Announcement

Collapse
No announcement yet.

E3 2014 - Emotional, Ecstatic, Epic!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by BigBOSS
    ελα ο παιχτης μιλησε

    το νεο ζέλντα πάντως φαινεται πανέμορφο.
    Ναι και κυκλοφορει 2015 (λογικα Νοεμβρη, το διαβασατε εδω πρωτοι) αρα εχω μπολικο χρονο να παρω Wii U.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • απο xbox one

      αυτο φαίνεται πολύ ωραίο arcade racing


      Halo: Master Chief collection


      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Confirmed – Batman: Arkham Knight’s Demo During Sony’s Conference Was Running On PC



        Well, this is nothing new, right? We’ve seen in the past this kind of things but since both PS4 and Xbox One are out, you’d expect that their demos would be running on – you know – those consoles themselves. It appears this is not the case with Batman: Arkham Knight as Rocksteady confirmed that the demo that was shown during Sony’s conference was running on the PC.
        When asked about the platform in which the game was running, Rocksteady’s Dax Ginn confirmed (during Gamespot’s E3 livestream, head over at 4:37:00 mark):
        “This is the PC build.”
        So there you have it everyone. One of the most anticipated games that amazed pretty much all gamers during Sony’s conference was running on the PC (which means that the console builds may not look or run as sexy as this one).
        Now the good news for PC gamers is that there wasn’t any stuttering side-effect. We all know that the previous Batman games suffered from such issues, so thankfully this new one (that will be powered by an enhanced version of Unreal Engine 3) will run smoother.
        http://www.dsogaming.com/news/confir...running-on-pc/






        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Ειδα ms και sony.

          Για τη microsoft θεωρω οτι ηταν η καλυτερη της εκθεση εδω και πολλα χρονια. Full βομβαρδισμος με παιχνιδια χωρις καθολου fillers και in game playable υλικο απο next gen τιτλους (επιτελους ειδαμε παιχνιδια που φαινοντουσαν εντυπωσιακα και περα απο ps360). Ok δεν ηταν ολα αποκλειστικοτητες αλλα ειχε και μερικα τετοια πολυ δυνατα χαρτια στα οποια μαλιστα εδωσε απλοχερα μπολικο υλικο. Βtw το halo collection με ολο το multiplayer ολων των παιχνιδων και 1080p 60fps ειναι imo τρελο value for money και μπραβο που το δινουν ετσι (και δεν θα μας πριζουν καθε χρονο δινοντας απο ενα remake). O spencer θεωρω οτι ειναι οτι καλυτερο συνεβει στο gaming κομματι της εταιριας εδω και πολυ καιρο.

          Η sony δεν μου αρεσε. Παρα πολυ μπλα μπλα και λιγη ουσια. Αφιερωθηκε χρονος στα ftp στα indies, στις υπηρεσιες, μεχρι και στο ps tv... Νομιζω οτι ο ihne ειχε πει ''σιγα μη δειξει η sony indies και psvita games'' και ομως ετσι εγινε (αν εξαιρεσεις το vita ). Προσωπικα περιμενα να αφιερωσει πολυ περισσοτερο χρονο στα μεγαλα projects που εχει αποκλειστικα (απο τα οποια εδειξε ολιγολεπτα trailers ή cgi)... Επισης η παρουσια του vita ηταν αστεια, δεν ανακοινωθηκε τιποτα και απλα ειπαν οτι ερχονται τιτλοι που ξεραμε οτι ειναι in development και μαλιστα multiplatform (διαφημισε ρε παιδακι μου τουλαχιστον τα projects του japan studio). Τεσπα δεν ξερω, γενικα βαρεθηκα αρκετα και περιμενα κατι πολυ πιο δυνατο.

          Θα δω και N καποια στιγμη (το direct δηλαδη) και θα ξαναγραψω!

          Comment


          • αποκλειστικότητα για ps4 από Fromsoftware

            o διάδοχος του Demon's Souls;


            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • The latest Feature,/features,,features, breaking news, comment, reviews and features from the experts at GamesRadar+


              Πολύ πράγμα,μέχρι και Gunman Clive 2.
              Carpe diem

              Comment


              • αποκλειστικότητα για ps4 από Fromsoftware

                o διάδοχος του Demon's Souls;
                RIP Resident Evil.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Εγω εχω περιεργεια να δω πως παιζει αυτο, εχει πολυ ωραιο art..

                  Comment


                  • Carpe diem

                    Comment


                    • Aonuma: Zelda Wii U Trailer Wasn’t Just In-Engine, It was Actually Gameplay

                      Τουλαχιστον υπαρχει ακομη μια εταιρια που αντιστεκεται...
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • τι στο φούτσο ειναι το in engine; έγω ξέρω το real time graphics.

                        για το uncharted λενε πως ήταν in engine.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • τα cutscenes στο πρωτο uncharted πχ ητανε in-engine, δηλαδη δεν ητανε prerendered FMVs σαν το intro του RE3 στο psx που το βλεπαμε ολοι τοτε και λεγαμε " πω ρε φουστη, ποσες κονσολες θα αγορασουμε μεχρι να εχουμε γραφικα σαν αυτα ? "

                          Αν θυμασαι με το που τελειωνε το cut scene εβλεπες λιγοτερες σκιες πανω στον drake μικροτερο LOD και διαφορετικο φωτισμο, προφανως ειναι πιο ευκολο να κρατησεις τα 30 frames οταν ολο το πλανο ειναι scripted παρα οταν κουναει την καμερα ο παιχτης οπου θελει και οποτε θελει.

                          Comment


                          • Ειναι σα να λεμε in-game αλλα οχι "actual" gameplay. Anyway το comment παραπανω ηταν mistranslation μαλλον, ο Aonuma δηλωσε οτι απλα ηταν gameplay πιθανως εννοοντας in game graphics.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Πάντως δεν καταλαβαίνω προς τι ο όλος ενθουσιασμός με το νέο Zelda. Ναι, φαίνεται όμορφο, ναι, είναι το νέο Zelda, ναι, θα είναι open world (το κατάλαβαν επιτέλους ότι αυτό είναι το μέλλον της σειράς), αλλά τα τελευταία 2 3D Zelda ηταν άκρως απογοητευτικά και δε βλέπω το λόγο, με αυτά που μας έδειξαν, να είμαστε ενθουσιασμένοι. Πλέον κάθε φορά που βλέπω την ανακοίνωση ενός Zelda περνάω από τις ίδιες φάσεις που περνάω με κάθε νέο Sonic: ενθουσιασμός, προβληματισμός, αναμονή για μεγάλη απογοήτευση (μόνο που ok τα Zelda δεν έχουν φτάσει στον πάτο όπως τα Sonic ).

                              Long story short, σίγουρα θα αγοράσω Wii U και πιθανότατα μέχρι το τέλος της χρονιάς (να κάνω catch up με τα 1-2 παιχνίδια που θέλω να παίξω), αλλά έχω πολλές αμφιβολίες για το νέο Zelda. Μέχρι και το A Link Between Worlds, που ήταν πάρα πολύ καλό, με τίποτα δεν μπορεί να συγκριθεί με τις ναυαρχίδες της σειράς, πόσω μάλλον με τον προκάτοχό του.

                              Εμένα η Sony μου άρεσε, είδα ουσιαστικά πράγματα που με πείθουν για την αγορά της κονσόλας, τα του Vita δε με ενοχλούν πλέον, έχω συμβιβαστεί με την πορεία του μηχανήματος και μου αρέσει ως είναι. Θα το ήθελα πιο πλούσιο σε βιβλιοθήκη και υπηρεσίες, αλλά από τη μέρα που το αγόρασα μέχρι σήμερα έχω μόνιμα 2-3 παιχνίδια που θέλω να παίξω και να αγοράσω, οπότε δε θα καθήσω να αναλύσω το αν μένει πίσω ή όχι.

                              MS δεν είδα, αλλά σίγουρα δε με ενδιαφέρει ούτε το XONE ούτε τα παιχνίδια του. Ν μία από τα ίδια, πολλά first party που με τίποτα δεν καλύπτουν το γιγάντιο κενό της έλλειψης των third parties.

                              Comment


                              • Originally posted by Evans View Post
                                Πάντως δεν καταλαβαίνω προς τι ο όλος ενθουσιασμός με το νέο Zelda. Ναι, φαίνεται όμορφο, ναι, είναι το νέο Zelda, ναι, θα είναι open world (το κατάλαβαν επιτέλους ότι αυτό είναι το μέλλον της σειράς), αλλά τα τελευταία 2 3D Zelda ηταν άκρως απογοητευτικά και δε βλέπω το λόγο, με αυτά που μας έδειξαν, να είμαστε ενθουσιασμένοι. Πλέον κάθε φορά που βλέπω την ανακοίνωση ενός Zelda περνάω από τις ίδιες φάσεις που περνάω με κάθε νέο Sonic: ενθουσιασμός, προβληματισμός, αναμονή για μεγάλη απογοήτευση
                                Κοιτα κι εμενα δε με ενοιαζε καθολου και δε περιμενα να με ενδιαφερει αλλα και μονο που ειδα open world ειπα οτι αν μη τι αλλο θα χω ενα hub world να εξερευνησω σε φαση Skyrim... (λεμε τωρα). Τα τελευταια 2 3d zelda ειχαν χαλια hub world.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X