Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mass effect 3. Άντε και το είχα καιρό απωθημένο να δω την κατάληξη της τριλογίας.Περισσότερα στο αντίστοιχο θέμα.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Σου εύχομαι ολόψυχα καλή τύχη και να το φτάσεις μέχρι τέλους. Εγώ δεν άντεξα.
      sigpic

      Comment


      • Όχι ρε συ Deus Dope γιατί;Μια χαρά παιχνίδι είναι.Οκ είναι πολύ shooting αλλά δεν είναι κακό.Άσε που πλέον το μόνο που θυμάμαι από τον τίτλο είναι τα φοβερά σκηνικά του.Τα έχω γράψει στο σχετικό θέμα μην τα ξαναγράφω εδώ και σποϊλεριάσω τον φίλτατο Deus.
        Carpe diem

        Comment


        • Το τραγικό dumbed down στους διαλόγους, το εντελώς-παντελώς-τελείως shooting του πράγματος στο οποίο δεν είμαι ιδιαίτερα φίλος και μερικές τραγελαφικές αποφάσεις (χαρακτηριστικά σου λέω το παράτησα εντελώς στο outcome με τους Quarians-Geth) με αηδίασαν. Μπορεί να μοιάζουν λεπτομέρεις όλα αυτά αλλά λόγω αυτών δε με κέρδισε το παιχνίδι. Ήταν σαν να παίζω κάτι διαφορετικό από εκείνο που λάτρεψα με τα δύο πρώτα.

          Κάαααποια στιγμή θα παιχτεί ελπίζω. Έχω ασχοληθεί τουλάχιστον 3 φορές με τα πρώτα δύο, ξενέρωσα όμως τόσο με το τρίτο που το έχω κάνει delete απ'τη μνήμη μου.
          sigpic

          Comment


          • Συμφωνώ 100% στο θέμα των διαλόγων,κι εμένα μου κακοφάνηκε.Το ίδιο και το σύστημα μάχης που έμοιαζε πάρα πολύ με 3rd person shooter,περισσότερο απ'ότι στα προηγούμενα.Όμως ακόμα κι έτσι,αξίζει να το τελειώσεις έστω μια φορά να δεις το φινάλε και την ενδιάμεση ιστορία.Έχει κάποιες πολύ δυνατές στιγμές.
            Ξαναξεκίνα το με την πρώτη ευκαιρία.Πιστεύω πλέον που έχεις φάει τη γερή την κρυάδα,θα το αντέξεις και πιθανότατα θα το καταευχαριστηθείς κιόλας.Μπορεί να κάνω και λάθος.
            Carpe diem

            Comment


            • Κάποια στιγμή, ναι. Τώρα στις γιορτές είμαι να αγοράσω το Last of Us βασικά, παίζω ήδη το Batman και ξεκίνησα ξανά το RDR οπότε γλέπουμε...
              sigpic

              Comment


              • το mass effect 3 το βρηκα ισαξιο του 2 σε ολα IMO οι διαλογοι ειναι στο ιδιο tempo και το gameplay στο combat βελτιωμενο, το να απογοητευτεις σε καποια σημεια σεναριακα το καταλαβαινω αλλα το να το παρατησεις στη μεση επειδη αηδιασες ενω σου αρεσαν τα δυο προηγουμενα...ε ξερω γω...

                Comment


                • Το mass effect 3 μου αρέσει πολύ και το χαίρομαι αλλά έχω τα παράπονά μου.Ενώ στην μάχη είναι απίστευτα βελτιωμένο από το 2 έχει τα θεματάκια του και μάλιστα αρκετά από αυτά IMO δείχνουν προχειρότητα.Θα γράψω περισσότερα στο θέμα του και αν θέλετε απαντήστε για να γίνει καθόλου κουβέντα.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Originally posted by Vaynard View Post
                    το mass effect 3 το βρηκα ισαξιο του 2 σε ολα IMO οι διαλογοι ειναι στο ιδιο tempo και το gameplay στο combat βελτιωμενο, το να απογοητευτεις σε καποια σημεια σεναριακα το καταλαβαινω αλλα το να το παρατησεις στη μεση επειδη αηδιασες ενω σου αρεσαν τα δυο προηγουμενα...ε ξερω γω...
                    Δεν είναι δύσκολο, εσύ το βρήκες ισάξιο, εγώ το βρήκα κατώτερο.
                    sigpic

                    Comment


                    • Μα είναι εντελώς shooter!Τα άλλα δύο είναι πιο rpg από αυτό το gow υβρίδιο?
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Originally posted by deus_d0pe View Post
                        Δεν είναι δύσκολο, εσύ το βρήκες ισάξιο, εγώ το βρήκα κατώτερο.
                        ναι προφανως περι ορεξεως.... σιγουρα σεναριακα μπορει να απογοητευτεις σε σημεια, απλα εχω την αισθηση οτι προκαλει εντυπωση να διαβαζει κανεις οτι τo ΜΕ 3 προκαλεσε αηδια και regequit...

                        Comment


                        • Mιλάμε για το παιχνίδι που η εταιρία αναγκάστηκε να αλλάξει το τέλος του

                          Aλλά εντάξει, έτσι είναι αυτά. Σχεδιαστικές επιλογές και από'δω πάνε κι αλλοι...
                          sigpic

                          Comment


                          • Εγώ πάντως παιδιά να πω την αλήθεια αν δεν υπήρχε το ίντερνετ ούτε που θα καταλάβαινα ότι το τέλος θεωρείται χάλια. Εμένα μια χαρά μου φάνηκε.

                            Comment


                            • Same here.Βέβαια εγώ είδα με τη μία το extended cut.Απλά αυτό που νομίζω πείραξε τους περισσότερους ήταν το ότι οι αποφάσεις τους καθ'όλη τη διάρκεια της τριλογίας δεν επηρέασε τίποτα τελικά.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ξεκίνησα Gears of War Judgment.
                                Θετικά:Πολύ όμορφα γραφικά,ατμόσφαιρα και ο κώλος της Sofia. Επίσης μου αρέσει πολύ το σύστημα με τις Declassified missions που σε "υποχρεώνει" να παίξεις με διαφορετικό τρόπο απ'ότι συνήθως.
                                Αρνητικά:Όλο το παιχνίδι είναι αρένες οι οποίες αποτελούν αφορμή για τις Declassified missions με αποτέλεσμα να νιώθεις σαν παίζεις ένα παζλ και κάθε κεφάλαιο είναι ένα μικρό κομμάτι αυτού,δε νιώθεις δηλαδή ότι παίζεις κάτι ενιαίο.Ως τώρα τουλάχιστον.Προσωπικά σε με χαλάει,μου αρέσει,είναι ότι πρέπει για μικρά ευχάριστα,βίαια sessions.

                                Είμαι δεύτερο κεφάλαιο ακόμα οπότε μπορεί να αλλάξουν κάποια στιγμή τα πράγματα.Το καλό είναι ότι θέλω μόνο 10 αστέρια ακόμα για να ξεκλειδώσω το Aftermath.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X