Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kingdom hearts: Birth by Sleep

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μετά κόπων και βασάνων έφτασα Enchanted Dominion,είμαι λίγο πριν το τέλος του,πήρα Cure και πλέον έχω αρχίσει και μοιράζω πόνο αβέρτα.Παίρνω σιγά σιγά και καλύτερες ικανότητες,αν συνεχίσει έτσι μάλλον θα συμφωνήσω με τον Ground για τον αγαπημένο χαρακτήρα,όσον αφορά το gameplay τουλάχιστον.
    Carpe diem

    Comment


    • Battle report συνέχεια.Έβγαλα Enchanted Dominion άνετα,ζορίστηκα λίγο στην Trinity Armor στο Radiant Garden λόγω του ότι δεν προλάβαινα να θεραπευτώ έτσι και άρχιζε τις επιθέσεις,έβγαλα με την πρώτη τον Vanitas,πέρασα Disney Town,Olympus Colliseum,Deep Space και το άφησα στην αρχή του.Είμαι στις 7 ώρες 23ο επίπεδο.Στο Κολοσσαίο όταν είδα το τελικό Boss τρόμαξα που είναι 2 μαζί,λέω ωχ θα φάω ξύλο.Πριν το καταλάβω τους έβγαλα,πριν καν με ακουμπήσουν.Βιασμός.
      Carpe diem

      Comment


      • Έκανα βλακεία μάλλον.Τελείωσα το σενάριο της Aqua,29 lvl και πήγα στο Final episode και τρώω πολύ ξύλο.Να πάω να φαρμάρω στο δικό της file και να ξανααντιμετωπίσω τον τελικό της ή να κάτσω να φαρμάρω στο άλλο;Απλά στο άλλο,δεν μπορώ να πάω Keyblade Graveyard-Twister Trench και παίζει να κάνω 500 ώρες.ΑΠό την άλλη δεν αντέχω να ξαναδώ τα μούτρα του Braig.O Vanitas πάντως,έφυγε για πλάκα.Είχα τον Mickey να του αποσπά την προσοχή κι εγώ έριχνα ξύλο.Για πείτε.
        Carpe diem

        Comment


        • Επειδή δεν θυμάμαι αυτήν την λεπτομέρεια, στο final episode μπορείς να πας σε άλλους κόσμους ή αναγκαστικά πηγαίνεις μόνο στον τελικό; Αν μπορείς να πας σε άλλους κόσμους κάνε level up στην mirage arena. Επίσης, καλό θα ήταν να ψαχτείς λίγο με commands, ειδικά η aqua έχει φοβερά attacks που κάνουν την διαφορά. Τέλος, ο τελικός είναι όντως δύσκολος και θέλει να μάθεις να μπλοκάρεις και να αποφεύγεις τις επιθέσεις του. Παίξε λίγο με counters και evade και θα δεις διαφορά.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Gyrna pisw sto senario ths Aqua kai kane level up.
            Mathe kai merika kala abilities opws leei o Deus epanw.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Άντε να βγει το 2.5 hd remix να φάει ένα replay με αναλογικό της προκοπής.

              Comment


              • Στο 2,5 θα είναι το final mix?Δεν ασχολήθηκα με τα extra bosses του και θα ήθελα να τα παίξω με κανονικούς μοχλούς και γω.Δεν είχα ούτε έχω το κουράγιο να τα παίξω στο psp.Να είχα και ps3 καλά θα'ταν!
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Ναι Final Mix όλα. Αν και δεν έχουμε ακούσει τίποτε φέτος :/

                  Comment


                  • παίδες ευχαριστώ για τις συμβουλές,αν και τώρα τις είδα.Λοιπόν πήγα όπως ήμουν στον τελικό,πήγαινα καλά,αρχίζει μετεωρίτες και γιγαντιαία κλειδιά,ψοφάω με τη μία,οκ λέω πάμε για leveling.Επέστρεψα στο παλιό μου save,έφτιαξα commands & abilities,ανέβηκα κι 11 επίπεδα πήγα και τους βίασα.Κι έτσι όπως είχε πάρει το μυαλό μου άερα,λέω δεν πάω να αντιμετωπίσω κάνα secret boss;200 hp έχει μόνο.Δοκίμασα δυο τρεις φορές,έφαγα ξύλο,το έκλεισα και πήγα για ύπνο.Το φινάλε αν και μου άρεσε,μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση.Η Άκουα είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας κι εμένα τελικά.Ανυπομονώ να πιάσω Dream Drop Distance,αλλά δε θα το βάλω στα καπάκια,μην πάθω overdose.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Έπαιξες το καλύτερο της σειράς, άμα βάλεις DDD στο καπάκι μπορεί να μην το ευχαριστηθείς όσο πρέπει.

                      Comment


                      • Όπα, όταν λες το καλύτερο της σειράς εννοείς οτι το BBS είναι καλύτερο απο KH1 και KH2 γιατί με τρελαίνεις τώρα.

                        Comment


                        • Nai einai kalytero kai apo KH1 kai apo KH2.
                          Egw symfwnw mazi tou.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Κι εγώ συμφωνώ μαζί του.Ανυπομονώ για το Final Mix HD να το ξαναπιάσω.Τα 1 και 2 όχι και τόσο.Μου φαίνονται κάπως πρωτόγονα πλέον.Χρήστο βρες psp/ps3 και παίξε BBS.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Είχα καταλάβει οτι είναι πολύ καλό, αλλά δεν το περίμενα αυτό. Όμορφα, ένα παραπάνω παιχνίδι να παίξω πριν βγει το KH3. ^_^

                              Comment


                              • Και εγω συμφωνω με τους προηγουμενους, το BBS ειναι το καλυτερο της σειρας και σε ορισμενους τομεις με τεραστια διαφορα.

                                Altair ωραιος, χαιρομαι πολυ που το τελειωσες και σου αρεσε!

                                Comment

                                Working...
                                X