Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μαλλον το δευτερο Tanno.
    Παλι καλα που εφυγε, εκει που πηγε δεν ειχε κανενα μελλον, η φιλοσοφια της εταιρειας δε συμβαδιζει στο ελαχιστο με αυτη του Matsuno. Ακομα και 1 παιχνιδι να βγαλει μονο, τουλαχιστον θα ειναι καλο, ειτε παει με τη Square, ειτε με καποια αλλη αξιολογη εταιρεια του χωρου (ή τελοσπαντων οπου υπαρχουν resources για να κανει ο,τι γουσταρει).

    Comment


    • Προσωπικοί λόγοι είναι η πιο κλασική δικαιολογία παραίτησης...
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Το προσωπικοί λόγοι νομίζω καλύπτουν ταν πάντα .

        Comment


        • Μαλλον το δευτερο Tanno.
          Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

          Comment


          • Top 10 Dumbest RPG Plot Twists


            Αυτο που περιμενα να ναι 1ο ειναι 5ο, απορω ποσο χειροτερα ειναι τα υπολοιπα (οκ το 4ο το εχω παιξει).

            Comment


            • Fahrenheit & Heavy Rain δεν είναι rpgs.
              Carpe diem

              Comment


              • Η αλήθεια είναι πως είναι από τα πιο RPG παιχνίδια που υπάρχουν, τουλάχιστον με τα δυτικά δεδομένα.

                Αυτο που περιμενα να ναι 1ο ειναι 5ο, απορω ποσο χειροτερα ειναι τα υπολοιπα (οκ το 4ο το εχω παιξει).
                Σοβαρά έχει τέτοιο plot twist στο Star Ocean; Φαντάζομαι ξενέρωμα για όποιον το έχει παίξει.
                Συμφωνώ και με του X-2, ουσιαστικά όλη η ύπαρξη του παιχνιδιού ήταν αχρείαστη, ομοίως χαζή ιδέα ήταν οι κλώνοι Yuna/Tidus.
                Heavy Rain δε θυμάμαι το συγκεκριμένο σκηνικό που σημαίνει πως δε με είχε ενοχλήσει...

                Τα υπόλοιπα δεν τα έχω παίξει αλλά θα κάνω μερικά σχόλια.
                Για Diablo δε βρίσκω νόημα για παράπονα. Σε όλα τα παιχνίδια της Blizzard και στο Diablo ακόμα πιο πολύ, οι καλοί γίνονται corrupted και η κακοί παραμένουν κακοί. To twist με τη Leah ήταν ακόμα πιο ηλίθιο αν και τραγικά αναμενόμενο...
                Για το Kingdom Hearts δεν έχω να πω κάτι. Πάντα έβρισκα την ιστορία τους έναν αχταρμά τραβηγμένο από τα μαλλιά.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Μα δεν εχουν level ups, stats, σπαθια ή δρακους.

                  Comment


                  • Tα Waking Dead είναι περισσότερο rpg με τα δυτικά δεδομένα σε σχέση με τους τίτλους του Cage.

                    Πάλι για το Walking Dead τρολάρω, πρέπει να το κοιτάξω...
                    sigpic

                    Comment


                    • Εγώ τα παιχνίδια Heavy Rain και Fahrenheit θα τα έλεγα απλά action παιχνίδια.
                      sigpic

                      Comment


                      • Εγώ τα παιχνίδια Heavy Rain και Fahrenheit θα τα έλεγα απλά action παιχνίδια.
                        Κι εγώ τα Halo θα τα έλεγα cooking simulators αλλά αυτό δεν κάνει τη δήλωση μου αληθή...
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Οι τίτλοι του Cage θεωρούνται και από τον ίδιο,adventures.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Originally posted by Altair
                            Οι τίτλοι του Cage θεωρούνται και από τον ίδιο,adventures.
                            Το είχα σκεφτεί να τα αποκαλέσω και adventure, αλλά επειδή είναι μέσα σε πόλη και δεν είναι και σε μεγάλες αποστάσεις, εκτός από το Fahrenheit, δεν τα αποκάλεσα adventure... Πιο πολύ σε action μου κλίνουν αυτά...
                            sigpic

                            Comment


                            • Kai egw adventure tha ta elega pantws.
                              An den sygekrimenopoihsete ton oro RPG (estw kai se spathia, drakous kai stats opws koroidepse o Xeno), tote genikevoume poly asxhma kai ypo afto to skeptiko ola ta games einai RPG giati se ola paizoume kapoion rolo...
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Καλα εγω πιο πολυ το ειπα επειδη η κουβεντα αναλωθηκε στο σε ποιο genre ανηκουν 2 παιχνιδια, αντι να σχολιασουμε τους ιδιους τους τιτλους.. τελοσπαντων.

                                Comment

                                Working...
                                X