Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox Live Arcade

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι ρε γαμώτο,ήλπιζα ότι ένα από τα δύο θα το είχαν στους 600 πόντους.Δεν βαριέσαι και εγώ τα πήρα και τα δύο.

    Η συνολική σούμα από τις εκτπώσεις

    Lara Croft TGOL 600
    SMB 800
    The Writer 200
    Sonic 4 800
    Limbo 800

    3200 πόντοι συνολικά ενώ αν τα έπαιρνα κανονική τιμή θα έκαναν 5360,not bad


    Comment


    • Από τα 1200 μια χαρά είναι και τα 800.Sonic & Limbo τσιμπήθηκαν με την μία φυσικά.
      Carpe diem

      Comment


      • Nαι όμως είναι ακόμα καλύτερα τα 600 :xp:


        Comment


        • Αλταιρ ως τώρα αγόραζες σαν μανιακός retail και τώρα ξεκίνησες και τα digital . Άντε κάτσε παίξε τίποτα, γιατί σύγχρονα παιχνίδια να τα αφήσεις για του χρόνου είναι κρίμα. Πρέπει να βρούμε μία έκφραση παρόμοια του "μαζεύουν σκόνη" για τα ψηφιακά παιχνίδια ρε γμτ .

          Comment


          • Πιάνουν χώρο στο σκληρό και δεν μπορώ να κατεβάσω demos.Με 47 ΜΒ έχω μείνει.
            Carpe diem

            Comment


            • Είμαι ο τελευταίος άνθρωπος που θα περιμένατε να ποστάρω νέο εδώ, αλλά θα το κάνω.

              Στο XBLA βγαίνουν Beyond Good And Evil HD και...ταρατατζούμ ταρατατζούμ

              TORCHLIGHT!!!

              Ημερομηνία κυκλοφορίας η 16η Φεβρουαρίου. Για να μπορούν να καούν και οι κονσολάδες με Diablo clones! Σπεύσατε!
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Τελεια, το Torchlight ακουγοταν οτι ειχε γινει cancel, μαλλον ηταν απλη εικασια επειδη δεν υπηρχαν νεοτερα. Το χω στο Steam βεβαια οποτε δε νομιζω να ενδωσω, ελπιζω να βγει και το 2 στο XBLA μια και αυτο θα εχει co-op.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Ενδιαφεροντες τιτλοι και οι 2, αλλα Torchlight με pad... δε νομιζω να το δοκιμαζα. Οσο για το BG&E καλη φαση για οποιον δεν το εχει παιξει, αρκει να γινει σοβαρη δουλεια και να μην ξαναδουμε την παρωδια του PoP Trilogy: HD.

                  To 2011 θα ερθουν πολλα φρεσκα παιχνιδια στο XBLA, οποτε λεω προσωπικα να κρατησω ποντους για τιποτα πιο πρωτοτυπο.

                  Στα deals των ημερων αγορασα Limbo, SMB, After Burner Climax, Trials HD και GoL. Με τα 3 πρωτα ξεμπερδεψα (με τα βασικα εστω) και ουτε εγω δεν περιμενα να ασχοληθω με ολα τοσο συντομα, αλλα τα βρηκα ολα πολυ ωραια, το καθενα με τον τροπο του.
                  Ιδιως το After Burner ειναι φανταστικη arcade εμπειρια και το αναφερω γιατι ειμαι σιγουρος πως πολλοι δεν το εχουν δοκιμασει καν.

                  To Trials παλι θελει αρκετη υπομονη, αλλα πιστευω πως εστω και λιγο λιγο θα το προχωραω μιας και ειναι ιδανικο για μικρα (και τελειως hardcore) sessions.

                  Το GoL να πω την αληθεια δεν ξερω γιατι το πηρα, πιο πολυ φταιει η προτροπη 2 φιλων που ηταν εδω σε καποια φαση και με "επρηξαν" για το ποσο καλο ειναι. Δε λεω, μια χαρα ειναι, αλλα το XBLA το εχω συνδυασει με τιτλους πιο arcade φιλοσοφιας και το GoL ειναι αλλη φαση.

                  Καποια στιγμη θα το τσεκαρω αν βρεθει και παρεα για co-op παντως, γιατι μονος απλα δεν παιζει να ασχοληθω.

                  Comment


                  • αρκει να γινει σοβαρη δουλεια και να μην ξαναδουμε την παρωδια του PoP Trilogy: HD
                    Τι πρόβλημα υπήρχε;
                    Το GoL να πω την αληθεια δεν ξερω γιατι το πηρα, πιο πολυ φταιει η προτροπη 2 φιλων που ηταν εδω σε καποια φαση και με "επρηξαν" για το ποσο καλο ειναι. Δε λεω, μια χαρα ειναι, αλλα το XBLA το εχω συνδυασει με τιτλους πιο arcade φιλοσοφιας και το GoL ειναι αλλη φαση.

                    Καποια στιγμη θα το τσεκαρω αν βρεθει και παρεα για co-op παντως, γιατι μονος απλα δεν παιζει να ασχοληθω.
                    Σε διπλό είναι πολύ arcade κατάσταση πάντως με προσθήκη μυστικών.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Πάντως και σε μονό και σε διπλό άνετα μπορείς να κάτσεις και να παίξεις ένα μισάωρο τη μέρα, είναι υπεραρκετός χρόνος για να ολοκληρώσεις ένα κεφάλαιο, ίσως και δύο. Σίγουρα όμως αξίζει περισσότερο σε διπλό, οπότε κράτα το στην άκρη για μετά.

                      Πάντως πολύ συχνά αναφέρεις το δεν ξέρω γιατί το πήρα ενώ αγοράζεις παιχνιδάρες . Ειδικά στην περίπτωση των XBLA δεν υπάρχει πολύς χώρος για αμφιβολίες, καλά price drops σε παιχνίδια που από το release τους έλεγες ότι σου φαίνονται ενδιαφέροντα, οπότε η αγορά τους, σαν κίνηση, ήταν ολόσωστη.

                      Comment


                      • τι παει να πει η αγορα τους ητανε ολοσωστη? αμα σαρεσει κατι μια δεδομενη χρονικη στιγμη εχεις τα λεφτα και θες να το παρεις το παιρνεις δεν χωραει κριση απο αλλον τι κανει ο καθενας με τα λεφτα του...νομιζω...αν εχετε αμφιβολια για το αν θα παιξετε ενα xbla που το πηρατε 5 ευρω απλα κοιταξτε ο καθενας την βιβλιοθηκη σας με καποια games που ενδεχομενος πιανουνε σκονη χρονια και ισως να τα ειχατε χρυσοπληρωσει

                        on topic το torchlight ειναι super νεα για το xbla θα αγοραστει σιγουρα day one αν και το εχω παιξει και στο pc

                        Comment


                        • Straier το παιχνιδι λενε ειναι unplayable, κανει crash καθε λιγο και λιγακι λογω κακου emulation sto port.

                          Για το GoL το ξερω πως ειναι καλο, απλα δε μου πολυαρεσει να παιρνω παιχνιδια με τα οποια ξερω πως δε θα ασχοληθω συντομα. Αν ψηθει παντως κανεις εδω ειμαι, απλα αυτον τον καιρο δεν ειμαι για hardcore λιωσιματα, αλλα για καμια πιστα αραια και που δε λεω οχι. Απ' οσο βλεπω παντως σχεδον οσοι το τσιμπησαν ηδη το τιμησαν και με το παραπανω.

                          Καποια στιγμη θα κατσω να γραψω και 2 λογια για το τι ερχεται στο XBLA το 2011, για αλλη μια φορα θα ξηλωθουμε big time οπως φαινεται.

                          Comment


                          • Originally posted by Evans View Post
                            Αλταιρ ως τώρα αγόραζες σαν μανιακός retail και τώρα ξεκίνησες και τα digital . Άντε κάτσε παίξε τίποτα, γιατί σύγχρονα παιχνίδια να τα αφήσεις για του χρόνου είναι κρίμα. Πρέπει να βρούμε μία έκφραση παρόμοια του "μαζεύουν σκόνη" για τα ψηφιακά παιχνίδια ρε γμτ .
                            Σου έχω μία φράση...

                            Μαζεύουν ... bugs.
                            sigpic

                            Comment


                            • Απομαγνητίζονται
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • και εγω τσιμπησα κατι ρισκ, undergarden και πακμαν, έχω μια κλήση στα arcades...

                                Comment

                                Working...
                                X