Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αμφιλεγόμενα παιχνίδια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    http://en.wikipedia.org/wiki/Countdown_Vampires
    Ενα απο τα πολυ αγαπημενα μου παιχνιδια.
    Δυστηχως, κυκλοφορησε σε λαθος εποχη, και λασπολογηθηκε απο "δημοσιογραφους" και λοιπους "ειδικους".
    [/b]
    Προς τι τα εισαγωγικα; Γιατι οι αλλοι να ειναι οι δηθεν και οχι εσυ;
    Ολα ειναι σχετικα.
    Δε το λεω προκλητικα, αλλα θελω να δωσω εμφαση στην προηγουμενη προταση.

    Γιατι καθε major release πρεπει να το θεωρουμε αχωνευτο για καποιο λογο;
    .. Που να μιλαγαμε και για τα αγαπημενα σου FF VII / RE4.

    Tελος, αγαπημενο μου παιχνιδι που πηρε μετρια reviews και εχει οντως παρα πολλα προβληματα αλλα το καταχαρηκα ειναι το Xenogears. Η πλοκη και το OST με εκαναν να ξεχασω ολα τα αλλα ψεγαδια του τιτλου αν και πλεον θα μου ηταν σχεδον αδυνατο να το ξαναπαιξω.

    Comment


    • #17
      Το πιο αμφιλεγομενο παιχνιδι ειναι το Banjo Kazooie. Σε αντιθεση με τη πλειοψηφια του κοσμου, ο Chuck Norris κι εγω συμφωνουμε οτι παταει το Super Mario 64 καθως και καθε αλλο Nintendo game.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #18
        LOL
        Νάτος ο Ραμπίδης που ξέρουμε κι αγαπάμε.

        Αν και είναι πραγματικά ατελείωτη η λίστα που μπορώ να πω, θα πω τα δυο πιο τρανταχτά κατ εμέ.
        Από το μια το Croc κι από την άλλη το Nomad Soul.
        Αμφότερα τα γούσταρα πολύ, αναγνωρίζοντας πάντως τα αρκετά προβλήματά τους.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #19
          O Getta Final Fantasy VII fan? Τι λετε ρε!
          Atlus fan ειναι -> Shin Megami Tensei 1 > Final Fantasy VII

          Μην του προσαπτουμε πραγματα για τα οποια δεν εχει μιλησει/
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • #20
            ... "αγαπημενα" ηθελα να πω .

            Comment


            • #21
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • #22
                H εσύ τα έχεις μπερδέψει ή το λινκ που έδωσες έχει λάος στοιχεία. Δίνει κυκλοφορία στην ΙΑπωνία ουσιαστικά αρχές 2000. Το RE 2 είχε κυκλοφορήσει Μάρτιο 98 2 χρόνια πριν δηλαδή. Το 3 κυκλοφοόρησε Οκτώβριο 99 αλλά δεν είχε γίνει τόσος ντόρος με αυτό για να "θάψει" ένα παιχνίδι που κυκλοφόρησε σχεδόν 3 μήνες μετά από αυτό.
                [/b]
                Επισης κυκλοφορησε μια dual shock εκδοση, οπως και βγαιναν επανεκδοσεις του παιχνιδιου (pc,greatest hits,dreamcast, gamecube) συνεχεια. Το ενδιαφερον για το παιχνιδι ηταν τεραστιο και κρατησε ζωντανο ολα αυτα τα χρονια.
                Δυστηχως, αυτο το ζωντανο ενδιαφερον ηταν αρκετο στη συγκεκριμενη περιπτωση για να θαφτει ενα πολυ καλο παιχνιδι.
                Για το τι ηταν ικανο, δες το παιχνιδι, και δες τα reviews.. Πραγματικα εκτος τοπου και χρονου.
                Υγ. Οι ημερομηνιες στο gamefaqs ειναι αρκετες φορες εκτος τοπου και χρονου. Πχ λεει οτι βγηκε στην Ευρωπη το dual shock version, ενω δεν βγηκε ποτε (λολ μονο αυτοι και το gamepro το πιστευαν).

                Dr_T_v_T:
                Σε καμια των περιπτωσεων δεν λεω πως το resident evil 2 ειναι ενα κακο παιχνιδι. Απλα, η αλλαγη στο στυλ αλλα και η ακυρωση του resident evil 2 beta, δεν μου αρεσαν. Τιποτα περισοτερο, τιποτα λιγοτερο.

                Προς τι τα εισαγωγικα; Γιατι οι αλλοι να ειναι οι δηθεν και οχι εσυ;
                Ολα ειναι σχετικα.
                Δε το λεω προκλητικα, αλλα θελω να δωσω εμφαση στην προηγουμενη προταση.

                Γιατι καθε major release πρεπει να το θεωρουμε αχωνευτο για καποιο λογο;
                .. Που να μιλαγαμε και για τα αγαπημενα σου FF VII / RE4.[/b]
                Εχεις δει το παιχνιδι; Το εχεις παιξει; Μπορεις με καποιο τροπο να εκφερεις προσωπικη αποψη;
                Εχεις δει τουλαχιστον καποιο review του; Που κολαει οτι ειμαι δηθεν; Στο να διαφωνω με τους "επαγγελματιες" που θαψαν ενα καλο παιχνιδι με ενα review του πενταλεπτου; Στην ενσταση μου οτι δεν εχει ασχημα γραφικα; Η προβλημα στο χειρισμο; Η οτι δεν εχει κακο σεναριο; Μηπως εδω προσπαθεις να πεις κατι χωρις νοημα; Δε το λεω προκλητικα, αλλα θελω να δωσω εμφαση στην προηγουμενη προταση. Σιγουρα ομως, ολα ειναι σχετικα
                Επισης, που ακριβως ειδες οτι καθε major release πρεπει να το θεωρουμε αχωνευτο για καποιο λογο; Οπως και το που κολαει τι πιστευω εγω προσωπικα για τα FF VII / RE4;
                Περιεργο ονειρο; Ασχημη μερα; Κομπλεξ; Λιγο απο ολα; Ολα μαζι;
                Υγ. Συγνωμη που δεν μου αρεσει το final fantasy saiven. Λυπαμαι που δεν ηταν το πρωτο μου rpg (η και παιχνιδι) και δεν μου κανει καμια εντυπωση σε σεναριο,μουσικη, γραφικα η οτιδηποτε αλλο. Συγνωμη που ειχα δει, αλλα και ειδα καλυτερα παιχνιδια. Λυπαμαι που δεν θα ειμαι ποτε σε θεση να νιωσω το μεγαλειο του ενω εσεις το βρηκατε ηδη. Ποσο λαθος τελος παντον μπορει να ειμαι;
                Λυπαμαι.
                Συγνωμη.
                Ned Stark

                A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                Ειναι ο Getta Robo.

                Comment


                • #23
                  Εγώ πάντως λάτρεψα τo Dragon Quarter .

                  Άλλα παιχνίδια που πιστεύω ότι δεν είναι ιδιαίτερα καλά, αλλά έκαναν όνομα λόγω σεναρίου/μουσικης/αισθητικής είναι (ποια άλλα) τα Xeno. Τα θεωρώ όλα μέτρια (ουυυυυυυυυ), αλλά είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια και πιστεύω ότι προσέφεραν πάρα πολλά στο χώρο. Αλλο παιχνίδι που είναι αριστούργημα, αλλά πολλοί παίχτες το έθαψαν είναι το Chrono Cross. Όπως είπα κάποτε το παιχνίδι ήταν και είναι τόσο μπροστά που κανένας δεν το κατάλαβε και για αυτό το έθαψαν (t3h lol XD ) .

                  Από εκεί και πέρα ας λασπολογήσω εις βάρος του ΤΤΡ και ας πω ότι το θεωρώ overated. Για μένα είναι παιχνίδι του 7 .- Το ίδιο ισχύει και για το Mass Effect (πιάσαμε τα σύγχρονα τώρα).

                  Edit: Τελικά ρε getta σου αρέσει το ffvii ή όχι;

                  Comment


                  • #24
                    Πέρα από τα resident evil 3 & final fantasy ix που ανέφερε ο φίλτατος shadow μου άρεσε πάρα πολύ και είχα ρίξει απίστευτο λιώσιμο στο twisted metal 3.από τις βαθμολογίες που έχω δει είναι το ΕΞΑΜΒΛΩΜΑ ολόκληρης της σειράς.Τι να πω...τόσο χάλια γούστο έχω;

                    Υ.Γ.έχω παίξει και το 2 μετά το 3 και μου άρεσε κι αυτό πάρα πολύ αλλά δεν το είχα λιώσει το ίδιο.
                    Υ.Γ. 2τώρα το θυμήθηκα:είχα λιώσει σε multiplayer το small soldiers... :blink:
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #25


                      Oi perissoteroi to vlepoun san ena metrio arcade racer me xalasmena controls .. I pragmatikotita einai oti to Excite Truck einai ena apo ta pio diaskedastika racing games pou exo paiksei ta teleutaia xronia .. Osoi tou afierosan ton xrono pou xreiazete gia na sinithiseis ta controls tou, to latrepsan ...

                      Tha po akoma ena paignidi pou theoro na peftei stin katigoria ton amfilegomenon, kai auto gia mena einai to Psychonauts .. To paignidi gnorise poli asximes poliseis, alla pire apisteuta reviews, kai to 2004 ypirksan sites pou to onomasan kai GOTY ( eurogamer an thimamai kala ) .. Prosopika, san opados ton action adventures sta PC, paizontas to paignidi, to vrika poli kourastiko .. Eixe kapoies kales idees, alla den nomizo na aksizei ta 9aria kai ta 10aria pou apespase .. Ena 7ari malista ..




                      Comment


                      • #26
                        to primal sto ps2 ta forbiden siren ta fatal frame games pou den poulisan para polli eno axizoun

                        Comment


                        • #27
                          Μοtorstorm.
                          Δυστυχως εχει την ταμπελα ''το παιχνιδι που δεν ειναι οπως το αρχικο trailer'' ...και αυτο το αδικει.Εχει τα καλυτερα γραφικα για racing τιτλο κατ'εμε και ειναι ενα παιχνιδι που δεν ηταν δυνατον (τεχνικα και κατ'επεκταση σε gameplay) να το δουμε την προηγουμενη γενια αλλα ουτε και εχουμε δει κατι αναλογο σε αυτην.

                          Νext-gen τιτλος με αρκετες βασικες ελλειψεις(πχ οffline 2πλο) που πηρε καλους βαθμους αλλα δυστυχως αμφιβαλω αν αναγνωριζεται απο τους gamers(κυριως απο αυτους που δεν το εχουν παιξει) εστω ως... ικανοποιητικο.

                          βαθμοι.
                          Edge 8
                          IGN 8.9
                          Gamespot 7.9


                          <div class='quotetop'>(albert wesker &#064; Feb 13 2008, 09&#58;06 AM) [snapback]9988[/snapback]</div>
                          to primal sto ps2 ta forbiden siren ta fatal frame games pou den poulisan para polli eno axizoun
                          [/b]
                          Tα fatal frame κατ&#39;εμε σε ατμοσφαιρα περνουν 11/10 και στα αλλα 7.Ειναι απο τα αγαπημενα games της προηγουμενης γενιας.



                          Comment


                          • #28
                            To oνομα του ξαναναφερθηκε προσφατα στο forum και ειναι το πρωτο που μου ερχεται αυτη τη στιγμη στο μυαλο:Vampire The Masquerade:Redemption.Αυτος ο τιτλος πραγματικα ηταν υπεροχος απο τεχνολογικης αποψης στις μερες του κι ακομα στεκεται παρα πολυ καλα (για προιον της εποχης του παντα).Καταπληκτικοι χαρακτηρες και πολυ καλο σεναριο με σχετικα περιορισμενες επιλογες απο αποψη Role Playing ομως εχουμε δει πολλα "RPGs" να τη γλητωνουν με αυτο το χαρακτηριστικο "πχ OblIVion".Αλλος ενας αδικοθαμμενος τιτλος ειναι το Atlantis:The Lost Tales το οποιο αν και παρα πολυ καλο adventure πηγε six feet under απο μερικα "ευυποληπτα" sites.
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • #29
                              Μοtorstorm.
                              Δυστυχως εχει την ταμπελα &#39;&#39;το παιχνιδι που δεν ειναι οπως το αρχικο trailer&#39;&#39; ...και αυτο το αδικει.Εχει τα καλυτερα γραφικα για racing τιτλο κατ&#39;εμε και ειναι ενα παιχνιδι που δεν ηταν δυνατον (τεχνικα και κατ&#39;επεκταση σε gameplay) να το δουμε την προηγουμενη γενια αλλα ουτε και εχουμε δει κατι αναλογο σε αυτην.

                              Νext-gen τιτλος με αρκετες βασικες ελλειψεις(πχ οffline 2πλο) που πηρε καλους βαθμους αλλα δυστυχως αμφιβαλω αν αναγνωριζεται απο τους gamers(κυριως απο αυτους που δεν το εχουν παιξει) εστω ως... ικανοποιητικο.

                              βαθμοι.
                              Edge 8
                              IGN 8.9
                              Gamespot 7.9
                              Tα fatal frame κατ&#39;εμε σε ατμοσφαιρα περνουν 11/10 και στα αλλα 7.Ειναι απο τα αγαπημενα games της προηγουμενης γενιας.
                              [/b]
                              Pardon? Μηπως υπερβαλλουμε λιγο; Καταλαβαινω οτι εχουν αδικηθει καποια παιχνιδια μεσα στην μοδα του ps3 bashing αλλα μη φτανουμε να λεμε ακροτητες. Τα γραφικα του PGR4 ας πουμε δε τα φτανει με τιποτα και μπορω να πω οτι και αλλα παιχνιδια μου εχουν κανει πολυ καλυτερη εντυπωση.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #30
                                <div class='quotetop'>(Ramparter &#064; Feb 14 2008, 02&#58;18 PM) [snapback]10154[/snapback]</div>
                                Pardon? Μηπως υπερβαλλουμε λιγο; Καταλαβαινω οτι εχουν αδικηθει καποια παιχνιδια μεσα στην μοδα του ps3 bashing αλλα μη φτανουμε να λεμε ακροτητες. Τα γραφικα του PGR4 ας πουμε δε τα φτανει με τιποτα και μπορω να πω οτι και αλλα παιχνιδια μου εχουν κανει πολυ καλυτερη εντυπωση.
                                [/b]
                                Oxι δεν υπερβαλω καθολου. Εγω τα θεωρω ανωτερα και απο του GT5 prologue που ειναι ανωτερα απο του PGR4.
                                Μια ασφαλτος με λιγα σπιτια αριστερα δεξια,δεν μπορει να συγκριθει με τα το τεραστιο draw distance,τα physhics των οχηματων,τα ανωτερα περιβαλοντα κτλ κτλ.
                                Αποψη μου.

                                Comment

                                Working...
                                X