Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jetpack Joyride.Ξέρω,το έχεις λιώσει στο ΠΣ3,αλλά με το touchpad πραγματικά το ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο.
    Carpe diem

    Comment


    • Jetpack Joyride.Ξέρω,το έχεις λιώσει στο ΠΣ3,αλλά με το touchpad πραγματικά το ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο.Α κι εννοείται πρέπει να ασχοληθείς και με το Welcome Park.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by Grimmtak View Post
        Καταρχάς ευχαριστώ για το reply.
        Persona 4 Golden είχα αγοράσει πριν πάρω το Vita μιας και το είχα βρει σε πάρα πολύ καλή τιμή.
        Θα δοκιμάσω και τα τρία που μου πρότεινες και όσο για το Hearts R δεν ξέρω αν θα καταφέρω να το πάρω αμέσως αν και πλέον τα Tales δεν χάνονται μετά από λίγο καιρό.

        Όσο για indies ενδιαφέρομαι. Τα φορητά και το pc είναι οι μόνες πλατφόρμες που μπορώ να ασχοληθώ με αυτά.
        Να σαι καλά ;)

        Από indies εξαιρετικά είναι τα runner 2, fez, spelunky, terraria είναι αυτά που ξεχωρίζω εγώ. Κάποια από αυτά είναι ακριβά αλλά υπάρχουν σχετικά συχνά price drops. Έχει επίσης και πάρα πολλά άλλα τα οποία σίγουρα αξίζουν όπως το hot line miami και rogul legacy. Το la mulana επίσης μάλλον θα κυκλοφορήσει φέτος και πρόκειται για εξαιρετικό και πολύ δύσκολο metroidvania που έχει φανατικό κοινό. Αυτά μπορώ να σκεφτώ εγώ, αν μου έρθει τίποτα άλλο θα σου το γράψω.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Παίξε οπωσδήποτε τα εξής:LittleBigPlanet Vita,Soul Sacrifice,Escape Plan,Sound Shapes.
          Το πρώτο το έχω τελειώσει και το καταευχαριστήθηκα που χρησιμοποιεί όλα τα στοιχεία του Βήτα,τα υπόλοιπα τα έχω παίξει μόνο σε ντέμο αλλά μου αρέσουν αρκετά,δοκίμασέ τα.
          Carpe diem

          Comment


          • Δοκίμασα μερικά από αυτά που μου είπατε.

            Little Big Planet - Βαρέθηκα συγγνώμη
            Tearaway - Το βρήκα πάρα πολύ καλό.
            Soul Sacrifice - Το μόνο Monster hunter clone που συμπάθησα.
            Gravity Rush - Φανταστικό, σίγουρα η επόμενη αγορά μου μαζί με Uncharted.

            Θα δοκιμάσω και τα indies που έστειλε ο Deus τώρα.

            Comment


            • Ντροπή σου.Ο πρώτος κόσμος πάντως είναι πολύ απλός,αλλά από τον δεύτερο και μετά ανεβάζει στροφές.Anyway.
              Carpe diem

              Comment


              • Θα του δώσω άλλη μία ευκαιρία.

                Comment


                • To Soul Sacrifice ειναι παρα πολυ καλο παιχνιδι. Παροτι το κυριο θεμα του ειναι το στοιχειο της επαναληψης και η ελλειψη ποικιλιας (ειδικα αν ασχοληθεις με τα side quests), τα gameplay, multiplayer, αισθητικη-art, αφηγηση, μουσικη κλπ ειναι καταπληκτικα. Υπαρχει και topic (δεν θυμαμαι αν εχει γραψει καποιος αλλος περα απο μενα) με εντυπωσεις αν ενδιαφερεσαι περισσοτερο.

                  Για vita specific τιτλους προτεινω και εγω τα Tearaway και Gravity Rush. Επισης αν σου αρεσουν παιχνιδια σε Layton-Phoenix Wright style προτεινω τη σειρα Danganronpa που εχει αποσπασει πολυ καλες κριτικες.

                  Απο indies συμπληρωνω το Guacamelee που ειναι metroidvania και απο τις πολυ καλες περιπτωσεις.

                  Comment


                  • Α μπράβω σαν Phoenix fan ήθελα πολύ να τσεκάρω το Danganropa αλλά μου είχε διαφύγει εντελώς. Thanks nooto.

                    Επίσης το Guacameelee σε φορητό μου κάνει απίστευτο κλικ.

                    Comment


                    • εφαγε σκαλωμα παο τα πολλα καντηλια και εχασε τα saves (dragonball Z & GOW ) πραγματικα γαμω το σπιτι του του vita λιγο ηθελα να τερματησω και τα δυο, τεσπα να το κανω φορματ η αρκει η αναδομηση που του κανα?

                      Comment


                      • Ρε παιδιά θέλει κάποιος να μου δώσει το καινούριο PS Vita slim 3G 4GB 2 μηνών με το Dynasty Warriors και να του δώσω το 3DS XL μου, τι λέτε? Η κάτοχοι τον κονσολών αυτόν πείτε την γνώμη σας, είμαι σε δίλημμα.

                        Comment


                        • Υπολόγισε ότι θα βάλεις λεφτά για να πάρεις μια μεγαλύτερη κάρτα. Είμαι με 16gb χωρίς ps+ και την έχω σχεδόν γεμίσει.

                          Comment


                          • Έμαθα τώρα ότι η οθόνη του PS Vita Slim είναι κατώτερη του πιο παλιού μοντέλου παρόλο που είναι ελαφρύτερο και έχει καλύτερο ήχο και καλύτερη μπαταρία. Δεν ξέρω πιο να πάρω...

                            Comment


                            • Εγω αν ηταν να αγορασω τωρα, το slim θα επαιρνα. Η οθόνη δεν ειναι τοσο χαλια οσο λενε (βασικα ειναι αξιοπρεπέστατη) και εχει mini USB αντι για το proprietary καλώδιο του πρώτου vita. Θα επαιρνα το παλιο μονο αν το έβρισκα σε μια καλη προσφορά, πραγμα αρκετα εύκολο δεδομένης της κατάστασης της κονσόλας.

                              Comment


                              • Ρε συ Aion, ειχες 3DS XL τοσο καιρο, και τη χειροτερεη οθονη smartphone να σου διναν θα νομιζες οτι ειναι 4Κ Super Ultra Vibrant Real Life Colors

                                 
                                Nintendo για παντα
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X