Announcement

Collapse
No announcement yet.

Έκθεση "GAME WORLD 2011"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Impossible for me have fun.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #32
      Μake it possible man.Nothing is impossible.Κάποια στιγμή θα μπορείς δεν γίνεται.Ιούνιο?
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • #33
        Ela re g_z!!!

        Comment


        • #34
          Poso krataei h ekthesh? 2 mhnes?
          An mporesw tote milame gia telh Iouniou, ,eta tis 20-25 kai kapoios prepei na filoksenhsei.
          Kserw oti o Evans fevgei kiolas, opote moufa synantish.

          Oi anaphroi pou kanoun thn ekthesh den paizontai telos pantwn, 1 mhna kathysterish kai theloun kai na paei kosmos apo panw...
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #35
            Έχω νέα...

            Η έκθεση θα διαρκέσει ως τις 30 Ιουνίου. Το εισητήριο κοστίζει €8.

            Αναλυτικά τα παρακάτω...

            Μύλος Θεσσαλονίκη, η σελίδα του ιστορικού πολυχώρου Μύλος στην Θεσσαλονίκη, πληροφορίες σχετικά με τους χώρους του Μύλου και των εκδηλώσεων του.

            Από 21 Μαΐου έως 30 Ιουνίου 2011
            στο πολυχώρο του «Μύλου»

            H μεγαλύτερη έκθεση video games διοργανώνεται για πρώτη φορά στη Θεσσαλονίκη και στον πολυχώρο του Μύλου. Οι επισκέπτες του «Game WORLD 2011» θα έχουν την ευκαιρία να ζήσουν ένα συναρπαστικό ταξίδι στο παρελθόν, αλλά και στο μέλλον των video games και της ηλεκτρονικής ψυχαγωγίας, σε έκταση 1000 τετραγωνικών μέτρων!


            Η πρωτοποριακή έκθεση «GAME WORLD 2011», αποτελεί για τους επισκέπτες της μια ζωντανή αναδρομή την ιστορία και την εξέλιξη των video games. Παράλληλα έχει ως στόχο να μυήσει όλους τους επισκέπτες, ανεξαρτήτως ηλικίας και γνώσεων, πάνω στα ηλεκτρονικά παιχνίδια και στον ψηφιακό κόσμο. Ανάλογες εκθέσεις απολαμβάνουν παγκόσμια αποδοχή, προσελκύοντας εκατομμύρια επισκέπτες σε μεγάλες πόλεις όλου του κόσμου.
            H «GAME WORLD 2011» δεν είναι μια απλή έκθεση για video games, αλλά ένα περιπετειώδες δια-δραστικό παιχνίδι τεχνολογικής δράσης για μικρούς και μεγάλους. Οι επισκέπτες έχουν τη δυνατότητα να γνωρίσουν την ιστορία των τελευταίων δεκαετιών, την εξέλιξη των πιο δημοφιλή video games, σε υπολογιστές και κονσόλες, αλλά και να ενημερωθούν για τις τελευταίες τεχνολογικές εξελίξεις.
            Σε ειδικά διαμορφωμένες αίθουσες του Μύλου, οι επισκέπτες μπορούν να απολαύσουν τα retro ηλεκτρονικά παιχνίδια, δηλαδή τους προγόνους των υπερσύχρονων σημερινών video games. Όπως Pac-man, Tetris, Pong, Publes, Space Invaders και πολλά άλλα κλασικά του είδους,από τις μεγαλύτερες εταιρείες στον χώρο του gaming, όπως Microsoft, Sony και Nintendo. Τα παιδιά θα γνωρίσουν έναν κόσμο λιγότερο ψηφιακό, ενώ οι μεγαλύτεροι θα θυμηθούν τις δικές τους παιδικές δραστηριότητες.
            Η έκθεση, όμως, δεν αποτελείται μόνο από γνωστά και αγαπημένα παιχνίδια του παρελθόντος. Σε ειδικά διαμορφωμένους χώρος του Μύλου θα παρουσιάζονται οι νέες τεχνολογίες του gaming, πρωτοποριακά παιχνίδια, που χαρίζουν συναρπαστική δράση, περιπέτεια και μοναδικές εμπειρίες! Όπως KINECT for Xbox360, το νέο τρόπο διασκέδασης παίζοντας χωρίς να χρησιμοποιείται κανένα χειριστήριο, το νέο τρισδιάστατο 3DS, PS3, PSP, DS, Wii, PCκαι άλλα, για ατελείωτο gaming.

            Όποιος θέλει να ζήσει από κοντά τον μοναδικό κόσμο και την ιστορία της ηλεκτρονικής ψυχαγωγίας και να μυηθεί στις νέες τεχνολογίες των games, σε περισσότερα από 1000 παιχνίδια, μπορεί να επισκεφτεί την έκθεση «GAME WORLD 2011», από την Σάββατο 21 Μαΐου 2011 στον πολυχώρο Τέχνης και Πολιτισμού «Μύλος».
            Ημέρες Λειτουργίας και ώρες λειτουργίας έκθεσης:
            Δευτέρα έως Παρασκευή: 17:00 έως στις 23:00
            Σάββατο & Κυριακή 11:00πμ έως τις 23:00
            Με την είσοδο σας, παίξτε δωρεάν σε όλα τα παιχνίδια της έκθεσης!
            Εγώ πάντως θα πάω από βδομάδα με τον ανηψιό μου. Ψηθείτε !
            sigpic

            Comment


            • #36
              An mporesw na eimai thess telh iouniou tha eidopoiisw.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #37
                Τελή Ιουνίου, θα είμαι Αθήνα λόγω δουλειάς, οπότε δεν θα μπορέσω.
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Και εγώ ψήνομαι να έρθω αλλά δουλεύω καθημερινές, μόνο Σ/Κ μπορώ.

                  Comment


                  • #39
                    Eλά Σαββατοκύριακο και θα'ρθουμε πολλοί μην ανησυχείς.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #40
                      Οκ θα μιλήσουμε αύριο ή το σάββατο για να βρεθούμε, άν μπορέσετε φυσικά..

                      Comment


                      • #41
                        Συννενοηθείτε για την άλλη βδομάδα που θα είμαι κι εγώ μαζί με τα ανίψια μου μαζί και κάτι φίλους μας.
                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X