Announcement

Collapse
No announcement yet.

best rpg psp/psone (vita edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • best rpg psp/psone (vita edition)

    παιδιά έχω κουραστεί να ψαχνω και δε ξερω τι να παρω αν μπορείτε πειτε μου ποια παιχνιδάκια αξιζει να παιξω απο το νετγουορκ του βιτα( ρπτζι παντα)

  • #2
    Μιας και δεν είναι συνηθισμένη πρόταση, δοκίμασε τα Parasive Eve.Πολύ ωραία ατμόσφαιρα.

    Comment


    • #3
      Απλά πράγματα.Τσίμπα τα Final fantasy και θα'σαι κομπλέ για πολύ καιρό.
      Carpe diem

      Comment


      • #4
        Gia RPG tou PSP milame?

        FF Tactics: War of Lions
        Tactics Ogre: Let us Cling Together
        Kingdom Hearts: Birth by Sleep
        Jeanne D'Arc
        Brave Story: New Traveller
        Valkyrie Profile: Leneth
        Half Minute Hero
        Tales of Eternia
        Shin Megami Tensei: Persona 3

        Oi epanekdoseis twn FF1-FF2 kai FF4 kai to FF Crisis Core an exeis oreksh.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #5
          Πέραν των άλλων, το Kingdom Hearts: Birth By Sleep είναι πολύ ωραίο action RPG, όμως αφ' ενός δεν ξέρω αν διατίθεται από το PSN και αφ' εταίρου θα το εκτιμήσεις πολύ περισσότερο αν παίξεις τουλάχιστον ένα από τα δύο κύρια ακόμα Kingdom Hearts που έχουν βγει στο PS2. Πάντως γενικά είναι από τα παιχνίδια που έχω λιώσει πολύ στο PSP.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #6
            Mονο FF9 για κατι προσβασιμο, ευχαριστο και ποιοτικο γιατι δε σε κοβω να ασχολεισαι με τα πιο "ψαγμενα" που αναφερθηκαν.

            Comment


            • #7
              παιδια εβγαλε τα final fantasy σε προσφορα στα 5 ευρω!!! αλλα μου λεει πως δε δικαιουμαι να τα αγορασω .... τι παιζει?

              Comment


              • #8
                Για RPG του PSone:

                Lunar 1+2
                Final Fantasy 8
                Chrono Cross
                Vagrant Story

                Αν τα έχει βεβαίως το PSV(που αμφιβάλλω. Όσοι έχουν, ας το πουν οι ίδιοι).
                sigpic

                Comment


                • #9
                  lunar + MGS3 το μεταλ γκιαρ ηταν σιγουρο απλως δεν ηξερα τι rpg να τσιμπήσω τελικά πήρα απο τα καλύτερα νομίζω.

                  Comment


                  • #10
                    Για rpgοειδη προτεινω επισης το the 3rd birthday που ειναι παρα πολυ ωραιο παιχνιδι και με το layout του vita λογικα θα απογειωνεται. Επισης τσεκαρε και το Peace Walker, ειναι action stealth οπως τα υπολοιπα mgs αλλα εχει παρα πολλα rpg mechanics και στοιχεια.

                    Κατα τα αλλα The War of the Lions + Let us Cling Together ειναι απιστευτα αλλα και πολυ ''βαρια'' παιχνιδια ενω θα προτεινα και Crisis Core και εννοειται Birth by Sleep (το καλυτερο KH imo).

                    Comment


                    • #11
                      pantws eytixws pou tsimpisa to vita to xw katafxaristithei stis diakopes. an exeresoume to gameplay tou mgs pou spaei arxidia vevaia, episis kai to 3g paei sfera alla opws katalavenete den exie ellinika.

                      Comment


                      • #12
                        Πέραν όλων των Final Fantasy (που παίζουν τέλεια στο Vita) εγώ προτείνω το Trails in the Sky, από τα αγαπημένα μου στο PSP. Τα Crisis Core και Birth by Sleep για κάποιο χαζό λόγο λείπουν από το PSN.
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment

                        Working...
                        X