Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by thunderjohn View Post
    Ok, μπαίνεις στο τρυπάκι να αγοράσεις pc για gaming του 1000ρικου και μετά από κανά χρόνο βγαίνει το χ,ψ game που απαιτεί αναβάθμιση, δε θα τα ξανασκάσεις? Οι κονσόλες εκτός εξαιρέσεων έχουν 6-7 χρόνια υποστήριξη κατά μέσο όρο συν το γεγονός ότι είναι η main πλατφόρμα για τις περισσότερες εταιρείες παραγωγής εκεί έξω. Επίσης δεν παίζει καθόλου customisation. Έτσι παίζει το κάθε game και τελείωσε. Ούτε να παίζεις με τις αναλύσεις, ούτε φίλτρα, ούτε τίποτα. Plug 'n play λέμε since 1972.
    Μα δεν υπαρχει λογος να τα ξανασκασεις σε εναν χρονο απο την στιγμη που το εφτιαξες, δεν σε αναγκαζει κανεις να παιζεις με max settings, κανενα παιχνιδι δεν θα απαιτει αναβαθμιση σε εναν χρονο αν το συστημα που εφτιαξες δεν ειναι τελειως budget και επαιζε τα παιχνιδια στο οριο των minimum settings.

    Comment


    • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
      Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί κάποιος νιώθει την ανάγκη να δικαιολόγηση την προσωπική του προτίμηση (console ή pc gaming) κράζοντας το άλλο. Δηλαδή θα ευχαριστηθείτε περισσότερο αν αποδείξετε ότι η δικιάς σας προτίμηση είναι καλύτερη, ανώτερη, οικονομικοτερη και δεν ξέρω τι άλλο ;
      Κοιτα να δεις οταν εισαι πιτσιρικας ολα ειναι ρομαντικα κι ωραια, παιζεις τα games που γουσταρεις, λιωνεις κλπ. Μετα μεγαλωνεις, σταματας να παιζεις και αρχιζεις να μπαινεις σε forums και να κανεις τετοιες συζητησεις.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • @Roronoa

        Με τις κάρτες και τους επεξεργαστές να βγαίνουν ανά εξάμηνο εμένα θα με έτρωγε το χεράκι μου. Στις κονσόλες πέρα από τα τερτίπια της sega δε γίνεται αυτός ο πανικός.

        Comment


        • Aλταήρ το pc δεν εχει games



          thunderjohn εγώ έχω cpu που κυκλοφόρησε τέλη του 2008, τι μας λες τώρα.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • ^^^Το 360 το έχω απτο 2006

            Comment


            • ^^^^Και παιζεις sub-720p, 30fps(αν εισαι τυχερος)..

              Comment


              • Καλώς ή κακώς παίζει games του '14 αξιοπρεπώς κάτι που ένα PC του 2006 δεν θα μπορούσε να κάνει.

                Και μεταξύ μας τώρα, ασυμβατότητες στο PC πάντα θα υπάρχουν με τόση ευρεία γκάμα hardware. Θα ήταν ψέμα αν κάποιος PCας έλεγε ότι δεν έχει σπαταλήσει ώρες για να λύσει το τάδε software ή hardware πρόβλημα. Ο κονσολάς θα γυρίσει σπίτι και θα πρέπει να πατήσει απλά το power.

                Από την άλλη "κοκκινίζει" όταν βλέπει να παίζει ένα game σε καλό PC. Επίσης, με το PC κάνεις πολλά περισσότερα. Π.χ. δεν έχεις Wii και θέλεις να παίξεις Mario Galaxy? Yes, you can! (και good luck στο ψάξιμο).

                Προσωπικά θα το γυρίσω σε PC και έχω δει τα καλά και τα κακά, με σημαντικό καλό οι τιμές του Steam. Παιδιά δείτε την αγγελία μου και βοηθείστε με να ολoκληρώσω την αναβάθμιση!
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • nooto δεν είναι αυτή η λογική του ποστ μου. απάντηση στην λογική ότι ένας pc gamer χάνει κάτι ουσιαστικό και όχι "υπόδειξη" τι θα αγοράσει ο καθένας. Από εκεί και πέρα εννοείται ότι ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες, άλλος μπορεί να μην χρειάζεται καν pc...
                  Οk my bad ;). Σε οτι αφορα το αν χανει ή οχι κατι σαφως συμφωνω με τα οσα λες.

                  Comment


                  • Δεν μας νοιάζει αν τα PC έχουν κορυφαία γραφικά και αναλύσεις 4Κ. Δεν μας νοιάζει και το πόσα βραβεία πήρε ένας τίτλος. Γουστάρουμε αυτό που παίζουμε και τα άλλα είναι κουραφέξαλα. Λύστε το τώρα μην φέρω τον Κάλιντορ και γίνει της μουρλής εδώ μέσα.

                    Comment


                    • Originally posted by Ryu_gr View Post
                      Καλώς ή κακώς παίζει games του '14 αξιοπρεπώς κάτι που ένα PC του 2006 δεν θα μπορούσε να κάνει.
                      ναι με τις συμβιβασμους ομως; 640p/540p, 20-25 fps

                      ειδες πως τρέχει το 360 το watch dogs;:xp:
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Originally posted by BigBOSS View Post
                        ναι με τις συμβιβασμους ομως; 640p/540p, 20-25 fps

                        ειδες πως τρέχει το 360 το watch dogs;:xp:
                        Τέτοιες μαλακίες γράφεις και μετά περιμένεις να σε λάβει κάποιος σοβαρά υπόψιν του.

                        Λοιπόν,τα πράγματα είναι απλά.Παίξτε τα παιχνιδάκια σας στο πισί και αφήστε με να παίζω στην κονσόλα μου χωρίς να μου τα πρήζετε,αλλιώς θα σας χτυπάω πάντα μα πάντα την ανωτερότητα στο software της κονσόλας.Zelda,God of War,Halo,Gears of War,Xenoblade Chronicles,Destiny για να αναφέρω μερικά και είδατε έβαλα και μεγάλους τίτλους,οπότε τουμπεκί ναι;
                        Παίξτε με τα μπρίκια σας όσο θέλετε.Εσύ ΒΒ ακόμα έχεις υπογραφή τίτλο κονσόλας όχι πισί.Τι διάολο,τόσο καιρό μας τα πρήζεις για την ανωτερότητα των αποκλειστηκοτήτων του υπολογιστή,τίποτα δεν ξεπέρασε το Shadow of the Colossus;

                        Consoles uber alles.X360 playing games since 2005.

                        Roronoa 10 ώρες τα Uncharted/TLOU;ξεχνάς ότι για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ένα πλήρες multiplayer mode και ειδικά στο TLOU ξεφεύγει πολύ από οτιδήποτε κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.Άκυρο επιχείρημα λοιπόν.Και γράφτηκαν πολλά άκυρα,αλλά οκ βαριέμαι να αποδεικνύω ξανά και ξανά πόσο σαθρά είναι τα επιχειρήματά σας.Μου συγκρίνει ο άλλος το Star Citizen με το Uncharted.Όλοι στην Ε3 περιμέναμε πως και πως να το δούμε,ενώ για το Star Citizen και το κάθε Star Citizen χέστηκε η φοράδα στ αλώνι.
                        Επίσης το ότι κάποια από τα παιχνίδια που λες,έχουν γίνει esports εγώ δεν το βρίσκω καλό.Αν θέλω αν ασχοληθώ με κάποιο σπορ,υπάρχει πάντα το μπάσκετ.Gamers που βλέπουν streaming εγώ τους λέω watchers.Σας θυμίζει κάτι σχετικά με παίκτες και παρατηρητές;
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Zelda,God of War,Halo,Gears of War,Xenoblade Chronicles, destiny

                          Τα περισσοτερα απο αυτα παιζουν και σε PC

                          Τεσπα βαριεμαι να συνεχισω κι αλλο, αλλη φορα, παντως εισαι πολυ πιο ελιτιστης απο πολλους PCαδες.

                          Comment


                          • Όλα είναι exclusives,τι λες;Εκτός κι αν μιλάς για Η1,2 και το πρώτο GeoW.
                            BTW δεν ήμουν ποτέ ελιτιστής,άλλοι με κάνανε.Θεωρώ πως ο καθένας είναι ελεύθερος να παίζει ότι προτιμάει σε όποια πλατφόρμα θέλει.Από τη στιγμή όμως που το μόνο που κάνουν κάποια άτομα είναι να υποβαθμίζουν τις επιλογές των άλλων και δη με εριστικό τρόπο,από κει και πέρα θα παίρνουν και τις ανάλογες απαντήσεις.Απλά πράγματα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Zelda εκτος 3ds ολα γινονται emulate
                              God of War ολα εκτος απο τα 2 του ps3
                              Halo ναι τα 1 και 2
                              Gears of War το πρωτο αλλα ειναι μουφα
                              Xenoblade Chronicles emulation
                              Destiny αυτο οχι ακομα

                              Δεν ξερω για ποιον λες αλλα εγω δεν υποβαθμιζω τα console games, δεν θυμαμαι να το εκανα ποτε περα απο το comment με το οτι ειναι 10ωρα παιχνιδια (που το campaign που παιρνει τα βραβεια ειναι), αλλα εσυ διαρκως υποβαθμιζεις τα PC games θεωροντας τα κατωτερα.


                              Αν ανατρεξεις στα προηγουμενα μου comments απο την αρχη του thread κανω μια προσπαθεια να σου δειξω πως τα PC's εχουν games που αξιζουν αλλα εσυ τα περιφρονεις και μονο λες uncharted, last of us , zelda κλπ.

                              Comment


                              • Ξαναδές τα ποστ μου στις 09-07-14 στις σελίδες 3 και 4 αντίστοιχα.Πιστεύω είμαι ακρετά ξεκάθαρος.Το ότι έπαιζα papers Please πυο το έχεις σχολιάσει κιόλας,δείχνει ότι όχι μόνο δεν το περιφρονώ,αλλά ότι καλά έχει να μου δώσει δεν τα σνομπάρω.Μη βλέπεις που σε εριστικά ποστ απαντάω με άλλο ύφος.Επίσης το emulation σε βοηθάει να παίξεις παιχνίδια ΚΟΝΣΟΛΑΣ,άρα δεν είναι επειχείρημα υπέρ αλλά κατά.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X