι θέλουν απλά χτυπήματα για να τις σκοτώσεις.

                            Το έχω σκοπό να το τερματίσω στο 100% μ' όλα τα είδη ξεκλειδωμένα και τα challenges περασμένα.

                            Θα μου πάρει κάπου 5-6 παιχνίδια για να μαζέψω τις κόκκινες σφαίρες για να τις θυσιάσω στον Ναό του Δία προκειμένου ν' ανοίξω τις Προκλήσεις της Αθηνάς.

                            Grimmtak, να σε δω να προσπαθείς να το σπάσεις το God Mode.
                            sigpic

                            Comment


                            • You dare challenge me!!

                              Παίζω Uncharted 3 στο "Εξουθενωτικό" για πλατίνα, μόλις τελειώσω μπορεί και να σε βολέψω

                              Comment


                              • Originally posted by 丹野 View Post
                                Τώρα παίζω το God of War: Ghost of Sparta(Για να δω ποίος σκατάς είναι ο neeTHREE αν έχει τα @@ να μου την πει εδώ) στο God Mode. Ο πιο δύσκολος εχθρός είναι οι Keres Wraith(Σκιές των Κήρων), τις οποίες χρειάστηκε ένα walkthrough να δω ότι θέλουν απλά χτυπήματα για να τις σκοτώσεις.

                                Το έχω σκοπό να το τερματίσω στο 100% μ' όλα τα είδη ξεκλειδωμένα και τα challenges περασμένα.

                                Θα μου πάρει κάπου 5-6 παιχνίδια για να μαζέψω τις κόκκινες σφαίρες για να τις θυσιάσω στον Ναό του Δία προκειμένου ν' ανοίξω τις Προκλήσεις της Αθηνάς.

                                Grimmtak, να σε δω να προσπαθείς να το σπάσεις το God Mode.
                                :kill:
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X