Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation Network

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Aυτα ειναι υποθεσεις evans.Κανεις δεν ξερει αν το ps4 θα εχει BC ή οχι.H αν το plus του ps4,θα ισχυει και για τα παιχνιδια του ps3.Πραγμα που βρισκω εξαιρετικα πιθανο αν θες την αποψη μου.

    Το θεμα ειναι τι γινεται σημερα ομως.

    Προσωπικα βρισκω το Plus εξαιρετικα συμφερουσα υπηρεσια,ημουν διστακτικος αλλα πλεον οχι,σιγουρα θα ανανεωσω χρονο.
    Για 5 ευρω που εδωσα ουσιαστικα για αυτον τον μηνα ,εχω 10 παιχνιδια,προσφορες και ολα τα υπολοιπα που εγραψα παραπανω.Αξιζει μισο ευρω για lbp2?
    Νομιζω πως ναι.

    Comment


    • #92
      Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Οποτε για να ανακεφαλαιωσουμε αυτα ισχυουν μεχρι τελος του μηνα ετσι;
      Καλα ειναι αν συνεχισουν με αυτους τους ρυθμους, δεν ξερω αν αυτο το πακετο ειναι Ε3 special, αλλα σιγουρα μεχρι τωρα δεν ειχε καμια σχεση το τι εδιναν.
      5ε το μηνα αν ξερεις πως θα εχεις παντα κατι καλο ειναι μια χαρα, απλα αφενος δεν ξερω αν θα συνεχισουν ετσι και αφετερου ειμαι σε μεταβατικη φαση τωρα και οπου να ναι θα ψαχνω παλι σπιτι και μπορει να μην εχω ουτε καν tv οποτε το ps3 ειναι το τελευταιο που με μαρανε.

      Μηνιαια συνδρομη δεν παιζει, πρεπει να πας για 3μηνη τουλαχιστον;
      Evans δεν ξερω ποια ειναι τα νεα CFW που παιζουν τα παντα, εκτος αν λες το TrueBlue που ειναι ενα usb dongle ($70) το οποιο σου επιτρεπει να παιζεις τις τελευταιες κυκλοφοριες. Ο κοσμος περιμενει να δοθει καποια λυση καθαρα μεσω CFW, αλλα κατι τετοιο ακομα δεν εχει γινει αν δεν απατωμαι.

      Comment


      • #93
        Απανταω ξεχωριστα σε καθε κομματι.
        Originally posted by Xeno View Post
        Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Οποτε για να ανακεφαλαιωσουμε αυτα ισχυουν μεχρι τελος του μηνα ετσι;
        Ναι μεχρι την ανανεωση του περιεχομενου,που ειναι νομιζω τελος καθε μηνα.Και τελευταια μερα μπορεις να γινεις συνδρομητης,οπως εκανα εγω με τον Μαιο για να μη χασω τα του Μαιου.

        Καλα ειναι αν συνεχισουν με αυτους τους ρυθμους, δεν ξερω αν αυτο το πακετο ειναι Ε3 special, αλλα σιγουρα μεχρι τωρα δεν ειχε καμια σχεση το τι εδιναν.
        5ε το μηνα αν ξερεις πως θα εχεις παντα κατι καλο ειναι μια χαρα, απλα αφενος δεν ξερω αν θα συνεχισουν ετσι και αφετερου ειμαι σε μεταβατικη φαση τωρα και οπου να ναι θα ψαχνω παλι σπιτι και μπορει να μην εχω ουτε καν tv οποτε το ps3 ειναι το τελευταιο που με μαρανε.
        Καμια σχεση με τον προηγουμενο μηνα.Δεν ξερω αν θα συνεχισουν αλλα ακομα και 1 παιχνιδι να δινουν τον μηνα επιπεδου,lbp2/infamous2/motorstorm/darksiders αξιζει και παλι κατ΄εμε τα 5e.
        Δεν το συζηταμε καν για τα 10 παιχνιδια.

        Μηνιαια συνδρομη δεν παιζει, πρεπει να πας για 3μηνη τουλαχιστον;
        Ναι μονο τριμηνη εχει στα 15e.Tην οποια και τελικα θα σου προτεινα για δοκιμη.Αλλα τι δοκιμη,δεν ξερω,ειμαι πραγματικα ενθουσιασμενος με το περιεχομενο αυτου του μηνα.Σε φαση που απορω πως γινεται.


        ΥΓ.Τα minis και psone games που δινει free νομιζω παιζουν kai vita.

        Comment


        • #94
          Αν πριν το τελος του μηνα (εστω και 1 μερα) ανακοινωσουν τι θα παιξει και τον επομενο μηνα τοτε ισως κανω μια 3μηνη κι εγω αν δω πως εχουν την προθεση να συνεχισουν αναλογα.
          O Evans με προβληματισε βεβαια θυμιζοντας μου πως το ολο σκηνικο μονο future proof δεν ειναι.

          Comment


          • #95
            Aυτα ειναι υποθεσεις evans.Κανεις δεν ξερει αν το ps4 θα εχει BC ή οχι.H αν το plus του ps4,θα ισχυει και για τα παιχνιδια του ps3.Πραγμα που βρισκω εξαιρετικα πιθανο αν θες την αποψη μου.
            Η πιθανότητα για BC είναι ανύπαρκτη, από την αρχιτεκτονική του 3 θα πάνε σε μία συμβατική αρχιτεκτονική, όπως σε PCs/Xbox 360. Είτε emulator θα φτιάξουν (που αποκλείεται με τέτοιο hardware), είτε θα έχουν τo chipset του 3 μέσα στο 4.

            Από εκεί και ύστερα, εγώ κοιτάω πάντα σε βάθος χρόνου πώς θα με καλύψουν οι αγορές μου, μεσοβέζικες λύσεις ποτέ δε μου άρεσαν. Είναι θέμα οπτικής γωνίας μάλλον, για αυτό και καταλαβαίνω αυτά που μου λες και τα δέχομαι. Απλά εκφράζω έναν προβληματισμό .

            edit:

            Xeno μη σε χαλάω ρε, απλά τις σκέψεις μου παρέθεσα . Για μία γρήγορη λύση είναι καλή περίπτωση, ειδικά αν τα παιχνίδια που δίνουν τη δεδομένη στιγμή σου αρέσουν και θέλεις να τα παίξεις. Απλά ok να δώσω 15€ για να έχω "για λίγο" κάποια παιχνίδια και να πρέπει να τα παίξω σε ένα πεπερασμένο χρονικό διάστημα... sorry, not for me . Θα ρωτήσω ένα φίλο μου για το CFW/homebrew/whatever που μου έλεγε και θα σου στείλω πμ (σου χρωστάω και μία απάντηση ).

            Comment


            • #96
              Originally posted by Evans View Post
              Η πιθανότητα για BC είναι ανύπαρκτη, από την αρχιτεκτονική του 3 θα πάνε σε μία συμβατική αρχιτεκτονική, όπως σε PCs/Xbox 360. Είτε emulator θα φτιάξουν (που αποκλείεται με τέτοιο hardware), είτε θα έχουν τo chipset του 3 μέσα στο 4.

              Από εκεί και ύστερα, εγώ κοιτάω πάντα σε βάθος χρόνου πώς θα με καλύψουν οι αγορές μου, μεσοβέζικες λύσεις ποτέ δε μου άρεσαν. Είναι θέμα οπτικής γωνίας μάλλον, για αυτό και καταλαβαίνω αυτά που μου λες και τα δέχομαι. Απλά εκφράζω έναν προβληματισμό .
              Θα δουμε για το BC στην πορεια.Ειναι και η cloud λυση.

              Για το δευτερο δεν διαφωνω.Σιγουρα ο καθενας το βλεπει διαφορετικα.

              Aυτη την στιγμη στον σκληρο μου(τα γραφω οπως τα βλεπω ,γιατι εχω ανοιχτο ps3:p)
              εχω

              Outland
              Oddward:Stranger's Wrath HD
              Darksliders
              Chime Super Deluxe
              Warhammer 40.000:Space Marine
              Virtual Fighter 5:Final Showdown
              Renegade Ops
              Max pane(psone)
              L.A Gridlock
              Mushroom Wars
              Sky fighter
              Smash Cars
              Magic Orbs
              Wakeboarding HD
              Hamster Ball
              Burnout Paradise
              Ιnfamous2*
              LBP2*
              Motorstorm apocalypse*
              +2,3 που δεν εχω κατεβασει

              Με 15ευρω.(χωρις να υπολογιζω τους επομενους μηνες)

              *Δεν τα κατεβασα,γιατι τα εχω σε blu ray.


              Δεν με απασχολει καθολου αν θα τα εχω στο ps4(αν και πιστευω οτι με τον εναν η τον αλλον τροπο θα τα εχω).Εδω μιλαμε το αφεντικο τρελαθηκε

              Αλλα οπως σωστα λες,ο καθενας το βλεπει διαφορετικα

              Comment


              • #97
                Θα δουμε για το BC στην πορεια.Ειναι και η cloud λυση.
                Αυτό δεν το σκέφτηκα . Αν το κάνει η Sony τότε τι να πω, έχει τα άπειρα respect μου. Βέβαια το θεωρώ απίθανο, έχει αποδείξει ότι σε θέμα υπηρεσιών είναι πιο ηλίθια και από την Ν. Η τελευταία τουλάχιστον δεν προσφέρει τίποτα και είναι cool, η Sony προσφέρει και εύχεσαι να μην το έκανε .

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Xeno View Post
                  Αν πριν το τελος του μηνα (εστω και 1 μερα) ανακοινωσουν τι θα παιξει και τον επομενο μηνα τοτε ισως κανω μια 3μηνη κι εγω αν δω πως εχουν την προθεση να συνεχισουν αναλογα.
                  O Evans με προβληματισε βεβαια θυμιζοντας μου πως το ολο σκηνικο μονο future proof δεν ειναι.
                  Αυτη τη φορα δεν ανακοινωσαν τιποτα παντως πριν την ανανεωση.Δεν ξερω τι εκαναν σε προηγουμενους μηνες.


                  Originally posted by Evans View Post
                  Απλά ok να δώσω 15€ για να έχω "για λίγο" κάποια παιχνίδια και να πρέπει να τα παίξω σε ένα πεπερασμένο χρονικό διάστημα...
                  Το ερωτημα ειναι:Γιατι να σταματησεις την συνδρομη?
                  Αλλα και να την σταματησεις,οποτε δωσεις 15e τα εχεις παλι ολα για 3 μηνες,μπορεις να τα παιξεις.

                  Τεσπα ο καθενας το βλεπει διαφορετικα.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Evans View Post
                    Αυτό δεν το σκέφτηκα . Αν το κάνει η Sony τότε τι να πω, έχει τα άπειρα respect μου. Βέβαια το θεωρώ απίθανο, έχει αποδείξει ότι σε θέμα υπηρεσιών είναι πιο ηλίθια και από την Ν. Η τελευταία τουλάχιστον δεν προσφέρει τίποτα και είναι cool, η Sony προσφέρει και εύχεσαι να μην το έκανε .
                    Κοιτα βλεπω διαθεση να στηριξει το Plus.Οποτε γιατι οχι.

                    Παντως δεν με απασχολει καθολου αν θα εχει BC το ps4,γιατι στο 60αρι που ειχα δεν εβαλα ποτε να παιξω παιχνιδι του ps2(παρ'ολο που γι αυτο ετρεξα να το αγορασω).Περισσοτερο εχω ασχοληθει με τις HD εκδοσεις παιχνιδιων του ps2.
                    Οποτε για μενα το plus ειναι πολυ παραπανω απο εξαιρετικη υπηρεσια.

                    2 χρονια ζωης το Ps3 ακομα?2 χρονια Plus:p
                    Αν με 5e εχω ενα παιχνιδι τυπου lbp2 το μηνα,θα ειμαι υπερευχαριστημενος.Νομιζω(και απο οτι διαβαζω) ομως οτι θα συνεχισουν αν οχι στον ιδιο ρυθμο,σε καλυτερο απο προηγουμενους μηνες.

                    Comment


                    • Εγώ έχω ετήσια συνδρομή.Ήταν προσφορά στα 40 ευρώ για την εποχή των Χριστουγέννων.
                      Χιντέο,αν κάποιος μπει από το λογαριασμό μου,με την κονσόλα του,μετά μπορώ να κάνω εγώ ρηκάβερ το λογαριασμό μου στην κονσόλα μου έτσι;Το λέω,ώστε να μπορέσω να τα ακτεβάσω κι εγώ.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Εγώ έχω ετήσια συνδρομή.Ήταν προσφορά στα 40 ευρώ για την εποχή των Χριστουγέννων.
                        Χιντέο,αν κάποιος μπει από το λογαριασμό μου,με την κονσόλα του,μετά μπορώ να κάνω εγώ ρηκάβερ το λογαριασμό μου στην κονσόλα μου έτσι;Το λέω,ώστε να μπορέσω να τα ακτεβάσω κι εγώ.
                        Ναι ξερω οτι γινεται(Δεν γνωριζω αν εχει αλλαξει κατι).

                        Comment


                        • Originally posted by hideo View Post
                          Ναι ξερω οτι γινεται(Δεν γνωριζω αν εχει αλλαξει κατι).
                          Καμιά επιπλοκή δεν παίζει έτσι;Πχ χαμένα τρόπαια κλπ.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Originally posted by Altair View Post
                            Καμιά επιπλοκή δεν παίζει έτσι;Πχ χαμένα τρόπαια κλπ.
                            Δεν νομιζω,αλλα δεν εχω ασχοληθει με τροπαια.

                            Comment


                            • ποιος χέστηκε για τα trophies

                              PSA: PlayStation Network is Down Worldwide

                              http://n4g.com/news/1014927/psa-play...down-worldwide
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Originally posted by BigBOSS View Post
                                ποιος χέστηκε για τα trophies

                                PSA: PlayStation Network is Down Worldwide

                                http://n4g.com/news/1014927/psa-play...down-worldwide

                                Ευτυχώς που παίζω ακόμη PS.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X