Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πόσος χρόνος απαιτείται?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Όσο για τους "δύσκολους γρίφους" του Master Quest, τι να πω; Εγώ ας πούμε, όταν είδα μία αγελάδα σφηνωμένη (στουμπωμένη, καλύτερα) μέσα στον τοίχο της πίστας, ο οποίος τοίχος είναι στην πραγματικότητα τα σωθικά του Lord Jabu-Jabu (3rd dungeon, Young Link), και αφού είδα ότι μπορούσες να τη σημαδέψεις με Z-targeting, δε μου πήρε πολλή ώρα για να βγάλω τη σφεντόνα... :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

    Το παιχνίδι δεν είναι δύσκολο, αλλά οι γρίφοι του είναι παρανοϊκοί, αψηφούν τόσο την κοινή λογική, όσο και την Zelda λογική. Αλλά εγώ που δεν είμαι και συνηθισμένος άνθρωπος, δεν τα βρήκα πολύ σκούρα...
    [/b]
    lol αν συμβαίνει αυτό είναι πραγματικά τρελό!!!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • #32
      Το Eternal Darkness είναι καθαρό gameplay 10 ώρες, αφού το ξέρω πια και τόσο μου παίρνει.
      [/b]
      To Eternal Darkness απλα δε τελειωνει ποτε.Ιt rules eternity...αντε ρε παιδες στην Silicon τελειωνετε και με το sequel...
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • #33
        Εντάξει ρε παιδί μου... Καταλαβαείνεις τι εννοώ.

        Α και δε νομίζω να βγει, να το φτιάξει η Silicon Knights, γιατί δεν έχει πλέον συμφωνία με την Nintendo. Από την άλλη, η Nintendo έχει κατωχυρώσει την πατέντα του Sanity Meter σε videogames, οπότε, άμα περιμένουμε κάτι, το περιμένουμε από την ίδια.

        Πλάκα θα έχει θα το ονομάσουν Sanity&#39;s Redemption, όπως έλεγε η παραίσθηση..&#33;
        My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
        Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


        Comment


        • #34
          Εντάξει ρε παιδί μου... Καταλαβαείνεις τι εννοώ.

          Α και δε νομίζω να βγει, να το φτιάξει η Silicon Knights, γιατί δεν έχει πλέον συμφωνία με την Nintendo. Από την άλλη, η Nintendo έχει κατωχυρώσει την πατέντα του Sanity Meter σε videogames, οπότε, άμα περιμένουμε κάτι, το περιμένουμε από την ίδια.

          Πλάκα θα έχει θα το ονομάσουν Sanity&#39;s Redemption, όπως έλεγε η παραίσθηση..&#33;
          [/b]
          Οφειλω να σε πληροφορησω σα fan του τιτλου πως η Silicon Knights εχει δηλωσει πως ο τιτλος βρισκεται υπο κατασκευη για το 360 εδω κι αρκετο καιρο.Το ειχα διαβασει σε εντυπο πριν απο ενα χρονο περιπου.
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • #35
            I just goggled it but found nothing...

            Αυτό με την πατέντα όμως είναι όντως αλήθεια.

            http://www.igniq.com/2005/08/nintendo-pate...nity-meter.html
            My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
            Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


            Comment


            • #36
              Το είχες διαβάσει σε ένα έντυπο?Κατά πόσο αξιόπιστο είναι?Ποιο είναι αυτό?Και εγώ δεν νομίζω να βγει eternal darkness sto 360.Mάλλον για Wii θα φτιαχτεί κάτι από την nintendo.Ίσως ψάχνει ομάδα ανάπτυξης για να το φτιάξει.
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • #37
                Αυτο παλι εσενα πως σου ηρθε;
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #38


                  Το μπλεξιμο με τα δικαωματα υπαρχει... Σιγουρα η Ν δε θα αφησει την SK να βγαλει ED2 στο 360 ετσι ευκολα... μετα η SK μπορει να μη θελησει καν να βγαλει sequel σε εναν τιτλο που εμπορικα απετυχε... Στη θεση τους θα δοκιμαζα καποιο νεο IP... ειναι πολυ πιο λογικη επιλογη.

                  Comment


                  • #39
                    το eternal darkness για το 360 ηταν απλη φημη και τοτε βγηκε και η ειδηση για την πατεντα του sanity meter για να διαλυσει καθε ελπιδα. ειπαμε... eternal darkness χωρις sanity meter ειναι duke nukem χωρις οπλα

                    Comment


                    • #40
                      Μπα η εμπορική αποτυχία του Eternal Darkness στο GameCube δε νομίζω πως είναι κριτήριο, εάν θέλει και μπορεί να βγάλει sequel θα το βγάλει, κι αν πέσει hype και προώθηση από πίσω (που λόγο Microsoft θα πέσει) θα πουλήσει μια χαρά το παιχνίδι, καινούργιο IP ή sequel Eternal Darkness, ένα και το αυτό είναι για ολόκληρη την gaming κοινότητα πλην 80.000 ανθρώπων που πήραν το παιχνίδι.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #41
                        .. μα το θεμα ειναι πως η ΜS δεν εμπλεκεται στο ολο θεμα.. ριξε μια ματια στο τελευταιο ποστ μου.
                        ... αρα με αυτα τα δεδομενα μια τετοια κινηση δε θα ηταν λογικη.

                        Comment


                        • #42
                          Ναι αλλά με τη διαφορά ότι δεν μπορεί να είναι sequel γιατί η nintendo κατοχύρωσε το sanity meter και από τη στιγμή που eternal darkness χωρίς sanity δεν υφίσταται το βλέπω χλωμό να βγαίνει στο 360
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • #43
                            .. μα το θεμα ειναι πως η ΜS δεν εμπλεκεται στο ολο θεμα.. ριξε μια ματια στο τελευταιο ποστ μου.
                            ... αρα με αυτα τα δεδομενα μια τετοια κινηση δε θα ηταν λογικη.
                            [/b]
                            Μα για αυτό λέω ?αν θέλει και μπορεί?.
                            Εάν μπορεί το ζήτημα της εμπορικής αποτυχίας του πρώτου παιχνιδιού στο GameCube δε νομίζω να παίξει ρόλο.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • #44
                              Aκομα δεν καταλαβαινω.. μιλας για τη MS, οταν η MS ΔΕ μπορει να εκδοσει (τουλαχιστον με τα τωρινα δεδομενα) ενα ED2.
                              Ποιος θα ριξει τοτε λεφτα για προωθηση;

                              Comment


                              • #45
                                Πολύ απλά λέω πως ακριβώς επειδή η κατάσταση είναι μπλεγμένη και αυτή τη στιγμή τουλάχιστον δε ξέρουμε τι παίζει με τον τίτλο, εάν μπορεί η Microsoft τελικά να εκδώσει αυτή το παιχνίδι, το τελευταίο πράγμα που θα σκεφτεί είναι η εμπορική αποτυχία του πρώτου τίτλου.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X