Announcement

Collapse
No announcement yet.

Η άνοδος του PlayStation 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mη μπερδευεσαι τα περισσοτερα απο αυτα απλα upscale κανουν δεν ειναι native 1080p.Απο την αλλη για το 360 εβαλες μονο αυτα που ειναι native...

    Στο PS3 οντως ειναι παραπανω αλλα οχι πολλα.
    Ground_Zero:

    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

    Comment


    • 26 vs 6, για αυτό ανέφερα και το άλλο το site. Πάλι η διαφορά είναι μεγάλη.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Γιατι παντα ξεφευγουν τα threads?
        Ground_Zero:

        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

        Comment


        • Μ' αρεσει που μπερδευετε το τοτε με το τωρα. Πως να μη φανε κραξιμο οταν δειχνανε cgi και επειτα ελεγαν "δεν ειναι real time αλλα το καναμε να δειχνει οπως θα ειναι το real time". Και επειτα σου πουλανε το PS3 600€ και σου λενε οτι ειναι και φθηνη γιατι ειναι κατι παραπανω απο κονσολα. Οταν μαλιστα ειχε τοσες ελλειψεις. Δηλωνανε οτι εχουν τοσο δυνατο brand name που και χωρις παιχνιδια να κυκλοφορουσε η κονσολα θα πουλαγε ανετα 2εκ.

          Αυτοι που το κραζανε τοτε και τωρα το εχουν αγορασει ηταν haters; Καλυτερα να αφησετε τη συζητηση και να πατε να κανετε τιποτα αλλο, οχι να ερχεστε 4 χρονια μετα και να προσπαθειτε να αλλαξετε την ιστορια.

          Τελος Dj διευκρινισε λιγο εδω σε τι αναφερεσαι:
          Παντως, εαν μια εταιρια θα επρεπε να το βουλωνει οταν μιλαμε για υπεροψια, αυτη ειναι σιγουρα η Nintendo.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Ramp δε χαλαρωνεις λιγο;

            Μ' αρεσει που μπερδευετε το τοτε με το τωρα. Πως να μη φανε κραξιμο οταν δειχνανε cgi και επειτα ελεγαν "δεν ειναι real time αλλα το καναμε να δειχνει οπως θα ειναι το real time".
            Ναι και μετα αποδειχτηκε πως το τελικο αποτελεσμα ειναι καλυτερο απο τα CGI.Και ναι αυτο ειναι fact, αν θες δεξου το, αν οχι συνεχισε.



            Για υπεροψια δε ξερω αλλα μεγαλυτερο rip off σε θεμα value for money απο τη Nintendo δεν υπαρχει. Πουλανε μια κονσολα που δε κοστιζει η κατασκευη της ουτε τα μισα απο τη τιμη λιανικης και απο ευκολιες δεν εχει τιποτα.Δε παιζει καν dvd και ομως η τιμη ειναι ακομα στα 200ε.
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • Και ξαναλεω τι σημασια εχει αν τωρα ειναι καλυτερα. Υποτιθεται οτι μιλαμε για το τι γινοταν τοτε. Δεν ειναι λογικο να υπαρχει ειρωνια και θαψιμο οταν σου δειχνουν bullshots και cgi για να σε εντυπωσιασουν και υστερα παραδεχονται οτι δεν ηταν real time τιποτα απο αυτα;

              Αυτο το θυμαστε; Τελικα ετσι κυκλοφορησε το Tekken 6;


              Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ΤΟΤΕ η αντιμετωπιση που ειχε το PS3 ηταν δικαιολογημενη με το παραπανω.


              Για υπεροψια δε ξερω αλλα μεγαλυτερο rip off σε θεμα value for money απο τη Nintendo δεν υπαρχει. Πουλανε μια κονσολα που δε κοστιζει η κατασκευη της ουτε τα μισα απο τη τιμη λιανικης και απο ευκολιες δεν εχει τιποτα.Δε παιζει καν dvd και ομως η τιμη ειναι ακομα στα 200ε.
              Το rip off ομως δεν ειναι υπεροψια. Γι αυτο θα ηθελα να μου πει σε τι αναφερεται ο Dj. Υπεροψια ειναι οταν ερχεται η Sony/Microsoft και λεει "το Wii θα ειναι μια πολυ καλη δευτερη επιλογη μαζι με το PS3/360".

              Επισης οσο και αν δε μας αρεσει οι τιμες δε καθοριζονται απο το τι προσφερουν αλλα απο τη ζητηση. Θα επεφτε η τιμη του PS3 τοσο γρηγορα αν πουλαγε; Ομοιως του 360; Το GC το αγοραζες 100€ οταν το PS2 ηταν στα 180-200€. So what;

              ΥΓ: χαλαρος ειμαι, απλα γραπτος λογος... you know...
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Θυμάμαι δηλώσεις περί 1080p και 100fps ως το στάνταρ των παιχνιδιών... αφήστε το παιδιά, είχε εκτροχιαστεί η Sony.

                Αυτοι που το κραζανε τοτε και τωρα το εχουν αγορασει ηταν haters;


                Ακριβώς. Εγώ που πίστευα πως δεν αξίζει καθόλου και τώρα πως είναι αξιόλογη κονσόλα..;

                Επόμενως ακόμη και ο Kutaragi, μέσα στην υπεροψία και έπαρση του, ίσως να είπε και κάποια πράματα που έχουν δόσεις αλήθειας, όταν μιλούσε περί δυνατοτήτων PS3. Όλα αυτά πριν 4 χρόνια φαίνονταν απίστευτα αλλά τώρα, έχει καμιά δύο χρόνια που βγαίνουν.


                Αγοράκι μου γλυκό κατάλαβε οτι αυτό που έδινε ως αποτέλεσμα η Sony απείχε μακράν απ'αυτό που διαφήμιζε. Αν εγώ βγαίνω και λέω πως είμαι ο καλύτερος τραγουδιστής και κιθαρίστας και με ακούνε και δεν είμαι τίποτα το ιδιαίτερο, φυσικά θα φάω κράξιμο. Μπορεί σε λίγα χρόνια να γίνω, αλλά το κράξιμο θα το'χω φάει δίκαια.
                Δεν είναι πια η Sony το μικρό ανυπεράσπιστο κοριτσάκι στη γωνία που θέλουμε όλοι να της κάνουμε κακό και την υπερασπίζεστε λες και παίρνετε ποσοστά (λες; )

                Comment


                • Originally posted by Ramparter View Post
                  Αυτο το θυμαστε; Τελικα ετσι κυκλοφορησε το Tekken 6;


                  .
                  Nα δεις ότι και αυτό θα ξεπερασθεί σε κανά χρόνο. Ήδη τα Heavy Rain, Uncharted 2 ή MGS4 είναι πολύ κοντά σε αυτό που δείχνεις.

                  Πάρε και αυτό, better than cgi
                  Join our PS4 and PS5 support community! Meet fellow gamers, get hardware help, read game reviews and the latest Sony PlayStation news and updates.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Μακαρι να το ξεπερασουν αλλα το point μου ειναι ακριβως αυτο που ειπε ο Raphael:
                    Αγοράκι μου γλυκό κατάλαβε οτι αυτό που έδινε ως αποτέλεσμα η Sony απείχε μακράν απ'αυτό που διαφήμιζε. Αν εγώ βγαίνω και λέω πως είμαι ο καλύτερος τραγουδιστής και κιθαρίστας και με ακούνε και δεν είμαι τίποτα το ιδιαίτερο, φυσικά θα φάω κράξιμο. Μπορεί σε λίγα χρόνια να γίνω, αλλά το κράξιμο θα το'χω φάει δίκαια.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ΤΟΤΕ η αντιμετωπιση που ειχε το PS3 ηταν δικαιολογημενη με το παραπανω.


                      LOL δεν ειπα το αντιθετο, μονο για το σχολιο με το real time μιλουσα.Εγω ημουν απο τους πρωτους που εκραζα τοτε στο gamepro στο θεμα με την Ε3 2006, μαζι με Spyraka κτλ.Το κραξιμο το φαγανε κυριως για τη τιμη και την αλαζονεια τους επομενους μηνες. "θελω ο κοσμος να δουλεψει παραπανω για το PS3" κτλ που ελεγε ο Kutaragi. Καλα ανετα το κραξιμο ηταν δικαιολογημενο, οποιος πει το αντιθετο, δεν ειναι μονο fanboy αλλα και στοκος.



                      Επισης οσο και αν δε μας αρεσει οι τιμες δε καθοριζονται απο το τι προσφερουν αλλα απο τη ζητηση. Θα επεφτε η τιμη του PS3 τοσο γρηγορα αν πουλαγε; Ομοιως του 360; Το GC το αγοραζες 100€ οταν το PS2 ηταν στα 180-200€. So what;

                      Εχεις δικιο.




                      Και ναι δεν ειπα πως το rip off ειναι υπεροψια, το διευκρινησα αλλωστε.




                      Ειχα ξαναπει πως εγω προσωπικα ημουν ετοιμος να παρω 360.Ηταν τοτε με το DMC4 και με ειχε πιασει κωλοπιλαλα.Τοτε που ειχε πεσει και η τιμη του
                      360 και το PS3 ηταν ακριβο.Το μονο που με κρατησε ηταν το MGS4 (για το GOW 3 δε με ενοιαζε τοτε). Οπως πολυ ευλογα καποιος αλλος διαλεξε 360 λογω Halo 3. Οτι πιο λογικο πιστευω.


                      Η ΣΟΝΥ εχει αλλαξει ομως σταση και τακτικη και στη συνεντευξη που παρεθεσα στη πρωτη σελιδα ο τυπος εκει παραδεχτηκε τα λαθη του παρελθοντος.Μιλησε με ειλικρινεια αν δε βαριεσαι ριξε μια ματια.


                      Το τοτε κραξιμο ομως ειναι δικαιολογημενο 100%.



                      BigBOSS οτι να ναι.
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • Μα αν δεις στη πρωτη σελιδα και εγω ο ιδιος ειπα οτι επειτα απο τη κακη αρχη του PS3 η Sony χειριστηκε πολυ καλα το θεμα και καταφερε να ανατρεψει το αρνητικο κλιμα που υπηρχε. Και το καλυτερο για μενα ηταν οτι απο τα λογια το γυρισε στα εργα.

                        Ο λογος των πιο πανω post μου ειναι αυτο που ειπε ο hideo.
                        Δεν ειναι οι διαφορες δηλωσεις του kutaragi o λογος της αντιπαθειας,αλλα ηταν κατι για να εχουν να πιαστουν οι haters για να σχολιασουν.
                        Anyway δε βλεπω να διαφωνω καπου μαζι σου.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Δε βλεπω να λεμε κατι διαφορετικο
                          Ground_Zero:

                          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                          Comment


                          • Αυτό που, ειδικά ο BB αρνείται να καταλάβει, είναι πως το topic άνοιξε για κάποιο λόγο. Συμφωνώ πώς το PS3 έχει φάει κράξιμο μεγαλύτερο απ'όσο του αναλογεί, αλλά όχι πολύ μεγαλύτερο. Γενικά, όλες οι κονσόλες έρχονται αντιμέτωπες με τέτοια κριτικά σε κάποια φάση αλλά το PS3 ιδιαίτερα. Σε αυτό κύριος υπεύθυνος είναι η Sony και οι δηλώσεις της, δε μπορώ να διανοηθώ πώς γίνεται κάποιος να αρνείται αυτό το πράγμα. Το Fanboy Defence Force ξεπέρασε τον εαυτό του τελευταία. Και αν αυτά που έδειχναν το 2005 εκπληρώθηκαν το 2009, το γνωρίζουμε, δε χρειάζονται φωτογραφίες. Αλήθεια, το γνωρίζω και συμφωνώ. Δεν έχει να κάνει...
                            Πραγματικά, ήμουν ένα απο τα άτομα που ισχυριζόμουν πως το PS3 δεν αξίζει την αγορά (και φυσικά δε πίστευα παλαιότερα το τι έλεγε η Sony). Ε, λοιπόν, φυσικά άλλαξα γνώμη, πώς θα μπορούσα άλλωστε, αφού η αλλαγή είναι το λιγότερο ευδιάκριτη.
                            Μη προσπαθείτε να μπείτε σε χρονομηχανή και να υπερασπιστείτε το PS3 στο έτος 2005, 2006 (άλλη καινοτομία) και πάει λέγοντας. Αυτά που έγιναν έγιναν, και νομίζω πως σ'αυτό το forum με αυτό το topic σφραγίστηκαν στο παρελθόν. Βάλτε ένα όριο στην εθελοτυφλία σας και αποδεχθείτε τουλάχιστον το αυτονόητο, για το καλό της συζήτησης ρε γαμώτο.

                            Comment


                            • Eικόνες όσο χίλιες λέξεις



                              και η κορυφή


                              Οι εικόνες μιλάνε από μόνες τους. Αυτά βέβαια θα έμοιαζαν CGI και μούφες το 2006.

                              Τα CGI αν δεν το κατάλαβες Rampater ήταν για να δείξουν το τι μπορεί να δημιουργήσει το PS3, πάνω κάτω. Τώρα, και πέρα από τις μούφες της Sony, περί 1080p+100 frames (!) δεν καταλαβαίνω που είναι το δικό σου πρόβλημα, εκτός και αν το πίστεψες και απογοητεύτηκες τόσο πια πολύ. Αλλα και να γινόταν αυτό, έχει μικρή σημασία καθώς το μάτι δεν ξεχωρίζει τη διαφορά πάνω από τα 30 frames.

                              Originally posted by Raphael View Post
                              Αυτό που, ειδικά ο BB αρνείται να καταλάβει, είναι πως το topic άνοιξε για κάποιο λόγο.
                              Raphael την αποψή μου την είπα πάνω σε αυτό που λες και αναλυτικότατα μάλιστα. Δες προηγουμενά μου post.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • LOL


                                Ρε εδω ελεγε ο Kutaragi οταν βγουν τηλεορασεις με 200hz το PS3 θα τρεχει τα games με 200fps.Ελα BB αστο, πιπες λεγανε.
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X