Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #77
      Πλακα ειχε, αλλα κλασσικα κλισε ο ενας και ο αλλος.. Απο θεμα ομορφιας που λενε βγαινουν και πολυ ομορφα htpc κουτια που ταιριαζουν μια χαρα για σαλονι οποτε ηταν λιγο ακυρα αυτα περι τουβλου..

      Comment


      • #78
        Ε μωρε προφανως δε το βαλα για ποιοτικο διαλογο... Περισσοτερο φασεις NC vs AVGN μου θυμιζει
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #79
          Τραγικο βιντεο
          Τα comment παντως αξιζουν LOL

          Comment


          • #80
            Αυτο παντως που διαπιστωνω για αλλη μια φορα ειναι οτι αν και τα PC φαινεται αντικειμενικα να πλεονεκτουν, οι υποστηρικτες των PCs εχουν αγνοια απο κονσολες και λενε οτι να ναι. Αντιθετα οι κονσολαδες εχουν και γνωση πανω στα PC. Επισης οι κονσολαδες δεν εχουν τοσο αχτι τους PCαδες αλλα οι PCαδες εχουν μεγαλο κομπλεξ.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #81
              Δεν ξερω αν λες για το video το οποιο ειναι καθαρα χαβαλες εδω περα τουλαχιστον τις περισσοτερες φορες ισχυει το αντιθετο, οι pcαδες(εγω πχ.. ) εχουν αρκετα καλη γνωση απο κονσολες ενω οι καθαρα κονσολαδες παντελη αγνοια με steam sucks και αλλα τετοια..

              Comment


              • #82
                Ου ρε!
                Carpe diem

                Comment


                • #83
                  Εγώ από real life φίλους που έχω, αυτό που βλέπω είναι ότι οι κονσολάδες έχουν αρκετή γνώση για pc games και τους αμιγώς PCαδες να έχουν παντελή άγνοια από console gaming. Και όσοι PCαδες τυχαίνει να έχουν από μια μια στοιχειώδη γνώση και πάνω για κονσόλες είναι αυτοί που έχουν γίνει PCαδες τα τελευταία χρόνια.

                  Comment


                  • #84
                    PCας και να μην εχεις περασει απο κονσολα λιγο δυσκολο παντως, τουλαχιστον στα νιατα σου θα ειχες playstation δεν γινεται.. Ενταξει οσοι εκαναν το convert μετα μπορει να μην ειναι πολυ ενημερωμενοι αλλα πλεον..

                    Comment


                    • #85
                      Εμένα οι περισσότεροι gamers φίλοι μου δεν έχουν αγοράσει πότε κονσόλα και ασχολούνται μόνο με PC . Αντιθέτως οι κονσολάδες, που όπως και να το κάνουμε ένα pc το είχαν στο σπίτι τους, λίγο πολύ ασχολήθηκαν και με pc games.

                      Comment


                      • #86
                        Δυσκολο να εχεις gaming pc στα νιατα σου εκτος αν ειχες πλουσιους γονεις, παλια τα pc ηταν πολυ ακριβοτερα για αυτο το λεω.. Εκτος αν ανακαλυψαν το gaming στα 20 οποτε αλλαζει το πραγμα..

                        Comment


                        • #87
                          NoEqual δεν εισαι κλασικη περιπτωση PCα.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #88
                            Καλά τι gaming pc και ιστορίες, δεν υπήρχαν benchmark wars παλιά, αυτά είναι καινούρια χούγια. Κάποτε τα games ήταν σε δισκέτες .

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                              Εμένα οι περισσότεροι gamers φίλοι μου δεν έχουν αγοράσει πότε κονσόλα και ασχολούνται μόνο με PC . Αντιθέτως οι κονσολάδες, που όπως και να το κάνουμε ένα pc το είχαν στο σπίτι τους, λίγο πολύ ασχολήθηκαν και με pc games.
                              ayto
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • #90
                                Ειπα να κανω μια μικρη ερευνα.

                                Αυτη ειναι η λιστα με τα multiplatform games που αγορασα στο steam summer sale:

                                Brothers - A Tale of Two Sons 3€
                                Dishonored 3.75€
                                Hitman Absolution 3.99€
                                Skyrim 3.75€
                                Bioshock Infinite 7.49€
                                Tomb Raider ~4€

                                Συνολο 26ε

                                Ερωτημα:

                                Ποσα θα εδινα εαν τα αγοραζα για Ps3/xbox360?

                                Πρωτη εκδοχη:

                                Αγορα με σκρουτζαρισμα (με εξαιρεση το brothers).

                                2 τιμες, πρωτα ps3 και μετα xbox360

                                Brothers - A Tale of Two Sons 14,39 €
                                Dishonored 30€/20€
                                Hitman Absolution 12.20€/10.89€
                                Skyrim 16.95€/19.90€
                                Bioshock Infinite 17.16€/17.17€
                                Tomb Raider 17,03/15€

                                Συνολο: 108.04/97.56

                                Και ολα αυτα θα πρεπει να αγορασουν απο διαφορετικα ισως καταστηματα και με τρεξιμο στα μαγαζια (εκτος και εαν εχουν δωρεαν εξοδα αποστολης που οταν η αγορα δεν ειναι μεγαλη νομιζω δεν εχουν).

                                Παμε και μια digital απο το xbox live marketplace.

                                Brothers - A Tale of Two Sons 14,39€
                                Dishonored 6,59 €
                                Hitman Absolution 19,99 €
                                Skyrim 9,89 €
                                Bioshock Infinite 29,99 €
                                Tomb Raider 39,99 €

                                Συνολο 120,84€

                                Εαν συνδιασουμε τις χαμηλότερες τιμες απο retail και digital για xbox360 :

                                73.93€

                                Δλδ στην καλυτερη περιπτωση θα εδινα 48€ παραπανω για να παρω τα ιδια παιχνιδια στο xbox 360.

                                Τωρα ειναι τα δυσκολα γιατι υπαρχει και η περιπτωση να παρουμε τα παιχνιδια μεταχειρισμενα. Το να βρω το κοστος ειναι αρκετα δυσκολο γιατι δεν ειναι ευκολο να βρεις τιμες για μεταχειρισμενα online. Οποιος εχει μια ιδεα ας μας πει.

                                Πιστευω στην καλυτερη περιπτωση μπορουμε να βρουμε καθε ενα παιχνιδι γυρω στα 10€, πολυ δυσκολα φτηνοτερα, αρα εξαιρωντας το brothers φτανουμε σε μια τελικη τιμη γυρω στα 65€ και αν τα βαλω ολα στα 8€ used βγαινει γυρω στα 54€.

                                Δλδ ακομα και αν βρω τις πραγματικα χαμηλωτερες τιμες τα λεφτα που θα εδινα για xbox games θα ηταν τα διπλασια.

                                Και ακομα και αν πουλησω το καθε παιχνιδι 3€ αφου το τελειωσω και παρω πισω 15€ και παλι θα εχω δωσει περισσοτερα( 13€), δεν θα εχω πια τα παιχνιδια και δεν θα εχω δωσει λεφτα στους developers και θα "εμποδιζα" αλλους να δωσουν λεφτα στους developers και θα πρεπει να εχω ψαξει παντου για να τα βρω.


                                Παρομοιες αγορες κανω 2 φορες το χρονο σς πουμε (summer και winter sale, δλδ αγοραζω πολλα παραπανω αλλα τεσπα)), αρα μπορω να εχω κερδος σε σχεση με την κονσολα , εαν αγοραζα απο skroutz και xbox live 54€ τον χρονο.


                                Αποψεις?

                                Comment

                                Working...
                                X