Announcement

Collapse
No announcement yet.

God Of War III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Στην συγκεκριμενη περιπτωση εδινε τρομερα υψηλη αναλυση σε παιχνιδι που ειχε φτιαχτει για 1 ps3..
    4xfull HD + 240fps.

    Comment


    • Εντάξει, το EDGΕ έβαλε και 10 στο LBP, στο Halo 3 (9 για εμένα), στο Orange Box (η ένσταση μου για το οποίο αφορά το ότι είναι κατά ένα μεγάλο μέρος επανέκδοση, εγώ θα του έβαζα 8-9) και στο GTAIV (9).

      Ίσως, λέω ίσως, το SMG άξιζε το 10. Το πιο ανώμαλο όμως 10άρι ήταν του Bayonetta πιστεύω...

      Πριν το 2007, κάθε 10άρι του EDGE πήγαινε σε τίτλο που πραγματικά άξιζε και η ίδια η βαθμολογία ήταν εξαιρετική τιμητική. Half-Life 2, Halo, Gran Turismo, Ocarina of Time...όλα αυτά είναι τα καλύτερα της εποχής τους.

      Comment


      • Παντως το LBP αξιζε το 10ρι κατ'εμε.Το GTA4 ηταν super σαν εξελιξη του franchise ,αλλα ακομα ψαχνω να βρω το γιατι δεν μου αρεσε οσο περιμενα.

        Comment


        • Originally posted by Raphael View Post
          Ίσως, λέω ίσως, το SMG άξιζε το 10.
          Ξερω οτι ο Loggo θα με κραξει αλλα δεν ειναι για 10 το Mario Galaxy.

          Θα θελα να βαλουν 10 στο God of War III για να μη λενε μετα για προκαταληψη
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Καλά το GTAIV είναι από τα πιο υπερκτιμημένα παιχνίδια όλων των εποχών και σίγουρα δεν άξιζει πολλά δεκάρια που έχει πάρει. Εγώ προσωπικά θα το έβαζα ένα 8.5. Δε ξέρω, δεν με απορρόφησε τόσο όσο τα υπόλοιπα GTA, ασχολήθικα μαζί του μόλις 80 ώρες ενώ πχ με το San Andreas 260 ώρες.

            Το κακό νομίζω με το σημερινό EDGE είναι πως έχει μπερδέψει κάπως τα πράματα, κάποια πολύ καλά παιχνίδια τα βάζει στα εξαιρετικά (9αρια-10αρια) ενώ κάποια εξαιρετικά τα βάζει στα καλά-πολύ καλά games (παιχνίδια του 7-8).
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Originally posted by Ramparter View Post
              Θα θελα να βαλουν 10 στο God of War III για να μη λενε μετα για προκαταληψη
              Η αληθεια ειναι οτι υπαρχει ενα κλιμα τετοιο απο τους ps3 fans για το Edge.
              Δεν μπορω να μπω ξεκαθαρα στην λογικη οτι κατι συμβαινει,γιατι δεν μου αρεσει να ειμαι απολυτος.Προτιμω να προσπαθησω να καταλαβω την λογικη με την οποια βαθμολογει.Αλλα κατι βαμολογιες του τυπου 7 στο heavy rain με μπερδευουν ακομα περισσοτερο.

              Comment


              • Get Stoned
                Naughty Kratos
                Ίσως, λέω ίσως, το SMG άξιζε το 10. Το πιο ανώμαλο όμως 10άρι ήταν του Bayonetta πιστεύω...
                Αν και διαφωνώ με το 10, το βάζω σίγουρα στα καλύτερα παιχνίδια αυτής της γενιάς.
                Αλλά μόλις είδα τον τίτλο του θέματος και νομίζω αρκετά ξεφύγαμε.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Ιδιαίτερα δαπανηρό φαίνεται πως είναι το God of War III, μιας και όπως αποκάλυψε το Santa Monica studio το κόστος ανάπτυξης του τίτλου ξεπέρασε τα αρχικά πλάνα της εταιρίας. Σύμφωνα με επίσημα στοιχεία, η νέα περιπέτεια του Kratos απορρόφησε 44 εκατομμύρια δολάρια από τα ταμεία της εταιρίας, ωστόσο, αναμένεται το τελικό αποτέλεσμα να δικαιώσει την επένδυση. Πλέον, η Sony δηλώνει πως τα πάντα είναι έτοιμα ώστε να προμηθεύσει τα καταστήματα με τα αντίτυπα του τίτλου, με τον πόλεμο ενάντια στους Ολύμπιους να ξεκινάει στις 17 Μαρτίου.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Για να τελειωνουμε με αυτο, το μονο game πλην του Gow 3 που χρησιμοποιησε MLAA ειναι το saboteur στη PS3 εκδοση.

                    Τωρα για το edge ποιος χεστηκε γενικοτερα. Εγω προσωπικα δε καταλαβαινω τα reviews που κανουν.Πλατιαζουν χωρις λογο και για τη ταμπακιερα τιποτα λολ.

                    Απο τοτε που το GTAIV μπηκε στη 2η θεση ολων των εποχων σε κριτικες, κατι δε παει καλα. Anyway..


                    God of War III Needs No Reviews: Now No.1 On Amazon Best Sellers List



                    edit- 9 apo authority


                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • Ωραιο αυτο που ειδα στο neogaf απο καποιον που το τερματισε.


                      Just random thoughts.

                      About 9 hours in... and holy crap, some of the most epic things to ever happen in a game. And then there's the mini-game which surprisingly, is much closer to the end than in 1 and 2

                      I've been playing on Titan (Hard) and it's definitely more punishing than Titan on GoW 1/2. You have to make use of the different weapons, techniques and abilities or you're dead. Much deeper than the first 2 games. There's times when you literally need to hold back in taking out a certain enemy with a finisher so you can use their context sensitive actions against other enemies. You definitely have to make use of the parry/counters quite a lot.

                      And there's no way that they should be able to do some of the game in real-time, and I mean the playable stuff, not just the story scenes.

                      The area that was in the demo is significantly different in structure in the real game for anyone that's wondering.

                      I was shocked (almost embarrassed) at how many times I had to restart from certain checkpoints in the first half of the game on Titan. It does seem to get easier once you power up some weapons and learn the new strategies. Many of the old ones don't work. And this was coming off of beating the GoW Collection on Hard.

                      You have to mix in the right abilities and the right weapon (and magic which is tied to a weapon now) in many circumstances. Real time weapon/ability switching is there for a reason.


                      Το ειπαν και οι ιδιοι πως το καναν ετσι ωστε αν πας για button mashing θα σε τσακισουν. Και καναν και τα αλλα οπλα το ιδιο τελεια με τα blades.


                      Θα παω αυριο στα σεβεν να το παραγγειλω. Ο τυπος στο τηλ μου ειπε πως εχει τεραστια ζητηση και χουν και το full game για επιδειξη.
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • Exclusive: 'God Of War 3' Dev Team Starting Work On Two New Projects

                        Comment


                        • Originally posted by Ramparter View Post
                          Ξερω οτι ο Loggo θα με κραξει αλλα δεν ειναι για 10 το Mario Galaxy.

                          Θα θελα να βαλουν 10 στο God of War III για να μη λενε μετα για προκαταληψη
                          Καθόλου δε θα σε κράξω, το Galaxy κατ’ εμέ είναι ο ορισμός του 9, το 10 δε μπορεί να μπαίνει αβέρτα.

                          Δε θυμάμαι σε ποιο thread το χα ξαναπεί, αλλά, σύμφωνα με τη δική μου εκτίμηση, οι μόνοι τίτλοι που ήταν για 10 τη τελευταία δεκαετία, ήταν το πρώτο Halo και το Braid, κανένα άλλο. Δυο ακόμα τίτλοι θα με προβλημάτιζαν μόνο για το αν θα έπρεπε τελικά να πάρουν 10, από τη μια το Half-Life 2 κι από την άλλη το LittleBigPlanet, αλλά τελικά στο 9 θα τα έβαζα κι αυτά.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Εγώ πάλι 10 θα έβαζα στο Braid, στο Half-Life 2, στο LittleBigPlanet και στο Final Fantasy XII.

                            BTW Loggo δε σε είδα να μιλάς για FF XIII. Γιατί το κάνεις τόσο λάθος;

                            Comment


                            • Μα δεν έχω δει καθόλου το παιχνίδι, δεν μπορώ να πω κάτι. Τα posts τα έχω διαβάσει πάντως. Όταν με το κάλο το πάρω, θα έρθει και η δική μου σειρά.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Aυτλι κλεω, γιατί δεν το έχεις αποκτήσει ακόμα ;

                                Comment

                                Working...
                                X