Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eναν κακο λογο για καθε ενα παιχνιδι του ds.Officialy NINTENDO HATER!!!!
    Deus Misereatur...
    Gloria filiorum patres i.e.m.e
    Viva los Vatos Locos

    ---------------------
    UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

    Comment


    • Αν ημουν H8ter δε θα επαιζα DS. Θα εβαζα καποιον emu στο PC και τελειωσε το θεμα, θα ημασταν ολοι χαρουμενοι.

      Επισης, δεν εχω αυτοκαταστροφικες τασεις. Θα ηταν ανοητο να παιζω ενα συστημα για να αποδειξω οτι ειναι αχρηστο. Ξερω εγω ο ιδιος (κ μ αρκει αυτο) οτι δεν ειμαι τετοια κατηγορια

      Ωστοσο, τυχαινει να ειμαι RPG fan. Μηπως λοιπον οι RPG παραγωγες του DS μου δινουν το δικαιωμα να αναφερω αρνητικα στοιχεια?

      Εκτος κι αν ο κοσμος του DS ειναι τοσο ιδανικα πλασμενος, οσο τον βλεπουν τα Ninty boyz, που ακομη και παιχνιδια οπως το From the Abyss ή Izuna 2 ας πουμε, πρεπει να θεωρουνται ποιοτητα ή καλα.

      Προτειμω να λεω αυτο που πιστευω κι ας φαινομαι h8ter.
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • Μηπως σε καποιον δεν αρεσουν τα σχολια του Scat γιατι ειναι Nintendo fanboy?

        No offense bro, ξερεις πως σε παω ομως δε νομιζω πως στο ατομο αξιζει τετοιο σχολιο (Ν Hater), οπως και να εχει τον χωρο των RPGs τον ψαχνει εδω και χρονια.
        <div align="center">

        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

        Comment


        • Με miyamoto nickname λες να ειμαι Ninty Fanboy??? Ok i admit it , i am N fanboy&#33;&#33;&#33; but maybe someone else is old sega&#39;s fb ??? (τεσπα βλεπω μια ευαισθησια που εχεις scatman στο να τα χωνεις στις τεχνικες δυνατοτητες του ds και στα παιχνιδια που βγαζει.Δεν εχω prob με αυτο , αφου ολοι ξερουμε οτι ειναι κονσολα κατωτερων δυνατοτητων σε σχεση με το psp και αναγκαστικα τα γραφικα των παιχνιδιων του , δεν διεκδικουν δαφνες ποιοτητας με οτι αυτο συνεπαγεται.Aλλα αν δεν σου αρεσει σαν κονσολα δεν σε υποχρεωνει κανεις να ασχολεισαι με αυτη.Εγω ειλικρινα εχω απολαυσει πολλα rpg&#39;s στο ds.To ιζουνα που αναφερεις ειναι οντως αθλιο game αλλα δεν ειναι αναγκη να ισoπεδωνουμε ολα τα games του ds.Aλλα το τι προτιμαει καποιος ειναι κυριως υποκειμενικο oποτε...No hard feelings...

          p.s. Δεν εχω κανενα Prob με τα γραφικα του ds στα rpg&#39;s.Eιναι αληθεια οτι θυμιζουν οld time rpg&#39;s but it&#39;s ok , μεχρι εκει που μπορει φτανει το ds.

          Προτειμω να λεω αυτο που πιστευω κι ας φαινομαι h8ter.
          [/b]
          Kαι εγω προτιμω να λεω αυτο που πιστευω κι ας φαινομαι κακος ή whatevah.
          Deus Misereatur...
          Gloria filiorum patres i.e.m.e
          Viva los Vatos Locos

          ---------------------
          UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

          Comment


          • Ασχολούμε αυτόν τον καιρό με psp κυρίως (GTA :LCS , OutRun 2006 , Harvey Birdman , Silent Hill : Origins ) με μοναδική εξαίρεση το OutRun τα άλλα δεν μπορώ να πω πως μου άρεσαν ...

            Κάθε πρόταση για καλούς τίτλους στο φορητό της Sony είναι αυπρόσδεκτη .

            Comment


            • Κάθε πρόταση για καλούς τίτλους στο φορητό της Sony είναι αυπρόσδεκτη smile.gif[/b]
              Ti paixnidia paizeis?
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Γενικά μου αρέσουν ta action , platform , fps games . Αλλά δεν θα έλεγα όχι σε ένα καλό και εύκολο rpg ή racing...

                Comment


                • - Metal Gear portable ops (Action)
                  - Metal Slug (Platform)
                  - Castlevania Dracula X (Platform)
                  - Brave Story (RPG)
                  - Ridge Racers 2 (Arcade Racing)
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Με miyamoto nickname λες να ειμαι Ninty Fanboy??? Ok i admit it , i am N fanboy&#33;&#33;&#33; but maybe someone else is old sega&#39;s fb ??? (τεσπα βλεπω μια ευαισθησια που εχεις scatman στο να τα χωνεις στις τεχνικες δυνατοτητες του ds και στα παιχνιδια που βγαζει.Δεν εχω prob με αυτο , αφου ολοι ξερουμε οτι ειναι κονσολα κατωτερων δυνατοτητων σε σχεση με το psp και αναγκαστικα τα γραφικα των παιχνιδιων του , δεν διεκδικουν δαφνες ποιοτητας με οτι αυτο συνεπαγεται.Aλλα αν δεν σου αρεσει σαν κονσολα δεν σε υποχρεωνει κανεις να ασχολεισαι με αυτη.Εγω ειλικρινα εχω απολαυσει πολλα rpg&#39;s στο ds.To ιζουνα που αναφερεις ειναι οντως αθλιο game αλλα δεν ειναι αναγκη να ισoπεδωνουμε ολα τα games του ds.Aλλα το τι προτιμαει καποιος ειναι κυριως υποκειμενικο oποτε...No hard feelings...

                    p.s. Δεν εχω κανενα Prob με τα γραφικα του ds στα rpg&#39;s.Eιναι αληθεια οτι θυμιζουν οld time rpg&#39;s but it&#39;s ok , μεχρι εκει που μπορει φτανει το ds.
                    Kαι εγω προτιμω να λεω αυτο που πιστευω κι ας φαινομαι κακος ή whatevah.
                    [/b]
                    Ψιλοφοβερο μου ακουγεται αυτο. Επειδη δε με ικανοποιουν τα RPGs του DS, να μην παιζω επειδη θιγω το συστημα&#33;? Κατι τετοιο περιμενα να το ακουσω στα forumz της Nintendo.gr

                    Δεν ειναι ευαισθησια ειναι μια πραγματικοτα.
                    Το DS παρουσιαζει πολυαριθμες φτωχες παραγωγες RPG και δεν εχει να κανει με συναισθηματα.
                    PSP δεν παιζω (και κατα συνεπεια να κανω κριτικη) αφου δε μπορω για λογους που εχω αναφερει ουκ ολιγες φορες.

                    Επισης, το τι θεωρω εγω καλο, κακο, η κριτικη και η σταση μου γενικα εχουν να κανουν με τη δικη μου αισθητικη. Εφοσον αυτη θιγει-μειωνει ενα συστημα ή ανθρωπους που το γουσταρουν ή εχουν ταυτιστει με αυτο, δε με ενδιαφερει.
                    Δεν ειμαι οπαδος καποιας νεας κονσολας και κατα συνεπεια τα λογια μου ειναι "καθαρα" απο συναισθηματα οποτε και οι κριτικες μου.
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • bart παίξε το god of war chains of olympus.
                      κι άμα γουστάρεις puzzle παίξε τα:
                      loccorocco
                      exit
                      crush
                      patapon
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Thanks για τα παιχνίδια που μου προτείνατε παιδιά...

                        Πάντως DS>PSP γιατί πολύ απλά έχει τίτλους που το psp δεν έχει , ενώ το psp έχει τίτλους που το DS δεν θα άξιζε αν τους είχε...

                        Comment


                        • Ψιλοφοβερο μου ακουγεται αυτο. Επειδη δε με ικανοποιουν τα RPGs του DS, να μην παιζω επειδη θιγω το συστημα&#33;? Κατι τετοιο περιμενα να το ακουσω στα forumz της Nintendo.gr

                          Δεν ειναι ευαισθησια ειναι μια πραγματικοτα.
                          Το DS παρουσιαζει πολυαριθμες φτωχες παραγωγες RPG και δεν εχει να κανει με συναισθηματα.
                          PSP δεν παιζω (και κατα συνεπεια να κανω κριτικη) αφου δε μπορω για λογους που εχω αναφερει ουκ ολιγες φορες.

                          Επισης, το τι θεωρω εγω καλο, κακο, η κριτικη και η σταση μου γενικα εχουν να κανουν με τη δικη μου αισθητικη. Εφοσον αυτη θιγει-μειωνει ενα συστημα ή ανθρωπους που το γουσταρουν ή εχουν ταυτιστει με αυτο, δε με ενδιαφερει.
                          Δεν ειμαι οπαδος καποιας νεας κονσολας και κατα συνεπεια τα λογια μου ειναι "καθαρα" απο συναισθηματα οποτε και οι κριτικες μου.
                          [/b]
                          Πουθενα δεν ειπα να μην παιζεις ds , επειδη θιγεις το συστημα.Απο που εβγαλες αυτα τα αυθαιρετα συμπερασματα???Απλα τελειως λογικα αμα σε χαλαει ενα συστημα και τα παιχνιδια του , γιατι το παιζεις???Απλα παιξε κατι που σου αρεσει , απο τη στιγμη που δεν σου αρεσει γιατι ασχολεισαι???Εμενα αν ενα παιχνιδι(ή κατ&#39;επέκταση μια κονσολα) δεν με γεμιζει και δεν με καλυπτει σαν gamer , απλα δεν ασχολουμαι...Τωρα τα υπονοουμενα σου περι Nintendo.gr και fanboyσμου περιμενα τα δω μονο στο segadiedomgbuti&#39;mstillsegafanboy.gr
                          Deus Misereatur...
                          Gloria filiorum patres i.e.m.e
                          Viva los Vatos Locos

                          ---------------------
                          UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                          Comment


                          • Bart αυτα που σιγουρα θα σου προτεινα ειναι

                            Crisis Core : το θεωρω απο τους καλυτερους φετινους τιτλους , κυριολεκτικα εθισμος με τα missions αλλα και με το συνολο που το βρηκα πολυ καλα υλοποιημενο

                            God of war coo : Αν εισαι οπαδος της σειρας θα σου αρεσει παρα πολυ καθως δεν εχουν γινει παραχωρησεις λογω φορητοτητας

                            FF tactics

                            Castlevania DX

                            Comment


                            • CC δεν θα προτεινα σε οποιονδηποτε δεν εχει παιξει το VII αν και γενικοτερα δεν το προτεινω ουτως ή αλλως .
                              Απεναντιας το FFT ηταν εξαιρετικο απο καθε αποψη, αλλα μαλλον δεν ειναι αυτο που ζητας.

                              Το Castlevania DX ειναι φοβερο πακετο - μη σου ξεφυγει.
                              Για racing περα απο Outrun προτεινω Wipeout (και τα 2).

                              Για puzzles Crush, αντε και Lumines (1).

                              To Loco και το Patapon δεν ξερω τι σχεση εχουν με puzzle, αλλα προσωπικα τα βρηκα αδιαφορα, αφου ο αρχικος ενθουσιασμος ξεθυμανε πολυ γρηγορα.

                              Comment


                              • Πουθενα δεν ειπα να μην παιζεις ds , επειδη θιγεις το συστημα.Απο που εβγαλες αυτα τα αυθαιρετα συμπερασματα???Απλα τελειως λογικα αμα σε χαλαει ενα συστημα και τα παιχνιδια του , γιατι το παιζεις???Απλα παιξε κατι που σου αρεσει , απο τη στιγμη που δεν σου αρεσει γιατι ασχολεισαι???Εμενα αν ενα παιχνιδι(ή κατ&#39;επέκταση μια κονσολα) δεν με γεμιζει και δεν με καλυπτει σαν gamer , απλα δεν ασχολουμαι...Τωρα τα υπονοουμενα σου περι Nintendo.gr και fanboyσμου περιμενα τα δω μονο στο segadiedomgbuti&#39;mstillsegafanboy.gr
                                [/b]
                                Aλλα αν δεν σου αρεσει σαν κονσολα δεν σε υποχρεωνει κανεις να ασχολεισαι με αυτη[/b]

                                Ξαναλεω, το DS ειναι ανεπαρκες στα RPGs. Δεν το κρινω συνολικα.
                                Για να κρινεις ενα συστημα συνολικα πρεπει να παιζεις ολα τα ειδη Games του, εγω δεν το κανω.

                                Απτη στιγμη που το DS ειναι εν ενεργεια handheld με νεες παραγωγες γιατι να μην παιζω? Δεν καταλαβα.
                                Θα ημουν προκατελειμενος κ H8ter, εαν βαφτιζα ολες τις νεες παραγωγες μετριες κ κακες, δεν τις επαιζα και τις εκρινα βασει των παλαιοτερων (κυκλοφοριων)

                                Επειτα, δε χρειαζομαι υπονοουμενα, ουτε κρυφτουλι. Οτι σκεφτομαι, το εκφραζω ευθεως.

                                Τεσπα, αρκετα τραβηξε το συγκεκριμενο.
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X