Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν την παλεύω.Θέλω και κάτι πιο χαλαρό μαζί με το K.O.T.O.R. οπότε ξεκίνησα και το Force Unleashed.Είμαι ήδη στην δεύτερη πίστα (τρίτη αν πιάσεις και τον Πρόλογο) και αν και την καταβρίσκω απίστευτα,έχει ήδη αρχίσει να γίνεται μονότονο.Ευτυχώς δηλαδή που έχει τόσες force powers για να πειραματίζεσαι,ώστε να να μη χάνεις το ενδιαφέρον σου.
    Carpe diem

    Comment


    • Λοιπον, μετα απο 36 περιπου ωρες και με level 40 στον ramza μπηκα επιτελους στο chapter 4 του FFT. Η μαχη με τον wiegraf με δυσκολεψε παρα πολυ και χρησιμοποιησα διαφορες προσεγγισεις προκειμενου να την βγαλω (δεν ειχα κανει και δευτερο save οπως ειχε προτεινει παλιοτερα ο evans με αποτελεσμα ανα στιγμες να φτανω σε απογνωση:kill. Εν τελει η ομαδα που εδωσε τη λυση ηταν 4 dragoons και μια black mage σε περιπου τρεις αρκετα γεματους γυρους, μπολικη τυχη και αρκετη ευνοια απο πλευρας πιθανοτητων (Critical HP Recover-Magic Counter). Anyway, με αλλο αερα πλεον λεω να αρχισω καποια side quests (καιρος για μια επισκεψη στο gamefaqs για τα recruit των balthier και cloud) και παραλληλα να επικεντρωθω λιγο στην αναπτυξη των levels. To παιχνιδι παραμενει κορυφαιο και το σεναριο δινει ρεστα...εν καιρω θα γραψω περισσοτερα, προβλεπω παντως στο μελλον να πρηζω το forum με το ποσο τελειος ειναι ο συγκεκριμενος τιτλος.

      Thunder God Cid FTW

      Comment


      • Ρε φίλε πρήζε για πόσο γαμάτος είναι ο τίτλος. Θέλω να το ακούω συνέχεια. Θέλω να ακούω συνέχεια γιαυτό το παιχνίδι, είναι μαζοχισμός πιστεύω. 0_0

        Comment


        • Originally posted by songoku View Post
          Λοιπον, μετα απο 36 περιπου ωρες και με level 40 στον ramza μπηκα επιτελους στο chapter 4 του FFT. Η μαχη με τον wiegraf με δυσκολεψε παρα πολυ και χρησιμοποιησα διαφορες προσεγγισεις προκειμενου να την βγαλω (δεν ειχα κανει και δευτερο save οπως ειχε προτεινει παλιοτερα ο evans με αποτελεσμα ανα στιγμες να φτανω σε απογνωση:kill. Εν τελει η ομαδα που εδωσε τη λυση ηταν 4 dragoons και μια black mage σε περιπου τρεις αρκετα γεματους γυρους, μπολικη τυχη και αρκετη ευνοια απο πλευρας πιθανοτητων (Critical HP Recover-Magic Counter). Anyway, με αλλο αερα πλεον λεω να αρχισω καποια side quests (καιρος για μια επισκεψη στο gamefaqs για τα recruit των balthier και cloud) και παραλληλα να επικεντρωθω λιγο στην αναπτυξη των levels. To παιχνιδι παραμενει κορυφαιο και το σεναριο δινει ρεστα...εν καιρω θα γραψω περισσοτερα, προβλεπω παντως στο μελλον να πρηζω το forum με το ποσο τελειος ειναι ο συγκεκριμενος τιτλος.

          Thunder God Cid FTW
          Η συγκεκριμένη μάχη θεωρώ ότι είναι και η πιο δύσκολη του παιχνιδιού. Η απόγνωση που με είχε πιάσει όταν ήμουν σε αυτό το σημείο δεν περιγράφεται. Γύρω στα 10 retries σίγουρα, μη σου πω 15. Τελικά κατάφερα να τη βγάλω σφάζοντας τα πάντα. Τα σκηνικά στον οίκο αυτόν ήταν απερίγραπτα (κλασικά για αυτό το παιχνίδι), αλλά σε περιμένουν ακόμα κάτι εκπλήξεις... άσε .

          Από τη μία χαίρομαι που θα συνεχίσεις με side quests (ελπίζω να μην έδιωξες τις δύο knights που είχε μαζί της η Agrias), από την άλλη όμως θέλω να δω εντυπώσεις σου από τον τερματισμό του παιχνιδιού. Πλέον ξέρεις ότι αυτό που θα δεις είναι πρωτόγνωρο, οπότε πράξε ανάλογα . Αφού έφτασες εδώ, δε θα το παρατήσεις με την καμία. Κάνε χώρο από τώρα στο TOP 3 των JRPGs που έχεις παίξει.

          Thunder God Cid = one man army, απλά. Μου τα έλεγε ο Ground Zero 5 χρόνια πριν, πόσο δίκιο είχε.

          Comment


          • Εχω ξεχασει ποια ηταν η μαχη που λετε (εχω μια βασικη υποψια για τον B***** βεβαια) αν και για να ναι προς τελος ch. 3 εγω τοτε θα ημουν καπου στις 25 ωρες .
            Απ οσο θυμαμαι παντως ολα λυνονται με προσεκτικη σκεψη και δε χρειαζεται grinding ευτυχως οσο περιεργο κι αν ακουγεται.

            Songoku εννοειται πως το παιχνιδι ειναι απο αλλο πλανητη, you 're in for a serious treat και εχεις πολλα να δεις ακομα.

            P.S.
            Who the fuck is Thunder God Cid; Optional crap be damned .

            Comment


            • Είναι αυτός που κάνει αχρείαστο το γκρίντινγκ στο 4ο κεφάλαιο. Και είναι υποχρεωτικός.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • @Evans: Ευτυχως δεν εχω διωξει κανεναν απο τους χαρακτηρες που σου εδινε το main quest, θα ξεκινησω σιγα σιγα τα optional και βλεπουμε μεχρι που θα φτασω...το προβλημα ειναι οτι λογω της τοσης τελειοτητας θελω πολυ να δω τι γινεται παρακατω.

                @Xeno: Ναι ειναι η μαχη με τον Β******, μεχρι στιγμης ειναι οτι πιο δυσκολο εχω αντιμετοπισει και οντως αν καθησεις να υπολογισεις τις κινησεις σου και να σκεπτεις τα πραγματα γινονται καπως πιο ευκολα (καπως). Το παιχνιδι οντως ειναι απο αλλο πλανητη, ολοι ειχατε τοσο δικιο ολο αυτον τον καιρο.

                O Count Cidolfus Orlandeau αναφερεται σε καποιες φασεις και ως Thunder God Cid (τα παντα ολα τι να λεμε τωρα:resp.

                Comment


                • A ωστε αυτος ειναι. Οκ, μια ζωη διαβαζα ποσο broken ειναι αυτος ο τυπας και γι αυτο δε με παραξενεψε οταν τον πηρα στο party και ειδα ποσο μαμιας ειναι.
                  Παντως πραγματικα χαλαει το παιχνιδι, μακαρι να μην υπηρχε ποτε.

                  Comment


                  • Μπορείς και να μην το χρησιμοποιείς. Προσωπικά χάρηκα που μου έδωσε το παιχνίδι έναν τόσο δυνατό χαρακτήρα. Με το που μπήκα στο 4ο κεφάλαιο ήθελα να το τερματίσω όσο πιο γρήγορα γίνεται και ο Orlandeau με βοήθησε πολύ σε αυτό.

                    Comment


                    • Thunder God Cid = 2 words: Holy explosion!
                      O typos einai o antistoixos tou patera tou Ramza ti mou lete twra, kanonika den eprepe na tou ftanei kaneis oute sto daxtylaki tou!!!
                      To mono arnhtiko pou exei einai oti den einai gynaika!
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Ξεκίνησα δανεικό το πρώτο Ratchet and Clank.Πρέπει να πέσει αγορά asap.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Ωραίος ο altair,έχεις καλό γούστο,αλλά τι θα γίνει ρε αγόρι μου θα ξεκινήσεις ποτέ το ρημάδι το shadow hearts;(joking of course)

                          Πέρα από την πλάκα,τα ratchet and clank είναι απίστευτα ποιοτικά πλατφορμ,δεν θα χάσεις καθόλου που το άρχισες.

                          Εγώ τώρα ρίχνω ένα replay to star ocean 4 στο μεγαλύτερο επίπεδο δυσκολίας.Από gameplay το παιχνίδι τα σπάει,από σενάριο όμως...

                          Περισσότερα θα γράψω στο just finished όταν έχω όρεξη.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Originally posted by Deus View Post
                            Ωραίος ο altair,έχεις καλό γούστο,αλλά τι θα γίνει ρε αγόρι μου θα ξεκινήσεις ποτέ το ρημάδι το shadow hearts;(joking of course)
                            Το κατάλαβα βρε.
                            Θα δούμε.Τώρα είναι δύσκολη περίοδος(καταραμένε Ε.Σ.),αλλά το θέλω πολύ.Θα δείξει.:kill:
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Paizw to 4story ena kainourio free MMORPG na perasei kapws h wra mexri to FF14
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Αυτό τον καιρό παίζω Final Fantasy IV και The World Ends With You στο DS. Και τα δύο μέχρι στιγμής είναι εξαιρετικά.

                                _________________

                                Comment

                                Working...
                                X