Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by enwsiths View Post
    Χθες ξαναπιαστηκα με το καλυτερο rpg (μαζι με το witcher 3) αυτης τηε γενιας, ητοι xenoblade chronicles x. Ειχα ηδη 45 ωρες και ειμαι level 28. Το ειχα αφησει για λιγο καιρο στις γιορτες και τωρα το συνεχιζω...το παιχνιδι απλα τα ΣΠΑΕΙ...
    Συμφωνώ. Από Ιαπωνική μεριά είναι η καλύτερη πρόταση που έχει η παρούσα γενιά (τα Soul series είναι άλλη κατηγορία από μόνα τους). Μόνο το πρώτο Xenoblade το θεωρώ καλύτερο λόγω θεματολογίας και story. Anyway, η Nintendo με την Monolith software έχει πετύχει διάνα διότι η ποιότητα των παιχνιδιών της εταιρείας από Baten Kaitos και Soma Bringer μέχρι Xenoblade είναι υψηλή. Αναμένω με μεγάλο ενδιαφέρον το πραγματικό sequel του Xenoblade στο Switch για να πάρω το σύστημα μαζί με το Zelda.

    Comment


    • Final Fantasy XV, και τώρα που πήρα το Mad Catz TE2 fightstick θα παίξω το Guilty Gears xrd Revelator σαν άνθρωπος.

      Κάποια στιγμή θ' αλλάξω το λουκ του fightstick μου.
      sigpic

      Comment


      • Σε αναμονη του Persona 5...

        Comment


        • Τον Δεκέμβρη αγόρασα (επιτέλους) το PS4 και μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει τα εξής:

          Doom
          Πάρα, πάρα πολύ καλό. Καμία σχέση με τα λοιπά fps. Ούτε iron sights, ούτε cinematic στιγμές, ούτε πολύ story, απλά φοβερό gameplay.
          Το παιχνίδι θέλει μόνιμη κίνηση σαν τα παλιά καλά arena shooters. Ακόμα και τα glory kills που με είχαν χαλάσει στην αρχή τα συνηθίζεις. Μόνο παράπονο το design του cyberdemon και ο τρόπος που τον αντιμετωπίζεις.

          Alien: Isolation
          Το είχα στο μάτι μου πολύ καιρό. Καταρχάς ατμόσφαιρα και art direction είναι 10 στα 10. Ειδικά το retrofuturistic look του πρώτου Alien το πιάσανε τέλεια οι άτιμοι. Επίσης το ότι έχεις κατά κύριο λόγο έναν εχθρό με AI που πρέπει να ξεγελάς συνέχεια αντί για πολλούς είναι πολύ καλό. Δυστυχώς το campaign του ξεχειλώνει. Είναι 20 ώρες αντί για 12-14. Θα μου πεις διαμαρτύρεσαι γιατί ένα παιχνίδι είναι μεγάλο; Ναι θα πω, γιατί πρέπει να δικαιολογήσεις την διάρκεια. Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει και καμία μεγάλη ποικιλία στο gameplay με αποτέλεσμα κάπου στις 14-15 ώρες να κάνει μία τεράστια κοιλιά.
          Παρόλα αυτά το προτείνω ανεπιφύλακτα.

          Rise Of The Tomb Raider
          Η Crystal Dynamics συνεχίζει να βιάζει το πτώμα της Lara. Τι να πω... autopilot platforming και πάλι, προαιρετικοί tombs και πάλι αυτή την φορά με ένα γρίφο μόνο! Όλοι οι γρίφοι είναι εύκολοι και ίδιοι (τόξο-σχοινί κτλ). Το shooting είναι ο ορισμός του generic. Ξανά μανά stealth της πούτσας, overpowered melee, κύματα εχθρών κτλ. τα ξέρετε. Ακόμα και το story είναι τραγικό. Το μόνο καλό είναι ότι οι εχθροί στο τέλος μιλάνε ελληνικά! Σαν να ακούς μεταγλωττίσεις στο junior channel!
          Μόνο για να περάσει η ώρα.

          Τώρα παίζω Mortal Kombat X. Καλό μέχρι στιγμής, αλλά το roster είναι πολλά βήματα πίσω από το 9. Οι νέοι χαρακτήρες είναι γτπ.

          Comment


          • Originally posted by Enpsty View Post

            Τώρα παίζω Mortal Kombat X. Καλό μέχρι στιγμής, αλλά το roster είναι πολλά βήματα πίσω από το 9. Οι νέοι χαρακτήρες είναι γτπ.
            Όντως, αλλά όχι και τόσο γτπ. Κάποιοι έφαγαν χοντρό νερφάρισμα, κάποιοι αναβαθμίστηκαν. Εγώ παίζω GM Sub Zero, HF Scorpion και TG Raiden. Αν γουστάρεις, σε σπάω στο ξύλο.
            sigpic

            Comment


            • Λοιπόν πως τελικά τα πάντα είναι θέμα προοπτικής. Όταν είχε βγει το Twilight Princess είχαμε φάει τέτοιο hype που περιμέναμε ξέρω γω κάτι αντίστοιχο με τη δευτέρα παρουσία για τους παπάδες, με αποτέλεσμα να κάνουμε nitpicking σε διάφορα θεματάκια του και να έχουμε ξενερώσει. Μετά από δέκα χρόνια το ξανάβαλα να το παίξω με νοοτροπία "΄να μην περιμένω και πολλά" και είμαι σε φάση "αλήθεια, γιατί είχαμε ξενερώσει ΤΟΣΟ πολύ"; Το παιχνίδι μέσες άκρες είναι μια χαρά κολληματικό.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Πόσο κακό πραγματικά μπορεί να είναι ένα Zelda; Απλά έχεις άλλες προσδοκίες από μία σειρά που περιμένεις να οδηγεί τη βιομηχανία.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Δεν ηταν κακο απλα δεν ηταν αυτο που περιμενα, ειχε δωσει βαρος στα dungeon και δεν ειχε ενδιαφερουσα εξερευνηση και side quests.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Ξέχασα να γράψω πως δοκίμασα και το Need For Speed 2015. Ίσως το πιο βαρετό racing που έχω παίξει στην ζωή μου.
                    Να πω την αλήθεια δυσκολεύομαι να βρώ παιχνίδια που να μου κρατάνε το ενδιαφέρον πλέον. Τώρα εγώ φταίω, η βιομηχανία φταίει δεν ξέρω.
                     
                    Η βιομηχανία φταίει!

                    Comment


                    • Originally posted by Enpsty View Post
                      Ξέχασα να γράψω πως δοκίμασα και το Need For Speed 2015. Ίσως το πιο βαρετό racing που έχω παίξει στην ζωή μου.
                      Να πω την αλήθεια δυσκολεύομαι να βρώ παιχνίδια που να μου κρατάνε το ενδιαφέρον πλέον. Τώρα εγώ φταίω, η βιομηχανία φταίει δεν ξέρω.
                       
                      Η βιομηχανία φταίει!
                      Εσύ φταις.
                      Παίζεις τα λάθος παιχνίδια.Ξενερώνεις με το autopilot platforming και παίζεις Rise of the Tomb Raider αντί για The Last Guardian.Ξενερώνεις με το εύκολο stealth,παίξε ένα Dishonored 2.Βαρετό το NFS;Δοκίμασε Driveclub.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by somari View Post
                        λοιπόν πως τελικά τα πάντα είναι θέμα προοπτικής. όταν είχε βγει το twilight princess είχαμε φάει τέτοιο hype που περιμέναμε ξέρω γω κάτι αντίστοιχο με τη δευτέρα παρουσία για τους παπάδες, με αποτέλεσμα να κάνουμε nitpicking σε διάφορα θεματάκια του και να έχουμε ξενερώσει. μετά από δέκα χρόνια το ξανάβαλα να το παίξω με νοοτροπία "΄να μην περιμένω και πολλά" και είμαι σε φάση "αλήθεια, γιατί είχαμε ξενερώσει τοσο πολύ"; το παιχνίδι μέσες άκρες είναι μια χαρά κολληματικό.
                        ε, ναι! :d

                        Comment


                        • Originally posted by Altair View Post
                          Εσύ φταις.
                          Παίζεις τα λάθος παιχνίδια.Ξενερώνεις με το autopilot platforming και παίζεις Rise of the Tomb Raider αντί για The Last Guardian.Ξενερώνεις με το εύκολο stealth,παίξε ένα Dishonored 2.Βαρετό το NFS;Δοκίμασε Driveclub.
                          Άστονα, ρε. Αυτός φλώρεψε. Αν θέλει πρόκληση, ας παίξει το Bloodborne.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Ramparter View Post
                            Δεν ηταν κακο απλα δεν ηταν αυτο που περιμενα, ειχε δωσει βαρος στα dungeon και δεν ειχε ενδιαφερουσα εξερευνηση και side quests.
                            Long live the Dragonborn
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Έπαιξα ένα δίωρο Resident evil 7. Φαίνεται ιδανική επαναφεύρεση του franchise. Το πιο τρομακτικό RE που έχω παίξει ποτέ, είναι πολύ διαφορετικό αλλά ταυτόχρονα περιέχει όλα τα γνωστά cues της σειράς. Τα boss fights μόνο υλοποιούνται λίγο περίεργα λόγω της κάμερας. Πιθανότατα θα το συνεχίσω!

                              Comment


                              • Που το παίζεις;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X