Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Επαιξα Torchlight και κολλησα, εφτασα level 12 σε μια μερα και μετα το αφησα γιατι ερχεται το Diablo και δε λεει να αρχισω το καψιμο απο πριν..

    Επισης αγωνιζομαι να τελειωσω το FF Xiii-2 το οποιο ειναι πολυ βαρετο και ευκολο και ειμαι ισα ισα να το αφησω στη μεση, αλλα λεω αφου εφτασα μεχρι εδω ας το τελειωσω. Πηρα Castlevania LoS σημερα και Downpour, το δευτερο το ξεκιναω αμεσα το πρωτο θα περιμενει μετα το ff xiii-2..

    Comment


    • Originally posted by i Have no Equal View Post
      Downpour, το δευτερο το ξεκιναω αμεσα το πρωτο θα περιμενει μετα το ff xiii-2..
      Περιμενω εντυπωσεις.:p

      Comment


      • Το Downpour μεχρι στιγμης μου αρεσει αρκετα, ειναι κλασσικο SH. Ειμαι 2 ωρες περιπου και εχει πολυ καλα locations και τα γραφικα κανουν τη δουλεια. Το gameplay ειναι κλασσικο στυλ SH και δε με χαλαει καθολου. Εχω βεβαια μεγαλο προβλημα με Frame Drops(ειδικα στο auto-save) σε φάση να μου χαλαει την εμπειρία σε πολλα σημεια.. Αναλυτικα μολις το τελειωσω..

        Comment


        • Originally posted by i Have no Equal View Post
          Το Downpour μεχρι στιγμης μου αρεσει αρκετα, ειναι κλασσικο SH. Ειμαι 2 ωρες περιπου και εχει πολυ καλα locations και τα γραφικα κανουν τη δουλεια. Το gameplay ειναι κλασσικο στυλ SH και δε με χαλαει καθολου. Εχω βεβαια μεγαλο προβλημα με Frame Drops(ειδικα στο auto-save) σε φάση να μου χαλαει την εμπειρία σε πολλα σημεια.. Αναλυτικα μολις το τελειωσω..
          Ειχε κατι σπασιματα στην κινηση αλλα δεν ειναι frame drops με την εννοια του πεφτουν frames σε δυσκολες στιγμες.Καποιο προβλημα υπαρχει και ετοιμαζουν patch.
          Αποψη μου ειναι να ψαχνεις τα παντα στην καθε περιοχη.Υπαρχουν μερικα εξαιρετικα sidequests.

          Comment


          • Το αφηνω για λιγο το Downpour μηπως βγει patch τελικα, δεν ειναι unplayable καθε αλλο αλλα θα περιμενω λιγο. Πιανω Lords of Shadow στο PS3 που μου ειχε ξεφυγει λογο στρατου..

            Comment


            • Μόλις ξεκίνησα το Lunar! Τώρα γύρισα πίσω στις retro πηγές μου! Αναγκάστηκα να ρυθμίσω την εικόνα της τηλεόρασης, γιατί υπήρχε ένας έξυπνος αισθήτηρας που ρύθμιζε μόνος του την εικόνα.
              sigpic

              Comment


              • Λοιπόν ξεκίνησα Witcher 2 στο χεσβοξ και τελείωσα το πρόλογο. Ωραίο το battle system αν και είναι νωρίς ακόμα και μου άρεσε πολύ το soundtrack. Γραφικά ωραία είναι αλλά η BioWare το κάνει καλύτερα ενώ τα facial expressions είναι απωθητικά.
                Είναι πολύ νωρίς ακόμα και περιμένω να γίνονται τα πάνω κάτω στην πορεία αλλά αν η συνέχεια ακολουθεί τα πρότυπα του προλόγου θα είμαι απογοητευμένος.

                Comment


                • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                  Γραφικά ωραία είναι αλλά η BioWare το κάνει καλύτερα ενώ τα facial expressions είναι απωθητικά.
                  στο pc παιξτο
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Αφιέρωμα και σχόλια για το port του Witcher 2 στο XBOX 360 στο Eurogamer.

                    Comment


                    • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                      Λοιπόν ξεκίνησα Witcher 2 στο χεσβοξ και τελείωσα το πρόλογο. Ωραίο το battle system αν και είναι νωρίς ακόμα και μου άρεσε πολύ το soundtrack. Γραφικά ωραία είναι αλλά η BioWare το κάνει καλύτερα ενώ τα facial expressions είναι απωθητικά.
                      Είναι πολύ νωρίς ακόμα και περιμένω να γίνονται τα πάνω κάτω στην πορεία αλλά αν η συνέχεια ακολουθεί τα πρότυπα του προλόγου θα είμαι απογοητευμένος.
                      Παίξτο στο PC ρε, γιατί η Bioware είναι console fanboy. Η CDProjekt(δημιουργός του The Witcher) είναι PC fanboy και μόνο εκεί έχει κάνει θεική δουλειά.
                      sigpic

                      Comment


                      • Άντε λοιπόν ανοίξτε ένα Kickstarter για καινούργιο υπολογιστή του Ρεν, τι κάθεστε;
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Δεν ξέρω τι φταίει,κάτι ο χερισμός με το ποντίκι,κάτι τα όσα έγραψα περί animation,κάτι με χαλάει στο Witcher.
                          Αναρωτιόμουν μήπως έφταιγα εγώ και δεν είχα όρεξη για gaming,αλλά ξεκίνησα το Tales of the Abyss (έχω παίξει 1 ώρα δηλαδή διπλάσιο χρόνο από το Witcher) και βλέπω πως αν δεν είχα δουλειά ακόμα θα έπαιζα.Μου αρέσει πολύ.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Originally posted by Altair View Post
                            Δεν ξέρω τι φταίει,κάτι ο χερισμός με το ποντίκι,κάτι τα όσα έγραψα περί animation,κάτι με χαλάει στο Witcher.
                            Αναρωτιόμουν μήπως έφταιγα εγώ και δεν είχα όρεξη για gaming,αλλά ξεκίνησα το Tales of the Abyss (έχω παίξει 1 ώρα δηλαδή διπλάσιο χρόνο από το Witcher) και βλέπω πως αν δεν είχα δουλειά ακόμα θα έπαιζα.Μου αρέσει πολύ.
                            Μάλλον θα ισχύει ότι και σε μένα. Τα Witcher είναι συμπαγείς τίτλοι με την καλή έννοια του όρου και θέλουν αρκετές ώρες να αφιερώσεις για να τα απολαύσεις. Τώρα αν παίζεις μισή ώρα, μία ώρα (με δεκαπέντε σήκω, κάτσε, πάρε, δώσε) κτλ. δεν κάνεις δουλειά έτσι. Άστο για πιο μετά όπως το αφήνω κι εγώ. Το Halo Reach campaign μια χαρά μου πάει πάντως που είναι bam boom στυλάκι.

                            Ultra Elites the best assholes in the universe.

                            Comment


                            • Ξεκίνησα L.A. Noire... προς το παρόν μου φαίνεται ωραίο λόγω του γεγονότος ότι έχω πεθυμήσει adventures (αν και δεν είναι αμιγώς), αλλά μου φαίνεται κάπως επαναλαμβανόμενο
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                                Μάλλον θα ισχύει ότι και σε μένα. Τα Witcher είναι συμπαγείς τίτλοι με την καλή έννοια του όρου και θέλουν αρκετές ώρες να αφιερώσεις για να τα απολαύσεις. Τώρα αν παίζεις μισή ώρα, μία ώρα (με δεκαπέντε σήκω, κάτσε, πάρε, δώσε) κτλ. δεν κάνεις δουλειά έτσι. Άστο για πιο μετά όπως το αφήνω κι εγώ. Το Halo Reach campaign μια χαρά μου πάει πάντως που είναι bam boom στυλάκι.

                                Ultra Elites the best assholes in the universe.
                                Ναι και μένα για κει με βλέπω.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X