Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Namco Bandai saga of Tales continues with the unveiling of Tales of Xillia coming to Sony's PlayStation 3 video game console.

    [GT]708495[/GT]

    Comment


    • Ρε παιδιά, βελτιώνεται τίποτα σε αυτή τη σειρά ή παραμένει η ίδια;
      sigpic

      Comment


      • κοιταξε εγω που τα παιζω συστηματικα τα tales of βλεπω βελτιωσεις σε gameplay ktlp αλλα μικρες πινελιες καθε φορα και οχι groundbreaking πραγματα , απλα αν δεν την παρακολουθεις συστηματικα δεν τις διακρινεις ευκολα, απο την αλλη τα stories μετα το abyss εχουνε παρει την κατω βολτα ιμο,

        αλλα κατα 90% το gameplay καθε φορα ειναι μια enchanted βερσιον του προηγουμενου and....u cant go wrong with that really

        να πω οτι δεν με εχει κουρασει ακομα και μενα η σειρα βεβαια θα πω ψεματα

        Comment


        • Enchanted;
          Καποιος παιζει πολλα RPGs .

          Οσο για τα Tales δε θα πω πολλα, η οποια επαφη μου με τη σειρα ηταν περα για περα αρνητικη δυστυχως.

          Comment


          • ωχ καλα τετοια ωρα τετοια λογια καλα που δενε γραψα enchanted arms

            Comment


            • Γενικά όσα tales of έχω παίξει (Phantasia,Eternia,World,Symphonia,Dawn of the new world) ήταν "ίδια" ακόμη και στο σενάριο σε κάποια σημεία. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ήταν διασκεδαστικά βέβαια. Παρεπιπτόντως το Abyss θα βγει και σε 3DS.
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • Πάντως αυτό το Tales of Xillia είναι το καλύτερο δώρο που ανακοινώθηκε για τα γενέθλία μου. Σαν να προμηνύθηκε να τα χιλλιάσω.
                sigpic

                Comment


                • Μου άρεσε που στο τέλος του τρέιλερ του Ixillia έκανε λίγο λογοπαίγνιο με το quote που υπήρχε στην αρχή του Tales of Phantasia. Αναρωτιέμαι αν θα έχει και κάποια σχέση ιστορικά πέρα από αυτό...
                  Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
                  ---------------------
                  animEΛ_ΛΑΣ

                  Comment


                  • απο τωρα βλεπω cameo στην αρενα του Ixillia το μισο cast του phantasia

                    Comment


                    • NINTENDO ANNOUNCES NORTH AMERICAN DEBUT OF DRAGON QUEST VI: REALMS OF REVELATION



                      14 Φεβρουαριου θα βγει για οσους βαριουνται να δουν το link.
                      FUCK YEAH! Btw πανικος αυτη τη μερα, νομιζω πως στις 14 βγαινει και το TO: LUCT και το MvC3, wtf .

                      Το DQIX μπορει και να μην το παιξω ποτε (εκ πρωτης δε μου αρεσαν καποιες αλλαγες που ειδα), αλλα το DQVI απλα δεν το χανω. Οχι πως με νοιαζει να το παιξω και με το που βγει, αλλα καποτε θα το τιμησω σιγουρα για να κλεισω και επισημα το κεφαλαιο Zenithian Trilogy.

                      Λογικα θα βγει και Ευρωπη καποια στιγμη, αλλα προσωπικα δε με νοιαζει κιολας, αλλωστε το ιδιο ειναι για τους περισσοτερους.

                      Comment


                      • TO:LUCT;
                        Carpe diem

                        Comment


                        • tactics ogre let us cling together, περνα εξω απο το rpg thread

                          καλη φαση το dqvi

                          edit:δεν εχω παιξει τα παλια kai μονο το 8 και το 9 εχω τερματισει, ισως ριξω μια ματια σε 4,5,6 καποια στιγμη

                          Comment


                          • Τέλειο νέο,το dq6 το έιχα τελειώσει στο emulator του snes αλλά σίγουρα θα ξαναπαίξω το remake του.Αυτά είναι!

                            Φοβερό παιχνίδι,από τα καλύτερα 16μπιτα rpgs.

                            Το luct πάντως day 1 αγορλα,εννοείται αυτό.Ιν ματσουνο γουι τραστ.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Το luct πάντως day 1 αγορλα,εννοείται αυτό.Ιν ματσουνο γουι τραστ.
                              Kai tha prostheta day 1 download (Amerikaniko omws)
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Battle system trailer για το the last story


                                Φαίνεται αρκετά εντυπωσιακό.

                                Comment

                                Working...
                                X