Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ενδιαφέρον το Type-0. Μου θυμίζει το FFXII σε gameplay-wise. Που θα το χώσουν ?
    sigpic

    Comment


    • Θα είναι σε 2 UMD και άρα βάση της χαμηλότερης ανάλυσης που έχει το PSP είναι αρκετά για να το χωρέσουν. Με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη η κυκλοφορία του στα μέρη μας.

      Όσο για το Vita μου αρέσει όλο και πιο πολύ στις κυκλοφορίες σε rpg, μάλλον θα πάρει σκυτάλη από το PSP.
      https://www.emulator-zone.com
      I am an iteration closer to my desired solution!
      The World Ends With You

      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
      Castlevania Lords of Shadow

      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
      Hyperdimension Neptunia

      Comment


      • Tales of Innocence στο Βήτα,Tales of Abyss στο 3DS.Ε ρε γλέντια,καλά πάμε.
        Carpe diem

        Comment


        • Φέτος και του χρόνου είναι οι χρονιές του RPG και αυτό μ' αρέσει. Ήδη πόσταρα στο άλλο θέμα τα ενδιαφέροντα μου για τα περισσότερα παιχνίδια.
          sigpic

          Comment


          • φτου να παρει και τελειωσα πριν κανα 6μηνο το innocence στο ds με το patch του absolute zero

            χαθηκε να βγαζανε το hearts?

            Comment


            • Το FF 13-2 (PS3) Ευρώπη στις 3 Φεβρουαρίου. Επίσης ο τίτλος θα έχει και DLC λίγες εβδομάδες μετά.
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • τελεια, σχεδον δυο χρονια παρα κατι μηνες απο το 13 δηλαδη, αντε να δουμε λοιπον

                οχι τιποτα αλλο αμα βγει καλο και γλυκαθουνε στην SE μην κανουνε το franshize ετησιο καηκαμε

                dlc? ως αρχησαμε..και εσυ (FF) βρουτε??

                Comment


                • Δεν θ' ακουμπήσω τίποτα από τα PS3 διαμάντια, μέχρις να ανακοινώσουν την κυκλοφορία του Ni No Kuni!
                  sigpic

                  Comment


                  • To Vita γίνεται όλο και καλύτερο. Αναρωτιέμαι μέχρι που θα φτάσει το hype. Αν βγει και το ΧΙΙΙ-2 εκεί τι να πω, δώστε μου και ένα hdmi output και δεν ασχολούμαι ξανά με home console.

                    Comment


                    • Originally posted by Evans View Post
                      To Vita γίνεται όλο και καλύτερο. Αναρωτιέμαι μέχρι που θα φτάσει το hype. Αν βγει και το ΧΙΙΙ-2 εκεί τι να πω, δώστε μου και ένα hdmi output και δεν ασχολούμαι ξανά με home console.
                      Αυτό με το XIII-2 στο Vita πρέπει να είναι μούφα μάλλον, μόνο στο παραπάνω link το είδα, τέτοια είδηση και να μην έχει δημοσιευτεί αλλού;

                      Comment


                      • Originally posted by Spahar View Post
                        Αυτό με το XIII-2 στο Vita πρέπει να είναι μούφα μάλλον, μόνο στο παραπάνω link το είδα, τέτοια είδηση και να μην έχει δημοσιευτεί αλλού;
                        Παραδόξως δεν το έχω βρει και εγώ αλλού. Βέβαια η σελίδα αυτή θεωρείται αξιόπιστη.

                        To Vita γίνεται όλο και καλύτερο. Αναρωτιέμαι μέχρι που θα φτάσει το hype. Αν βγει και το ΧΙΙΙ-2 εκεί τι να πω, δώστε μου και ένα hdmi output και δεν ασχολούμαι ξανά με home console.
                        Evans είναι προφανές ότι το Vita δεν έχει hdmi για να μην κάνει αντιπολίτευση στο PS3.

                        H Nis φέρνει το Hyperdimension Neptunia mk2 για PS3 Ευρώπη την άνοιξη!!
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • Originally posted by Tanno View Post
                          Δεν θ' ακουμπήσω τίποτα από τα PS3 διαμάντια, μέχρις να ανακοινώσουν την κυκλοφορία του Ni No Kuni!
                          Το Ni Νo Κuni δείχνει πραγματικά υπέροχο. Η Level-5 είναι από τα λίγα ιαπωνικά στούντιο που κάνουν άλματα προόδου στους τίτλους τους.

                          Comment


                          • Originally posted by Spahar View Post
                            Αυτό με το XIII-2 στο Vita πρέπει να είναι μούφα μάλλον, μόνο στο παραπάνω link το είδα, τέτοια είδηση και να μην έχει δημοσιευτεί αλλού;
                            Το βρήκα και εδώ
                            Square Enix’s Shinji Hashimoto revealed during Sony’s pre-TGS conference that a tenth anniversary edition of Final Fantasy X will be released in HD for both PS Vita and PS3. As he spoke, hands were covering mouths in anticipation of a massive shock announc...


                            Σίγουρα έχω και εγώ τις αμφιβολίες μου πάντως.
                            https://www.emulator-zone.com
                            I am an iteration closer to my desired solution!
                            The World Ends With You

                            I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                            Castlevania Lords of Shadow

                            I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                            Hyperdimension Neptunia

                            Comment


                            • To ps vita ξεκινάει με πάρα πολύ καλούς τίτλους,άντε να δούμε!Σίγουρη αγορά το μηχάνημα,τώρα δεν ξέρω αν θα πάω για πρώτη μέρα,θα δούμε.Καλή φάση πάντως αν δούμε και 13-2.

                              Λοιπόν,νέος suikoden τίτλος βρίσκεται στο στάδιο της ανάπτυξης για το psp...Προσπερνώντας το γεγονός ότι έπρεπε να το κυκλοφορήσουν σε hd μηχάνημα για να δούμε επιτέλους ένα μεγαλοπρεπές suikoden,ελπίζω να είναι σαν τα παλιά καλά suikoden και όχι σαν το πολύ light tierkreis.



                              Επίσης,ο νομουρα σκέφτεται πως να γιορτάσει το γεγονός ότι η σειρά kingdom hearts θα κλείσει σύντομα τα 10 χρόνια.(πω ρε πότε πέρασε ο καιρός..._) Ένα από τα πιθανά σενάρια είναι remake του πρώτου kingdom hearts.Προσωπικά δεν θα με χαλούσε καθόλου τέτοιο σενάριο,θα γούσταρα releases παλιών kingdom hearts φτάνει να μας δώσουν τις final mix εκδόσεις.Αλλιώς,ultra fail.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Remake;Το ΚΗ3 πότε θα το δούμε άραγε;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X