Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 2) Ναι σου αφαιρεί στο τέλος
    3) Ε; Το animation ειναι η "διαφήμιση" του τίτλου...!
    2) Όταν λες σου αφαιρεί στο τέλος τι εννοείς; Σου αφαιρεί τι; Εντάξει αν είναι απλά ένα σκορ και η ιστορία παραμένει πανομοιότυπη δε με νοιάζει ιδιαίτερα. Υπάρχει περίπτωση να με πάρουν στο κυνήγι άλλοι αστυνομικοί;

    3) Το ξέρω αλλά δυστυχώς δε μου αρέσει. Βλέπω πως έχουν βάλει διάφορες κινήσεις του δέρματος του προσώπου αλλά δώρο άδωρο γιατί ο τρόπος που έχει εφαρμοστεί δε μου φαίνεται επιτυχημένος... Εξάλλου τα μάτια είναι σχεδόν τελείως ακίνητα και το animation του σώματος είναι πολύ περιορισμένο (ενώ όπως είπα μου φαίνονται όλοι νάνοι).
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Σου αφαιρεί από το xp το οποίο σε βοηθάει για level up νομίζω.

      Το animation του σώματος πιστεύω φαίνεται τόσο χαζό γιατί συγκρίνεται οπτικά με το animation του κεφαλιού
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Παίζω το Aquaria, το πρώτο game που βάζω από ότι humble bundle έχω πάρει lol.


        Πολύ όμορφο οπτικο-ακουστικά (εκτός από το animation), χαλαρωτικό και ευχάριστο.

        Comment


        • Originally posted by Napster View Post
          Άρχισα το .hack Rebirth πριν μερικές μέρες. Παιχνιδάρα.
          Πρώτη φορά το παίζεις; Αυτό είναι το 3ο της 4λογίας... Πρέπει να βρεις και τα άλλα, γιατί συνδέονται σεναριακά. Υπάρχει και η δυνατότητα να μεταφέρεις τα σωσμένα δεδομένα, όπου τερμάτισες το προηγούμενο, στο νέο.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by 丹野 View Post
            Πρώτη φορά το παίζεις; Αυτό είναι το 3ο της 4λογίας... Πρέπει να βρεις και τα άλλα, γιατί συνδέονται σεναριακά. Υπάρχει και η δυνατότητα να μεταφέρεις τα σωσμένα δεδομένα, όπου τερμάτισες το προηγούμενο, στο νέο.
            Έχω παίξει μόνο το πρώτο. Τώρα άρχισα κατευθείαν απο τα G.U.

            Comment


            • Originally posted by Napster View Post
              Έχω παίξει μόνο το πρώτο. Τώρα άρχισα κατευθείαν απο τα G.U.
              Χαχαχαχαχαχαχαχα... Αυτό με τον haseo. ^^ Καλά να περνάς! Είναι το αγαπημένο μου hack n' slash RPG αυτό. ^^
              sigpic

              Comment


              • The Walking Dead Episode 2, της Telltale. Προχθές τελείωσα με το Episode 1 και χθες βραδάκι ξεκίνησα το δεύτερο.

                Τα εύσημα πρώτα θα δωθούν στον David Cage και το Heavy Rain και στη συνέχεια στη τόλμη της Telltale να φτιάξει ένα τόσο υπέροχο παιχνίδι βάση αυτής της συνταγής. Είναι σαν να παρακολουθείς επεισόδια μιας σειράς στην οποία λαμβάνεις μέρος.

                Βρήκα τα πάντα απόλυτα ταιριαστά. Cel-shaded γραφικά και animations δίνουν ρέστα στο στυλ που παρουσιάζονται. Οι αποφάσεις αλλάζουν άρδην το σενάριο και κρατούν τη βαρύτητά τους καθ'όλη τη διάρκεια. Οι διάλογοι είναι σοβαροί και η δράση κινείται γύρω από αυτούς κυρίως, ότι πρέπει για απομάκρυνση από τα πολλά πιστολίδια.

                Φοβερό εγχείρημα που δεν περίμενα να το δω να υλοποιείται τόσο καλά μετά το Heavy Rain. Μακάρι να συνεχιστεί. Ήδη περιμένουμε για το τρίτο στα μέσα Αυγούστου. Μου φαίνεται βρήκα το νέο αγαπημένο μου είδος.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by deus_d0pe View Post
                  Φοβερό εγχείρημα που δεν περίμενα να το δω να υλοποιείται τόσο καλά μετά το Heavy Rain. Μακάρι να συνεχιστεί. Ήδη περιμένουμε για το τρίτο στα μέσα Αυγούστου.
                  ΘΕΟΣΤΑΛΤΟΣ

                  Comment


                  • Μιας και δεν έχει πολλά jrpg το Χ360 και επειδή το πούλαγε ο Ρεν ΚΑΙ επειδή (ουφ) στο gamerankings έχει γύρω στο 80% είπα να πάρω το Eternal Sonata. Ούτε στον χειρότερο εχθρό μου, ακόμα και για Namco JRPG είναι χάλια. Τώρα όμως πρέπει να το τελειώσω, δε γίνεται.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Έχω ξεκινήσει το Pandora's Tower και έχω φτάσει στο πέμπτο boss, το παιχνίδι είναι αγχωτικό αλλά έχει ωραίους μηχανισμούς, παρόλα αυτά δεν ξεπερνάει με την καμία το Last Story.

                      Από την άλλη παίζω με ένα φίλο το Campaign του Twisted Metal στο twisted. Έχουμε φτάσει στο δεύτερο boss και όλα μέχρι στιγμής τα έχουμε βγάλει χρυσά.

                      Comment


                      • Originally posted by Somari View Post
                        Μιας και δεν έχει πολλά jrpg το Χ360 και επειδή το πούλαγε ο Ρεν ΚΑΙ επειδή (ουφ) στο gamerankings έχει γύρω στο 80% είπα να πάρω το Eternal Sonata. Ούτε στον χειρότερο εχθρό μου, ακόμα και για Namco JRPG είναι χάλια. Τώρα όμως πρέπει να το τελειώσω, δε γίνεται.
                        Γιατί δεν έβλεπες και τα δικά μου posts που το έκραζα ανελέητα; Το Sonata το είχα πάρει λίγους μήνες μετά το Xbox 360 στην εκπληκτική τιμή των 40€. Κάτι η αισθητική, κάτι η νέα κονσόλα, λέω δε βαριέσαι, δώσε τα λεφτά και απόλαυσε το παιχνίδι. Το πιστεύεις ότι ήμουν έτοιμος να κάνω skip τον τερματισμό (τον οποίον μάλιστα δεν πρόσεχα);

                        Comment


                        • Α εγώ είμαι ήδη στη σκέψη να κάνω σκιπ ΟΛΑ τα βιντεάκια... Δε πρόλαβα να διαβάσω ποστ, έπρεπε να προλάβω τον ρεν στη παραγγελία μη μου πάρουν άλλοι τα άλλα που ήθελα...
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Έχει ωραία γραφικά και μουσική, απόλαυσέ τα όσο μπορείς .

                            Comment


                            • Βρες κάνα Lost Odyssey καλύτερα.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Eternal Sonata πάρτο στο PS3 που έχει κι έξτρα χαρακτήρες μέσα μαζί και αυτά που έχει ήδη το ΧΒΟΧ360.

                                Αυτό που έχει είναι όμορφα γραφικά και ωραία μουσική για τα αυτάκια σου.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X