Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το τελειωσα πριν κάτι μήνες. Έπαιξα και λίγο online, and that's it. Είμαι αρκετά φίλος τον GOW, και το χάρηκα και αυτό. Το τελειωσα coop για πρώτη φορα μαζί με ακόμα έναν, όμως δεν ξέρω πια είναι η διαφορα χωρίς τα declassified επειδή τα βάζαμε πάντα. Το παίζαμε και στο δύσκολο (αυτό που σε αφήνει να βάλεις για πρώτη φορα). Είχε κάποιες δυσκολίες αλλα όχι κάτι ιδιαίτερο. Στα extra missions όμως μετά το τέλος το παίξαμε στο πιο δύσκολο και εκεί υπήρχαν φάσεις που μας έκαναν το τσαγάκι μας. Δεν με ενόχλησε καθόλου που είναι σαν arcade. Είναι shooter, το ατού του είναι το gameplay του και η μάχες. Briing iiit!

    Comment


    • Άφησα λίγο τον Batman να ξεθυμάνει απ'τα νεύρα του και έπιασα το Shining Force III ύστερα από συζήτηση με φίλο. Βρήκα ένα torrent όπου τα roms φαίνεται να δουλεύουν και στα τρία Scenarios, πατσαρισμένα ήδη με τις μεταφράσεις τους. Είχα κάνει μια απόπειρα παλιότερα αλλά κράσαραν σε κάποιο σημείο ενώ οι μεταφράσεις ήταν ημιτελής.

      Μεγάλο αποθημένο το παιχνίδι, ελπίζω να τα καταφέρω μέχρι τέλους χωρίς προβλήματα.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by deus_d0pe View Post
        Άφησα λίγο τον Batman να ξεθυμάνει απ'τα νεύρα του
        Θεός.
        Carpe diem

        Comment


        • Originally posted by deus_d0pe View Post
          Άφησα λίγο τον Batman να ξεθυμάνει απ'τα νεύρα του και έπιασα το Shining Force III ύστερα από συζήτηση με φίλο. Βρήκα ένα torrent όπου τα roms φαίνεται να δουλεύουν και στα τρία Scenarios, πατσαρισμένα ήδη με τις μεταφράσεις τους. Είχα κάνει μια απόπειρα παλιότερα αλλά κράσαραν σε κάποιο σημείο ενώ οι μεταφράσεις ήταν ημιτελής.

          Μεγάλο αποθημένο το παιχνίδι, ελπίζω να τα καταφέρω μέχρι τέλους χωρίς προβλήματα.
          Nαι ρε φίλε, Θεός είσαι! Το συγκεκριμένο το έχω και εγώ τρελό απωθημένο. Παιχνιδάρα με φοβερή μουσική.Πρέπει να το ξαναπιάσω και εγώ από την αρχή.Το συγκεκριμένο τορεντ πάντως νομίζω ότι δουλεύει, το είχα κατεβάσει και εγώ και έτρεχε μια χαρά.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Originally posted by Deus View Post
            Nαι ρε φίλε, Θεός είσαι! Το συγκεκριμένο το έχω και εγώ τρελό απωθημένο. Παιχνιδάρα με φοβερή μουσική.Πρέπει να το ξαναπιάσω και εγώ από την αρχή.Το συγκεκριμένο τορεντ πάντως νομίζω ότι δουλεύει, το είχα κατεβάσει και εγώ και έτρεχε μια χαρά.
            O κύριος προβληματισμός μου ήταν τι θα γινει με τα saves. Με μεγαλη χαρά διαπιστώνω τελειωνοντας προ λίγου το Scenario 1 ότι το τελικο, complete save μεταφέρεται κανονικά στο Scenario 2
            sigpic

            Comment


            • Ξεκίνησα το Beyond Two Souls και είμαι ήδη στη μέση.Μου αρέσει πάρα πολύ.Όσοι κατηγορούν τα παιχνίδια του Cage για έλλειψη gameplay,μην το παίξετε,εδώ είναι ακόμα πιο περιορισμένο.Όσοι γουστάρετε τον Cage τις παραξενιές του και τα παιχνίδια του,πάρτε το.
              Carpe diem

              Comment


              • Teleiosa Darksiders 2 Apocalyptic kai kapaki ksekinisa Nightmare mode. If you die in combat restart from the beginning. Hardcorila ki etsi. Spoudaios titlos mono me 10€. Sorry gia ta Greeklish, grafw apo Xbox.

                Comment


                • Originally posted by Ren_of_Heavens
                  Teleiosa Darksiders 2 Apocalyptic kai kapaki ksekinisa Nightmare mode. If you die in combat restart from the beginning. Hardcorila ki etsi. Spoudaios titlos mono me 10€. Sorry gia ta Greeklish, grafw apo Xbox.
                  Θα το ξεκινήσω και εγώ σε κάποια φάση. Στο πρώτο χτύπησα χιλιάρι, όμως αυτό θα το παίξω στο PC μάλλον, χωρίς achievements και χωρίς έξοδα. Πιο μεγάλο το δεύτερο ε? Δεν σου έλειψε ο War?

                  Comment


                  • Όταν έχω χρόνο Assassin's Creed 4 και όταν δεν έχω Resogun.Κι επειδή δεν έχουμε θέμα για το τελευταίο να πω εδώ πως από το beginner πήγα στο experienced,έφαγα τα μούτρα μου και από σαδισμό και μόνο,έβαλα το Veteran.Η πρώτη πίστα έφυγε για πλάκα,και μάλιστα με σκάφος που δε μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του.
                    Καταραμένη Σόνυ,έφτιαξες χειριστηριάρα και δε χορταίνω να τη χρησιμοποιώ.Βγάλε κι άλλες παιχνιδάρες να λιώσουμε.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Trine 2
                      Το πρωτο μου αρεσε παρα πολυ,το 2 ειναι και αυτο εξαιρετικο.Πολυ ωραια γραφικα.

                      Ξεκινησα και το cognition αν και εχω μονο τα 2 πρωτα επεισοδια,εχει αρκετα ενδιαφερουσα ιστορια αλλα απο οτι βλεπω δεν εχει τιποτα adventurιστικους γριφους,ειναι αρκετα χαλαρο.

                      Εβαλα να παιξω το slender the arrival.Επαιξα 20 λεπτα και το αφησα afk να παρω τις καρτες.
                      FUCK! Εχω να τρομαξω ετσι απο οταν επαιξα το penumbra,ανατριχίλα και κρυος ιδρωτας.Πετυχε τον σκοπο του Νομιζα θα ηταν τελειως βλακεια αλλα ειναι πολυ καλοστημενο αν και στο τεχνικο κομματι τρεχει πολυ χαλια στο pc μου.

                      Comment


                      • Mε ποιο Fire Emblem προτείνετε να αρχίσω; Πρόσβαση μέσω emulators οπότε εξαιρείται το 3DS. Kαι το Wii U. Αν και δεν ξέρω πόσα και που έχουν βγει, θα ήθελα να ακούσω πρώτα τα παιδιά που ξέρουν το παιχνίδι.

                        Παίζω ακόμα Shining Force, είμαι στα μέσα του τρίτου παιχνιδιού. Ωραίο κι αυτό μέχρι ώρας, δεν μου έχει κάνει το ίδιο impact πάντως όπως στο δεύτερο.

                        Άρχισα Flashback που έσκασε τυχαία μπροστά μου και δεν το σκέφτηκα καθόλου. Αρκετά περίεργο στο πως φαίνεται και πως το θυμόμουν. Ωραία κυλάει, έχει κάτι περίεργα bugs που κολλάς εντελώς χαζά (ο χαρακτήρας έγινε locked down απλά επειδή έκανα skip ένα διάλογο με npc), η μάχη με τον αναλογικό είναι λίγο meh κατά τα άλλα animations, γραφικά και κίνηση δίνουν ωραία όψη στο παιχνίδι. Το gameplay είναι σίγουρα περισσότερο story driven απ'οσο το θυμόμουν, τόσο σε δομή όσο και σε καθαρή αφήγηση ενώ το ρεπερτόριο του ήρωα μου φαίνεται εμπλουτισμένο. Κατά τα άλλα το κλασσικό prince of persia του πράγματος που γουστάρουμε (ή όχι).
                        sigpic

                        Comment


                        • Path of Radiance (GC) και μετα Radiant Dawn (Wii)

                          Edit
                          Με βαση τα reviews τα καλυτερα ειναι το Awakening στο 3DS και το Fire Emblem στο GBA. Δεν εχω παιξει κανενα απο τα δυο. Εχω δοκιμασει αυτα του DS, το 1ο δε μ αρεσε καθολου, το 2ο φαινοταν οκ αλλα δε προχωρησα (δεν εχει βγει εκτος ιαπωνιας αλλα υπαρχει full fa translation). Επισης εχω παιξει το Sacred Stones (GBA) ως τη μεση περιπου. Αντιθετα αυτα που ανεφερα αρχικα για GC & Wii τα χω τελειωσει και μ αρεσαν αμφοτερα παρα πολυ. Στα προτεινω ανεπιφυλακτα.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • πρεπει να εχω παιξει αρκετα fire emblem, το awakening ειναι μακραν το καλυτερο, το path of radiance ηταν συμπαθητικο το radiant down οχι και τοσο, το sacred stone εχει ωραιο story, το thracia 776 στο snes ηταν μπροστα για την εποχη του

                            γενικα παντως σε gameplay ειναι απο τις σειρες που αν εχεις παιξει ενα ειναι σαν να τα εχεις παιξει ολα, μικρες οι προσθηκες καθε φορα

                            Comment


                            • ωραία ψήνομαι. Θα τσεκάρω εκείνη του advance πρώτα κι αν δεν κολλήσω τότε θα τσεκάρω εκείνη του GC. Thanks :cheers:
                              sigpic

                              Comment


                              • To Flashback εννοείς το remake ή το πρωτότυπο; Δεν το έχω παίξει ποτέ και πάντα ψηνόμουν, αλλά για το remake έχω ακούσει τα τρισχειρότερα.

                                Fire Emblem έχω παίξει μόνο του GC και του Wii και μου άρεσαν και τα δύο.

                                Comment

                                Working...
                                X