Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Darkness II, Τα σπαει..

    Comment


    • Είπα να κάνω ένα διάλειμμα από το Kingdom Hearts Marathon και ξεκίνησα το Alan Wake στο Hard. Έχω ένα μικρό πρόβλημα με τα expressions των χαρακτήρων όταν μιλάνε, λες και βλέπω βραζιλιάνικο σίριαλ.

      Comment


      • Dragon Quest IΧ (DS)

        Μεγάλο κόλλημα.

        Comment


        • Για πες τιποτα για το ΙΧ, γιατι εγω το παρατησα πολυ νωρις - δυστυχως πρεπει να βγηκε οταν ημουν στην αδεια απολυσεως.
          Τοτε ελεγα πως δε μου βγαζε ουτε στον ελαχιστο βαθμο την ατμοσφαιρα των παλιοτερων DQ που μου αρεσαν και παρα πολυ, αλλα ισως να φταιει το οτι εκτος στρατου πολλα παιχνιδια γινονται σχεδον απαλευτα.

          Comment


          • Είμαι άσχετος με το είδος των ιαπωνικών RPG. Η μόνη μου επαφή είναι τα Pokemon, το Chrono Trigger που πρόσφατα τερμάτισα και λοιπά σκόπια jRPG που ποτέ δε μπόρεσα να τερματίσω. Ωστόσω, μπορώ να διαπιστώσω εύκολα πως το DQIX είναι ένα RPG με επιτηδευμένα κλασσικούς και ανόθευτους μηχανισμούς, σενάριο και ροή και απλά δίνει βάση στο μέγεθος του κόσμου και των διαθέσιμων αντικειμένων (χιλιάδες). Ο αριθμός των εχθρών δε πάει πίσω επίσης.
            Μέχρι προχθές δεν είχα πάρει χαμπάρι πως επιπλέον party members μπορείς να αιτηθείς από μία γυναίκα σε ένα Inn. Έφτασα lvl25 για να ψάχνω ακόμα πότε θα μου κοτσάρουν τον mage που χρειάζομαι..

            αλλα ισως να φταιει το οτι εκτος στρατου πολλα παιχνιδια γινονται σχεδον απαλευτα.


            Ναι, είναι μια αλήθεια αυτό.

            Comment


            • Ξεκίνησα το Arkham City.

              Comment


              • Ωραίος.Εγώ πέρα από τα assignments στο Mass Effect παίζω χαλαρά όταν βαριέμαι να ανοίξω τηλεόραση κλπ,τα Professor Layton 1 & Super Princess Peach.
                Carpe diem

                Comment


                • Kingdom Hearts Birth By Sleep Final Mix, Kingdom Hearts Re:Chain of memories, Kingdom Hearts Re:Coded, Kingdom Hearts 2
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Escape Plan & Rayman Origins στο PS Vita.

                    Comment


                    • Θέλω να ακούσω τις εντυπώσεις σου από το Rayman και όποτε μπορέσεις για το Escape Plan.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Συνεχίζω με το DQIX, το κοντέρ γράφει 35 ώρες (αξιοσέβαστος αριθμός ενασχόλησης για τα στάνταρ μου) και βρίσκομαι στο κατόφλι του final boss. Το παιχνίδι θα το λιώσω μέχρι να απολυθώ.

                        Επίσης κοίταξα το Radiant Historia αλλά δε ξέρω αν θα το συνεχίσω - είναι επαναλαμβανόμενο άρα πολλές φορές βαρετό.

                        Comment


                        • Δεν εχω δει το Radiant Historia, αλλα μονο καλα λογια λενε γι' αυτο παντως.
                          Αν θες κατι που να ξεφευγει παντως απο τα τελειως παραδοσιακα RPGs, τοτε δοκιμασε το The world ends with you.

                          Comment


                          • Originally posted by Xeno View Post
                            Αν θες κατι που να ξεφευγει παντως απο τα τελειως παραδοσιακα RPGs, τοτε δοκιμασε το The world ends with you.
                            +1

                            Ότι καλύτερο έχω παίξει μέχρι τώρα στο DS.
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • Originally posted by Xeno View Post
                              Δεν εχω δει το Radiant Historia, αλλα μονο καλα λογια λενε γι' αυτο παντως.
                              Εγώ λέω ανάμεικτα. Επειδή μόλις έφυγα από playthrough του Chrono Trigger, κακώς λένε πολλοί πως το αντιγράφει. Το σεναριακό concept του χρονοταξιδιού έχει μεγάλη διαφορά από το ένα παιχνίδι στο άλλο, όπως και η εφαρμογή του στο gameplay. Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο ο τίτλος παρουσιάζει και μεγάλο ενδιαφέρον.
                              Δυστυχώς όμως ο παίχτης θα πρέπει να διανύσει τις ίδιες περιοχές ξανά και ξανά και ξανά, περιοχές με πολλά πανομοιότυπα screens και χωρίς κάποιον χάρτη για προσανατολισμό. Αυτό το διαπίστωσα ο ίδιος και το επιβεβαίωσα διαβάζοντας κριτικές στο net. Βλέποντας κιόλας πως δεν είμαι καν στη μέση, δε θέλω να σκέφτομαι τι θα τραβήξω μετά.
                              Το σύστημα μάχης είναι επίσης ξεχωριστό. Οι εχθροί κινούνται πάνω σε grids, σε μια επιφάνεια 3x3 αν θυμάμαι καλά. Σε συνδυασμό με ένα έξυπνο σύστημα turn exchange, υπάρχει μία στρατηγική ουσία στο gameplay της μάχης. Απαιτείται συνεχώς η εκτεταμένη μέριμνα του παίχτη. Καλώς επειδή ξεφεύγουμε από το A A A A A A A A των turn-based, κακώς επειδή μπορεί να βαρεθείς εύκολα. Υπάρχει και ένα auto-battle που εκτελεί τις μάχες άσχημα αλλά για grinding καλό είναι...

                              Εννοείται πως το TWEWY ανήκει στα προσεχώς.

                              Comment


                              • το μονο που με χαλασε στο radiant historia ειναι τα μινιμαλιστικα εφε στις μαχες αλλα και τα μετρια γραφικα ακομα και για τα δεδομενα του ds in battle, κατα τα αλλα πιστευω ειναι απο τα ποιο solid jrpgs του ds και μια απο τις καλυτερες κυκλοφοριες σε jrpgs της περσινης χρονιας (το οτι κυνηγαμε jrpgs ποσοτικα σε κυκλοφοριες καθε χρονο με το κυαλι μαλλον συσχετιζεται)

                                α επισης απο οτι θυμαμαι δεν απαιτει καθολου grinding

                                Comment

                                Working...
                                X