Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το PC Gaming σήμερα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ναι το ξέρω οτι το βλέπουμε διαφορετικά γιαυτό δεν κάθομαι τόση ώρα να παραθέσω αναλύσεις.

    Απο το Halo 2 έχω να δοκιμάσω Console FPS και το κωλοπαίχνιδο το μίσησα ειλικρινά. Οτι μισώ το Halo είναι ίσως και το μελανό μου σημείο σαν gamer. (και το οτι δεν έχω PSP να παίξω FFT και Tactics Ogre)

    Comment


    • #92
      Ban τώρα.
      Carpe diem

      Comment


      • #93
        Όχι ban!

        Στην πυρά!:phil:

        ...και μετά ban.

        Comment


        • #94
          Originally posted by ChrisTop View Post
          και το οτι δεν έχω PSP να παίξω FFT και Tactics Ogre)
          Αν καίγεσαι πάντως, υπάρχει πάντα η λύση του emulation μιας και αμφότερα αποτελούν remakes τίτλων από PlayStation και Super Nintendo αντίστοιχα.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #95
            οι διαφορες ομως στα remakes του psp ειναι τεραστιες και καθιστουν διαφορετικη (και φυσικα ανωτερη) την εμπειρια, ειναι σχεδον σαν να παιζεις αλλο game (ειδικα στο tactics ogre), αν ειναι να χαλασει τοσες ωρες για ενα tactics ας το κανει σωστα;)

            Comment


            • #96
              Καμία αντίρρηση, γι' αυτό του λέω αν καίγεται.

              Πέρα απ' τα γραφικά και το ανανεωμένο script υπάρχουν αλλαγές στο gameplay;

              Εγώ πάντως είχα παίξει το FFT για πρώτη φορά το 2005 (σε κανονικό PS1 βέβαια) και ακόμα και σήμερα είναι εκπληκτικό παιχνίδι. Ακόμα κι αν συνολικά είναι ανώτερη η PSP version, αν θέλει τόσο πολύ να το παίξει, και δεν έχει PSP, δεν υπάρχει κάποιος λόγος γιατί να μη το παίξει σε emulator.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #97
                Λογκο όσον αφορά το ff tactics οι αλλαγές έχουν να κάνουν κυρίως με το σενάριο και το κείμενο.

                Στο πρωτότυπο ff tactics το κείμενο ήταν καλό μεν αλλά με αρκετά λάθη-η μετάφραση δεν ήταν και πολύ πετυχημένη.Από την άλλη η psp έκδοση είχε πραγματικά καταπληκτικό script,μιλάμε για σπάνια περίπτωση που το κείμενο ενός game έχει λογοτεχνική αξία.Αξίζει πραγματικά να του ρίξεις μια ματιά,μιλάμε για άλλη εμπειρία.

                Όσον αφορά το tactics gre,εδώ χωράει πολύ ανάλυση...Μιλάμε δεν πρόκειται για απλώς remake αλλά θέτει υποψηφιότητα για τον τίτλο του καλύτερου remake όλων των εποχών.Ρίξε μια ματιά στο thread του παιχνιδιού για περισσότερα,εκεί τα έχουμε αναλύσει.

                Όσον αφορά το πως θα το παίξει ο κριςτοπ,θα πρότεινα την αγορά psp μετά την κυκλοφορία του ngp,η λογική λέει πως η τιμή του psp θα πέσει τότε.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • #98
                  Σίγουρα θα γίνει κάποια στιγμή απλά, επειδή είναι τίτλος που απαιτεί αρκετές ώρες και έχω ήδη παίξει το original, δεν είναι στις προτεραιότητές μου. Το Tactics Ogre από την άλλη που δε το έχω παίξει (η μετάφραση στο SNES rom κυκλοφορεί εδώ και έναν χρόνο πάνω κάτω) θα το παίξω μια και καλή στο PSP.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • #99
                    η μετάφραση στο SNES rom κυκλοφορεί εδώ και έναν χρόνο πάνω κάτω
                    Είχε βγει και σε PS1 αν δεν κάνω λάθος, και στην Αμερική. Ποιος ο λόγος να το μεταφράσουν και μάλιστα σε χειρότερη έκδοση;
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Ε εντάξει, τα fan translation projects δεν χρειάζονται και κάποιον ιδιαίτερο λόγο για να βγουν. Είναι δουλειές που γίνονται από fans για fans.

                      Απ’ όσο ξέρω πάντως η μετάφραση είναι 100% παρμένη από το script της έκδοσης PS1, απλά η SNES version δεν έχει loading και ίσως κάποιοι θα ήθελαν να το παίξουν εκεί απ' όσο είχα καταλάβει. Αν και από τη στιγμή που, πλέον, υπάρχει η PSP version δεν έχει νόημα, για όποιον έχει PSP τουλάχιστον.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Έχω το FFT σε rom, αλλά είναι unplayable λόγω bugs στα γραφικά. Φαίνονται που φαίνονται ό,τι να ναι στην οθόνη του PC οι μάχες, δεν μπορείς να βγάλεις ούτε καν τους υπότιτλους. Το είχα αρχίσει και το έπαιζα για καμιά ώρα πάντως, αλλά είπα να περιμένω μέχρι να μου δοθεί η ευκαιρία να το παίξω όπως του πρέπει.

                        Comment


                        • Nα και η άποψη του Athene


                          [YOUTUBEHD]aYG_lP1OAhA&feature=feedu[/YOUTUBEHD]

                          Τα βυζιά είναι παραπλανητικά
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • ΑΧΑΧΑ δεν υπάρχει! Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω... Θα πω μονο ότι έχει ωραίο μωρό διπλα του με μεγάλες, τεράστιες ΜΑΤΑΡΕΣ.

                            Comment


                            • Θέλω τα 4:53 λεπτά απ' τη ζωή μου πίσω.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Crytek: PC Market Can Not Support Large/Expensive Games By Itself, Consoles Needed


                                "We could not have created a game with the scope, scale, and multiplayer features of Crysis 2 if it were a PC-only title,"
                                The PC market just does not support that cost of development, but going multi-platform does."
                                "The decision to go multi-platform has allowed us to bring a better game to everyone, which has been our goal all along."

                                Comment

                                Working...
                                X