Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παίζω resident evil 5 στο normal.Είμαι στις 20 ώρες στο τελευταίο boss.Πολύ δύσκολο το προηγούμενο chapter.Μου βγήκε η πίστη για να το βγάλω.Το τελικό boss επίσης δεν ήξερα τι να κάνω.Αναγκάστηκα να δω walkthrough για πρώτη φορά στο παιχνίδι.Θα το τερματίσω σύντομα πιστεύω τώρα.
    Μεγάλο μείον το μικρό inventory και το να μην μπορείς να πατήσεις start και να διαχειριστείς τα αντικείμενά σου(ειδικά στο προηγούμενο σημείο που ανέφερα πριν το τελικό boss).Πραγματικά σπάσιμο νεύρων το να έχεις γεμάτα και τα δυο inventory και να πρέπει να κάνεις αλλαγές αντικειμένων ακίνητος και πάνω στη δράση.
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • Συνεχιζω και εγω το resi5, μετα απο μια συντομη (και ατυχη) δοκιμη στο professional mode οπου ομολογω δεν εχω ξαναφαει τετοιο ownage σε παιχνιδι (μιλαμε για one-touch-kill) αποφασισα να ασχοληθω με τον τιτλο λιγο στο normal για να πετυχω καποια ωραια achievements και να αναβαθμισω ορισμενα οπλα προκειμενου να ειμαι πιο προετοιμασμενος για το pro. Το παιχνιδι συνεχιζει να τα σπαει by the way.

      paixtis, ο μονος τροπος να μην εχεις αυτο το προβλημα με το inventory ειναι να το αναδιαμορφωνεις καθε φορα που χανεις αναλογα με το τι σου ειναι πιο χρησιμο. Γενικα προσπαθουσα να κανω τετοια διαχειριση ωστε ποτε τα inventory να μην ειναι γεματα και ταυτοχρονα τα αντικειμενα να συναντουν τις απαιτησεις του καθε chapter αναλογα με το τι εβλεπα... αλλωστε τα αντικειμενα μπορεις να τα κρατησεις στο -ας πουμε- hub inventory και να τα χρησιμοποιεις σε αντιστοιχια με τις αναγκες σου.

      Αντε και οταν το τελειωσω ελπιζω να πιασω επιτελους το blue dragon.

      Comment


      • Originally posted by paixtis View Post
        Παίζω resident evil 5 στο normal.Είμαι στις 20 ώρες στο τελευταίο boss.
        Τόσο πολύ διαρκεί; απ' ότι είχα διαβάσει ήξερα ότι ήταν πιο σύντομο.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • HALO WARS , το παιχνιδι τα σπαει, συνηθως βαριομουν αφορητα τα campaign στα παιχνιδια στρατηγικης αλλα το Halo ειναι το κατι αλλο! λολ, φοβερη ατμοσφαιρα εφανταστες αποστολες τρομερα γραφικα μη επαναλαμβανομαινο gameplay, οσο μπορει βεβαια ενα παιχνιδι στρατηγικης και γενικα πώρωση!

          Βεβαι ηταν promo η εκδοση που μου πουλησαν τελικα αλλα δε βαριεσαι...

          Comment


          • Originally posted by BigBOSS View Post
            Τόσο πολύ διαρκεί; απ' ότι είχα διαβάσει ήξερα ότι ήταν πιο σύντομο.
            To παιχνίδι είναι μικρό αλλά εγώ όπως πάντα το ευχαριστιέμαι περισσότερο το παιχνίδι.Δεν μου αρέσει το rush καθόλου.Btw δεν ήταν 20 ώρες αλλά 18.Πολύ ωραίο το τέλος και συνεχίζω για να ξεκλειδώσω τα πάντα στο παιχνίδι(το πορωτικό σημείο θα έλεγα!)
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              Σου άρεσε τόσο πολύ βρε φίλτατε;.
              Nαι ρε τόσο πολύ του άρεσε;), αφού το παιχνίδι τα σπάει!

              Εδώ κάτι πράματα που είχα γράψει για το Uncharted:
              Χθες πήρα το Uncharted: Drake's Fortune το πρώτο μου game για το PS3. Αυτή τη στιγμή το game κοστίζει γύρω στα 62 ευρώ (βγήκε στις 7/11/200...
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Μετά από ώριμη και ουσιαστική συζήτηση στο MSN κατέληξα στο Final Fantasy Tactics. Ελπίζοντας να μην το παρατήσω για 4η φορά, θα το βάλω να το παίξω...

                Ταυτόχρονα παίζω τον επίλογο του ΡοΡ δεύτερη φορά (την πρώτη φορά μου πήρε λιγότερο από 2 ώρες, λολ), ενώ αποφάσισα να παίξω και το World of Goo.

                Μακάρι να ξεπεράσω το gaming αδιέξοδο και να τα χαρώ και τα 3 .

                Comment


                • OMG Όταν λες δεν έχεις παίξει FFT εννοείς το πρώτο; Και εννοείς δεν το έχεις τερματίσει ούτε μία φορά; Και θες να λέγεσαι FFFanboy???

                  Το World of Goo δε με ενθουσίασε. Το Armadillo που είναι παρόμοιο είναι πιο διασκεδαστικό αλλά χωρίς τα γραφικά και τη μουσική του WoG.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Ναι στο πρώτο αναφέρομαι (τρέχειιιιιιι).

                    Comment


                    • Στο εχω ξαναπει ποσο σοβαρο ολισθημα ειναι το να μην εχεις παιξει ενα τετοιο παιχνιδι.
                      Δε λεω τιποτα αλλο, σιγουρα θα δικαιωθουν οι υποστηρικτες του ΦΦΤ οταν γραψεις τις τελικες σου εντυπωσεις και οταν θα σχολιαζουμε με τις ωρες 2-3 συγκεκριμενους χαρακτηρες (και τα γελοια ονοματα ολου του υπολοιπου cast - *summons ferryman*).

                      Comment


                      • Meliadul FTW re!!!, elpizw na paizeis thn ekdosh gia PSP Evans, otidhpote ligotero einai aparadekto!!
                        Otan teleiwseis me to kalo to single player, summon me na paiksoume kai to diplo.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Πωπω έχω τον αδελφό να με hype-άρει, έχω κι εσάς. Τέλος πάντων, δεν το ξεκίνησα ακόμη πάντως . Μάλλον σήμερα.

                          Comment


                          • Έβαλα το psp μου να φορτίσει. Δεν το έχω παίξει ποτέ ονλαιν αλλά έχω όρεξη να το δοκιμάσω.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Εγώ παίζω Rainbow Six Vegas.Αμερικλανιά δε λέω,αλλά αρκετά ευχάριστο όταν θες να σκοτώσεις λίγο χρόνο.Άλλωστε από το ένα checkpoint στο άλλο πάω και το κλείνω λόγω διαβάσματος.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Έβαλα το psp μου να φορτίσει. Δεν το έχω παίξει ποτέ ονλαιν αλλά έχω όρεξη να το δοκιμάσω.
                                Den paizei online ektos kai an katevaseis ena hack...
                                Apo pou eisai aderfe altair, na vrethoume gia diplo Tactics ama thes einai poly wraio kai synergasia kai versus, perneis ypertatous eksoplismous!!
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X