Announcement

Collapse
No announcement yet.

D&D type - Games

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • D&D type - Games

    Τελευταία παίζω πολλά παιχνίδια τύπου dungerons & dragons, Skyrim, Kinfodom of Amalur etc. και αναμένετε το Diablo 3, οπότε σκέφτηκα πως δεν είχαμε κάποιο τοπικ που να αναφέρετε αποκλειστικά σε αυτά, όπως τι χαρακτήρα φτιάχνουμε συνήθως πως παίζουμε αν μαζεύουμε αντικείμενα κλπ. Παίζοντας μάλιστα αυτές τις μέρες το ΚοΑ συνειδητοποιώ πόσο μαλακία ήταν το πρόσφατο ζελντα ! Οι άνθρωποι το φτιάξανε μέσα σε μήνες και έχουν ένα σωρό κουεστς απίστευτους χαρακτήρες και μαγευτικές τοποθεσίες!

  • #2
    Strawhat το τοπικ που ανοίγεις είναι υπερβολικά γενικό,γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται τοπικ για να μιλάμε για γενικά και αόριστα για fantasy τύπου παιχνίδια.Το καθένα από αυτά τα παιχνίδια είναι εντελώς διαφορετικό(άλλο επικεντρώνεται στο role play,άλλο στο σφάξιμο και στο loot και πάει λέγοντας) και έτσι δεν στέκει συζήτηση του στιλ "πως παίζετε και τι χαρακτήρα φτιάχνετε".Πέρα από αυτά,τα παιχνίδια που αναφέρεις δεν έχουν καμία σχέση με dnd.Μάλλον fantasy θέλεις να πεις.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #3
      Egw nomiza pws to topic anaferotan se Dungeons and Dragons pen and paper kai ontws den exoume tetoio topic :/
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #4
        Και εγω αρχικα γι αυτο νομισα οτι εκανε το θεμα επειδη παιζει και το ενδεχομενο να κανουμε ενα dnd party, btw ζητειται κοπελα για το γκρουπ - απο αντρες ειμαστε πληρεις
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #5
          Και εγω αρχικα γι αυτο νομισα οτι εκανε το θεμα επειδη παιζει και το ενδεχομενο να κανουμε ενα dnd party, btw ζητειται κοπελα για το γκρουπ - απο αντρες ειμαστε πληρεις
          Role playing.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • #6
            Και επειδή υπάρχουν μπόλικα γενικά και ειδικά θέματα στο forum, το παρόν κλειδώνεται.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment

            Working...
            X