Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • μωρή κουφάλα ραϊγιού μη με πωρώνεις και είναι το επόμενο στη λίστα μόλις τελειώσω τα bioshock & dark sector.
    Carpe diem

    Comment


    • Συνεχίζω το Final Fantasy IV για DS και το έχω φτάσει στο 8κτάωρο.Ξεκινάει με αρκετή πρόκληση αλλά στην πορεία τα πράγματα είναι πιο ευνοικά για το party της ομάδας σου.Καλός τίτλος rpg με αρκετά καλή ιστορία μέχρι στιγμής αν και φαίνεται με τα χρόνια έχει χάσει μέρος της αίγλης του ακόμα κι αν είναι Remake(δικαιολογείται βέβαια).Το σύστημα μάχης δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και το συνηθίζεις μετά από λίγη ώρα.Χρησιμοποιεί όπως ξέρετε το ATB σύστημα αν και τείνω περισσότερο προς τo CTB του FF X.Ο ρυθμός των random μαχών είναι ικανοποιητικός και δεν κουράζει με την υπερβολική συχνότητά του όπως στο FF III.
      Συνήθως όσα rpg παίζω με καθηλώνουν από τις πρώτες ώρες π.χ. Xenosaga II,Blue Dragon,Shadow Hearts II κτλ. και το συγκεκριμένο δεν με τραβάει πολύ, αλλά ούτε κι απογοητεύει οπότε το προχωράω αρκετά αργά τλχ. να βρω κάτι που θα με κάνει να κολλήσω.Τα γραφικά πάντως είναι χμμ γραφικά.Πολύ καλά για DS (αν και υπάρχουν καλύτερα στο σύστημα ) αλλά απλά σε γενικό βαθμό με τα σημερινά δεδομένα.

      Πιστευω ένα ωραίο rpg πέρα από τα βασικά στοιχεία του(story,battle system) χρειάζεται ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ να διαθέτει το σύχρονο οπτικό αποτέλεσμα της εποχής μας ώστε τα συναισθήματα των χαρακτήρων στα δρώμενα της ιστορίας είτε μέσω cut scenes είτε με FMV/CGI να επηρεάζουν ως ένα σημείο τον παίκτη και να τον κάνουν να δεθεί μαζί τους κάτι που μεχρι στιγμής για μένα (ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ) το FF IV δεν έχει καταφέρει.

      Φυσικά δεν πρόκειται να το αφήσω αν δεν το ολοκληρώσω πρώτα και όταν τελειώσω μακάρι να έχω καλύτερη άποψη.Το Riviera πάντως το γουστάρω περισσότερο...

      Comment


      • Κοίτα είναι λογικό να έχεις αυτές τις εντυπώσεις. Αν μη τι άλλο πρόκειται για remake κλασικού τίτλου και δεν μπορει να παρεκλίνει πολύ από αυτόν. Εγώ από το λίγο που το έπαιξα έπαθα την πλάκα μου γιατί είχα στο μυαλό μου το πρωτότυπο και πίστεψε με τα έχουν αποδώσει όλα άψογα.

        Το Riviera από την άλλη είναι ένα σύγχρονο JRPG, μία πολύ φρέσκια πρόταση και για αυτό κάνει μεγαλύτερη εντύπωση. Κι εγώ αν είχα να διαλέξω ανάμεσα σε αυτά τα δύο για τώρα αυτό θα διάλεγα (να παίξω - αν και τα έχω τερματίσει both ). Πάντως να ξέρεις ότι το FF IV ξυπνάει από το σπήλαιο με το μαγνητικό πεδίο και μετά, αν και υπάρχει μία συγκεκριμένη κορυφαία σκηνή νωρίτερα. Και στο λέω από τώρα, Rubicante uber alles, φοβερός κακός. Να θυμάσαι το όνομα, εδώ θα είμαι να περιμένω να μου πεις πόσο πολύ respect κακός είναι. Και το main theme τα σπάει άπειρα.-

        Comment


        • OMG !!!! SOULCALIBUR 4 GOD!!! YEAH!!

          Tip: Dialekste ton Cervantes me to 2p outfit, phgente sto customization, afereste tou thn maska kai thn panoplia wste na minei mono me thn "Sneaking suit".
          Vapste thn apo kokkinh se grizomavrh, alakste xrwma ta malia tou apo mwv se kastana, valte tou mia badanna and there you have it, instant SOLID SNAKE !!!
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • OMG !!!! SOULCALIBUR 4 GOD!!! YEAH!!
            [/b]
            Απο που το πηρες ρε κιαρατα;! Eψαξα παντου στη Θεσσαλονικη κι ολοι μου λεγαν "απο Δευτερα"!

            Αφου τελειωσα επιτελους ΕΝΤΕΛΩΣ με το...γνωστο συνεχιζω ακαθεκτος το MGS 3:Subsistance κι ελπιζω να το τελειωσω αμεσα.
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment


            • Tip: Dialekste ton Cervantes me to 2p outfit, phgente sto customization, afereste tou thn maska kai thn panoplia wste na minei mono me thn "Sneaking suit".
              Vapste thn apo kokkinh se grizomavrh, alakste xrwma ta malia tou apo mwv se kastana, valte tou mia badanna and there you have it, instant SOLID SNAKE &#33;&#33;&#33;
              [/b]
              lol&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;Καλή μαγκιά&#33;
              Ξεκίνησα το mgs2 και μετά σειρά έχει το mgs3.
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Κι ενω ολοι παιζουν παιχνιδαρες τυπου MG4, SC4 κτλ εγω μπορω και παιζω Izuna 2. Παμε μωρη ανεργη Ninja. Καλα μιλαμε τρελη φΟλα το παιχνιδι. Οι μηχανισμοι του ειναι ΟΛΟΙΔΙΟΙ αυτων του Dungeons of Windaria που τερματισα προσφατα. βεβαια δεν εχω παιξει Izuna 1 για να ξερω ποιος επηρεασε ποιον , ουτε με νοιαζει να πω την αληθεια.. Θα το τερματισω μονο για την τιμη των οπλων, δεν το προτεινω σε κανεναν. Το Target group του ειναι μεταξυ των ηλικιων 13-14, τΕσπα
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • Mass Effect στις 15 ώρες μέχρις στιγμής...
                  Αρκετά καλό , όμως επαναλαμβανόμενο σε αρκετά σημεία και βαρετές ορισμένες μάχες..,Παρόλαυτα ωραίο σενάριο και ενδιαφέροντες διάλογοι καθώς και στις μάχες χρειάζεται στρατιγηκή για να μπορέσεις να τα καταφέρεις...
                  Ελπίζω στη συνέχεια να υπάρξει περισσότερη δράση &#33;

                  Comment


                  • final fantasy 4 ds finito και ξεκιναω για δευτερη φορα xenogears.
                    Deus Misereatur...
                    Gloria filiorum patres i.e.m.e
                    Viva los Vatos Locos

                    ---------------------
                    UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                    Comment


                    • R-type Final. Δε χρειάζονται συστάσεις πιστεύω ;)

                      Comment


                      • Across the battlefield my lightsaber shines&#33;Στον πυρετο του Soul Calibur IV, πανω που ειχα πει πως θα ασχολουμουν με το Metal Gear Solid 3:Subsistance.Μεσα, μεσα τελειωνω και καμια αποστολη με τον Vergil στο DMC3:SE ετσι, για να μη χανω τη φορμα μου στο demon hunting ;) .
                        <div align="center">

                        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                        Comment


                        • Μόλις τερμάτισα το EDF και τώρα είμαι στην μέση του Soldier Of Fortune Payback στο Xbox360.
                          Born From Darkness...Raised By Light....
                          My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                          Official O.G.C Member

                          Comment


                          • Μόλις τερμάτισα το EDF και τώρα είμαι στην μέση του Soldier Of Fortune Payback στο Xbox360.
                            [/b]
                            Τωρα μου κανεις πλακα εστι;Δε μπορει να παιζεις ΑΥΤΟ το πραγμα&#33; :blink:
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • Tώρα που τερμάτισα το Lost Odyssey λέω να το ρίξω στο χαλαρό και να πιάσω το Folklore. Βέβαια το Radiant Dawn μου κλείνει προκλητικά και πρόστυχα το μάτι, αλλά w/e περισσότερο με φοβίζει αυτός ο τίτλος παρά με ωθεί να ασχοληθώ μαζί του τώρα . Μέσα στην εξεταστική θα το πιάσω να παίζω ένα chapter τη μέρα μετά το διάβασμα, να γίνει το μυαλό μου τυρόπιτα.

                              Comment


                              • δε βλέπω πια το picross στην υπογραφή σου.Γιατί;

                                Κι ενώ όλοι παίζουν SC4 εγώ παίζω που και που στο χαλαρό SC3.άντε γιατί με έχετε πωρώσει.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X