Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ε τώρα τελείωσα το leveling (επιτέλους), επομένως θα το συνεχίσω κανονικά . Σε δύο μέρες το πολύ το παιχνίδι μπαίνει ξανά στο ράφι - για πάντα XD . Μετά ίσως βγει το Lost Odyssey (που κάθεται εδώ και μία βδομάδα), αλλά το πιθανότερο είναι να κατέβει το ds και το psp (apolo justice+jeanne d'arc+Crush+picross=heaven).

    Comment


    • Lost Odyssey review - Eurogamer

      Αποσπασμα το οποιο αρχιζει αναφερομενο στα 1000 year dream sequences του novelist Shigematsu:

      Certainly, no other game has managed to capture such a breathtakingly elegiac tone, or created such a compelling account of the immortal longing for mortality.

      And that, really, is the reason that Lost Odyssey manages to overcome its many flaws. If you just fundamentally don't like the genre, then there's a chance that Lost Odyssey will fail to convert you. If you're too attached to the sorts of innovation introduced by the likes of Final Fantasy XII, there's a chance that it's just too old-fashioned for your cutting-edge tastes. But if you've got the patience to sit through its slow build up, and if you're open-minded enough to allow it to transport you, then it will take you to places that other JRPGs haven't even dreamed of visiting.

      Comment


      • Μακάρι να εξέφραζαν όλοι τις απόψεις τους κατά αυτόν τον τρόπο και όχι με ατέλειωτες σειρές γκρίνιας . Αύριο τερματίζω (και παρατάω) το Blue Dragon. Λογικά θα πέσω (ξανά) στον πειρασμό να βάλω καινούριο παιχνίδι στο ΧΒΟΧ360... RRoD, pls visit me...

        Comment


        • Μακάρι να εξέφραζαν όλοι τις απόψεις τους κατά αυτόν τον τρόπο και όχι με ατέλειωτες σειρές γκρίνιας . Αύριο τερματίζω (και παρατάω) το Blue Dragon. Λογικά θα πέσω (ξανά) στον πειρασμό να βάλω καινούριο παιχνίδι στο ΧΒΟΧ360... RRoD, pls visit me...
          [/b]
          ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ VISIT! ΤΕΛΟΣ!!!! (emphasis added)

          Comment


          • Resisting is futile, don't defy your destiny.
            Εγω το ψιλοαφησα το ΒD για την ωρα αλλα φταιει και ο φορτος της εξεταστικης.. Απο βδομαδα θα δειξει αν θα συνεχισω..

            Comment


            • <span style="color:#3333FF">video review (πατήστε εκεί που γράφει Watch It Now High-Res για streaming σε 480p)
              http://media.wii.ign.com/media/826/826840/vids_1.html

              review
              http://wii.ign.com/articles/852/852051p1.html
              Dragon Quest Swords isn?t your average RPG experience, and as such certain gamers might be thrown off by what Square Enix has done with Wii?s first outing. If you?re looking for a hardcore, 50+ hour experience, this isn?t it. What DQ Swords brings to the table, however, is an extremely accessible role playing experience that works to capture new gamers in the world of Dragon Quest. The combat is fast and action-packed, the actual RPG elements are much lighter than anything we?ve seen from Square in years (maybe ever), and the storyline is simple and accessible for any age. Even the level-building and party management is totally streamlined, as all AI is handled on the fly. There?s a definite wish list of changes we would have liked to see though, as the Wii-mote only controls aren?t extremely comfortable, and the adventure is over before you know it. As a product that ends up being ?Dragon Quest Lite? though, Swords is still pretty entertaining while it lasts.

              7.0 Presentation
              There?s a small glimpse of CG work, and some decent VO throughout, but the overall experience is very thin as well. Not much in the way of an RPG mechanic.
              7.5 Graphics
              Some impressive character animation mixes with a pretty sizable effects budget. Environments are a bit basic though, as are the human character models.
              7.5 Sound
              Classic DQ symphonic themes are met with a large VO effort. It?s nothing overly impressive, but it?s a decent first offering from Square Enix.
              7.0 Gameplay
              Swing recognition can be a bit off at times, but the overall design is simple enough for anyone to enjoy. Wii-mote only control feels forced, and a bit uncomfortable.
              6.0 Lasting Appeal
              Eight hours is hardly par for Dragon Quest. Younger gamers should stay hooked throughout though, while the more hardcore RPG fans tire of it quickly.
              7.0
              Decent OVERALL
              (out of 10 / not an average)
              NDS themes

              Comment


              • Soma Bringer
                8 ακόμα videos


                NDS themes

                Comment


                • (ξύπνησα με όρεξη, βάζω να τερματίσω blue dragon)

                  Χμμ, 14 Μαρτίου ε; Ωραία, η επόμενη αγορά θα είναι για το Wii. Βέβαια, 50?=lol, δεδομένου ότι για ΧΒΟΧ360 παιχνίδι δίνω 40, αλλά w/e. Ελπίζω σε ebay καταστάσεις και πάλι . Επίσης το Soma Bringer φαίνεται καλό. Θέλω να αγοράσω και ένα DS game, αλλά δεν ξέρω τι. Λογικά Phoenix Wright 3 (που το έχω τερματίσει) και Apolo Justice...

                  Comment


                  • Ξεκινησα το revenant wings για το DS αρκετα καλο απλοπιημενο rts για να ξεφευγω απο το διαβασμα της εξετστικης ειναι οτι πρεπει βεβαια παιζω πιο πολυ Lost Odyssey που εχω φτασει στο 2ο DVD αλλα w/e το fire emblem μονο sto gba το εχω παιξει τι πιστευετε παιδες αξιζει τα 50Ε για να παρω κατι για το Wii γιατι εχει μαζεψει αρκετη σκονουλα


                    Aντρέας Παγουλάτος

                    Comment


                    • Αξίζει .-

                      Βρες και πάρε και το Path of Radiance για το GC για την απόλυτη εμπειρία. 14/3...

                      Comment


                      • Μπήκε και στα news...αφιέρωμα στη σειρά:
                        wiiware-Final Fantasy Crystal Chronicles: The Young King and the Promised Land
                        trailer 3

                        http://www.gametrailers.com/player/30657.html
                        NDS themes

                        Comment


                        • Ενα απτα πιο ευχαριστα RPGs του PS2 ηταν το Mana Khemia που δυστυχως για το συνολο των fans δε βγηκε εκτος Ιαπωνιας.
                          Οι καιροι αλλαζουν ομως κι ετσι τον Μαη θα βγει τελικα η αγγλικη Version του. Η εμφανιζει του θυμιζει Atelier series κι οχι τυχαια αφου ειναι spin-off της σειρας. Aν και τα Atelier δεν τα πολυπαω, το συγκεκριμενο οσο ασχοληθηκα μου αρεσε αρκετα. To eιχα κανει Pre-order στη j-release του

                          Μερικες screens ->



                          Σα να μην εφτανε αυτο, ανακοινωθηκε και το Mana Khemia 2 Που θα κυκλοφορησει λογικα την ιδια περιοδο (Μαη) στην ιαπωνια για PS2 και μαλλον ειναι απιθανο να το δουμε στα μερη μας.



                          Famitsu Scan


                          Eπισης, εδω και λιγο καιρο κυκλοφορει στο PSP το Coded Soul -Uketsugareshi Idea- ~action RPG~, το οποιο δοκιμασα χαρις τη βοηθεια φιλων...(καταραμενο 2.81..)και φαινεται πολυ υποσχομενο :



                          Τελος, υπαρχει μια φημη περι Αγγλικης κυκλοφοριας του Rezel Cross για PsP που ειναι ενα αρκετα αξιολογο RPG. Sorry δεν εχω site-Πηγη/ Μου το ανεφερε φιλος εξ Ασιας ;)



                          Δεν υπαρχει αμφιβολια για το ποιος ειναι ο αρχοντας των RPGs. Τα συστηματα της Sony εξακολουθουν να εχουν τις καλυτερες παραγωγες ;)
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • Αν και δεν εχω καποιο next-gen συστημα, φροντιζω να ενημερωνομαι για τις περισσοτερες κυκλοφοριες τους. Διχως αμφιβολια το Xbox 360 προηγειται σε αυτον τον τομεα κ βλεπω ανελπιστα πολλες παραγωγες (αναλογικα με το παρελθον). Mαλιστα καποιες απο αυτες που στο παρελθον ηταν κτημα της Sony&#33; Πιο πριν αναφερθηκε το Spectral Force, τωρα αναφερω το Zoids Alternative&#33; που ειναι ενα mech-strategy-tactic RPG&#33;&#33;

                            http://www.takaratomy.co.jp/products/games...alt/screen.html



                            Οπως ειπα, η συγκεκριμενη σειρα κυκλοφορησε παλιοτερα σε PSX. κι επειδη τυχαινει να συλλεγω φανατικα PSX rpgs, κι επισης, επειδη σημερα ειχα κ εχω αρκετη διαθεση για καποιο λογο , ξεθαψα απτο παταρι τις 2 version που εχω ->

                            Zoids 1



                            Zoids 2



                            Αλλα δε μου εκανε διαθεση να τα παιξω xD

                            Πως ηταν κ πως εξελιχθηκε
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • argkkk εχω διλημμα. PSP η καινουργιο DS.
                              απο την μια το psp εχει φοβερα rpg&#39;s και τρομερο emulation, αλλα με τρομαζει ολη η διαδικασια που πρεπει να περασεις για να τα εχεις ολα αυτα απο την αλλη θελω και καινουργιο ds και παιχνιδια οπως το professor layton με συναρπαζουν παρα πολυ.

                              αν μπορουσα θα επαιρνα και τις δυο κονσολες αλλα περναω αφραγκιεεεεεεες






                              Comment


                              • Το topic ειναι για RPGs αρα για την απαντηση μου θα περιοριστω εκει.

                                "PsP με κλειστα τα ματια"

                                Η Sony Με επιασε αδιαβαστο. Ειναι συγκλονιστικο το ποσο "αναβαθμισε" σε software το μηχανημα της κ πλεον εχεις ουκ ολιγες αξιολογες κ αυθεντικες επιλογες.

                                Το DS παλι, οπως εχω ξαναπει ναι μεν εχει αρκετα RPGs αλλα συνεχιζει την παραδοση του GBA,
                                ποιοτητα < ποσοτητα

                                Επισης, εχει γινει πραγματικοτητα το πλεον παραδοξο. Το PsP αυξησε δραματικα τον αριθμο RPgs του κ πλεον αριθμητικα ειναι αναλογος του DS. Μιλαω για τις κυκλοφοριες κι οχι τα αναμενομενα παιχνιδια.

                                Για περισσοτερες πληροφοριες περι PSP στο:
                                http://www.gamers-odyssey.com/forum/...p?showtopic=32

                                Εαν εχεις αλλη RPG απορια κτλ , εδω ειμαστε
                                B)
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X