Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Somari View Post
    Ξεκίνησα L.A. Noire... προς το παρόν μου φαίνεται ωραίο λόγω του γεγονότος ότι έχω πεθυμήσει adventures (αν και δεν είναι αμιγώς), αλλά μου φαίνεται κάπως επαναλαμβανόμενο
    Σε όλους ωραίο φαίνονταν στην αρχή...

    Comment


    • Λολ, είναι το επόμενο στη λίστα μου...
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Splinter Cell: Conviction.

        Πολύ καλό game, μου είχε περάσει απαρατήρητο και μου το πρότεινε ο thunderjohn. Thumbs up!

        Το παρακάτω βίντεο δεν έχει πλήρες gameplay αλλά δείχνει ότι είναι δυνατή παραγωγή.



        -He hired me to kill you before you kill him
        -You should refund his money...
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • ^Είναι πολύ ωραίο παιχνίδι και προσωπικά το αγαπημένο μου απο την συγκεκριμένη σειρά. Είναι όμως πολύ εύκολο σε σύγκριση με τα προηγούμενα.

          Comment


          • Αγαπημένο;Περισσότερο κι από το Chaos Theory;
            Carpe diem

            Comment


            • Αν και έχω ακούσει απο πολλούς ότι είναι το καλύτερο της σειράς, ακόμα δεν το έχω παίξει.

              Comment


              • Από το demo γούσταρα που μου έβγαζε γαμιστερότητα jason bourne
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Originally posted by Somari View Post
                  Από το demo γούσταρα που μου έβγαζε γαμιστερότητα jason statham
                  fixed
                  sigpic

                  Comment


                  • Μέχρι τώρα στο PSP έχω τερματίσει (για πολλοστή φορά) τα Crash Bandicoot 2, 3 και το Spyro 2 από PSone. Από τα αμιγώς παιχνίδια της φορητής κονσόλας τον τελευταίο καιρό λιώνω τα

                    • Metal Slug Anthology. Φοβερή συλλογή με τα άπαντα της σειράς, ωραία έξτρα και γενικά προσφέρει πολλές ώρες και αξιόλογα challenges.

                    • Kingdom Hearts: Birth By Sleep. Το τερμάτισα και με τους 3 χαρακτήρες, ξεκλείδωσα το μυστικό τέλος κλπ. Το παιχνίδι είναι έπος, προσφέρει άπειρες ώρες καψίματος και ενώνει με πολύ ωραίο τρόπο τα κομμάτια της ιστορίας που ήξερα από τους προηγούμενους Kingdom Hearts τίτλους. Κάποια στιγμή θα γράψω περισσότερα στο αντίστοιχο thread.

                    • Final Fantasy VII: Crisis Core. Παιχνιδάρα που όμως κάποιος %$@!#$@ μου έσβησε το save και πρέπει να το ξαναρχίσω από την αρχή. Ευελπιστώ πως μέχρι το τέλος της θητείας θα το έχω τελειώσει. Πάντως μου άρεσε πάρα πολύ η όλη φάση με τον Zack.

                    • God Of War: Ghost Of Sparta: Καλό παιχνιδάκι μου φάνηκε. Είχε τον χαβαλέ του αλλά τελείωσε τσακ μπαμ. Ήταν ένα ευχάριστο διάλειμμα από τα υπόλοιπα παιχνίδια, δεν νομίζω όμως να ασχοληθώ ξανά με κάποιον άλλον τίτλο της σειράς. Πολύ hack & slash ρε παιδί μου, όμως ύστερα από παιχνίδια του τύπου Devil May Cry μου φάνηκε ψιλομονότονο ύστερα από κάποια φάση.

                    • Tekken 6. Ίσως ο μόνος τίτλος που δεν πρόκειται να βγει ποτέ από το PSP. Ειδικά με wlan on παίζουμε διπλό με ένα σωρό άτομα στη μονάδα, παλεύουμε ο καθένας από τα κρεβάτια του, κανονίζουμε τουρνουά και δεν συμμαζεύεται Δυστυχώς το PSP ως χειριστήριο δεν με βολεύει και πολύ σε fighitng παιχνίδια (ειδικά ο σταυρός), όμως τη δουλειά μου την κάνω και με το παραπάνω.

                    • Dragonball Shin Budokai 2, Capcom Arcade Collection και Megaman Maverick Hunter X είναι λοιποί τίτλοι που παίζω που και που για να περνάει η ώρα. Τα δύο τελευταία τα κόβω να δίνουν τη θέση τους σε άλλα παιχνίδια μιας και έχω εξαντλήσει σχεδόν ό,τι έχω κατεβάσει μέχρι στιγμής.



                    Αυτά τα ολίγα. Μέχρι στιγμής οι τίτλοι που θέλω να αγοράσω κάποια στιγμή αυθεντικούς είναι το Crisis Core και το Birth By Sleep.

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • Όλες τις παιχνιδάρες του PSP μαζί τις έπιασες Μόνο το Daxter σου έλειπε ;).

                      Comment


                      • Το Metal Slug Anthology αν θυμαμαι καλα εχει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ frame rate. Μπορει να λεω και για καποιο αλλο MS βεβαια, αλλα ενα που δοκιμασα εφριξα πραγματικα με το αποτελεσμα.
                        Στο Maverick Hunter X δωσε μια ευκαιρια, μιλαμε για παιχνιδι απ' τα λιγα.
                        Για το Crisis Core μη σκας, ειναι πολυ μικρο σε διαρκεια (εκτος αν θες να κανεις καθε mission).

                        Comment


                        • Απ' ότι θυμάμαι κάποια backup games στο psp έχουν τρελό slow down αν το memory stick από μια χωρητικότητα και πάνω δεν είναι high speed. Ένα από αυτά είναι και το metal slug anthology. Όντως φοβερή συλλογή!
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • Φόρτωσα μερικά παιχνιδάκια ακόμα στο πολυμηχάνημα που με έχει σώσει στον στρατό.

                            • Dissidia Duocedim Final Fantasy
                            • Bust A Move Deluxe Edition
                            • Space Invaders Extreme
                            • Street Fighter Alpha 3 Max (Εδώ θα πέσει άπειρο κάψιμο για ακόμα μία φορά )
                            • Worms Open Warfare 2 (κλασικές αξίες:phil
                            • Daxter (το σκέτο)


                            Θα βάλω και κάνα δυο παιχνιδάκια από SNES / Mega Drive μέσω emulator και θα είμαι άρχοντας. Παρεμπιπτόντως τα παιχνίδια του PSX φαίνονται πάρα πολύ όμορφα στην οθόνη του PSP. Τα Crash που έπαιζα ήταν λες και βγήκαν πριν λίγο καιρό, και τα Final Fantasy VII και IX που είδα λίγο δοκιμαστικά φαίνονταν πανέμορφα. Όσοι έχετε παιχνίδια της κονσόλας που θέλετε να παίξετε, αξίζει να το κάνετε μέσω PSP. Αφού λέω να ξαναρχίσω το Metal Gear Solid.

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Έβαλα και μερικά ακόμα και τίγκαρα την κάρτα. Θα έχω γεμίσει καμιά 15αριά παιχνίδια πλέον.

                              • Puzzle Quest. Το είχα λιώσει πριν κάνα δυο χρόνια στον υπολογιστή, τώρα θα το λιώσω και on the go.

                              • Castlevania Dracula X Chronicles. Έχω παίξει μόνο το Symphony of the nights από τη σειρά, όμως με μια πρώτη ματιά μου φάνηκε πολύ ωραίο. Απ' ό,τι κατάλαβα είναι μία 3D έκδοση του Rondo of blood, ενώ μπορείς να ξεκλειδώσεις την κλασική 2D έκδοση και το Symphony of the nights. Ακούγεται πολλά υποσχόμενο.

                              • Little Big Planet. Έχω ακούσει πολλά γι' αυτό το παιχνίδι, καιρός ήταν να τω δω ιδίοις όμασι τελικά. Δυστυχώς εκεί που θα είμαι δεν θα έχω πρόσβαση σε net για να κατεβάζω νέες πίστες, όμως πιστεύω πως αυτές που περιλαμβάνονται θα με καλύψουν.

                              Φεύγω προετοιμασμένος για πόλεμο. Λογικά θα με καλύψουν μέχρι την επόμενη άδεια.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • Ocarina of Time στο 3DS και παράλληλα SSF4 AE, μέχρι να μου έρθει το KoF XIII.

                                My Street Fighter 4 FanFiction Project: fav.me/d3k2f2f

                                Comment

                                Working...
                                X