Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συμβουλες σε επικειμενες αγορες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συμβουλες σε επικειμενες αγορες

    Λοιπον ανοιξα ενα ακομη τοπικ αλλα ιδιαιτερα χρησιμο νομιζω, σκεφτομαι να αγορασω μια νεα οθονη για το PC και εχω βρει το παρακατω διαμαντακι

    Philips 19" HD ready Lcd etc

    στο τειχο που κοιταει ειδη το γραφειο μου εχω κρεμασμενη μια Cineos Philips 26" η οποια ειναι συνδεδεμενη στο 360 και το PC οπως ειδατε η οθονη που θελω εχει ουτε λιγο πολυ τα αντερα της, και ειναι και philips για να μη τσακωνεται με τη μεγαλη της αδερφουλα που θα ναι διπλα διπλα.

    τωρα για πειτε μου, μπορει το 360 να συνδεθει με 2 οθονες ταυτοχρονα και στα διπλα αντι να χωριζεται η οθονη στη μεση να πηγαινει η εικονα του ενος παιχτη στη μια και η εικονα του αλλου στη διπλα?

  • #2
    Λοιπον ανοιξα ενα ακομη τοπικ αλλα ιδιαιτερα χρησιμο νομιζω, σκεφτομαι να αγορασω μια νεα οθονη για το PC και εχω βρει το παρακατω διαμαντακι

    Philips 19" HD ready Lcd etc

    στο τειχο που κοιταει ειδη το γραφειο μου εχω κρεμασμενη μια Cineos Philips 26" η οποια ειναι συνδεδεμενη στο 360 και το PC οπως ειδατε η οθονη που θελω εχει ουτε λιγο πολυ τα αντερα της, και ειναι και philips για να μη τσακωνεται με τη μεγαλη της αδερφουλα που θα ναι διπλα διπλα.

    τωρα για πειτε μου, μπορει το 360 να συνδεθει με 2 οθονες ταυτοχρονα και στα διπλα αντι να χωριζεται η οθονη στη μεση να πηγαινει η εικονα του ενος παιχτη στη μια και η εικονα του αλλου στη διπλα?
    [/b]
    Όχι δεν νομίζω πως γίνεται αυτό που θες να κάνεις με το 360. όσο για την οθόνη.. οι οθόνες υπολογιστών είναι ....HD Ready εδώ και καμιά 20αριά χρόνια. Ο όρος High Definition αναφέρεται στην μέγιστη ανάλυση την οποία μπορείς να χρησιμοποιησεις και το HD Ready που λένε στις τηλεοράσεις αντιστοιχεί στην ανάλυση 1280 x 720, εξού και το 720p που λένε. Full HD είναι το 1920 x 1080. Οι οθόνες 19 ιντσών μπορούν να φτάσουν μέχρι και 1680 x 1050 όταν πας σε ακριβά μοντέλα. Το HD Ready το έχουν όλες οπότε μην ανυσηχείς για κάτι τέτοιο. Επίσης, δεν ανέφερες την τιμή της οθόνης οπότε πως περιμένεις να σου δώσει κάποιος συμβουλή;


    Comment


    • #3
      μα δεν ειναι θεμα θα την αγορασω την οθονη, επισης τα ξερω αυτα που λες, αλλα η μαγκια ειναι οτι εχει εισοδους component & HDMI καθως επισης ειναι και τηλεοραση, δε λεω τι τιμη για να μην τη παρετε και σεις και μετα δε βρισκω.

      Comment


      • #4
        ego pira tin m228wa lg flatron 22 intzes ehi ke component ke vga ke dvi 1680x1050 ke mporis na dis ke tv pano ime efharistimenos tin agorasa 300 evro apo kipro

        Comment


        • #5
          η philips κανει 250 ευρω 19" βεβαια αλλα και αυτες πολλες ειναι στη περηπτωση μου και επισης εχει και το HDMI .

          Comment


          • #6
            δε λεω τι τιμη για να μην τη παρετε και σεις και μετα δε βρισκω.
            [/b]
            5 χρονών είσαι; Τι σκεπτικό είναι αυτό;
            Όσο για την τιμή, είναι αρκετά ψηλή για οθόνη 19 ιντσών. Μπορείς να βρεις αντίστοιχη 21" με 300-350 στην χειρότερη.


            Comment


            • #7
              I think he was joking, pare mia full kai ase ti tileorasi, eheis to youtube kai ta torrents

              Comment


              • #8
                5 χρονών είσαι; Τι σκεπτικό είναι αυτό;
                Όσο για την τιμή, είναι αρκετά ψηλή για οθόνη 19 ιντσών. Μπορείς να βρεις αντίστοιχη 21" με 300-350 στην χειρότερη.
                [/b]
                πλακα κανω ρε, οχι και τιποτα αλλο ακριβως πανω απο το ποστ γραφω και τι τιμη, την οποια και σχολιαζεις... μα καλα τι πινεις ρε συ?

                Οσο για τις προτασεις σου, ειμαι μαλακας Ελληνας κολλημενος με τη philips (ξερεις ολοι κολλαμε σε μια μαρκα για αμαξια σε ενα κομμα κλπ κλπ) δε θελω αλλη εταιρεια :icon_twisted:

                Comment


                • #9
                  Eisai fanboy tis tileorasis philips!Xexe!
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • #10
                    Παρε οτιδηποτε εκτος απο Sony φιλε μου...ανυπαρκτο service και πολλα προβλημα την καθιστουν νομιζω κακη επιλογη.Η δικη μου TV ειχε χαλασμενες HDMI απο το εργοστασιο και τωρα πρεπει να τους πληρωσω για να μου τις φτιαξουν!

                    Ιδιαιτερα καλη επιλογη αποτελει η LG.Aπο εκει και περα,ο,τι σηκωνει η τσεπη σου...
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • #11
                      Samsung Sm2032mw. Ελλάδα θα έχει γύρω στα 350 αλλά θα τη πάρω 280 από Αγγλία. Με άνεση τα σπάει και μόνο απο τις υποδοχές που έχει.

                      Comment


                      • #12
                        παιδια αγοραζετε τα παντα απο τα media markt δεν θα ελεγα οτι ειμαι και fanboy των καταστηματων αυτων lol, αλλα ακομα και αν το σερβις καποιας εταιρειας ειναι σκατα τα media markt σου αντικαθηστουν αρχικα οτιδηποτε για οποιοδηποτε λογο εντος 15 ημερων, εγω ειχα παρει αρχικα μια HD tv samsung 40" για το δωματιο μου, εκτος του οτι μου μαμησε ολο το τοιχο, κοντεψα να παθω και επιλειψια απο τα χρωματα το μικρο χωρο κλπ κλπ, οποτε τα γαματα media markt μου την αλλαξαν γιατι δε μου εκανε το μεγεθος&#33;&#33;&#33; οπως επισης ανοιγαν και τα limited του halo3 το ενα μετα το αλλο για να μου βρουνε αγρατζουνιστο dvd, οι γερμανοι τα σπανε&#33;

                        Comment


                        • #13
                          Λέω να αγοράσω το Shen mue 2. Το ερώτημα είναι για πού? Dreamcast ή xbox? What say u?

                          Comment


                          • #14
                            Λέω να αγοράσω το Shen mue 2. Το ερώτημα είναι για πού? Dreamcast ή xbox? What say u?
                            [/b]
                            Φιλε μου προσωπικα το εχω στο ΧΒΟΧ.Η εκδοση αυτη του τιτλου δεν υποφερει απο τα frame drops της εκδοσης του DC και περιεχει και ορισμενα extras (το Shenmue - The Movie που ειχε βγει στις κινηματογραφικες αιθουσες της Ιαπωνιας και στην ουσια αποτελει ενα compilation ολων των cut-scenes του τιτλου).Γραφικα και loading times ειναι ελαφρως βελτιωμενα καθως προσφερεται και η επιλογη ηχουν 5.1 στα videos.Σαφως η εκδοση του DC ειναι περισσοτερο "culty" και σπανια,ομως αν σε ενδιαφερει η in-game εμπειρια προτεινω XBOX.
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • #15
                              <div class='quotetop'>(FiOth &#064; Apr 25 2008, 05&#58;52 PM) [snapback]19962[/snapback]</div>
                              Σαφως η εκδοση του DC ειναι περισσοτερο "culty" και σπανια,ομως αν σε ενδιαφερει η in-game εμπειρια προτεινω XBOX.
                              [/b]
                              Αυτο ακριβως.Αν και δεν εχουν μεγαλες διαφορες.
                              Νομιζω(με καθε επιφυλαξη) παντως οτι η DC εκδοση εχει Ιαπωνικες φωνες.Ενα + για μενα.

                              Comment

                              Working...
                              X