Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Isws exeis dikio sto oti parathsa to paixnidi eipeidh den eimoun sto mood, alla exeis 100% lathos an pisteveis pws protimw to Tactics epeidh legetai Final fantasy.
    heh οχι φυσικα και δεν εννοουσα κατι τετοιο μπορει να ξερω την αγαπη σου για τα ff αλλα γνωριζω οτι προσπαθεις παντα να εισαι αντικειμενικος ομως μιας και εχουμε πανω κατω τα ιδια γουστα θεωρησα περιεργο να μην σου αρεσει το front mission 5, σε ποιο σημειο το παρατησες? imo πρεπει να του δωσεις μια δευτερη ευκαιρια;)

    @ scatman

    τωρα το ειδα το περιστατικο, πιστευω πως αυτος που το εγραψε το σχολιο ηταν απλα λογω εμπαθειας προς σε σενα και οχι επειδη ειναι fun του Sakaguchi, ειναι προφανες
    μη μασας οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια δε λενε?;)

    Comment


    • Ma den eipa pws den einai kalo, aplws pistevw pws to Tactics einai kalytero.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Aside from that, poios re einai edw mesa toso megalos fan tou Sakaguchi kai egw den ton kserw?
        Εγώ είμαι αλλά δεν είμαι αυτός που έγραψε το σχόλιο.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Ground , ο Evans έδωσε hints :
          Το αστείο είναι ότι όλοι αυτοί δε γνώριζαν καν ποιος είναι ο Sakaguchi μέχρι φέτος που φτιάχνει παιχνίδι (ξανά) για τη μαμά-Ν. Δε βαριέσαι, κακό στον εαυτό τους κάνουν. Το παιχνίδι μέτριο θα είναι όπως και να έχει
          Οπότε δεν πρόκειται περί Saka-fan αλλά για κάποιον σχετικά ήσυχο Ninty fan

          Σχετικά με τα FM5 / FFT, μπήκα "λανθασμένα" στο τρυπάκι της σύγκρισης επειδή ο Ground μου ζητούσε τους ακριβείς λόγους της ανωτερότητας του 1ου.

          Έστω και καθυστερημένα συνειδητοποίησα ότι αυτή η διαδικασία δεν οδηγεί πουθενά για πολλούς λόγους. Ο πιο σοβαρός είναι η διαφορά ηλικίας. Οι συγκρίσεις πρέπει να γίνονται κάτω απ'τα ίδια μέτρα και σταθμά. Έπειτα, προκύπτουν κι άλλα θέματα όπως ότι το FFT είναι spin-off ενώ το FM5 main, φιλοσοφίας κτλ


          Vanyard
          έχω συνηθίσει τέτοιου είδους άτομa
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • Edit: Akyro eipate "sxetika hsyxo nintendo fan", kapou paei to myalo mou alla den nomizw na exw dikio.
            Peite kai emena vre!!!!
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • New RPG Tranlations
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • έπεσα έξω στο άτομο που πίστευα και ήμουν απόλυτα σίγουρος. Wtf.. εκεί οδηγούσαν όλα τα στοιχεία!

                Νιώθω τύψεις για να πω την αλήθεια. Ίσως είμαι πιο πονηρός απότι πρέπει.


                Ο Nikol@r@s ήταν!!


                Ναι! ο πρόσκοπος του Gaming με την απίστευτη παρουσία στο G-O και τα αλλαλούμ video reviews, Έστειλε ένα 2ο μήνυμα κι αποκαλύφθηκε.

                Φυσικά δε το δημοσίευσα γιατί δεν έλεγε τίποτα ουσιαστικό. Σαν παιδάκι που ντράπηκε για τις αμπελοπροτάσεις του , προτίμησε να βρίσει. Δε θα κάνω το Blog μου σαν το forum του.

                LoL

                Είχα λοιπόν την αποκλειστικότητα να παρουσιάσω το cum-back του . Τιμή μου? Meh

                Αχ-βαχ, αυτά τα καμμένα Ninty-boys.. την επόμενη φορά θα αρχίσω κίνημα "Βρίσκουμε γκόμενα στους hardcore casuals Ninty fans!
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • O λαός απαιτεί να δημοσιευτεί το comment εδώ ή να σταλθεί με πμ στους άμεσα ενδιαφερόμενους (aka κουτσομπόληδες)!

                  Α ρε νικολάρα, έγραψες ιστορία που να πάρει.

                  Comment


                  • Προσπερνώντας τα flame warz,έχω να πω ότι με ψήσατε να δοκιμάσω κάποια φάση το front mission.Παίζω πάνω από 10 χρόνια rpg της square,απορώ πως μου ξεφύγανε.

                    Γενικά μου αρέσει πολύ να δοκιμάζω ανα καιρούς παιχνίδια με τα οποία δεν είχα ασχοληθεί στο παρελθόν.Πριν κάτι μήνες αγοράστηκε το tactics ogre the knight of lodis και έτσι άρχισα να γνωρίζω τα tactrics ogre.Άντε να έρθει και το let us cling together να δέσει το γλυκό.

                    Σε κάποια φάση στο μέλλον θα δω σίγουρα και τα shining force.Όσα παιχνίδια της καμελοτ έχω παίξει μου άρεσαν πάρα πολύ,είμαι σίγουρος ότι με το shining 3 θα βρω την υγεία μου.

                    Ο σεπτέμβρης πάντως προβλέπεται αρκετά καυτός για τους rpg fans...Αναμένουμε birth by sleep,valkyria chronicles 2 αλλά και το tokyo game show στο οποίο και θα μάθουμε επτέλους λεπτομέρειες για το βερσους 13.

                    Entit:Sorry για το σοβαρό ποστ,είμαι σίγουρος ότι τα ποστ που θα ακολουθήσουν θα σχολιάσουν την επιστροφή του ενός και μοναδικού ninty fan.

                    Entit2Καθυστερημένη απάντηση σε παλιότερο ποστ με κίνδυνο να πρωταγωνιστήσω σε photosop)

                    Σκατμαν λυπάμαι για όσα ακούω για το λουναρ.Το eternal blue που είχα παίξει πριν χρόνια με διασκέδασε πάρα πολύ και περίμενα πολύ την επανακυκλοφορία του στο psp.Ορισμένες φορές αναρωτιέμαι τι διάολο σκέφτονται οι εταιρείες και πετσοκόβουν έτσι τα remakes...Το πρωτότυπο είχε πολύ δύσκολες και στρατηγικές μάχες και για αυτό ήταν και τόσο διακεδαστικό.Τώρα χάνεται ένα μέρος της μαγείας του...


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • Scatman Θέλουμε το ποστ του Νικολάρα.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • καταρχάς μου ξέφυγαν ΠΟΛΛΑ comments!!!! Τώρα τα είδα!

                        Αυτο που μου είπε :
                         
                        re scatman poso poly se ****** nintendo?


                        είναι πολύ λίγο μπρος στα άλλα που βλέπω τώρα. Omg! κοιμάμαι!

                        Aρχείο comment Νικολάρα :
                         

                        Krima nai…ontos exo ebatheia…me tous malakes!!
                        To Last Odyssey einai to top rpg aytis tis genias kai to Last Story tha skisei!!!
                        SKISTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE kai balte Disco!!!




                        Kai pou sai..an den s aresei, kernao Galotyri ston Magravelia!!


                        Eleftheria kai arxidia…
                        Den to bazeis to post tou Nikou etsi?
                        Kai mas to paizeis kai gamao??
                        Poly ponaei otan gamaei i Nintendo…kai prosexe mi se petixei ekei sta club pou pas, giati tha se broume me kamia diskobala se periergo simeio!!
                        ANte!!




                        LoL
                        Surreal Προσωπικότητα ο Νικολάρας. Φαινόταν απ'την αρχή εξάλου.

                        Γενιούνται όμως κι ερωτήματα
                        Πάει clubs ο Nikolaras?
                        Bγαίνει απ'το σπίτι του!!??
                        LoL

                        Νόμιζα πως η καθημερινή ρουτίνα του ήταν "Μαμά πάω μέχρι το site μου κι επιστρέφω"

                        Aξίζει ειδικό αφιέρωμα και fan club

                        Deus, εγώ σου προτείνω το Front Mission 5. Αλλά την πραγματική του αξία, θα την καταλάβεις εάν το δεις εξελικτικά πχ FM3 -> 4 -> 5.
                        Παίξτο όμως πριν βγουν οι παιχνιδάρες που αναμένονται γιαί μετά ΠΟΥ καιρός για Tactic rpg

                        Για τα Lunars, η γνώμη μου πάντα ήταν πως το Eternal Blue > Silver Star Story.
                        H PSP έκδοση βασίζεται στο δεύτερο (SSS).

                        Ακόμα το παίζω και είμαι στις 20 κάτι ώρες. Δεν έχω αλλάξει άποψη.
                        Διαθέτει ελεεινα πολλά κλισέ και είναι πολύ παιδιαρίστικο, ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ με σκηνικά τύπου σαγαπώ - μαγαπάς, ΠΟΛΥ ανούσιο μπλα-μπλα κτλ κτλ
                        Αχ-βαχ!! Μακριά απ΄την απογοήτευση Lunar PSP...
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • Den einai o nikolaras aftos, o cowboy einai apo to idio site, eimai 99,99% sigouros.
                          O Nikolaras mporei na einai oti einai alla den milaei etsi.

                          Oso gia to lunar den katalava ti enweite, to idio paixnidi den einai? To epaiksa merikes wres kai den den eida diafora apo to palio sto senario.
                          Den mporw na katalavw giati twra einai apogohtefsh.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • 1) Με ψήσατε να βρω το Lunar 2: Eternal Blue, το οποίο είναι ευτυχώς για PS1. Δυστυχώς πρέπει να δω τι σκατά θα κάνω με το Sega CD(Ας με βοηθήσει ο Scatty !), γιατί εκεί βρίσκεται το πρώτο Lunar και δυστυχώς δεν ξέρω σε ποία κονσόλα πάει αυτό !

                            2) Φανερώθηκε ο Νικωλαράκος με το που είπε "Den to bazeis to post tou Nikou etsi?"... αχαχαχαχαχα
                            sigpic

                            Comment


                            • Και τα δύο Lunar βγήκαν και PS1, αλλά προς θεού, γιατί να παίξεις τα Lunar ενώ υπάρχουν τα άπειρα JRPGs εκεί έξω (που είναι και καλύτερα). Δεν έχεις ασχοληθεί με πολύ βασικά παιχνίδια του είδους και ξαφνικά θέλεις να κοιτάξεις τα Lunar, παιχνίδια κοντά 14 χρονών;

                              Comment


                              • Den einai o nikolaras aftos, o cowboy einai apo to idio site, eimai 99,99% sigouros.
                                O Nikolaras mporei na einai oti einai alla den milaei etsi.

                                Oso gia to lunar den katalava ti enweite, to idio paixnidi den einai? To epaiksa merikes wres kai den den eida diafora apo to palio sto senario.
                                Den mporw na katalavw giati twra einai apogohtefsh.
                                Α-χά! Οπότε λογικά έκαναν chat στο facebook (δείχνει Incoming links το blog από εκεί)και αποφάσισαν να ενώσουν τις δυνάμεις τους , να μεταμορφωθούν σε Sailor Moons για να προστατέψουν την Ninty! Συγκινητικό!

                                Ο Nikol@r@s έβαλε το nickname του στο πρώτο spoiler που έβαλα.

                                Remake είναι. Κι έχουν αλλάξει αρκετά στοιχεία, τα έχω αναφέρει εδώ κι εκεί. Το σενάριο φυσικά έχει παραμείνει ίδιο.

                                1) Με ψήσατε να βρω το Lunar 2: Eternal Blue, το οποίο είναι ευτυχώς για PS1. Δυστυχώς πρέπει να δω τι σκατά θα κάνω με το Sega CD(Ας με βοηθήσει ο Scatty !), γιατί εκεί βρίσκεται το πρώτο Lunar και δυστυχώς δεν ξέρω σε ποία κονσόλα πάει αυτό !
                                Δεν κατάλαβα. Ευτυχώς είναι για PSX, δυστυχώς το θες σε Sega CD?

                                Γενικά για το Lunar, μεγαλύτερη ανταπόκριση γνώρισε από κοριτσόπουλα (στηΝ Ιαπωνία). Τυχαίο? Δε νομίζω
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X