Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συμφωνώ σε αυτό που λες περί value for money, απλώς είχα στο μυαλό μου την προσφορά που ανέφερε ο altair και σε αυτά τα λεφτά νομίζω ότι αξίζει πέρα για πέρα σαν κονσόλα. Δεν έχει τεράστια βιβλιοθήκη, ούτε τόσο πλούσια όσο του 3DS, αλλά πιστεύω ότι βρίσκεται κάπου παραπάνω από τα μισά της διαδρομής (καθαρά σε θέμα τίτλων), η οποία μπορεί να καλυφθεί άνετα με PSP και PSone.

    Τέλος πάντων, ξέρω ότι λέω τα ίδια και τα ίδια όσον αφορά το Vita, κρύβω ένα fanboy εξάλλου, απλά έχω την αίσθηση ότι η άποψη που είχε δημιουργηθεί την πρώτη χρονιά κυκλοφορίας του συστήματος έχει αρχίσει να γίνεται κάπως κλισέ.

    Comment


    • Έχω και ΠΣ3 και Πλας,έχω ψηφιακά 24 τίτλους,κάποιοι από το Πλας,άλλοι από cross buy συν κάμποσους ακόμα από ΠΣ1.Θα δω αν υπάρχει ακόμα και αναλόγως,ενημερώνω και πράττω.
      Να σημειώσω εδώ,πως σκέφτομαι να πάρω μια μικρή τηλεόραση/οθόνη ώστε να συνδέσω το Χ360 για τους 5 μήνες που θα είμαι εδώ,και η τιμή σίγουρα είναι πάνω από 150.Οπότε σκέφτομαι ότι στη χειρότερη,το παίρνω και βλέπουμε.Αλλά θα το σκεφτώ κι άλλο,απλά παραθέτω μερικά ακόμα δεδομένα ώστε να έχετε ολοκληρωμένη άποψη.
      Carpe diem

      Comment


      • Dragon’s Dogma Quest Announced For PS Vita

        Comment


        • Το οποίο είναι και Free to Play.

          Comment


          • WipEout 2048 και Uncharted έχουνε μόνιμη μείωση αν κατάλαβα καλά στις 12 και 20 λίρες/ 15€ και 25€ αντίστοιχα (στο PSN store προφανώς), ενώ κυκλοφορεί και το Epic Mickey 2 στις 12 λίρες/ 15€ (επίσης αν κατάλαβα καλά). Επίσης το Sly Cooper είναι στις 20 λίρες από την πρώτη μέρα.

            edit: και το gravity rush στις 12 λίρες/ 15€.

            Το PS Vita μπορεί να παραμένει ακριβό, αλλά η τιμή των παιχνιδιών μέσω του store φαίνεται να πέφτει γρήγορα.

            Comment


            • Ποια είναι η κανονική τιμή του psvita τώρα?
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Originally posted by paixtis
                Ποια είναι η κανονική τιμή του psvita τώρα?
                250 ευρώ σκέτο κανονικά, παντού όμως είναι στα 200 με παιχνίδι και κάρτα μνήμης.

                Comment


                • 200 με παιχνίδι και κάρτα μνήμης;Δώσε λινκ.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Καλά είναι αλλά αν δεν βγάλει κάτι που να δικαιολογεί την αγορά του θα συνεχίσει η ίδια κατάσταση.Δώσε monster hunter στους Ιάπωνες, αύξησε την κυκλοφορία ποιοτικών και εμπορικών παράλληλα τίτλων και θα πάρει τα πάνω του σίγουρα.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Τα προφανή λες .

                      Για μένα μείωση τιμής στις κάρτες μνήμης και καλύτερη προώθηση χρειάζεται, παιχνίδια έχει.

                      Απορώ αν είδε κανένας το link από το IGN που παρέθεσα.

                      edit:

                      Comment


                      • Δεν βλέπω πολλά που μπορούν νσ κάνουν το προφανές!
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Δεν έχει και λίγα παιχνίδια όμως για να μην αξίζει η αγορά του μηχανήματος. Επίσης πες ότι είχε το 1 παιχνίδι που ανέφερες, πιστεύεις ότι ξαφνικά όλα θα άλλαζαν; Εγώ δεν το νομίζω, θεωρώ ότι η τιμή είναι το κυριότερο πρόβλημα της κονσόλας (που καινούριο με καλή memory card ξεπερνάει τα 200€) και η σωστή προώθηση που επιβάλλεται να κάνει η Sony. Κανένας δε γνωρίζει τι κυκλοφορεί ή τι θα κυκλοφορήσει στο Vita. Εδώ στην Ε3 έδειξαν 3 παιχνίδια ενώ σε demos υπήρχαν πάρα πολλά, τα περισσότερα εκ των οποίων δεν τα ανέφεραν καν.

                          Comment


                          • Χωρις διαθεση trolling η οτιδήποτε με την προσφατη ανακοινωση της apple για gamepad support καθως και με την αλματώδη ανάπτυξη των mobile CPU/GPU βλεπετε μελλον στο Vita η στα παραδοσιακά φορητα? Εγω πιστευω οτι δεν εχουν πολυ μέλλον να πω την αληθεια, ακομα και για remote play μονο να το δεις ειναι ακριβο απο τη στιγμη που η Ν το εχει ενσωματωμένο..

                            Comment


                            • Εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι το κοινό των smartphones και αυτό των handeheld είναι τελείως διαφορετικό. Όλοι έχουν smartphones, όλοι παίζουν κάνα game σε αυτό, αλλά δεν σημαίνει ότι θα έπαιζαν ποτέ Killzone ή Fire Emblem.
                              Για μένα είναι το ίδιο κοινό με αυτό που αγόρασε Wii και Wii Fit και ούτε που ασχολήθηκε με τίποτα άλλο.

                              Comment


                              • Αυτό.+-
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X