Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Στα pc που δεν εχουνε παιχνίδια σήμερα κυκλοφορεί το Vanishing of Ethan Carter στο steam. Αλλά αφού δεν θα πάρει τα marketing 1500 βραβεία του The Last of Us θα ειναι για τα σκουπίδια.



    Originally posted by Altair View Post
    1300 τίτλοι που δεν τους ξέρει κανείς και δεν έχουν πάρει τα βραβεία του TLOU.Γιατί οκ και το Wii είχε πάρα πολλούς τίτλους,αλλά άμα είναι shovelware τι να το κάνεις;Από κει και πέρα,αν χαίρεστε με τα νούμερα,εύγε.
    ναι γιατι οτι κυκλοφορει σε κονσολα ειναι το παιχνίδι της δεκαετιας, οτι έβγαινε για playstation ηταν και ενα διαμάντι ας γελάσω...

    παιρνεις κατι που ισχύει για κάθε πλατφορμα και πας να το περάσεις ως χαρακτηριστικό μόνο του pc.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Θα βγει και για Ps4 το vanishing of ethan carter to 2015.

      Comment


      • To ξέρω οτι θα βγει και σε ps4, αλλά στο pc που δεν έχει παιχνίδια θα κυκλοφορήσει σήμερα, στο ps4 καπου τρέχα γύρευε μέσα στο 2015.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Κυκλοφορει η Paid Beta σημερα, μολις διορθωθουν τα bugs που θα αναφερουν οι pc users το game θα κυκλοφορησει κανονικα στο ps4.

          :troll:
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Δεν ξέρω πότε ήταν πιο υπερβολικός ο BigBoss.
            Ως PS fanboy ή τώρα ως PC fanboy?
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • ελα μου ντε

              Comment


              • Δεν το αγόρασες BigBoss το Ethan Carter? Δε μας λες πέντε λόγια για αυτό καλύτερα;
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Παντως "το uncharted (1) εχει καλυτερα γραφικα απο το crysis" αλλος είχε την τιμή να το πει.

                  Comment


                  • "καλυτερη ζουγκλα" learn 2 read

                    Comment


                    • Originally posted by straier View Post
                      Το κουράσατε πολύ το θέμα...
                      Όταν ο Αλταίρ παίξει όλα τα κονσολοπαίχνιδα από το backlog του και ο Roronoa τα 1300 παιχνίδια του Steam σε εννιά μήνες το ξανασυζητάμε...
                      E μα, απορώ πώς οι ίδιοι δεν έχουν βαρεθεί με τους εαυτούς τους τόσους μήνες...

                      Comment


                      • Originally posted by straier View Post
                        Δεν το αγόρασες BigBoss το Ethan Carter? Δε μας λες πέντε λόγια για αυτό καλύτερα;
                        σε τρεις ώρες κυκλοφορει, οποτε αυριο, μεθαυριο ή παραμεθαύριο ισως γράψω κάτι, κάτσε να παιξω πρώτα λιγες ώρες, μπορει να μ'αρέσει, μπορεί και όχι, πάντως φαινεται πολλά υποσχομενο με εξαιρετική ατμόσφαιρα.

                        Originally posted by NickTG
                        Δεν ξέρω πότε ήταν πιο υπερβολικός ο BigBoss.
                        Ως PS fanboy ή τώρα ως PC fanboy?
                        χαχα γελάσαμε, σε τι ακριβως ειμαι υπερβολικος σε αυτά που έγραψα παραπάνω;
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Originally posted by Roronoa View Post
                          Εγω εχω βαρεθει να διαβαζω για τις υπερπαιχνιδαρες που εχουν οι κονσολες και τα σαπιοπαιχνιδα που εχουν οι υπολογιστες. Οχι (μονο) απο τον altair, γενικα παντου και παντα οι υπολογιστες δεν εχουν παιχνιδια που δεν εχουν οι κονσολες, πληρης υποτίμηση των παιχνιδιων που καποιοι παιζουμε, ειναι εκνευριστικο.
                          Moba?MMORPG? Adventure? Strategy? Λες και δεν ειναι παιχνιδια αυτα. Επειδη καποιοι δεν τα παιζετε γιατι δεν παιζετε σε PC ή για οποιονδηποτε αλλο λογο δεν σημαινει πως δεν ειναι καλα παιχνιδια.
                          Δεν διαφωνω πως οι κονσολες εχουν καλα exclusives αλλα μερικοι κανετε σαν το gaming να ειναι μονο στις κονσολες. Σε πληροφορώ πως τα πιο δημοφιλη παιχνιδια που παιζονται τωρα ειναι PC exclusives. Dota, league of legends,world of warcraft. To League of legends εχει τοσους χρηστες καθε μηνα σχεδον οσο το install base του PS3.

                          Τι σημασια ομως εχει απο που ξεκινησαν οι μηχανισμοι των videogames. Και τα FPS ξεκινησαν απο το Wolfenstein και το Doom και τα cinematic FPS απο το Half life. Και τα rpg's απο υπολογιστες ξεκινησαν. Crpgs/Wrpgs εχουν PC ριζες.
                          Και δηλαδη αν ξεκινησαν τα franchise αυτα απο κονσολες μηπως θα φτιαξουμε και ενα κονσολοshrine και θα κανουμε θυσιες και θα αφηνουμε λουλουδια?

                          Παντως δεν διαφωνω πως στα 1300 παιχνιδια υπαρχει τρελο shovelware, προφανως και δεν εχει τοση σημασια το νουμερο, αλλα ειναι ενα νουμερο. Εγω στα 25μ νεους χρηστες σταθηκα.
                          Roronoa μαζί σου πως τα γούστα του καθενός είναι σεβααστά, αλλά εγώ νομίζω πως είναι πολύ περισσότεροι οι pc users που υποτιμούν τις κονσόλες από τους αντίστοιχους κονσολάδες που σνομπάρουν τα πισι. Φαντάζομαι πως έχεις γίνεις και εσύ μάρτυρας συζητήσεων που το νόημα είναι "οι κονσόλες έχουν μάπα γραφικά, τα πισι είναι καλύτερα" έτσι δεν είναι;

                          Για ακόμα μια φορά θα ξαναπώ πως και οι δύο περιπτώσεις έχουν εξαιρετικά games και διαφορετικά πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Για εμένα πάντως το μεγαλύτερο μειονέκτημα του pc gaming είναι η καθιέρωση του drm σε σημείο να μην μας ανήκουν πλέον τα παιχνίδια που αγοράζουμε. Αγοράζουμε δικαίωμα χρήσης και ΟΧΙ προιόν και απορώ γιατί ολόκληρη η κοινότητα παικτών το έχει αποδεχτεί με εξαίρεση τους πελάτες του gog.

                          Βog boss συμφωνώ με τους υπόλοιπους, μίλα περισσότερο για παιχνίδια και λιγότερο για σύγκριση κονσολών και πισι.Δεν ξέρω αν το προηγούμενό σου ποστ ήταν υπερβολικό ή όχι, αλλά οι δημοσιεύσεις σου σε γενικές γραμμές είναι υπερβολικότατες.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Originally posted by Deus View Post
                            Roronoa μαζί σου πως τα γούστα του καθενός είναι σεβααστά, αλλά εγώ νομίζω πως είναι πολύ περισσότεροι οι pc users που υποτιμούν τις κονσόλες από τους αντίστοιχους κονσολάδες που σνομπάρουν τα πισι. Φαντάζομαι πως έχεις γίνεις και εσύ μάρτυρας συζητήσεων που το νόημα είναι "οι κονσόλες έχουν μάπα γραφικά, τα πισι είναι καλύτερα" έτσι δεν είναι;

                            Για ακόμα μια φορά θα ξαναπώ πως και οι δύο περιπτώσεις έχουν εξαιρετικά games και διαφορετικά πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Για εμένα πάντως το μεγαλύτερο μειονέκτημα του pc gaming είναι η καθιέρωση του drm σε σημείο να μην μας ανήκουν πλέον τα παιχνίδια που αγοράζουμε. Αγοράζουμε δικαίωμα χρήσης και ΟΧΙ προιόν και απορώ γιατί ολόκληρη η κοινότητα παικτών το έχει αποδεχτεί με εξαίρεση τους πελάτες του gog.

                            Βog boss συμφωνώ με τους υπόλοιπους, μίλα περισσότερο για παιχνίδια και λιγότερο για σύγκριση κονσολών και πισι.
                            Συμφωνω σε οσα γραφεις.
                            Σχετικα με το DRM οι λογοι που ο κοσμος (και εγω) το εχει αποδεχτει ειναι οι φοβερες τιμες και η πολυ μεγαλη ευκολια. Η valve βρηκε τον σωστο τροπο να πουλησει τα προιοντα της, ειναι φοβερη σαν υπηρεσια το steam. Το μειονεκτημα της μεταπωλησης αντισταθμιζετε απο τις χαμηλε τιμες. Το μειονεκτημα του οτι μπορει να μην τα εχω στο μελλον ειναι σοβαρο αλλα κανεναν δεν τον νοιαζει αυτην την στιγμη.

                            Τωρα που το gog θα βγαλει client πιστευω θα ανεβει παρα πολυ.

                            Comment


                            • Ναι το Vanishing of Ethan Carter θα βγει 2015 για ΠΣ4,όπως και το GTA 5 για PC.2 χρόνια μετά δηλαδή.Καλή φάση.Γραφικάρες το πισί.Ακόμα θυμάμαι όταν κυκλοφόρησε το GTA5 για κονσόλες έβγαινε ο κάθε πικραμένος πισάς και μας έδειχνε τι γραφικάρες έχει το GTA4 modded σε πισί.Λες και αυτό είναι το μοναδικό που μας ενδιαφέρει.Λες και για αυτό έγινε τόσος ντόρος με τη σειρά,και όχι λόγω της προσωπικότητας της Ρόκσταρ που το μετουσίωσε στα παιχνίδια της.Και να πω ότι δεν υπάρχουν παρόμοιοι τίτλοι και για αυτό κάνει τέτοια επιτυχία,να πω.Αλλά πλέον,έχουμε γεμίσει κλώνους του.Και όλα είναι μεταγενέστερα κι έχουν καλύτερα γραφικά.Και;

                              Ρορονόα,από τη στιγμή που το νέο για το Στημ το έγραψες εδώ και όχι στα νέα για Πισί,να περιμένεις και τις ανάλογες απαντήσεις.Επίσης πολλά από τα παιχνίδια που ανέφερες,είναι ΤΣΑΜΠΑ.Βλέπε Λολ,ντότα κλπ.Επίσης συλλογίσου το εξής.Δεν υπάρχει σπίτι χωρίς υπολογιστή,λογικό να έχει τόσο μεγάλη εγκατεστημένη βάση.Για κονσόλα θες χρήματα.Για τα παιχνίδια της το ίδιο.Εδώ δεν έχει τζαμπατζηλίκια.Με το σκεπτικό σου,και τα FB games έχουν ακόμα μεγαλύτερη εγκατεστημένη βάση.Αυτό δεν τα κάνει καλύτερα.

                              Στα υπόλοιπα συμφωνώ 100% με Deus.
                              Προσωπικά,δε μου καίγεται καρφί για το τι παίζει ο καθένας και που το παίζει,είτε αυτό είναι κονσόλα,κινητό,υπολογιστής,αρκεί να μη μου τα κάνει τσουρέκια κάθε φορά με τις γραφικάρες του και το στημ του και το πόσα τρισεκατομμύρια χρήστες έχει.Κλάην μάην.

                              Πάω για GTA5.Πηγαίντε κι εσείς...oh wait...

                              Bigboss μου αρέσει που κράζεις το TLOU και τα βραβεία του χωρίς να το έχεις ΠΑΙΞΕΙ.
                              Sub πάνω σε αυτό που λες,ένα θα πω.Πες μου ΕΝΑ τίτλο αποκλειστικό για υπολογιστές που να μπορεί να κάνει κονσολά να αγοράσει υπολογιστή μόνο για αυτόν.Στις κονσόλες υπάρχουν πολλοί τέτοιοι τίτλοι ανάλογα τα γούστα.Στον υπολογιστή;
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Originally posted by Altair View Post
                                Πες μου ΕΝΑ τίτλο αποκλειστικό για υπολογιστές που να μπορεί να κάνει κονσολά να αγοράσει υπολογιστή μόνο για αυτόν.Στις κονσόλες υπάρχουν πολλοί τέτοιοι τίτλοι ανάλογα τα γούστα.Στον υπολογιστή;
                                χωρις πολλη σκεψη : arma 3 - dayz - star citizen - carmaggedon reincarnation - killing floor 2 -
                                planetside 2 - asseto corsa

                                προφανως ειναι αλλο πραγμα να παρεις ps3 στα 150 πλεον απο αγγελια και να παιξεις heavy rain last of us god of war mgs4 κλπ και αλλο να σκασεις χιλιαρικο για να παιξεις τα παραπανως games σε 1080p/60fps/high settings

                                μπορει καποιος με λιγο ψαξιμο να κανει pc απο το 0 με ~500 ευρω και να παιζει ανετα παιχνιδια τυπου L4D2 - skyrim - dota2 - LoL - starcraft 2 - CSGO, τιτλοι δηλαδη που ή ειναι pc exlusive ή ετσι κι αλλιως παιζονται σωστα μονο στο pc λογω χειρισμου και προσβασης σε custom content.

                                εξυπακουεται πως οποιος εχει ηδη pc του χιλιαρικου, αμα παει αυριο να παρει κονσολα για να παιζει dark souls 2 - witcher 3 - battlefield 4 - metro last light και λοιπα multiplatform ή εχει πεσει στην περιπτωση πολυ κακου port ( βλεπε dead rising 3 ) ή ειναι απλα ηλιθιος.

                                Comment

                                Working...
                                X