Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • κατεβασε οπωσδηποτε 3rd birthday οπως και τα:

    dissidia duodecim
    tactics ogre luct
    fft war of the lions
    legend of heroes trails in the sky
    valkyria chronicles 2

    Comment


    • Δεν ξέρω αν θα τη παλέψω ΞΑΝΑ με tactical rpgs :p Το Dissidia θα το τσεκάρω τώρα που το λες... Όπως και κάποια jrpgs ίσως, το Persona 3 ας πούμε...

      Το 3rd Birthday όπως μπήκε, βγήκε. Δεν θέλω να παίξω shooter. Το Crisis Core... χμμμ... οκ να αρχίζω να κράζω για το πόσο ποζεράς είναι ο Zack δεν έχει και πολύ σημασία καθώς μετά από τόσα χρόνια δεν νομίζω να με πολυενδιαφέρει το lore του FF7. Eυχάριστο παιχνιδάκι πάντως, όσο προλαβαίνω να παίξω, μιας και είναι τίγκα στις cut-scenes. To περίεργο με το παιχνίδι είναι ότι στο Hard είναι πολύ δύσκολο και στο Easy πολύ εύκολο...

      Peace Walker ίσως τσεκάρω απόψε.
      sigpic

      Comment


      • κατεβασε τα να υπαρχουνε τσαμπα ειναι αλλωστε το legend of heroes ειναι ενα πολυ ευχαριστο old school rpg θα σου θυμισει jrpgs απο snes/ps1 era οπως τα lunar, τα υπολοιπα tactical rpgs ειναι διαχρονικα και στις καλυτερες εκδοσεις τους στο psp οποτε οτι ωρα και να τα βαλεις δεν θα πανε χαμενα , το dissidia αν σου αρεσει το hybrid fighting/rpg στησιμο του μπορει να σου δωσει εκατονταδες ωρες

        Comment


        • Έβαλα το ZombiU στην θηκούλα του και έβαλα το Super Mario 3D World. Ότι και να πεις είναι λίγο. Μου άρεσε περισσότερο απότι περίμενα, και οι μουσικούλες και οι ήχοι είναι πολύ familiar (εποχές SMB3, αχχχ...). Κάτι που δεν μου έκατσε ακόμα είναι να συνηθίσω το depth τον σταδίων. Για παράδειγμα αν υπάρχει ένα coin block στο βάθος κάποιες φορες πηδώ πιο γρήγορα απότι θα έπρεπε επειδή νομίζω ότι είμαι ακριβώς από κάτω του ενώ δεν είμαι. Όμως η camera είναι full customisable και σιγά-σιγά νομίζω ότι το συνηθίζω. Τελειωσα τον πρώτο κόσμο, πήρα όλα τα αστερια και τις στάμπες (3-4 με την βοήθεια του youtube). Δεν δυσκολεύτηκα ιδιαιτερα, και ακόμα και όταν έχανα το απολάμβανα, για την ώρα...

          Ευτυχώς που το άρχισα επειδή μετά την εμπειρία του ZombiU είχα αρχίσει να σχηματίζω άσχημη γνώμη για την κονσόλα και γενικά είχα ξεχάσει πως είναι να παίζεις ένα καλο και απολαυστικό παιχνίδι.

          Comment


          • To ZombiU είναι παιχνιδάρα λέμε!Πόσο πολύ το αδικείς!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Όχι φιλε δεν είναι ούτε το αδικώ. Του έδωσα την ευκαιρία του και με το παραπάνω. Παίζω survival horrors από τα 11 μου και είναι το αγαπημένο μου genre. Μάλιστα το συγκεκριμένο το έβλεπα με πολύ θετικό μάτι. Τα περισσότερα reviews πάντως συμφωνούν μαζί μου.

              Εσύ τι έγινε? Το τελείωσες?

              Εντωμεταξύ σε έκανα add αλλα μάλλον ακόμα να μπεις να το δεις.

              Comment


              • Κάνε κι εμένα.NoobShyBot.
                Carpe diem

                Comment


                • Το τελείωσα κανονικότατα.Μου άφησε απίστευτα καλές εντυπώσεις.Εντάξει έχει tank controls αλλά αυτό δεν το κάνει κακό.Η αίσθηση του survival είναι διάχυτη σε όλο το game.Το θέμα είναι ότι μόλις το τελείωσα το WiiU κοιμάται ήσυχα στη σακούλα του χωρίς να το πειράξω από τότε!Περιμένει το mario kart του κι αυτό να νοιώσει!!Χαχα!!'Εχω το mass effect 3 αλλά δεν μου κάνει αίσθηση να το παίξω.Από όσο ασχολήθηκα είναι ένα ακόμη action game σαν όλα τα άλλα.Δίκαια νομίζω είναι πιο πίσω από τα άλλα δυο της σειράς.Μου την σπάει πολύ όταν τίτλοι ξεκινάνε από ένα genre και καταλήγουν σε κάτι άλλο βλέπε resident evil(απόλαυσα το 4,καλό το 5,μου άρεσε το 6 αλλά η πτώση ποιότητας είναι αισθητή),dead space(ακούω ότι έγινε πολύ action το 3)...Κρίμα!!
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Καλο το RE5 και σου άρεσε το RE6? E το ότι σου άρεσε το ZombiU είναι το λιγότερο.

                    Καλά το Super Mario 3D World δεν το πήρες ή μήπως το τελείωσες ήδη?

                    Comment


                    • Το πήρα ελαφρά τη καρδία το Crisis Core και όσο παίζω τόσο μου αρέσει. Βασικά βρίσκω πολύ fun τη μάχη και σπαμάρω Missions για να παίζω μάπες. Ένα τέτοια σύστημα μάχης θα ήθελα και για το 3rd Birthday. Εν το μεταξύ όλη η παραγωγή γενικότερα είναι φοβερή. Είμαι λίγο μετά που μου ξεκλειδώνει το Μateria Fusion.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ι don't have it.Είναι πολλά 60e..Τόσα δίνω μόνο για mario kart και smash...πλέον!
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Φιλε εγώ το πήρα 48 ευρώ, και δεν μιλάμε για ένα απλό Mario, μιλάμε για top of the tops. Ούτε πρόκειται να πέσει η τιμή του ιδιαιτερα, όπως και τα περισσότερα Mario άλλωστε. Κρίμα να χάσεις τέτοιο τίτλο, τουλάχιστον κοίταξε eBay για κανένα σχετικά φτηνό μεταχειρισμένο.

                          Comment


                          • Πάνω από 40 δυστυχώς δεν δίνω.Γύρω στα 30 όταν το βρω το παίρνω!
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Το πήρα ελαφρά τη καρδία το Crisis Core και όσο παίζω τόσο μου αρέσει. Βασικά βρίσκω πολύ fun τη μάχη και σπαμάρω Missions για να παίζω μάπες. Ένα τέτοια σύστημα μάχης θα ήθελα και για το 3rd Birthday. Εν το μεταξύ όλη η παραγωγή γενικότερα είναι φοβερή. Είμαι λίγο μετά που μου ξεκλειδώνει το Μateria Fusion.
                              Το Crisis Core ειναι ιδανικο για sessions οπως αυτα που περιγραφεις, εχει διασκεδαστικο συστημα μαχης και δομη που ευνοει το temporary gaming μεσω του mission structure. Στο 3rd Birthday δωσε μια ευκαιρια και θα δεις οτι δεν ειναι shooter. Θα το περιεγραφα ως action rpg με long range συστημα μαχης (το shooting αλλωστε δεν παιζει ρολο μιας και ειναι στον αυτοματο). Επισης ειναι απο τις πολυ φρεσκες προτασεις λογω των teleportation mechanincs που εχει, ενω και το συστημα αναπtυξης της Aya ειναι πολυ καλο (μοιαζει με το fusion system του Crisis Core). Πολυ καλος τιτλος και κυριως φρεσκος..

                              Απο πλευρας παραγωγης

                              Crisis Core
                              Birth by Sleep
                              Dissidia
                              3rd Birthday
                              Peace Walker
                              Chains of Olympus
                              Ghost of Sparta

                              ειναι τιτλοι που δυσκολα θα ξαναδουμε σε φορητα (δεδομενης της κινησης της αγορας παντα).

                              Comment


                              • xμ πάνω που το έκανα delete το 3rd birthday για να περάσω το Tactics Ogre... Θα του δώσω ακόμα μια ευκαιρία, αυτά που γράφεις μου κάνουν. Απλά βιάστηκα να το κρίνω μιας και το σύστημα μάχης του πρώτου Parasite Eve το γουστάρω με χίλια ενώ το 2ο παιχνίδι γενικά ήταν meh και εδώ μου θύμισε το δεύτερο.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X