Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Παραξενο που χρειαζεται να κανεις αυτη τη διαδικασια.Λογικα με καποιο update στο μελλον θα γινεται με τον normal τροπο.

      Comment


      • Αυτό που λέει στο τέλος πάντως είναι απόλυτα φυσιολογικό. Προσωπικά δεν καίγομαι και τόσο, δε νομίζω να το χρησιμοποιήσω πάντως όσο δεν υποστηριχθεί επίσημα. Με τα android έχω βαρεθεί να τρώω άπειρα reboots λόγω του κακού memory management, δεν έχω όρεξη να τραβήξω τα ίδια και με το Vita.

        Btw, για να πέσει και λίγο bashing, μην κάνετε την εξυπνάδα να βγάλετε την memory card όσο είναι ανοιχτό το μηχάνημα. Μου έβγαλε ένα ευχάριστο μήνυμα, μου είπε ότι το σύστημα θα κάνει reboot και κόλλησε. Κρατούσα για 1 λεπτό το power button και μπήκα σε ένα recovery mode όπου μου έλεγε είτε να κάνω restart, είτε να κάνω format, είτε rebuild το database. Με ένα restart όλα διορθώθηκαν, αλλά δε θέλω να μου ξανασυμβεί .

        Comment


        • Επαιξα το demo του Rayman.
          WTF!Υπερπανεμορφο!!Απιστευτα χρωματα,ομαλο animation,λεπτομερεστατα γραφικα.Δεν θυμαμαι να ειχα εντυπωσιαστει τοσο απο την ps3 version του Demo.Πιθανοτατα ειναι στα ιδια επιπεδα,αλλα η OLED το απογειωνει σε θεμα χρωματων.

          Comment


          • Ετσι φιλε Hideo , καταλαβαινω απολυτα τον ενθουσιασμο σου και εγω πορωθηκα ασχημα με το συγκεκριμενο οπως εγραψα και πιο πανω... Ανετα το επομενο game που θα αγορασω για τη κονσολα.

            Comment


            • Παιδιά παρατήρησα ενώ έπαιζα Ninja Gaiden κάποιο auto pause. Και μετά έμπαινα στο μενού του vita και πατώντας στο παράθυρό του παιχνιδιού ξαναμπαίνει κανονικά. Ξέρει κανείς τι είναι?

              Comment


              • Παιδιά μέγα πρόβλημα!!!

                Φίλος μου αγόρασε το vita χθες και σήμερα δεν του ανοίγει! Χθες έπαιζε κανονικά και το βράδυ το έκλεισε από το power off.
                Σήμερα πήγε να του ανοίξει και δεν γίνεται τίποτα. Βγαίνει ένα άσπρο loading εικονίδιο και μετά φέυγει και αυτό. Ψάξαμε στο ίντερνετ και η μόνη λύση που είδαμε ήταν να κρατήσουμε πατημένο το power για 20-30 δευτερόλεπτα για να κάνει reset η κονσόλα, αλλά δεν γίνεται τίποτα. Βγάλαμε-βάλαμε την κάρτα μνήμης πάλι τίποτα.
                Βάζουμε το καλώδιο φόρτισης ανάβει στιγμιαία το ps button πορτοκαλί και μετά τίποτα. Στο ίντερνετ όσοι είχαν προβλημα με μπαταρία τους έβγαινε low battery ένδειξη, εμάς μας βγαίνει αυτό το loading.

                Τι σκατά γίνεται;

                Comment


                • Μου μυρίζει σκάρτο μηχάνημα...
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Δοκιμάσαμε και κάτι άλλο που διαβάσαμε στο ίντερνετ να κρατήσουμε πατημένα ταυτόχρονα τα power, ps και right trigger αλλά η μόνη διαφορά είναι ότι το loading εικονίδιο μένει στην οθόνη όση ώρα τα κρατάμε πατημένα αντί να σβήσει μόνο του.

                    Comment


                    • Επιστροφή στη Sony για αντικατάσταση, μάλλον είναι σκάρτο μηχάνημα, όπως είπε και ο Straier. Εγώ το μόνο πρόβλημα που είχα ως τώρα εμφανίστηκε όταν έβγαλα την MC ενώ ήταν ανοιχτό το μηχάνημα (πανέξυπνος κι εγώ).

                      Comment


                      • Παραδόξως έφτιαξε πριν λίγο. Μάλλον κάτι με το παιχνίδι που είχε μέσα θα έπαιζε. Το είχαμε βγάλει, το ξαναβάλαμε και μετά πάλι έξω και ξεκόλλησε. Ισως επειδή το είχε κλείσει τελείως χωρίς να κάνει quit game.

                        Αν και δεν κατάλαβα αν όντως γίνεται quit game στο vita. Όταν πατάς το ps σε πάει στο μενού, υπάρχει τρόπος να σταματήσει να ''τρέχει'' το παιχνίδι;

                        Comment


                        • Το "ξεκολλάς" από την οθόνη. Ή ανοίγεις 6 διαφορετικές εφαρμογές.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Το Rayman Origins τα σπάει, further comments are useless. Όποιος δεν το έχει ας το αγοράσει.

                            Το Escape Plan είναι αρκετά καλό ως τώρα, κυρίως λόγο αισθητικής. Η λογική του είναι παρόμοια με αυτή πολλών mobile games: χωρίζεται σε chapters και το κάθε chapter σε μικρές πίστες που διαρκούν το πολύ ένα λεπτό. Εσύ πρέπει να λύσεις ένα γρίφο ώστε να πάει ο χαρακτήρας από το σημείο Α στο σημείο Β. Στο τέλος βαθμολογείσαι με αστεράκια (από 1 μέχρι 3) με βάση τον αριθμό των gestures που χρησιμοποίησες και το χρόνο που χρειάστηκες. Δεν μπορώ να πω ότι με έχει δυσκολέψει ως τώρα, ούτε ότι είδα κάτι εξαιρετικά πρωτότυπο. Το ωραίο είναι ότι χρησιμοποιεί όλα τα schemes του PS Vita. Το προτείνω σε όλους όσους έχουν το bonus pack, για 13€ δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

                            Comment


                            • Originally posted by Evans View Post
                              Το προτείνω σε όλους όσους έχουν το bonus pack, για 13€ δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.
                              Ποτιμησα το stardust τελικα με το bonus pack.Πηγα στα σιγουρα

                              Comment


                              • Θα γυρίσω το PSN account μου σε UK πάντως, πολύ ακριβές τιμές σε €.

                                Για πες δύο λόγια για το SSD. Καλύτερο/χειρότερο του ps3; Το έχω στο τελευταίο και δε νομίζω ότι αξίζει να το πάρω και στο Vita. Άσε που στο PS3 μου φάνηκε καλύτερο.

                                Comment

                                Working...
                                X