Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μια χαρα με 20 frames οταν εχει κοσμο ειναι far from "μια χαρα" αντικειμενικα τωρα, το προβλημα ειναι αυτο οτι τα γραφικα ειναι τελεια και δεν μπορει να το σηκωσει με stable framerate η κονσολα και πολλα δυνατα pc επισης.. Για αυτο και το κραξιμο στην ubisoft γιατι εβγαλε παλι ενα χυμα unoptimized game οπως το watchdogs και πρεπει να περιμενεις παλι 3-4 patch για να στρωσει.

    Δεν εχει σχεση με console vs pc αυτο ασχετα αν στο pc τρεχει καλυτερα απο οσο περιμεναμε ενω στην κονσολα χειροτερα, το μονο που δειχνει αυτο ειναι το bad coding της ubi.

    Comment


    • Βασικά μόλις διάβασα στο Authority πως ακόμα και σε ένα απλό διάδρομο χωρις πολύ κόσμο,μπορεί να πέσει στα 20.Τραγικά πράγματα.Αν δεν με έτρωγε να εχω τη συλλεκτική,παίζει και να το ακύρωνα το preorder.Τώρα,θα το παίξω και θα δούμε.Ελπίζω μόνο,όλο αυτό το φιάσκο να βοηθήσει ώστε ο επόμενος τίτλος της σειράς να είναι καλύτερος.
      Carpe diem

      Comment


      • Μωρέ το θέμα είναι ότι στοχεύουν σε άλλα πράγματα από αυτά που έχουν σημασία και δεν ξέρω κατά πόσο τα επιχειρήματα τύπου οι επεξεργαστές δεν είναι αρκετά δυνατοί για να σηκώσουν το ΑΙ αληθεύουν. Αμφιβάλλω για το κατά πόσο το ΑΙ στη νέα μηχανή είναι ανώτερο από την παλιά.

        Comment


        • true cinematic experience:troll:


          η αλήθεια βρίσκεται αλλού
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Κλασσικά,μια ζωή βλακείες.
            Carpe diem

            Comment


            • true cinematic experience:troll:
              Ενταξει, πηγαινε τωρα να παρεις καινουργια καρτα γραφικων για να το παιξεις εστω σε cinematic experience
              :troll:

              Btw το ONE το τρεχει καλυτερα απο το PS4

              Comment


              • Originally posted by Altair View Post
                Κλασσικά,μια ζωή βλακείες.
                +1

                Αυτό για το one το διάβασα κι εγώ, μάλλον έχει να κάνει με το πώς διαχειρίζεται τη μνήμη το Xbox, μιας και οι επεργαστές είναι οι ίδιοι και η κάρτα γραφικών του είναι (από ότι λέγανε στην αρχή) 50% λιγότερη ισχυρή συγκριτικά με αυτή του PS4. Αν όντως ο culprit είναι το CPU, τότε μάλλον το παιχνίδι προγραμματίστηκε με βάση την αρχιτεκτονική του Xbox. Τώρα δε γνωρίζω πόσο μεγάλες είναι οι διαφορές, όλα δείχνουν στη χάλια δουλειά της UbiSoft πάντως.

                Αύριο λογικά θα έχετε video τραβηγμένο από εμένα να το τρέχω 1080p maxed out @60fps .

                Comment


                • Originally posted by nooto View Post
                  Btw το ONE το τρεχει καλυτερα απο το PS4
                  διοτι έχει καλύτερο επεξεργαστή αλλά που να το καταλάβουνε τα sony fanboys που μιλάνε περι χρηματισμού ubisoft απο microsoft χωρις να διαθέτουν έστω μια απόδειξη.

                  ΥΓ: σιγά μην πάρω νέα GPU για Assassins Creed παιχνίδι

                  Originally posted by Evans View Post
                  Αύριο λογικά θα έχετε video τραβηγμένο από εμένα να το τρέχω 1080p maxed out @60fps .
                  δημιουργώ σχολή οπως φαίνεται

                  Aλταηρ αν αναφερόσουνα σε μένα το post ειχε δοσεις αλήθειας αλλά και τρολαρισματος.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Κλοκαραν την CPU του one πριν το release οπως θυμαμαι, ισως επαιξε ρολο και αυτο μιας και ανεφεραν cpu limits απο ubisoft. Anyway peasant συζητηση ειναι αυτη παμε σε glorious 1080p@60fps τωρα..

                    Comment


                    • διοτι έχει καλύτερο επεξεργαστή αλλά που να το καταλάβουνε τα sony fanboys που μιλάνε περι χρηματισμού ubisoft απο microsoft χωρις να διαθέτουν έστω μια απόδειξη.
                      Εχει καλυτερο επεξεργαστη το ONE απο το PS4? Πρωτη φορα το ακουω (αληθεια τωρα). Πιθανον να μην το εχω ψαξει αρκετα.

                      Comment


                      • Ανακάλυψα πως το Dark Souls 2 στο PS3 τρέχει με 20-30 fps οπότε προσωπικά μάλλον αν είχα να επιλέξω μεταξύ καλύτερων γραφικών και 60fps θα επέλεγα τα καλύτερα γραφικά. Από ότι φαίνεται δε με ενοχλεί, για παράδειγμα, και το SotC που είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια δε φημιζόταν για το frame rate του...
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Έχουν και τα δύο την ίδια CPU, αλλά νομίζω ότι έχει γίνει overclocking στο One.

                          Comment


                          • Εντάξει λένε ότι τρέχει με 25 καρε στο Χουάν και 20 στο PS4. Από κει και πέρα τα γραφικά είναι καθαρότερα στο PS4 και έχει μεγαλύτερης λεπτομέρειας cutscenes. Το πρόβλημα είναι το pop up,in που θυμίζει εποχές Crazy Taxi και shenmue 2 στο Dreamcast. Έτρεχες και ξαφνικά κοκκάλωνες γιατί εμφανιζόταν από το πουθενά ένα πράμα ΝΑ.

                            Comment


                            • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                              Έτρεχες και ξαφνικά κοκκάλωνες γιατί εμφανιζόταν από το πουθενά ένα πράμα ΝΑ.
                              Με το συμπάθιο, φίλτατε, με το συμπάθιο.

                              Comment








                              • Και πολυ αργησε.

                                Comment

                                Working...
                                X