Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το Mana Khemia 2 βγήκε μόνο σε PS2 Αμερική. Η PSP έκδοση έμεινε εντός Ιαπωνίας.
    https://www.emulator-zone.com
    I am an iteration closer to my desired solution!
    The World Ends With You

    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
    Castlevania Lords of Shadow

    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
    Hyperdimension Neptunia

    Comment


    • Originally posted by belmont
      Το Mana Khemia 2 βγήκε μόνο σε PS2 Αμερική. Η PSP έκδοση έμεινε εντός Ιαπωνίας.
      Οπότε έχω ελπίδες να το βρω από Αμερική, γιατί το έχω σπασμένο το PS2 μου.
      sigpic

      Comment


      • Rats! Γαμώ τις restrictions τους! Το amazon.com δεν στέλνει εκτός US. Οι πωλητές στο ebay.com δεν απαντάνε, αλλά απάντησε μία κοπέλα και μου είπε δεν το στέλνει, γιατί φοβάται τις μεγάλες πληρωμές μεταφοράς(εννοώ εκτός US). Το play.com δεν το έχει. Ούτε και το videogamesplus.ca. Δοκίμασα και το play-asia.com, αλλά τζίφος!

        Έχει να μου προτείνει κανείς κάποιο άλλο site που να μπορεί να το έχει ?
        sigpic

        Comment


        • To mana khemia kai egw se PSP to epaiksa, logw gameplay den mou arese, oxi logw provlhmatwn lol

          Anyway ton teleftaio kairo paizw kai goustarw to Hexyz Force
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Εγώ προτιμώ να το παίξω στο PS2. τα ξες τα γούστα μου.
            sigpic

            Comment


            • Για κάποιο λόγο το Hexyz Force ξέχασαν να το βγάλουν Ευρώπη. Κρίμα γιατί είναι καλό παιχνιδάκι. Είχα παίξει αμερικάνικο iso στην αρχή και το παράτησα περιμένοντας να το αγοράσω αλλά δεν βγήκε. Μία κυκλοφορία του στο PSN ίσως να μην είναι αδύνατη βέβαια.

              Το Mana Khemia 2 το είχα παίξει πολύ λίγο σε Αμερικανική κόπια. Βασικά μου φάνηκε ίδιο με το 1. Πάντως από ιστορία είναι direct sequel. Σε αντίθεση με τον φίλο Tanno αγοράζω μόνο παιχνίδια που βγαίνουν επήσιμα στην Ευρώπη. Τα Αμερικάνικα τα παίζω μόνο σε αντιγραφές. Αν θέλουν να πάρουν λευτά από εμένα ας βγάλουν τα παιχνίδια εδώ.
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • το hexyz force το παρατησα καπου στη μεση με κουρασε παρα πολυ, ενω ειχε αρχισει υποσχομενο

                Comment


                • Originally posted by belmont View Post
                  Το Mana Khemia 2 το είχα παίξει πολύ λίγο σε Αμερικανική κόπια. Βασικά μου φάνηκε ίδιο με το 1. Πάντως από ιστορία είναι direct sequel. Σε αντίθεση με τον φίλο Tanno αγοράζω μόνο παιχνίδια που βγαίνουν επίσημα στην Ευρώπη. Τα Αμερικάνικα τα παίζω μόνο σε αντιγραφές. Αν θέλουν να πάρουν λευτά από εμένα ας βγάλουν τα παιχνίδια εδώ.
                  Υπάρχει και η περίπτωση της Bandai Namco, αν δεν τα φέρνουν εδώ Ευρώπη, τα αγοράζω από Αμερική. Μ' αυτόν τον τρόπο οι Αμερικάνοι που θα το θέλουν, ΔΕΝ θα μπορούν να το βρουν σε λίγα χρόνια εκεί στην Αμερική, αλλά εδώ Ευρώπη. Γι' αυτό τον λόγο "έσπασα" το PS2 μου.

                  Ο καθένας λοιπόν την δικιά του λογική και στρατηγική.
                  sigpic

                  Comment


                  • Παιδιά, πείτε μου λίγο αν η PSP έκδοση διόρθωσε τίποτα glitch.

                    Χτες που έπαιζα το Mana Khemia, έπεσα πάνω σ' ένα σπάνιο glitch που δεν σ' άφηνε να τελειώσεις το Assignment.

                     
                    To glitch βρίσκεται στο Combat VII Chains με τον Silent Horn(sub boss) που σου ζητάει να τον νικήσεις με το υψιστό σκορ αλυσίδωτων χτυπημάτων. Όταν γύρισα πίσω να το αναφέρω, μου έλεγε ο Zeppel ότι "This Chimera is at the end of Abyss" και η κοπελιά στο Student Affairs μου έλεγε ότι "You have an unfinished assignment. Please, finish it and report it later.".


                    Το έψαξα στο ίντερνετ και βρήκα ότι έπεσα πάνω σε σπάνιο glitch και η λύση ήταν ευτυχώς να μην πάω να το κάνω κι έτσι διάλεξα άλλο για να πλήρω τις προδιαγραφές που θέλει.
                    sigpic

                    Comment


                    • Εμένα δε μου έχει τύχει πάντως. Νομίζω πως τα έχουν διορθώσει στην PSP έκδοση, μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.
                      https://www.emulator-zone.com
                      I am an iteration closer to my desired solution!
                      The World Ends With You

                      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                      Castlevania Lords of Shadow

                      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                      Hyperdimension Neptunia

                      Comment


                      • Το Persona 4 στο Vita με νέο περιεχόμενο
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • Σίγουρη αγορά για εμένα το περσονα 4 για το psvita.To persona 3 το διασκεδάζω πάρα πολύ και θα ήθελα να δω και το 4 μια που λένε ότι είναι καλύτερο από το 3.

                          Για να συμπληρώσω το προηγούμενο ποστ,θα κυκλοφορήσει επίσης fighting παιχνίδι με χαρακτήρες από τα persona 3 και 4 και το περσονα 5 βρίσκεται στο στάδιο της ανάπτυξης.Από ότι ακούγεται θα κυκλοφορήσει είτε για το play 3 είτε για το psvita.



                          Πολύ καλά νέα.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • πολύ Persona τα 2 τελευταία χρόνια!

                            όπως και να έχει, το PSP έχει εξελιχθεί σε ένα σύστημα με αρκετά RPGs. Tελευταίες κυκλοφορίες είναι :

                            Grand Knights History
                            For Grand Knights History on the PSP, GameFAQs hosts box shots and screenshots, as well as videos from GameSpot and submitted by users.


                            Δείχνει εκπληκτικό και γνώριμο ;)

                            Fighting Fantasy
                            For Fighting Fantasy: Talisman of Death on the PSP, GameFAQs hosts box shots and screenshots, as well as videos from GameSpot and submitted by users.


                            Που είναι επιτραπέζιο RPG. Τελευταία κυκλοφορία σε αυτή την κατηγορία ανεξαρτήτου συστήματος ~με διαφορετικό όμως Gameplay~ ήταν το Dokapon (PS2/DS).

                            Cladun x2
                            For ClaDun x2 on the PSP, GameFAQs hosts box shots and screenshots, as well as videos from GameSpot and submitted by users.


                            Επανεμφανίζεται μετά από σχεδόν 1 χρόνο.

                            Kidou Senshi Gundam - Shin Gihren no Yabou
                            For Kidou Senshi Gundam: Shin Gihren no Yabou on the PSP, GameFAQs hosts box shots and screenshots, as well as videos from GameSpot and submitted by users.


                            Ιαπωνική strategy rpg σειρά. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχει εκδοθεί και στο Playstation 2. Οπότε θα είναι κάτι σαν port.
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • το Grand Knights History φαινεται εκπληκτικο japan only? argh!! σκατμαν μου εκανες ζημια πρωι πρωι

                              Comment


                              • Κυκλοφορίες για τον μήνα που μας μπήκε :

                                Disgaea 4 (PS3) ~06/09/11 USA~
                                For Disgaea 4: A Promise Unforgotten on the PlayStation 3, GameFAQs has 15 guides and walkthroughs, 121 cheat codes and secrets, 51 trophies, 2 reviews, 8 save games, and 39 user screenshots.




                                Crimson Alliance (XBOX 360 XBL) ~07/09/11~




                                Tales of Xilia (PS3) ~08/09/11 JPN~




                                Terror of Stratus (PSP) ~08/09/11 JPN~
                                KONAMI(コナミ)の商品・サービスの最新情報をお伝えする公式サイトです。KONAMI(コナミ)では、人気コンテンツを様々な分野で多面的に展開し、IT技術を活用した独自性の高いエンタテインメントコンテンツを創出し続けることで、お客さまのあらゆる生活場面でお楽しみ頂ける商品・サービスを提供いたします。




                                Dragon Quest 25th Anniversary (Wii) ~15/09/11 JPN~
                                2011年5月27日に誕生25周年を迎えるドラゴンクエストシリーズの記念ポータルサイト。Wii専用ソフト『ファミコン&スーパーファミコン ドラゴンクエストI・II・III』を始め、ドラゴンクエスト25周年記念の関連情報を中心にお伝えします。




                                Harvest Moon : The Tale of Two Towns (3Ds) ~20/09/11 USA~




                                Έρχεται και δεύτερο πόστ επειδή αυτό γέμισε
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X