Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ευκαιρίες! The Bargain Hunter's Thread

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Steam Summer Sales is ON. Το ξεπούλημα άρχισε.

    Πήρα Portal 2 με 3.5 ευρά...

    Comment


    • Aν κάποιος ψήνεται για 3ds xl (λέμε τώρα) ιδού η ευκαιρία.

      Μια αλυσίδα καταστημάτων θα το διαθέσει με 30% έκπτωση σε όσους το προπαραγγείλουν μέχρι αύριο.

      Λεπτομέρειες εδώ.

      To πολυαναμενόμενο 3DS XL κυκλοφορεί στις 28 Ιουλίου, αλλά έχετε βαρβάτο λόγο να το προπαραγγείλετε άμεσα. Το Electroworld προσφέρει το 3DS XL με έκπτωση


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Να λείπει το βύσσινο. Αφού δεν έχουν φορτιστή μέσα και το πουλάνε χρυσό, να πάνε να τα πουν στους Αλβανούς. Η αδικία έχει και τα όρια της!
        sigpic

        Comment


        • Πάμε πάλι: Μαζέψου
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Originally posted by Somari View Post
            Πάμε πάλι: Μαζέψου
            Στους της Nintendo of Europe να τα πεις αυτά. Αυτοί να μαζευτούν, γιατί η αδικία έχει και τα όρια της και κανείς εδώ δεν τις καταδέχεται! Ακόμη και τα παιδιά από ninty.gr έχουν τα παράπονα τους.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by 丹野 View Post
              Στους της Nintendo of Europe να τα πεις αυτά. Αυτοί να μαζευτούν, γιατί η αδικία έχει και τα όρια της και κανείς εδώ δεν τις καταδέχεται! Ακόμη και τα παιδιά από ninty.gr έχουν τα παράπονα τους.
              Ο Σομαρι αναφέρεται στο ρατσιστικό σχόλιο που κάνεις.

              Υπόψιν,οι χρυσαυγίτες που κράζεις είναι και αυτοί ρατσιστές.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Θέλω να γίνω σκηνοθέτης σουρεαλιστικών ταινιών με τον Τάννο για μούσο μου.-
                Δε μπορεί, τέτοια τελειότητα δε μπορεί να είναι φυσική. Εικάζω πως μιλάμε για το καλύτερα παιγμένο τρολλ στην ιστορία του ιντερνετ.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Για ρίξτε μια ματιά κι εδώ.



                  Αυτό το μαγαζί είναι πολύ καλό κι έχει δελεαστικές προσφορές. Τσίμπησα από 'κει το Yakuza 2(€5+μεταφορικά) που έλειπε από τη συλλογή μου(έχω το 1ο και το 3ο!).
                  sigpic

                  Comment


                  • Το the third birthday αξιζει για 7 λιρες στο PSN store του ps vita?

                    Comment


                    • Go for it στο χαλαρο, ειναι παρα πολυ ωραιο παιχνιδι. Εχει τελειο και φρεσκο gameplay, πανεξυπνο και εθιστικο συστημα αναπτυξης για τον χαρακτηρα, ωραια γραφικα και καταπληκτικη μουσικη. Το σεναριο ειναι λιγο αχταρμας γιατι καταπιανεται με παρα πολλα θεματα αλλα γενικα μπορεις να το παραβλεψεις (εμενα μου αρεσε βεβαια).

                      Με το δευτερο analog υποθετω θα γινεται ακομα καλυτερο.

                      Σαν ερωτημα μου εχει μεινει ακομα και δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολλοι reviewers το εθαψαν...

                      Comment


                      • Street Fighter X Tekken από Πλαίσιο στα 20€ από 40φεύγα για όλα τα συστήματα (PS3, X360, PC)

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • Ωραίος, πιθανότατα να το αγοράσω μέσα στην εβδομάδα, αν κι έχω μία ακόμα ερώτηση: από δυσκολία, διάρκεια και βάθος σε μηχανισμούς πώς πάει; Εδώ και κάτι μήνες παίζω το Ys VII (υπερβολικά αργά) και είναι ο ορισμός τους brain dead παιχνιδιού και δε θέλω να πέσω σε κάτι τόσο μονοδιάστατο .

                          Comment


                          • Είναι εύκολο παιχνίδι το Street Fighter X Tekken. Προσπάθησα να το παίξω με controller αλλά δεν με βόλευε καθόλου και έτσι το παίζω μόνο με πληκτρολόγιο.
                            Το παιχνίδι απο offline δεν έχει να σου προσφέρει πολλά πράγματα, περισσότερο για online ή 2πλο είναι.

                            Comment


                            • Originally posted by Evans View Post
                              Ωραίος, πιθανότατα να το αγοράσω μέσα στην εβδομάδα, αν κι έχω μία ακόμα ερώτηση: από δυσκολία, διάρκεια και βάθος σε μηχανισμούς πώς πάει; Εδώ και κάτι μήνες παίζω το Ys VII (υπερβολικά αργά) και είναι ο ορισμός τους brain dead παιχνιδιού και δε θέλω να πέσω σε κάτι τόσο μονοδιάστατο .
                              Απο πλευρας δυσκολιας, εγω το επαιξα στο normal και το βρηκα κανονικο προς δυσκολο... Στο hard εκανα μερικες δοκιμες και το βρηκα πολυ δυσκολο. Δομικα για σου δωσω να καταλαβεις κινειται περιπου στην λογικη των Devil May Cry, καθως προχωρας τα κεφαλαια αναπτυσεις τον χαρακτηρα σου και γινεσαι πιο δυνατος, στην πορεια μπορεις να επιστρεψεις στα προηγουμενα chapters για να πετυχεις μεγαλυτερο σκορ και να δοκιμασεις αλλα επιπεδα δυσκολιας.

                              Σε οτι αφορα τους μηχανισμους το παιχνιδι οπως εχεις δει εχει καποια shooting mechanics αλλα επι της ουσιας δεν ειναι shooter. Παιζεις με lock on στους εχθρους και η κυρια ιδεα του gameplay ειναι οτι μπορεις να τηλεμεταφερεσαι στα σωματα των συμμαχων σου. Αυτο που θελω να πω ειναι μην περιμενεις οτι θα παιξεις καποιο shooter που θελει ακριβεια κλπ, το main concept ειναι η εναλλαγη της θεσης σου μεσω της τηλεμεταφορας και η αξιοποιηση του περιβαλλοντος και των npcs. Πχ εισαι κοντα στο θανατο? Κανεις teleport σε καποιο αλλο σωμα. Ποιο σωμα επιλεγεις? Καποιον npc για παραδειγμα που βρισκεται σε καλη θεση σε σχεση με τον αντιπαλο, καποιον npc που εχει το καταλληλο οπλο για την περισταση and so on. Σε ολα αυτα βαλε μεσα ενα rpg συστημα αναπτυξης μεσω του οποιου τοποθετεις στον χαρακτηρα νεες ικανοτητες (τις τοποθετεις σε slots φτιαχνοντας ενα deck) πανω στις οποιες μπορεις επιπλεον να πειραματιστεις χρησιμοποιωντας fusion μηχανισμους (συγχωνευεις skills και προκυπτουν νεα). Tα skills αυτα ειναι ειτε passive (τυπoυ haste, armor up κλπ) ειτε νεες δυναμεις στις οποιες εχει προσβαση ο χαρακτηρας. Υπαρχουν πολλα πραγματα ακομη σχετικα με επιλογες που εχεις και γενικοτερα θεωρω οτι ως προς το gameplay το παιχνιδι εχει αρκετο βαθος αλλα κυριως μεγαλη φρεσκαδα.

                              Η διαρκεια του ειναι μετρια προς μικρη (εμενα μου πηρε 12 ωρες στο normal και μεσα σε αυτες αν θυμαμαι καλα επανελαβα και καποια cahpters) αλλα γενικα οι ωρες αυτες προσωπικα με γεμισαν.

                              Συνολικα ξαναλεω οτι ειναι απο τα πολυ φρεσκα παιχνιδια που επαιξα φετος και γενικα οι ιδεες που υπαρχουν μεσα ειναι πολυ ωραια υλοποιημενες.

                              Comment


                              • Οκ μαλλον ειναι αυτο που ψαχνω για το vita, οποτε θα το παρω ε την πρωτη ευκαιρια. Ευχαριστω για τις πληροφοριες .

                                Comment

                                Working...
                                X